Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, josephnba napisał:

Z Twoich postów wynika że nie przeszkadzają ci piękne absolwentki socjologii sprzedające w butikach lub tańczące na rurze,  ale już te same piękne kobiety zajmujące miejsca jako swego rodzaju autorytety (a ja tak traktuje nauczycieli, wykładowców etc.) w roli wykładowców, zajmujące miejsca pań, które dawno powinny odejść na emeryturę już Ci nie pasuje

I to ja traktuję kobiety przedmiotowo?

w ogóle dziwny jest zarzut przedmiotowego traktowania z ust kogoś, kto jest żarliwym wyznawcą wiary sprawdzającej kobiety w sferze seksualnej do roli worka na spermę, która do tego nie może za bardzo decydować o swoim ciele i oczywiście ma być posłuszna mężowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

PiS ma starszy elektorat i generalnie ludzie, którzy 30 lat temu kończyli średnie, w obecnych warunkach, mieliby te studia. Fakt, ze jeden 55 lat ma średnie, a drugi 35 latek ma wyższe w dużej części przypadków wynika po prostu ze zmiany dostępności studiów w trakcie tego pokolenia. 

mój teściu ma prawie 60 lat i też robił śmieszne studia w trakcie kariery żeby dostać kierownicze stanowisko. dostępność łatwych studiów już była w latach 90 tych (także z powodu WKU). wshe we Włocławku zostało utworzone w 1995 roku , Włodkowica w Płocku w 1992 roku czyli jeśli ktoś z tych osób był trochę zaradniejszy to dołączył do wyższego wykształcenia. oczywiście szli ludzie na łatwiznę od rocznika 1973 i jak miał 19 lat to poszedł na takie studia , ale jeśli ktoś miał trochę oleju w głowie to z rocznika 1963 roku czyli jak miał 29 lat też mógł je zrobić ( ja sam zrobiłem podyplomówkę jak miałem 30 lat). tłumaczenie ludzi niezaradność jeszcze bardziej utrwala brak posiadania wyższego wykształcenia , dlatego to jest przesiew. ba , ja sam jak rekrutuje w pracy to od razu eliminuje kogoś co nie ma prawa jazdy mimo , że nie jest w tej pracy do tego potrzebne.

 

i bez przesady , skończenie technikum w czasie PRL aby mieć średnie wykształcenie to nie jest jakieś Mount Everest ;] wiem bo moim starzy to skończyli ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Koelner napisał:

mój teściu ma prawie 60 lat i też robił śmieszne studia w trakcie kariery żeby dostać kierownicze stanowisko. dostępność łatwych studiów już była w latach 90 tych (także z powodu WKU). wshe we Włocławku zostało utworzone w 1995 roku , Włodkowica w Płocku w 1992 roku czyli jeśli ktoś z tych osób był trochę zaradniejszy to dołączył do wyższego wykształcenia. oczywiście szli ludzie na łatwiznę od rocznika 1973 i jak miał 19 lat to poszedł na takie studia , ale jeśli ktoś miał trochę oleju w głowie to z rocznika 1963 roku czyli jak miał 29 lat też mógł je zrobić ( ja sam zrobiłem podyplomówkę jak miałem 30 lat). tłumaczenie ludzi niezaradność jeszcze bardziej utrwala brak posiadania wyższego wykształcenia , dlatego to jest przesiew. ba , ja sam jak rekrutuje w pracy to od razu eliminuje kogoś co nie ma prawa jazdy mimo , że nie jest w tej pracy do tego potrzebne.

 

i bez przesady , skończenie technikum w czasie PRL aby mieć średnie wykształcenie to nie jest jakieś Mount Everest ;] wiem bo moim starzy to skończyli ;]

Ale odsetek osób z wykształceniem wyższym wzrósł znacznie dopiero w ostatnich kilkunastu latach. Chodzi o to, że być może fakt iż wśród osób z wykształceniem wyższym PIS ma relatywnie najmniejszą przewagę nad platformą wynika z tego, jakie grupy wiekowe głosują na poszczególne partie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Ale odsetek osób z wykształceniem wyższym wzrósł znacznie dopiero w ostatnich kilkunastu latach. Chodzi o to, że być może fakt iż wśród osób z wykształceniem wyższym PIS ma relatywnie najmniejszą przewagę nad platformą wynika z tego, jakie grupy wiekowe głosują na poszczególne partie.

ale to już było pisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, josephnba napisał:

Wciąż jednak teza za mondre ludzie glosujo za pisem jest daleka od udowodnienia

Nie wiem jak Ty, ale ja nie próbuję udowodnić tej tezy:) I myślę, że gdyby liczyć średnie IQ wyborców , to średnie IQ wyborcy PO jest wyższe niż średnie IQ wyborcy PIS. PIS ma ogromną przewagę na wsiach i wśród ludzi z wykształceniem podstawowym, bo jego polityka prowadzi do zmniejszenia różnic pomiędzy mądrymi a głupimi, czyli najbardziej poprawia sytuację tych głupich w państwie. Żeby mądry głosował na PIS musi wyjść poza myślenie wyłącznie o swojej pozycji i postawić dobro innych ludzi powyżej własnego, czyli wykazać się altruizmem. Mądrzy ludzie nie są największym beneficjentem polityki PIS-u, więc nie zdziwiłbym się, gdyby w większości na PIS nie głosowali właśnie z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Serio, skad Ty bierzesz te wnioski?:) przeciez nic takiego nie napisalem:)

