Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, fluber napisał:

Ten tekst jest obrzydliwy. Nienawidzę nierobów a ten koleś każdym swoim słowem właśnie to reprezentuje. 

15 minut temu, MarcusCamby napisał:

Szkoda, że nie napisał jaka praca mu się marzy, bo sprzedawca, dostawca czy budowlaniec to raczej nie są bezsensowne prace. Efekty pracy są widoczne, a wpływ na codzienne funkcjonowanie ogromny. Właściwie to zapotrzebowanie jest niemal w każdej branży, firmy przebijają się ofertami za fachowców, więc ciekaw byłem po tekście jego wizji wymarzonej pracy dla siebie.

Czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy. On chce dostawać kasę za to, że jest. Po prostu jest. Taki młody pachnący i protestujący. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MarcusCamby napisał:

Szkoda, że nie napisał jaka praca mu się marzy, bo sprzedawca, dostawca czy budowlaniec to raczej nie są bezsensowne prace. Efekty pracy są widoczne, a wpływ na codzienne funkcjonowanie ogromny. 

Nieuwaznie czytales:

Nie uważam, żeby przemysłowe smażenie naleśników było pożyteczniejsze od protestowania przeciwko zmianom w ordynacji wyborczej. Nie sądzę też, żeby naciąganie ludzi na ubezpieczenia było poważniejszym zajęciem od okupowania Pałacu Kazimierzowskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Nieuwaznie czytales:

Nie uważam, żeby przemysłowe smażenie naleśników było pożyteczniejsze od protestowania przeciwko zmianom w ordynacji wyborczej. Nie sądzę też, żeby naciąganie ludzi na ubezpieczenia było poważniejszym zajęciem od okupowania Pałacu Kazimierzowskiego

Myślę, że czytałem dość uważnie. Nawet te uwagi o blokowaniu marszu nazistów i o tym, że prowadzi dyskusje na "wielkie tematy" z sobie równymi kompanami. Ale nie sądziłem, że bycie aktywistą traktuje jako pracę, wszak szukał na portalach o pracę czegoś normalnego, dochodzowego. A to, że podły, okrutny kapitalizm wylał mu na głowę kubeł zimnej wody to inna sprawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

To trochę dla mnie trudne do zrozumienia, że tekst, w którym prezentowany jest program partii, na którą głosujesz, definiujesz jako obrzydliwy:)

Bo głosuję na nich głównie z powodów światopoglądowych. 

Uważam, że gospodarczo gorzej niż teraz nie będzie, a u Razem to chociaż jakaś idea i plan, a nie kupowanie głosów kolejnych grup społecznych. 

Niestety w Polsce nie ma partii progresywnej świątopoglądowo i liberalnej gospodarczo, a konserwatyzm w Polsce uważam za większe zagrożenie niż rozdawnictwo. 

Możesz się z tym nie zgadzać, ale może teraz choć trochę rozumiesz. 

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucas napisał:

Bo głosuję na nich głównie z powodów światopoglądowych. 

Uważam, że gospodarczo gorzej niż teraz nie będzie, a u Razem to chociaż jakaś idea i plan, a nie kupowanie głosów kolejnych grup społecznych. 

Niestety w Polsce nie ma partii progresywnej świątopoglądowo i liberalnej gospodarczo, a konserwatyzm w Polsce uważam za większe zagrożenie niż rozdawnictwo. 

Możesz się z tym nie zgadzać, ale może teraz choć trochę rozumiesz. 

Niestety kompletnie nie rozumiem, jakie realne zagrożenia niesie za sobą konserwatyzm w Polsce:)

Nie wiem też, co bardziej wpisuje się w definicję "kupowania głosów" niż bezwarunkowy dochód podstawowy:)

Na jakiej podstawie uważasz, że gospodarczo gorzej niż teraz nie będzie?:) Bo zapomniałeś, jak było zanim do władzy doszli Ci okropni konserwatyści?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę sugerujesz, że 13 emerytura tuż przed wyborami do europarlamentu to nie jest kupowanie głosów? Teraz robią to samo z 500+ na kazde dziecko. 

Co do konserwatyzmu to przez dużą rolę KK w polskim społeczeństwie i rządy konserwatyzmow nie ma w Polsce choćby związków partnerskich, prawa do aborcji etc, a to nie są jakieś szalone postulaty patrząc z perspektywy europejskiej. Przez klauzulę sumienia w niektórych częściach kraju, głównie Podkarpacie, nawet obecne prawo aborcyjne nie jest respektowane. 

Do tego władza za pośrednictwem prawicowej prasy i mediów publicznych regularnie szczuje na mniejszości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lucas napisał:

Naprawdę sugerujesz, że 13 emerytura tuż przed wyborami do europarlamentu to nie jest kupowanie głosów? Teraz robią to samo z 500+ na kazde dziecko. 

Co do konserwatyzmu to przez dużą rolę KK w polskim społeczeństwie i rządy konserwatyzmow nie ma w Polsce choćby związków partnerskich, prawa do aborcji etc, a to nie są jakieś szalone postulaty patrząc z perspektywy europejskiej. Przez klauzulę sumienia w niektórych częściach kraju, głównie Podkarpacie, nawet obecne prawo aborcyjne nie jest respektowane. 

