Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, quevas napisał:

bo nie masz dyplomu czy dlatego że go zrobileś diabli wiedzą po co ?

Dyplom mam i zrobiłem go, by móc wykonywać swój zawód.

Ale żadni geje z Acapulco i bazary nie były z tym związane w żaden sposób. Każdy ma swój sposób i Twój absolutnie jest dopasowany tylko pod Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, RappaR napisał:

Nie, jeśli spadł trud jego uzyskania, a osoba z wyższym wykształceniem ma ten sam poziom inteligencji i wykonuje ten sam rodzaj zawodu, co osoba ze średnim. 

Liczba studentów wzrosła ~7 razy, czy oznacza to, że wzrosła jakoś niezmiernie inteligencja społeczeństwa?

 

ale to nadal nic nie wnosi do dyskusji. przecież w tym artykule co wkleiłeś jest napisane że po licencjacie zarabia się o 8% więcej niż po średnim a po mgr aż 42% , wiec to jest nadal przesiew. no chyba ze dla Was w kapitalizmie zarobki to nie wyznacznik inteligencji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, josephnba napisał:

O wzroście wymagań społeczeństwa, pracodawców i też na pewno o zamożności społeczeństwa. Kiedyś nie każdego było stać żeby opłacać studia 

Co za bzdury. Jaki odsetek osob z wyzszym wyksztalceniem pracuje poza swoim zawodem? Czemu mamy w ostatnich latach wyzszy odsetek osob po studiach niz belgia? W tej chwili prawie 50% absolwentow to kierunki dotyczace nauk spolecznych, biznesu i prawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

ale to nadal nic nie wnosi do dyskusji. przecież w tym artykule co wkleiłeś jest napisane że po licencjacie zarabia się o 8% więcej niż po średnim a po mgr aż 42% , wiec to jest nadal przesiew. no chyba ze dla Was w kapitalizmie zarobki to nie wyznacznik inteligencji :P

Tak. Ale te 42% wyższych zarobków tak naprawdę wyrabia pewien odsetek ludzi z wyższym wykształceniem. Duża część ludzi z wyższym wykształceniem robi pracę, którą w poprzednim pokoleniu wykonywały osoby ze średnim wykształceniem i ma analogiczne zarobki. 

Ja nie neguję automatyki po AGH czy ekonomii po SGH, ale jakieś wyższe szkoły czegoś tam w Pcimiu Dolnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Koelner napisał:

ale to nadal nic nie wnosi do dyskusji. przecież w tym artykule co wkleiłeś jest napisane że po licencjacie zarabia się o 8% więcej niż po średnim a po mgr aż 42% , wiec to jest nadal przesiew. no chyba ze dla Was w kapitalizmie zarobki to nie wyznacznik inteligencji :P

Dla im podobnych przejawem inteligencji jest to na kogo głosujesz!

Takie byli pierwotne założenie i taki ma być finalnie wniosek

 

Głupki glosujo przeciwko PiSowi a mondre ludzie za

4 minuty temu, fluber napisał:

Co za bzdury. Jaki odsetek osob z wyzszym wyksztalceniem pracuje poza swoim zawodem? Czemu mamy w ostatnich latach wyzszy odsetek osob po studiach niz belgia? W tej chwili prawie 50% absolwentow to kierunki dotyczace nauk spolecznych, biznesu i prawa. 

Mgr z socjologii i mgr z mechaniki to wciąż mgr

A że ludzi po socjologii jest więcej niż potrzeba a ludzi po mechanice niekoniecznie to już inna sprawa

Wciąż jednak daleki jestem od tezy że byle osioł potrafi zrobić mgr z socjologii

Mlo tego

Nie każdy mgr mechanik będzie w stanie ogarnąć socjologię i odwrotnie

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, josephnba napisał:

Dla im podobnych przejawem inteligencji jest to na kogo głosujesz!

Takie byli pierwotne założenie i taki ma być finalnie wniosek

 

Głupki glosujo przeciwko PiSowi a mondre ludzie za

No przeciez tutaj padla teza przeciwna ktora z Rapparem pozwolilismy sobie zakwestionowac.

 Co to za odwracanie kota ogonem?:)

 

7 minut temu, josephnba napisał:

 

Mgr z socjologii i mgr z mechaniki to wciąż mgr

A że ludzi po socjologii jest więcej niż potrzeba a ludzi po mechanice niekoniecznie to już inna sprawa

Wciąż jednak daleki jestem od tezy że byle osioł potrafi zrobić mgr z socjologii

No i dlatego jest problem przy takich porownaniach ze obaj sa magistrami:)

Kazda osoba ktora ma mature jest w stanie zrobic mgr z socjologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Ja bym nie zrobił!

Nawet semestr zaliczyłem na farcie

 

TO co napisałeś jest trochę tendencyjne i nie wiem czy tak powinna brzmieć teza kogoś kto jest pedagogiem

To źle, że tak wysoko cenię maturzystów?:)

Tutaj nawet Ty byś skończył: https://wspa.pl/studia-online/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Koelner napisał:

ale to nadal nic nie wnosi do dyskusji. przecież w tym artykule co wkleiłeś jest napisane że po licencjacie zarabia się o 8% więcej niż po średnim a po mgr aż 42% , wiec to jest nadal przesiew. no chyba ze dla Was w kapitalizmie zarobki to nie wyznacznik inteligencji :P

zarobki wyznacznikiem złodziejstwa mordo!

z fartem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

Ja serio podziwiam ludzi których jara w jakikolwiek sposób socjologia

 

