Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, fluber napisał:

@MarcusCamby

Co Cię tak dziwi???

Cel inflacyjny dla Polski to 1,5-3,5%. Aktualnie jest 2,9%, czyli tyle, ile powinno być. Wzrost średniej pensji rdr wynosi 7,6%

Ja podwyżek wynagrodzeń właściwie nie widzę, a mam dość szerokie spektrum oceny, a realna inflacja jest na poziomie prawie 10%

Zresztą nawet wg NBP górna granica to 2,5, więc te trzy procent nawet wg rządowych wskaźników nie do końca zgodnych z realiami pokazuje problem.

Stawiam, że frank jeszcze w tym roku osiągnie rekordowy poziom, a może nawet go przebije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Ja podwyżek wynagrodzeń właściwie nie widzę, a mam dość szerokie spektrum oceny, a realna inflacja jest na poziomie prawie 10%

 

Rozumiem, że masz szersze spektrum oceny i lepiej potrafisz obliczyć inflację niż GUS i Eurostat, gratulacje:)

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

 

Zresztą nawet wg NBP górna granica to 2,5, więc te trzy procent nawet wg rządowych wskaźników nie do końca zgodnych z realiami pokazuje problem.

3,5%

Ponadto bycie poza celem inflacyjnym to nie jest nic nowego w Polsce. Przed 2017 rokiem "udało  się" nie zrealizować celu inflacyjnego przez 6 lat z rzędu, bo albo było za dużo albo za mało

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Ja podwyżek wynagrodzeń właściwie nie widzę, a mam dość szerokie spektrum oceny, a realna inflacja jest na poziomie prawie 10%

Zresztą nawet wg NBP górna granica to 2,5, więc te trzy procent nawet wg rządowych wskaźników nie do końca zgodnych z realiami pokazuje problem.

Stawiam, że frank jeszcze w tym roku osiągnie rekordowy poziom, a może nawet go przebije.

Ja z kolei podwyzki wynagrodzen widze wszedzie. Ktos nie dostaje podwyzki w firmie, w ktorej pracuje, to ja zmienia, a mam tez w miare szerokie spektrum oceny. ;) co to znaczy realna inflacja, juz ktorys raz uzyles tego terminu...?

Co ma do reszty wypowiedzi kurs franka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Wczorajszo-dzisiejszy przekaz dnia w Platformie. Oczywiście zdjęcie nie pochodzi z wczoraj, a z 2018 roku i odsłonięcia tablicy dedykowanej pamięci Lecha Kaczyńskiego, gdzie według precedencji członkowie rodziny składają kwiaty w pierwszej kolejności. Oczywiście obaj Panowie o tym wiedzą, bo nie po raz pierwszy pokazują to zdjęcie i niejednokrotnie zwracano im uwagę na to, czego dotyczy.  No ale dla nikogo chyba to powyżej nie jest zaskoczeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczora wczoraj nawet nie widziałem :) najlepsze, że są pelikany które łykają te wrzutki raz za razem. 

I które uważają, że to jest ważne zagadnienie. 

Ciekawe co tam Wałęsa znowu powie przy okazji podpisywania deklaracji obrony demokracji. Ma namawiać do udziału w wyborach, zobaczymy co jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam sobie czytam różne fora i internety to dochodzę do wniosku, że żeby należycie przygotować się do niedzielnej Mszy Świętej muszę czytać róźnych vasquezów I Elizek Michalik bo nikt tak dobrze nie zna nauczania Jezusa, doktryny Kościoła, nikt mi tak naprawdę nie objaśni co tak naprawdę miał na myśli papież Franciszek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, fluber napisał:

 

 Wczorajszo-dzisiejszy przekaz dnia w Platformie. Oczywiście zdjęcie nie pochodzi z wczoraj, a z 2018 roku i odsłonięcia tablicy dedykowanej pamięci Lecha Kaczyńskiego, gdzie według precedencji członkowie rodziny składają kwiaty w pierwszej kolejności. Oczywiście obaj Panowie o tym wiedzą, bo nie po raz pierwszy pokazują to zdjęcie i niejednokrotnie zwracano im uwagę na to, czego dotyczy.  No ale dla nikogo chyba to powyżej nie jest zaskoczeniem. 

No i zepsułeś zabawę. Trzeba było poczekać aż Vasquez to wklei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DeltaCenter napisał:

Jak tam sobie czytam różne fora i internety to dochodzę do wniosku, że żeby należycie przygotować się do niedzielnej Mszy Świętej muszę czytać róźnych vasquezów I Elizek Michalik bo nikt tak dobrze nie zna nauczania Jezusa, doktryny Kościoła, nikt mi tak naprawdę nie objaśni co tak naprawdę miał na myśli papież Franciszek. 

Szkoda, że ich znajomość słów Franciszka o LGBT zatrzymała się na "kim jestem by ich osądzać" z delikatnym pominięciem pełnych wypowiedzi:

Cytat

Nie bądźmy naiwnymi. (…) Jest to destrukcyjny projekt wymierzony w Boży plan. Nie jest to zatem tylko projekt ustawodawczy (projekt ustawy to tylko narzędzie). Jest to działanie ojca kłamstwa, który pragnie oszukać i zmącić umysły dzieci Bożych. (…) W tych działaniach musimy dostrzec zazdrość diabła, przez którego wszedł grzech na świat i który pragnie zniszczyć obraz Boga w człowieku: w mężczyźnie i kobiecie, stworzonych przez Boga i którym to zostało polecone, aby wzrastali i rozmnażali się

Cytat

Lobbowanie na rzecz homoseksualizmu jest złem. Jeśli ktoś jest homoseksualistą, poszukuje Pana Boga, ma dobrą wolę, kimże ja jestem, żeby go osądzać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quevas napisał:

 

 

papież jest krętaczem ?

 

Nie, Schetyna:

Miesiąc temu:

Cytat

Podczas audycji nie zabrakło wątków o programie, z którym wyjdzie do wyborców Koalicja Obywatelska. Schetyna był pytany o to, czy w kampanii znajdzie się miejsce na związki partnerskie i liberalizację prawa do aborcji. – Absolutnie nie będzie. Wszyscy członkowie muszą przyjąć zasady programowe, które będziemy podzielać. Musimy mówić jednym głosem o zasadach programowych – przekonywał.

Dzisiaj:

 @RappaR pewnie potwierdzi, ale z tego co wiem dostęp do informacji medycznej mają osoby, które zostaną upoważnione przez pacjenta, więc nie wiem co to znaczy "będzie mieć dostęp"

No i trochę jaj zabrakło, żeby wkleić dwóch Panów lub dwie Panie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdolisz

Z tymi panami i pniami, celowo podkrecasz choć doskonale zdajesz sobie sprawę że w naszym kraju żyje X ludzi którzy nie chcą z różnych powodów brać ślubu 

I mają do tego prawo, zresztą już kiedyś pisałem że jestem u zawsze będę za związkami partnerskimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Nie, Schetyna:

Miesiąc temu:

Dzisiaj:

 @RappaR

No i trochę jaj zabrakło, żeby wkleić dwóch Panów lub dwie Panie:)

We Francji 96% związków partnerskich to pary mieszane więc jak najbardziej trafne zdjęcie. A jeszcze przed chwilą zarzucaliście platformersom manipulacje a fluber robi to samo, nie ładnie. 

50 minut temu, fluber napisał:

Niby z jakich?:) 

samotna matka ma więcej przywilejów i kasę przeznaczoną lepiej wydać na wkład własny lub wykończenie mieszkanie niż na wódę,  kotleta i orkiestrę, taka dojrzałość życiowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.