Skocz do zawartości
Findek

Polska scena polityczna w Internecie

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, quevas napisał:

dzięki

tylko czy poczciwa pietruszka, w zaprezentowanym kontekście, nie jest wdzięcznym instrumentem do obalenia propagandowej [która bierze kurs na obiegowość] teorii, iż 500 plus wyciągnęło polskie dzieci z dramatycznej biedy do wręcz rozpustnego luksusu ?

No na pewno obwinianie pisu za to ze pogoda byla niekorzystna do wzrostu pietruszki pokazuje ze pietruszka jest wdziecznym instrumentem do ujawniania idiotow:)

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, quevas napisał:

znajomość osobista z graczami nie jest jedyną drogą zdobywania informacji o NBA ?

Nie. Ale jest jedyną drogą, by poznać jacy są gracze prywatnie. Z książki(znaczy mówię ogólnie, zdaje sobie sprawę, ze dla osoby o Twoim wykształceniu czytanie ich brzmi abstrakcyjnie) możesz się dowiedzieć jakie granice ma Szwecja albo jaką ma stolicę. Ale by wiedzieć o tym jak się tam żyje, to już chyba trzeba faktycznie tam trochę spędzić czasu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, fluber napisał:

No na pewno obwinianie pisu za to ze pogoda byla niekorzystna do wzrostu pietruszki pokazuje ze pietruszka jest wdziecznym instrumentem do ujawniania idiotow:)

dlaczego PIS nie uwzględnia wzrostu cen i spadku wartości nabywczej pieniądza podczas przydzielania 500 plus ?

np. według ceny kilograma pietruszki albo paczki fajek albo jakiegoś innego przelicznika

tyle wynosi w danym miesiącu "500 plus", żeby dniówka równała się cenie paczki fajek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, quevas napisał:

dlaczego PIS nie uwzględnia wzrostu cen i spadku wartości nabywczej pieniądza podczas przydzielania 500 plus ?

np. według ceny kilograma pietruszki albo paczki fajek albo jakiegoś innego przelicznika

tyle wynosi w danym miesiącu "500 plus", żeby dniówka równała się cenie paczki fajek

Sentyment do jedzenia na kartki?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 minut temu, fluber napisał:

Sentyment do jedzenia na kartki?:)

wolisz  na zeszyt ?

23 minuty temu, RappaR napisał:

Nie.

pasi

Edytowane przez quevas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, quevas napisał:

wolisz  na zeszyt ?

Na zeszyt jest 300 plus;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, fluber napisał:

Na zeszyt jest 300 plus;)

dobre

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kłótnia vasquiego o pietruszkę.

Jaki wesoły symbolizm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MarcusCamby

Co Cię tak dziwi???

Cel inflacyjny dla Polski to 1,5-3,5%. Aktualnie jest 2,9%, czyli tyle, ile powinno być. Wzrost średniej pensji rdr wynosi 7,6%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, julekstep napisał:

Kłótnia vasquiego o pietruszkę.

Jaki wesoły symbolizm.

fakt

zważywszy na to, że burdele w Niemczech miały ją w swoim godle jako symbol jurności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, quevas napisał:

fakt

zważywszy na to, że burdele w Niemczech miały ją w swoim godle jako symbol jurności

w sensie, że nie jesteś wybredny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, julekstep napisał:

w sensie, że nie jesteś wybredny?

że napiwki coraz niższe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, fluber napisał:

@MarcusCamby

Co Cię tak dziwi???

Cel inflacyjny dla Polski to 1,5-3,5%. Aktualnie jest 2,9%, czyli tyle, ile powinno być. Wzrost średniej pensji rdr wynosi 7,6%

Ja podwyżek wynagrodzeń właściwie nie widzę, a mam dość szerokie spektrum oceny, a realna inflacja jest na poziomie prawie 10%

Zresztą nawet wg NBP górna granica to 2,5, więc te trzy procent nawet wg rządowych wskaźników nie do końca zgodnych z realiami pokazuje problem.

Stawiam, że frank jeszcze w tym roku osiągnie rekordowy poziom, a może nawet go przebije.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Ja podwyżek wynagrodzeń właściwie nie widzę, a mam dość szerokie spektrum oceny, a realna inflacja jest na poziomie prawie 10%

Rozumiem, że masz szersze spektrum oceny i lepiej potrafisz obliczyć inflację niż GUS i Eurostat, gratulacje:)

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Zresztą nawet wg NBP górna granica to 2,5, więc te trzy procent nawet wg rządowych wskaźników nie do końca zgodnych z realiami pokazuje problem.

3,5%

Ponadto bycie poza celem inflacyjnym to nie jest nic nowego w Polsce. Przed 2017 rokiem "udało  się" nie zrealizować celu inflacyjnego przez 6 lat z rzędu, bo albo było za dużo albo za mało

Edytowane przez fluber
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Stawiam, że frank jeszcze w tym roku osiągnie rekordowy poziom, a może nawet go przebije.

Ja z kolei podwyzki wynagrodzen widze wszedzie. Ktos nie dostaje podwyzki w firmie, w ktorej pracuje, to ja zmienia, a mam tez w miare szerokie spektrum oceny. ;) co to znaczy realna inflacja, juz ktorys raz uzyles tego terminu...?

Co ma do reszty wypowiedzi kurs franka? :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lux dziś przemówienie Dudy, w sam raz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, polskignom napisał:

co to znaczy realna inflacja, juz ktorys raz uzyles tego terminu...?

Chyba chodzi o wzrost cen żywności, który wynosi 7,3% rdr, no bo nic innego blisko 10% nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi