Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, lorak napisał:

gangus dzwoni z domu publicznego do Banasia - jakby nie było osoby zajmującej jedno z najwyższych stanowisk w kraju - i zaczyna rozmowę od "cześć". gadają jak kumple i jak tu nie uważać PiS za szemrane towarzystwo? bo to przecież nie pierwszy tego typu wyskok i wszystkie po kolei są kryte przez partię. nikt nic nie wie, nie widział, za nic nie odpowiada. a w głównym wydaniu "wiadomości" ani słowa o tym, lepiej znowu odwracać uwagę jakąś Jachirą czy bułkami pieczonymi dla amerykańskich żołnierzy.

Loraku mój drogi czy Ty się wczoraj urodziłeś ? Przecież jakoś ta karierę polityczną  musza zacząć a ktoś to musi sfinansować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, matek napisał:

Jachira, biedna Jachira. 

U Mazurka dziś nic atrakcyjnego, więc rano odpaliłem z ciekawości Zetkę. Ja pierdzielę, to jest biedna dziewczyna. Mowa ciała, rozbiegane oczy, chaos - tutaj potrzeba pomocy. Do powiedzenia oczywiście nic ciekawego nie miała, ale nie nastawiałem się nawet na to. Dziwię się, że sztab ją puszcza do mediów. 

Jachira jako współczesny Gombrowicz i Sok z buraka jako współczesny kabaret Tey. KO finiszuje w kampanii w imponującym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy w co najmniej 2 rzeczywistościach. Doszło już do takiej sytuacji, że w Faktach i Wiadomościach poruszane są zupełnie inne tematy. Już nawet nie silą się na pokazywanie tematów z różnej strony. I to jest niestety zrozumiałe, gdyż społeczeństwo się tak podzieliło, że widz Wiadomości nie ogląda TVN więc jak mu czegoś w TVP nie powiedzą to on nawet się o tym nie dowie. TVN grilluje aferę w ministerstwie sprawiedliwości a TVP męczy aferę hejterską Inowrocławiu. 

Chciałem się coś dowiedzieć o awarii spalarni w Czajce to jedynie TVP.info bije pianę i codziennie wrzuca jakieś fakenewsy. A fakty są opisane tylko na stronie MPWIKu. Reszta mediów milczy.

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sebastian napisał:

Loraku mój drogi czy Ty się wczoraj urodziłeś ? Przecież jakoś ta karierę polityczną  musza zacząć a ktoś to musi sfinansować :) 

czyli PiS to nie Jezuici ? a patrz wygrywają wybory ponieważ przykleili łatkę PO że to złodzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jack napisał:

Żyjemy w co najmniej 2 rzeczywistościach. Doszło już do takiej sytuacji, że w Faktach i Wiadomościach poruszane są zupełnie inne tematy. Już nawet nie silą się na pokazywanie tematów z różnej strony. I to jest niestety zrozumiałe, gdyż społeczeństwo się tak podzieliło, że widz Wiadomości nie ogląda TVN więc jak mu czegoś w TVP nie powiedzą to on nawet się o tym nie dowie. TVN grilluje aferę w ministerstwie sprawiedliwości a TVP męczy aferę hejterską Inowrocławiu. 

I to jest piękne. Czysty pluralizm mediów. Ja przez dziesięć lat żyłem w kraju, gdzie irlandzkie TVN dyskutowało z irl tvn24 o tym czy aborcja jest bardzo dobra czy cudowna. A w prasie miałem wybór między irl polityką, newsweekiem I przeglądem, które skupiały się jedynie na tym czy Trump to nowy Hitler czy Himmler. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DeltaCenter napisał:

I to jest piękne. Czysty pluralizm mediów. Ja przez dziesięć lat żyłem w kraju, gdzie irlandzkie TVN dyskutowało z irl tvn24 o tym czy aborcja jest bardzo dobra czy cudowna. A w prasie miałem wybór między irl polityką, newsweekiem I przeglądem, które skupiały się jedynie na tym czy Trump to nowy Hitler czy Himmler. 

Problem polega na tym, że TVP weszła w buty TV Republika, która nie wiem czy jeszcze istnieje czy po prostu przeniosła się na Woronicza. Przed rządami PISu prawicowe media funkcjonowały tylko, że nie były opłacane z moich podatków.

