Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, fluber napisał:

I dlaczego oczekiwales ze to audycja w ktorej ludzie sie ze soba kloca?:) i dlaczego to ma byc wyznacznik poziomu?:)

Wetnę się w dyskusję, ale skoro ona jest na forum publicznym a nie na PW to wiem, że mogę.

Wyznacznikiem poziomu jest dyskusja, to jak adwersarz reaguje na argumenty swojego politycznego oponenta. Tylko z tego się może nawiązać dyskusja i tylko z tego słuchacz może coś wyciągnąć. Dlatego debaty są tak popularne. Jeśli w tv są 4 osoby, które się ze wszystkim zgadzają, to nie jest to żaden poziom, tylko kabaret. Albo gorzej - PRL.

To tak samo jakby w rozmowę o tym, jaka dysycyplina powinna być najbardziej popularyzowana w tv włączyć działacza jednej drużyny, drugiej, trzeciej i prezesa pzkosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bulek napisał:

Wetnę się w dyskusję, ale skoro ona jest na forum publicznym a nie na PW to wiem, że mogę.

Wyznacznikiem poziomu jest dyskusja, to jak adwersarz reaguje na argumenty swojego politycznego oponenta. Tylko z tego się może nawiązać dyskusja i tylko z tego słuchacz może coś wyciągnąć. Dlatego debaty są tak popularne. Jeśli w tv są 4 osoby, które się ze wszystkim zgadzają, to nie jest to żaden poziom, tylko kabaret. Albo gorzej - PRL.

To tak samo jakby w rozmowę o tym, jaka dysycyplina powinna być najbardziej popularyzowana w tv włączyć działacza jednej drużyny, drugiej, trzeciej i prezesa pzkosz.

Pewnie ze mozesz, od tego jest publiczne forum:)

Radio Maryja to radio katolickie, propagowanie wartosci katolickich ma wpisane w swoja misje. Tam nie znajdziesz debaty czy stosunki homo sa dobre czy nie i nie wiem czemu ktorykolwiek z Was w takim temacie sie tego spodziewal:)

To jest jak czepianie sie ze w radiu o koszykowce sa tylko koszykarze a nie ma siatkarzy, pilkarzy i skoczkow narciarskich:)

Ideologia gender dla katolikow jest zagrozeniem wiec w radiu katolickim nie bedzie to przedmiotem debaty, proste:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fluber napisał:

@josephnba ksiądz? W radiu Maryja? Co Ty nie powiesz:)

I dlaczego oczekiwales ze to audycja w ktorej ludzie sie ze soba kloca?:) i dlaczego to ma byc wyznacznik poziomu?:)

Chcąc być rzetelnym podałem wszystkich uczestników programu

Na a co do poziomu to przedmówca ci odpowiedział dlaczego to jest propagandowy śmieć na poziomie audycji PRL-u 

 

Na koniec jeszcze połączenie z Rydzykiem który ciśnie po politykach i TVP za jakiś serial a poseł kownacki i reszta siedzą jak na dywaniku u dyrektora i słuchają reprymendy 🤣

Jak to dla ciebie wyznacznik poziomu to faktycznie nie mamy sensu dyskutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, josephnba napisał:

Chcąc być rzetelnym podałem wszystkich uczestników programu

Na a co do poziomu to przedmówca ci odpowiedział dlaczego to jest propagandowy śmieć na poziomie audycji PRL-u 

 

Na koniec jeszcze połączenie z Rydzykiem który ciśnie po politykach i TVP za jakiś serial a poseł kownacki i reszta siedzą jak na dywaniku u dyrektora i słuchają reprymendy 🤣

Jak to dla ciebie wyznacznik poziomu to faktycznie nie mamy sensu dyskutować

Przecież oni dostali koncesję na to że są radiem, jak wy to nazywacis, propagandowym.

Koncesja określa program Radia Maryja jako program o charakterze społeczno-religijnym, przedstawiającym zagadnienia wiary chrześcijańskiej oraz problemy życia społecznego z punktu widzenia wiary i społecznej nauki Kościoła katolickiego.

Wasze zarzuty sa niepowazne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DeltaCenter napisał:

jak vasquez używasz nieraz prymitywnego języka, dla określenia innych ludzi,

Vasquez używa wyrafinowanego języka. jest pod tym względem najlepszy na forum. widać, że to jakiś pisarz ; ]

 

16 godzin temu, fluber napisał:

Czy w rozmowach teoretycznych nie wystarczy ze osoba wierzaca bierze te teze teoretycznie pod uwage? Nie rozumiem czym jest sens praktyczny w rozmowach i systemie wierzen

bierzesz pod uwagę możliwość, że tak naprawdę bóg (w którego wierzysz) nie istnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lorak napisał:

 

bierzesz pod uwagę możliwość, że tak naprawdę bóg (w którego wierzysz) nie istnieje?

