Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, blackmagic napisał:

https://m.bankier.pl/wiadomosc/Jak-PPK-beda-inwestowaly-nasze-pieniadze-7621396.html

 

a po krotce - łatwo mogą zabrać, inwestujesz de facto tylko w Polsce, niby Twoje ale nie możesz wypłacić etc.

Przeciez tam jest napisane ze zeby przeniesc te pieniadze do zus sejm musialby uchwalic ustawe o przeniesieniu tych pieniedzy do zus. Rownie dobrze moze w kazdej chwili uchwalic ustawe ze 90% pensji pojdzie na zus.

Jak nie mozesz? Przeciez mozesz wyplacic. Tylko wtedy tracisz to co doplacalo panstwo i czesc tego co doplacal pracodawca

2 godziny temu, blackmagic napisał:

Dużo gorzej brzmią zapisy ustawy ze w sumie jedna zmiana można te pieniądze ludziom zabrać i np. wrzucić do zusZUS 

Wiec to jest bzdura co piszesz. nie ma takich zapisow ustawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Przeciez tam jest napisane ze zeby przeniesc te pieniadze do zus sejm musialby uchwalic ustawe o przeniesieniu tych pieniedzy do zus. Rownie dobrze moze w kazdej chwili uchwalic ustawe ze 90% pensji pojdzie na zus.

Jak nie mozesz? Przeciez mozesz wyplacic. Tylko wtedy tracisz to co doplacalo panstwo i czesc tego co doplacal pracodawca

Wiec to jest bzdura co piszesz. nie ma takich zapisow ustawy

Ale mogą być, a im dłużej to będzie trwało tym większa szansa że ktoś się po te pieniądze schyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Mozna uchwalic kazda ustawe ale czemu mam sie przejmowac ustawami ktore nie istnieja?

Nie przejmuj się, nikt Ci nie każe. Ja stwierdziłem że prędzej zajebią mi hajs z PPK niż z IKE, więc grzecznie podziękowałem za PPK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

A potem za ike?:)

Szansa na to ze dozyjesz przyszlego roku i odpiszesz to sobie od podatku jest wieksza niz to ze dozyjesz 60-tki:)

Nie wiem, Jarek mi się nie zwierza.

Ale mając 60tkę nie będę musiał 10% oddać. Co się bardziej opłaca zależy od stopy zwrotu. Zakładam że będzie wyższa niż niższa, a wtedy IKE>IKZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fluber napisał:

Przeciez tam jest napisane ze zeby przeniesc te pieniadze do zus sejm musialby uchwalic ustawe o przeniesieniu tych pieniedzy do zus. Rownie dobrze moze w kazdej chwili uchwalic ustawe ze 90% pensji pojdzie na zus.

Jak nie mozesz? Przeciez mozesz wyplacic. Tylko wtedy tracisz to co doplacalo panstwo i czesc tego co doplacal pracodawca

Wiec to jest bzdura co piszesz. nie ma takich zapisow ustawy

Hmm - jeżeli Twoim zdaniem normalne jest to ze jak będę chciał wypłacić teoretycznie moje pieniądze to stracę cześć pieniędzy której mój pracodawca do nich dołożył i zgarnie to państwo to mamy inne poczucie  normalności. I uważam że po doświadczeniach które mamy z czasów PO to zapisy tej ustawy są mało jasne i mało gwarantujące ze te pieniądze kiedy zobaczymy w realnej formie. Ponadto konieczność inwestowania zdecydowanej większości w Polsce tez nie wpływa pozytywnie na podstawę inwestowania czyli dywersyfikację portfela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blackmagic napisał:

Hmm - jeżeli Twoim zdaniem normalne jest to ze jak będę chciał wypłacić teoretycznie moje pieniądze to stracę cześć pieniędzy której mój pracodawca do nich dołożył i zgarnie to państwo to mamy inne poczucie  normalności. I uważam że po doświadczeniach które mamy z czasów PO to zapisy tej ustawy są mało jasne i mało gwarantujące ze te pieniądze kiedy zobaczymy w realnej formie. Ponadto konieczność inwestowania zdecydowanej większości w Polsce tez nie wpływa pozytywnie na podstawę inwestowania czyli dywersyfikację portfela. 

Twoje pieniądze, to są te pieniądze, które Ty wpłaciłeś. Składka pracodawcy jest zwolniona z ZUS, w związku z czym, jak będziesz chciał ja wypłacić przed emeryturą, to ta część zwolniona z ZUS po prostu będzie musiała być spłacona z tych pieniędzy i zostanie przypisana do Twojego konta w ZUS, więc pisanie, że państwo zabiera Twoje pieniądze jest tu błędne. 

To tak jakbyś wypisał sobie ulgę podatkową, a nie spełnił warunków ulgi podatkowej, a potem krzyczał, że Państwo zabiera Ci Twoje pieniądze.