Cytuję

"Żeby mądry głosował na PIS musi wyjść poza myślenie wyłącznie o swojej pozycji i postawić dobro innych ludzi powyżej własnego, czyli wykazać się altruizmem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, josephnba napisał:

Cytuję

"Żeby mądry głosował na PIS musi wyjść poza myślenie wyłącznie o swojej pozycji i postawić dobro innych ludzi powyżej własnego, czyli wykazać się altruizmem"

No ale to nie znaczy, że jak nie głosujesz na PIS to jesteś egoistą:)

7 minut temu, julekstep napisał:

IQ nie swiadczy o 'madrosci' tak btw (tylko o umiejetnosci rozwiazywania testow na IQ)

kolejny psychologiczny badziew :)

Mówią ci którzy nie umieją rozwiązywać testów na IQ:)

A tak serio to "miernik" inteligencji, mądrości, wiedzy czy czegokolwiek innego ma tu drugorzędne znaczenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

Odpowiadaja Ci co zajarali sie swoim wynikiem na click-bait gowno stronce (gdzie nie slyszalem o przypadku, zeby komus wyszlo ze jest debilem, czy nawet sredniakiem) :P

Naprawdę nikt Ci nie powiedział, że mu wyszło, że jest debilem?:)

Oczywiście pomijając fakt, że to są rzeczywiście click-bait gówno stronki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Naprawdę nikt Ci nie powiedział, że mu wyszło, że jest debilem?:)

Oczywiście pomijając fakt, że to są rzeczywiście click-bait gówno stronki:)

a i tak bardziej szanuje uzytkownikow takich stronek niz osoby, ktore placa "specjaliscie" za poglaskanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, julekstep napisał:

IQ nie swiadczy o 'madrosci' tak btw (tylko o umiejetnosci rozwiazywania testow na IQ)

kolejny psychologiczny badziew :)

przesadzasz. one badają pewne predyspozycje, tak jak np. test Coopera nie sprawdza jedynie czy potrafisz biegać. tak też tutaj masz zadania (np. odtwarzanie z pamięci ciągu liczb), do których można się przygotować tylko w pewnym stopniu, ale jednostkowych ograniczeń umysłu się nie przeskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lorak napisał:

przesadzasz. one badają pewne predyspozycje, tak jak np. test Coopera nie sprawdza jedynie czy potrafisz biegać. tak też tutaj masz zadania (np. odtwarzanie z pamięci ciągu liczb), do których można się przygotować tylko w pewnym stopniu, ale jednostkowych ograniczeń umysłu się nie przeskoczy.

jak wiazesz odtwarzanie cyferek z pamieci z madroscia? :)

I tak - testy predyspozycji w podobnym stylu maja sens (np test na 'zmysl przestrzenny' dla kontrolerow lotu), ale wyciaganie z tego dalekich wnioskow (jak czyni to z pobudek finansowych psychologia) jest slabe.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, julekstep napisał:

jak wiazesz odtwarzanie cyferek z pamieci z madroscia? :)

I tak - testy predyspozycji w podobnym stylu maja sens (np test na 'zmysl przestrzenny' dla kontrolerow lotu), ale wyciaganie z tego dalekich wnioskow (jak czyni to z pobudek finansowych psychologia) jest slabe.

z mądrością nie. przesadzasz w negatywnej ocenie testów IQ, czy - jak się zdaje - całej psychologii. (aczkolwiek zgadzam się, że do nauki, w sensie science, jeszcze jej daleko.)

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julekstep napisał:

jak wiazesz odtwarzanie cyferek z pamieci z madroscia? :)

I tak - testy predyspozycji w podobnym stylu maja sens (np test na 'zmysl przestrzenny' dla kontrolerow lotu), ale wyciaganie z tego dalekich wnioskow (jak czyni to z pobudek finansowych psychologia) jest slabe.

Psychologia juz dawno odeszla od szufladkowania i oceniania ludzi przez testy iq. Polecam badania carol dweck w tej kwestii.

Ja zawodowo sporo korzystam z osiagniec psychologii i nie wiem czy to nauka ale na pewno dziala:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał:

Wciąż jednak teza za mondre ludzie glosujo za pisem jest daleka od udowodnienia

nie mieszałbym tutaj IQ czy mądrości.

PiS miał najmniejszą przewagę wśród ludzi z wyższym wykształceniem  i to jest wyznacznik, wyznacznik tego, że ludzie posiadający te parametry najmniej zostali przekonani językiem ( chrześcijańsko nacjonalistycznym ) oraz programem ( socjalistyczny ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.