Wymagałbym od takich instytucji jak TVP ale też NIK czy TK zachowania jak największy bezstronności i jak najmniejszego uwikłania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DeltaCenter napisał:

I to jest piękne. Czysty pluralizm mediów. Ja przez dziesięć lat żyłem w kraju, gdzie irlandzkie TVN dyskutowało z irl tvn24 o tym czy aborcja jest bardzo dobra czy cudowna. A w prasie miałem wybór między irl polityką, newsweekiem I przeglądem, które skupiały się jedynie na tym czy Trump to nowy Hitler czy Himmler. 

Heh, ale co jest pięknego w tym, ze żadna ze stron nie potrafi podejść do danego tematu rzeczowo i w miarę obiektywnie, nie rugając przy tym drugiej stronie? 

Ty może i jesteś szczęśliwy (bo jesteś po jednej ze stron), ale jest dużo osób (mam wrażenie ze coraz więcej), która preferowałaby trochę inny stan tego „pluralizmu”. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DeltaCenter napisał:

I to jest piękne. Czysty pluralizm mediów. Ja przez dziesięć lat żyłem w kraju, gdzie irlandzkie TVN dyskutowało z irl tvn24 o tym czy aborcja jest bardzo dobra czy cudowna. A w prasie miałem wybór między irl polityką, newsweekiem I przeglądem, które skupiały się jedynie na tym czy Trump to nowy Hitler czy Himmler. 

"Piękne" to może za dużo powiedziane, ale na pewno sytuacja kiedy 50% mediów jest ostro zjebana w jedną a 50% ostro zjebana w drugą stronę jest dużo lepsza niż to co było (nawet jeśli skala stronniczego zjebania wzrosła).

1 minutę temu, karl napisał:

Heh, ale co jest pięknego w tym, ze żadna ze stron nie potrafi podejść do danego tematu rzeczowo i w miarę obiektywnie, nie rugając przy tym drugiej stronie? 

To, że w końcu randomowy widz ma szansę poznania 'racji' obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

"Piękne" to może za dużo powiedziane, ale na pewno sytuacja kiedy 50% mediów jest ostro zjebana w jedną a 50% ostro zjebana w drugą stronę jest dużo lepsza niż to co było (nawet jeśli skala stronniczego zjebania wzrosła).

Nikt Ci nie zabraniał oglądać TV Republika i czytać niewygodne.info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

"Piękne" to może za dużo powiedziane, ale na pewno sytuacja kiedy 50% mediów jest ostro zjebana w jedną a 50% ostro zjebana w drugą stronę jest dużo lepsza niż to co było (nawet jeśli skala stronniczego zjebania wzrosła).

Nie zgadzam się.

4 minuty temu, julekstep napisał:

To, że w końcu randomowy widz ma szansę poznania 'racji' obu stron.

Jeśli jedna ze stron wałkuje temat, a druga go w ogóle nie podejmuje, to gdzie masz rację obu stron?

Już nie mówię o teoretycznym marnowaniu czasu na szukaniu informacji u dwóch źródeł, zamiast mieć pewność, że dany temat zostanie rozpracowany w miarę wyczerpująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

Nikt też mi tego nie proponował w przeciwieństwie do ciągłej obecności przeciwstawnych mediów w życiu codziennym.

Co to znaczy proponował? Kto bronił TV Republika się promować, poszerzać grono odbiorców i zdobywać reklamodawców?

Ja oglądałem i to co wtedy wydawało mi się śmiesznym cyrkiem teraz jest smutną rzeczywistością TVP. Na tym sobotnim programie Ogórek to można by pewnie prace doktorskie robić na temat jak nie powinna wyglądać telewizja publiczna a perfidna propaganda, bo skoro ja swoim niefachowym okiem widzę, że to jest grube przegięcie to co dopiero ludzie znający mechanizmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karl napisał:

Nie zgadzam się.

Jeśli jedna ze stron wałkuje temat, a druga go w ogóle nie podejmuje, to gdzie masz rację obu stron?

Już nie mówię o teoretycznym marnowaniu czasu na szukaniu informacji u dwóch źródeł, zamiast mieć pewność, że dany temat zostanie rozpracowany w miarę wyczerpująco.

'Racja' obu stron - to też co wg danej strony jest w tej chwili ważne :) (czyli sałatka Pawłowicz vs zeznania Bronka w sprawie WSI / skecze Jachiry wg doniesień nt. Banasia itd)

Ogólnie oglądanie TV to marnowanie czasu, ale wcześniej randomowy widz też nie miał pewności, że zna dobrze temat a co gorsza miał świadomość tej pewności. Teraz spojrzenie na dwa tak odmienne przekazy może skłonić do refleksji.