Przecież dywersyfikacja portfela inwestycyjnego jest wymuszona ustawą:

Cytat

 

W ramach części dłużnej:

Nie mniej niż 70% wartości aktywów netto może być lokowane w m.in. polskie obligacje skarbowe, obligacje skarbowe krajów Unii Europejskiej (UE), obligacje komunalne, obligacje banków centralnych UE (w tym EBC), a także w depozyty o terminie zapadalności nie dłuższym niż 180 dni.
Nie więcej niż 30% aktywów netto mogą stanowić pozostałe instrumenty dłużne. Tu znajdzie się miejsce m.in. na obligacje korporacyjne, przy czym papiery, które nie posiadają ratingu inwestycyjnego nie mogą przekraczać 10% portfela.
W ramach części udziałowej:

Nie mniej niż 50% wartości aktywów netto może być ulokowane w akcje i inne instrumenty udziałowe emitowane przez spółki z WIG20 lub instrumenty pochodne bazujące na akcjach lub tym indeksie.
Analogicznie jak wyżej, nie mniej niż 20% wartości aktywów netto może być lokowane akcje zagraniczne z krajów OECD (lub instrumenty pochodne bazujące na tych akcjach lub całych indeksach).
Nie więcej niż 20% wartości aktywów netto może być ulokowane w spółki z mWIG40 i nie więcej niż 10% akcje w pozostałych przedsiębiorstw notowanych na GPW.

 

Myślę, że tutaj @darkonza mógłby najsensowniej wyjaśnić, dlaczego tak jest to zrobione i dlaczego ze względu na to jak to jest zrobione, nikt tego nagle nie zabierze.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fluber napisał:

idiota. PiS w tej chwili coraz bardziej traci twarz nieskazitelnych patriotów którzy politykują nie dla siebie tylko dla dobra narodu. jak na partię populistyczną mogą dużo stracić, ale z drugiej strony osoba która to wysrała dała dupy że puściła to latem. Duda patronem Brygady Świętokrzyskiej , błąd , duży błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fluber napisał:

Twoje pieniądze, to są te pieniądze, które Ty wpłaciłeś. Składka pracodawcy jest zwolniona z ZUS, w związku z czym, jak będziesz chciał ja wypłacić przed emeryturą, to ta część zwolniona z ZUS po prostu będzie musiała być spłacona z tych pieniędzy i zostanie przypisana do Twojego konta w ZUS, więc pisanie, że państwo zabiera Twoje pieniądze jest tu błędne. 

To tak jakbyś wypisał sobie ulgę podatkową, a nie spełnił warunków ulgi podatkowej, a potem krzyczał, że Państwo zabiera Ci Twoje pieniądze.

Przecież dywersyfikacja portfela inwestycyjnego jest wymuszona ustawą:

Myślę, że tutaj @darkonza mógłby najsensowniej wyjaśnić, dlaczego tak jest to zrobione i dlaczego ze względu na to jak to jest zrobione, nikt tego nagle nie zabierze.
 

Ale ja moich pieniędzy tez nie mogę wypłacić na raz tylko w sposób ktory mi ktoś narzuca bo jak chce na raz to mi to opodatkują jak zwykle oszczędności to jaka to jest zachęta do oszczędzania. To jest próba zrobienia emerytury obywatelskiej z pieniędzy moich i mojego pracodawcy z opcja ze w dowolnym momencie mogą to zmienić. Czyli de facto działać wstecz bo mogą zabrać co już oszczędziłem i dać do ZUS jedna ustawa. Przykład który dałeś z pensja pozwala mi jakoś zareagować np wyjechać tu nic zrobić nie będę mógł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał:

Mozesz je wyplacic zanim uchwala ustawe:)

Ten rząd pokazał że gdy chodzi o pieniądze to potrafią pchnąć legislację w kilka godzin byle zdążyć na telekonferencję, także może nie zdążyć wypłacić, szczególnie gdy zaczną działać już po 15:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, quevas napisał:


 

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego głos pełen miłości bliźniego dał abp. Jędraszewski :
 

"Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha  - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa"

 

już go nazwano "dzikusem" i "barbarzyńcą", tudzież "troglodytą", a ja szczerze współczuję temu nieszczęsnemu człowieczkowi, całe życie unosił się 30 centymetrów ponad chodnikiem, wierni padali na kolana i całowali w pierścień, władza - po 89 to głównie komuchy - płaszczyła się i prezenciki pod stołem wręczała, krytykę społeczną wyciszała, żeby wespół w zespół lud za pysk trzymać, a tutaj, panie, co się teraz porobiło, jakieś parady, jakieś internety, jakieś waginy zdobne w aureolę, łebki jakieś jajca sobie robią z autorytetów i boskiej potęgi w Jędraszewskich wcielonej, oskarżenia jakieś, pedofolia jakaś,  jakieś pytania o Boga, tak jakby przez te tysiąc lat komuś był tutaj potrzebny, w dodatku towarzysze nieskorzy, żeby po staremu jaja szufladą przyciąć, szantażyk wprowadzić tylnym wejściem, ojca mu na Sybir wysłać w kontenerze, co by gęgacza uciszyć, moda na stosy ciągle w zawieszeniu, i nie wiadomo czy doczeka się restauracji. I jak on ma teraz żyć, jak on nic z tego nie pojmuje ?

moim skromnym zdaniem, należy mu wybaczyć, tak jak prawi chrześcijanie wybaczają pogańskim nienawistnikom

dopiero się wścieknie !

1. Sparodiuj msze, notorycznie obrażaj papieża i Jezusa w teatrze, zawieś kutasa na krzyżu, mów że wszyscy księża to pedofile, parodiuj Matkę Boska, szczuj na Kościół przez lata, patrz jak fanatycy atakują fizycznie księży

2. Usłysz w odpowiedzi, że jesteś zarazą

3. Oburzaj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.