Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, quevas napisał:

 

wobec powyższego : jak tutaj wierzyć żarliwym deklaracjom PIS, który zapowiada dobrobyt dla ludzi biednych, choć wie że oznacza to dla niego utratę elektoratu wyborczego i w efekcie zejście ze sceny politycznej ?

Pis popiera wiecej ludzi z wyzszym wyksztalceniem niz pzpr kiedykolwiek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie studia skończyłem w 2005 i zaraz ktoś wyskoczy z tekstem że gloryfikuję przeszłość ale wydaje mi się że najprostsza sesja była dla mnie większym stresem i wysiłkiem niż matura no i na PW że 100% ludzi po maturze inżynieria zrobiła mniej więcej grupa 70% może ciut mniej ludzi

A mgr jeszcze mniej, bo choćby wiele osób, w tym ja, nie poszło na drugi stopień 

 

I owszem, są pewnie jakieś niskiej renomy uczelnie prywatne, gdzie wystarczy wpłacić i być żeby zrobić dyplom ale analogicznie są też takie szkoły średnie. Były są i będą 

52 minuty temu, fluber napisał:

Pis popiera wiecej ludzi z wyzszym wyksztalceniem niz pzpr kiedykolwiek:)

Bo kiedyś jak zapewne wiesz studia były nie na każdą kieszeń!

No i nie dla każdego szarego obywatela 

Wówczas faktycznie wywód o p. Monice miał prawdopodobnie więcej wspólnego z rzeczywistością niż w przypadku czasów teraźniejszych

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koelner napisał:

i co to wnosi do dyskusji na temat elektoratów? posiadanie wyższego wykształcenia to nadal jest przesiew obojętnie jaki ma poziom

Nie, jeśli spadł trud jego uzyskania, a osoba z wyższym wykształceniem ma ten sam poziom inteligencji i wykonuje ten sam rodzaj zawodu, co osoba ze średnim. 

Liczba studentów wzrosła ~7 razy, czy oznacza to, że wzrosła jakoś niezmiernie inteligencja społeczeństwa?

Właśnie ten zakres ludzi jest największym antypisem - mają pokończone śmieszne kierunki, znajdują pracę jako sekretarki i inne nisko płatne zawody, mając wysokie aspiracje, które jednak nie są spełnione. Znam takie osoby i zresztą w badaniach socjologicznych też było to komentowane.

Ludzie starsi ze średnim wcale nie są głupsi od młodszych z wyższym, po prostu wtedy były inne warunki edukacyjne i rodząc się teraz, pewnie też by mieli to wyższe. To jakby krytykować Napoleona, że nie potrafił prowadzić samochodu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

 

I owszem, są pewnie jakieś niskiej renomy uczelnie prywatne, gdzie wystarczy wpłacić i być żeby zrobić dyplom ale analogicznie są też takie szkoły średnie. Były są i będą 

Matura jest taka sama w calej polsce a uczelnie sa rozne i po maturze zdobycie dyplomu takich uczelni jest duzo latwiejsze niz sama matura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Matura jest taka sama w calej polsce a uczelnie sa rozne i po maturze zdobycie dyplomu takich uczelni jest duzo latwiejsze niz sama matura.

Tu już wchodzimy w poziom nauczania i kasę jaka się na edukacji robi

To się nazywa wolny rynek

Nie każda uczelnia to uniwersytet Jagielloński czy Polibuda

Tak jak nie każda uczelnia na świecie to Oxford czy Harvard

 

Ale wciąż dyplom jest dyplomem 

 

Kiedyś kupowało się dyplom na wolumenie teraz kupuje się na uczelni prywatnej

 

Może zlec lub zrób badania jaki odsetek ludzi z uczelni będących w top50 głosuję na PiS a jaki z prywatnych uczelni o niskiej renomie głosuję na po?

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

Tu już wchodzimy w poziom nauczania i kasę jaka się na edukacji robi

To się nazywa wolny rynek

 

Kiedyś kupowało się dyplom na wolumenie teraz kupuje się na uczelni

Co niestety sprawia ze osoby posiadajace wyzsze wyksztalcenie sa niezwykle zroznicowane pod wzgledem poziomu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2019 o 17:19, quevas napisał:
W dniu 21.09.2019 o 16:57, RappaR napisał:

 

no to pozostaje mi już tylko wyżebrać na bilet do Acapulco, uwieść bogatego, a wiekowego geja i sfałszować jego testament

I wreszcie skończyć podstawówkę za brudne pieniądze kupiwszy świadectwo na bazarze

Czyli jednak wiesz jak to zrobić. Nic, tylko przystąpić do realizacji planu.

W dniu 21.09.2019 o 17:19, quevas napisał:
W dniu 21.09.2019 o 16:57, RappaR napisał:

 

bo są jak pasażerowie samolotu, którzy na pilota wybierają terrorystę zamachowca,

Może mieli w życiu trudniej?

W dniu 21.09.2019 o 17:19, quevas napisał:

a ja nie mogę wysiąść

Jak to nie możesz? A ta plaża w Acapulco?

 

W dniu 21.09.2019 o 17:19, quevas napisał:

sądziłem, że sprawę moich aktywności czytelniczych już omówiliśmy

 

Są audiobooki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Wciaz jednak wiecej glupkow konczy studia niz geniuszy je sobie odpuszcza:) czyli odchylenie standardowe bedzie nizsze na poziomie wyksztalcenia sredniego:)

 

Nie znam takich danych ale oczywiście dla równowagi mogę ci podrzucić sporo nazwisk uznanych w świecie którzy zrobili kariery bez studiów 

Zresztą sam wiesz że są dziedziny gdzie wykształcenie jest sprawą drugorzędną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Nie znam takich danych ale oczywiście dla równowagi mogę ci podrzucić sporo nazwisk uznanych w świecie którzy zrobili kariery bez studiów 

Zresztą sam wiesz że są dziedziny gdzie wykształcenie jest sprawą drugorzędną 

No jesli potroila sie liczba absolwentow uczelni w ciagu ostatnich 16 lat to o czym to swiadczy?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.