Do tego władza za pośrednictwem prawicowej prasy i mediów publicznych regularnie szczuje na mniejszości. 

Za obecnego "konserwatywnego" rządu odrzucono najmniejszą liczbę ustaw o związkach partnerskich (jeden i to na etapie KRS + to bubel Nowoczesnej)

Za obecnego "konserwatywnego" rządu zadziało się najwięcej w kierunku legalizacji marihunaen (by far)

Za obecnego "konserwatywnego" rządu nic nie zmieniło się w kwestii aborcyjnej (mimo intensywnych działań Ordo Iuris)

 

I z ciekawości - jakiś przykład, gdzie "władza" szczuje na mniejszości?

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucas napisał:

Naprawdę sugerujesz, że 13 emerytura tuż przed wyborami do europarlamentu to nie jest kupowanie głosów? Teraz robią to samo z 500+ na kazde dziecko. 

Nie, ja sugeruję tylko, że Razem ma w programie o wiele więcej rozdawnictwa niż PIS, więc krytykowanie 13 emerytury i 500+ mocno trąci hipokryzją:) 

3 minuty temu, Lucas napisał:

 

Co do konserwatyzmu to przez dużą rolę KK w polskim społeczeństwie i rządy konserwatyzmow nie ma w Polsce choćby związków partnerskich, prawa do aborcji etc, a to nie są jakieś szalone postulaty patrząc z perspektywy europejskiej. Przez klauzulę sumienia w niektórych częściach kraju, głównie Podkarpacie, nawet obecne prawo aborcyjne nie jest respektowane. 

Aborcja to zabijanie ludzi. Mnie nie jest trudno zrozumieć, że budzi to opór dużej liczby osób. Brutalne łamanie kręgosłupa moralnego to są szalone postulaty z perspektywy polskiej.

Zastanów się chwilę, co jest w życiu Twoim, Twojej rodziny i co jest w Twojej przyszłości ważne? Co jest najważniejsze? Fakt, że dwóch homoseksualnych mężczyzn lub dwie homoseksualne kobiety będą mogły udawać heteroseksualną parę poprzez jakieś dziwne kopiowanie ich praw? Przecież to są zupełnie nieistotne pierdoły z punktu widzenia gospodarki, czy przyszłości kraju. 

Małżeństwo w systemie prawnym ma ściśle określone funkcje. 

Małżeństwo w sensie Sakramentu nie ma dla homoseksualistów żadnego znaczenia. 

9 minut temu, Lucas napisał:

 

Do tego władza za pośrednictwem prawicowej prasy i mediów publicznych regularnie szczuje na mniejszości. 

Obie skrajności szczują na siebie nawzajem. Po Marszu Równości w Białymstoku czytałem, że "pedały zrobiły prowokację a uderzenia były udawane". Po serii ostatnich pobić księży czytałem, ze to "prowokacja mająca na celu sprawienie by ludzie zapomnieli o tym, że księża to zboczeńcy molestujący małe dzieci".

I obie strony prowokują. Twoja również:

 

3 minuty temu, julekstep napisał:

 

I z ciekawości - jakiś przykład, gdzie "władza" szczuje na mniejszości?

To akurat proste, władza to KK, KK to Jędraszewski, Jędraszewski to tęczowa zaraza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

 

 

oglądałem ostatnio dość ciekawy dokument na netflixie https://www.filmweb.pl/film/Hakowanie+świata-2019-835638

patrząc na zaangażowanie ludzi na twitterach , instagramach, fb to zaczynam być ostrożniejszy. można zawsze trafić na trola lub jak to pisał Wiktor Suworow o określeniu pewnej grupy ludzi "Pożyteczni idioci"

bo kto normalny może marnować tyle czasu aby oglądać te głupoty z dwóch stron ?

 

polecam dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lucas napisał:

Obejrzyj sobie materiały Wiadomości o LGBT czy okładki WSieci/DoRzeczy czy innej GPC. 

Nie wiem czy WSieci / DoRzeczy to "media rządowe", ale z tego co widzę w obu na okładkach coś a propos księży i ich propsowanie.

Tak więc oba magazyny wydają się wspierać najbardziej dyskryminowaną obecnie mniejszość w Polsce (szeroko pojętych pracowników KK). To powinno chyba zadowolić tzw. 'lewicową wrażliwość'? 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, quevas napisał:

specjaliści od chorób zakaźnych : pp. Jędraszewski, Dec, Gądecki, Milewski doczekali się prawdziwego zbrojnego ramienia :

 

 

pytanie, czy taki duży ministrant pod sutanną im się zmieści ?

https://sport.dziennik.pl/boks/artykuly/404576,marcin-rozalski-jestem-satanista-nie-pochwalam-kosciola-i-biblii.html

16 godzin temu, julekstep napisał:

 

Krytyka polityczna to ostatnimi czasy zdecydowanie mój ulubiony portal :D

 

Miałeś już okazję przeczytać "Czuwanie pod rzeźnią świń w Kutnie"?:)

https://krytykapolityczna.pl/kraj/czuwanie-pod-rzeznia-swin-w-kutnie/

@quevas

Najnowszy sondaż:

PIS 44,9%

KO 26,9%

Lewica 14,9%

Koalicja Polska (Kukiz + PSL) 9,3%

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.