Ja podziwiam ludzi ktorzy tak bardzo sie nie nadaja do innych studiow ze musza studiowac socjologie:)

Podlinkowac uczelnie gdzie mozesz zrobic licencjat w 1.5 roku?:)

17 minut temu, josephnba napisał:

Ja serio podziwiam ludzi których jara w jakikolwiek sposób socjologia

 

Dopiero do mnie dotarlo ze myslisz iz studentow socjologii jara socjologia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RappaR napisał:

Tak. Ale te 42% wyższych zarobków tak naprawdę wyrabia pewien odsetek ludzi z wyższym wykształceniem. 

ale przecież jeśli jest coraz większa ilość studentów po wspomnianej przez Was socjologii w Pcim Dolnym która zarabia mało to jakim sposobem ten pewien odsetek ludzi z wyższym wykształceniem ma tak wpłynąć na wyższa średnią ogólną zarobkową? przecież to powoduje zaniżenie średniej zarobkowej .  zakręciłeś się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Koelner napisał:

ale przecież jeśli jest coraz większa ilość studentów po wspomnianej przez Was socjologii w Pcim Dolnym która zarabia mało to jakim sposobem ten pewien odsetek ludzi z wyższym wykształceniem ma tak wpłynąć na wyższa średnią ogólną zarobkową? przecież to powoduje zaniżenie średniej zarobkowej .  zakręciłeś się. 

10 lat temu mgr ( bez zadnej podyplomowki) dawal 56% wyzsza pensje niz wyksztalcenie srednie. Licencjat o 16% wiecej ( w porownaniu z 8% i 42% teraz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

10 lat temu mgr ( bez zadnej podyplomowki) dawal 56% wyzsza pensje niz wyksztalcenie srednie. Licencjat o 16% wiecej ( w porownaniu z 8% i 42% teraz)

Problemem to raczej nie jest

Biorąc pod uwagę iż szeregowy pracownik często zarabia 2-3 tyś a dyrektor 20-30 ta różnica musiała kiedyś zacząć się zmieniać na korzyść tych pierwszych

Pracownik przestaje wreszcie być postrzegany jako niewolnik i właśnie wzrost ludzi z wyższym wykształceniem, nawet wykonujących prace poniżej swojego wykształcenia pozwala im oczekiwać wyższego wynagrodzenia

 

Nie widzę ani w jednym ani w drugim niczego złego 

Rozumem ból dupy "wykształciuchów" w stylu rappara bo nagle okazuje się że ci tak pogardzani przez niego ludzie mogą otwarcie oczekiwać wyższej płacy i mając to poniżane "wyższe" z jakiejś słabej uczelni mają czelność czuć się kimś jego pokroju

Po tobie fluber mimo wszystko wymagałem więcej 

Widać lubisz zaskakiwać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, josephnba napisał:

Problemem to raczej nie jest

Biorąc pod uwagę iż szeregowy pracownik często zarabia 2-3 tyś a dyrektor 20-30 ta różnica musiała kiedyś zacząć się zmieniać na korzyść tych pierwszych

Pracownik przestaje wreszcie być postrzegany jako niewolnik i właśnie wzrost ludzi z wyższym wykształceniem, nawet wykonujących prace poniżej swojego wykształcenia pozwala im oczekiwać wyższego wynagrodzenia

 

Nie widzę ani w jednym ani w drugim niczego złego 

Rozumem ból dupy "wykształciuchów" w stylu rappara bo nagle okazuje się że ci tak pogardzani przez niego ludzie mogą otwarcie oczekiwać wyższej płacy i mając to poniżane "wyższe" z jakiejś słabej uczelni mają czelność czuć się kimś jego pokroju

Po tobie fluber mimo wszystko wymagałem więcej 

Widać lubisz zaskakiwać 

Kto to jest " wyksztalciuch w stylu rappara"???

Jakosc dyplomu ma tu jednak istotne znaczenie bo...

Magistrzy po 55. roku życia mają wynagrodzenia wyższe nawet o 80 proc. od swoich gorzej wykształconych równolatków

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dyplomu u ludzi po 50tce to trochę inny target niż aktualni absolwenci

 

Bo jak już ustaliliśmy wówczas na studia nie było stać szarego człowieka z klasy niższej, czasami nawet średniej, ak również uczelni było mniej przez co ogólny poziom studiów był nieporównywalnie wyższy

Dziś jest więcej uczelni, więcej absolwentów ale też większe zapotrzebowanie na osoby z wyższym wykształceniem ponieważ mnóstwo prac, które kiedyś wykonywał typowy Kowalski. teraz z uwagi na automatyzację, komputeryzację i tym podobne zdobycze techniki potrzeba większej liczby ludzi odnajdujących się w świecie szeroko pojętej komputeryzacji

Ostatnio widziałem jakaś tokarkę

I przypomniałem sobie tokarki z warsztatów na drugim roku studiów

Gdybym nie wiedział że to tokarka w życiu bym jednego urządzenia z drugim nie potrafił powiązać! 

 

No i oczywiście świadomość ludzi jest inna, teraz ludzie nie będą chętnie podejmowali pracy za minimalną krajową byle pracować, teraz ku rozpaczy pracodawcy mają czelność wymagać na rozmowie kwalifikacyjnej!!!

I nie, nie jest to zasługa PiSu a ogólnoświatowej tendencji i faktu iż Polacy głośniej oczekują tego co jest w tej złej unii standardem 

 

Btw

Socjologia bardzo podobno przydaje się w HR!

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.