3 minuty temu, jack napisał:

Co to znaczy proponował? Kto bronił TV Republika się promować, poszerzać grono odbiorców i zdobywać reklamodawców?

Ja oglądałem i to co wtedy wydawało mi się śmiesznym cyrkiem teraz jest smutną rzeczywistością TVP. Na tym sobotnim programie Ogórek to można by pewnie prace doktorskie robić na temat jak nie powinna wyglądać telewizja publiczna a perfidna propaganda, bo skoro ja swoim niefachowym okiem widzę, że to jest grube przegięcie to co dopiero ludzie znający mechanizmy. 

Przykładowo rząd nie zamawiał reklam w TV Republika tak jak robił to w stosunku do innych tytułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

Przykładowo rząd nie zamawiał reklam w TV Republika tak jak robił to w stosunku do innych tytułów.

Zamawiał reklamy w mediach o największym zasięgu i po linii partii. Teraz dla odmiany kieruje się tylko linią partii. 

Chyba nie twierdzisz, że nie oglądałeś TV Republika i nie czerpałeś z niej informacji bo rząd się w nim nie reklamował? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, julekstep napisał:

'Racja' obu stron - to też co wg danej strony jest w tej chwili ważne :) (czyli sałatka Pawłowicz vs zeznania Bronka w sprawie WSI / skecze Jachiry wg doniesień nt. Banasia itd)

Ogólnie oglądanie TV to marnowanie czasu, ale wcześniej randomowy widz też nie miał pewności, że zna dobrze temat a co gorsza miał świadomość tej pewności. Teraz spojrzenie na dwa tak odmienne przekazy może skłonić do refleksji.

Mamy całkowicie odmienne zdanie co do wcześniejszych przekazów idących z TV. Dość powiedzieć, że dopiero teraz paski z Wiadomości robią furorę w internecie :)

Chociaż zgadzamy się do jednego - oglądanie TV to marnowanie czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jack napisał:

Nikt Ci nie zabraniał oglądać TV Republika i czytać niewygodne.info. 

ale zobaczcie ich podejście , oni za pieniądze nasze z budżetu uważają ,że fajnie jest jak jest pluralizm bo media państwowe walą propagandę na jedną stronę w konfrontacji do mediów prywatnych . przy tym braku u nich logicznego myślenia próbujemy czasami dogadać się w innych sektorach co widać po tym prostym przykładzie, że to beton.

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jack napisał:

Zamawiał reklamy w mediach o największym zasięgu i po linii partii. Teraz dla odmiany kieruje się tylko linią partii. 

Chyba nie twierdzisz, że nie oglądałeś TV Republika i nie czerpałeś z niej informacji bo rząd się w nim nie reklamował? 

Czyli nie ma tematu takiego jak "dostępność mediów", która w dużej mierze zależy od rządu (szczególnie jeśli dane media nie mają zagranicznego właściciela).

Po prostu się w TV Republika się za mało starali i nie chcieli tego bardzo! Czaję!

2 minuty temu, karl napisał:

Mamy całkowicie odmienne zdanie co do wcześniejszych przekazów idących z TV. Dość powiedzieć, że dopiero teraz paski z Wiadomości robią furorę w internecie :)

Chociaż zgadzamy się do jednego - oglądanie TV to marnowanie czasu.

Tak samo jak śmieszne eksperymenty w sprawie katastrofy Smoleńskiej robiły furorę a o śmiesznych eksperymentach w sprawie gówna w Wiśle dowiedziałem się z tego tematu :)

2 minuty temu, Koelner napisał:

ale zobaczcie ich podejście , oni za pieniądze nasze z budżetu uważają ,że fajnie jest jak jest pluralizm bo media państwowe walą propagandę na jedną stronę w konfrontacji do mediów prywatnych . przy tym braku u nich logicznego myślenia próbujemy czasami dogadać się w innych sektorach co widać po prostu przykładzie, że to jest beton.

mam insajderskie info, że Twoje podatki bezpośrednio idą na TV Pis i pińcet plus dla mnie ❤️

pracuj ciężko!

z fartem!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Koelner napisał:

czyli PiS to nie Jezuici ? a patrz wygrywają wybory ponieważ przykleili łatkę PO że to złodzieje

PiS jest jak Robin Hood- okrada bogatych i klasę średnią a rozdaje biednym ;)

PO kradło tylko dla siebie :) Nic nie zostawili ludziom :)

Oczywiście to uproszczenie ale sens zachowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.