Jestem przekonany, że istnieje, ale dopuszczam ewentualność, że mogę się mylić, bo nie jest udowodnione, że Bóg istnieje. Jest więc taka możliwość, że moja relacja z Bogiem wynika np. z jakichś problemów psychicznych, a to mój mózg jest źródłem przeżyć, których w relacji z Bogiem doświadczam i mózgi innych ludzi są przyczyną mówienia językami, zaśnięcia w Duchu Świętym, czy tego, co się dzieje podczas egzorcyzmów, czyli rzeczy, których doświadczam jako obserwator na spotkaniach różnych wspólnot. 

Wykluczanie z dyskusji, bo ktoś jest o czymś przekonany zabiłoby naukę. Tam dyskutują tylko ludzie, którzy są o czymś przekonani i nikt nie neguje ich argumentacji, tylko dlatego, że są o czymś przekonani. Odrzucasz produktywność argumentów wierzących wbrew zdrowemu rozsądkowi - to jest właśnie ta ateistyczna wiara, przed przyznaniem do której, tak bardzo się broni ateiści. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, fluber napisał:

Przecież oni dostali koncesję na to że są radiem, jak wy to nazywacis, propagandowym

Wasze zarzuty sa niepowazne:)

zarzuty wyszły od tego że te radio propagandowe jak sam nazwałeś jest reklamowane twarzą obecnego premiera i najbardziej zaufanego polityka czyli Morawieckiego, to świadczy o tym że Polacy nie chcą debaty , dyskusji , różnorodności tylko chcą beton. dzięki że to potwierdziłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Jestem przekonany, że istnieje, ale dopuszczam ewentualność, że mogę się mylić, bo nie jest udowodnione, że Bóg istnieje. Jest więc taka możliwość, że moja relacja z Bogiem wynika np. z jakichś problemów psychicznych

jak to zatem łączysz z byciem wierzącym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lorak napisał:

jak to zatem łączysz z byciem wierzącym?

Sorry, ale nie rozumiem pytania:)

7 minut temu, Koelner napisał:

zarzuty wyszły od tego że te radio propagandowe jak sam nazwałeś jest reklamowane twarzą obecnego premiera i najbardziej zaufanego polityka czyli Morawieckiego, to świadczy o tym że Polacy nie chcą debaty , dyskusji , różnorodności tylko chcą beton. dzięki że to potwierdziłeś

Komuś tu się mocno popierdzieliło państwo świeckie z antykościelnym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

Radio Maryja to radio katolickie, propagowanie wartosci katolickich ma wpisane w swoja misje. Tam nie znajdziesz debaty czy stosunki homo sa dobre czy nie i nie wiem czemu ktorykolwiek z Was w takim temacie sie tego spodziewal:)

To jest jak czepianie sie ze w radiu o koszykowce sa tylko koszykarze a nie ma siatkarzy, pilkarzy i skoczkow narciarskich:)

Wiesz, program nie był o głoszeniu słowa Bożego, tylko tytuł ten brzmiał pewnie tak: "Wartości katolickie i polskie kontra genderowe"

Tutaj nie chodziło o propagowanie wartości katolickich, mimo wyraźnej obecności tego w tytule, program miał wyraźny kontekst polityczny. Zapraszanie do programu tylko przedstawicieli partii, którzy zgadzają się w 100% z księdzem jest właśnie propagandą i drogowskazem, że z powodu zbliżających się wyborów trzeba w tym programie poruszyć pewne tezy, nie zapoznawając się z opiniami drugiej strony, bo pod kątem wyborów jest to zupełnie niepotrzebne.

A odnośnie drugiej części cytatu i porównywanie tego do radia o koszykówce. Bym akurat powątpiewał i to bardzo, że posłowie PiS mają więcej do powiedzenia na temat wartości katolickich od jakiegokolwiek przedstawiciela innej partii. Ja wiem, że oni się jawią jako tacy, którzy są bardzo blisko Boga, ale nie przesadzajmy...

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bulek napisał:

Wiesz, program nie był o głoszeniu słowa Bożego, tylko tytuł ten brzmiał pewnie tak: "Wartości katolickie i polskie kontra genderowe"

Tutaj nie chodziło o propagowanie wartości katolickich, mimo wyraźnej obecności tego w tytule, program miał wyraźny kontekst polityczny. Zapraszanie do programu tylko przedstawicieli partii, którzy zgadzają się w 100% z księdzem jest właśnie propagandą 

Nie wiem jak godzisz bycie katolikiem z oskarzaniem katolickiego radia o katolicka propagande. Powtorze. To nie jest radio ktore ma w swoich celach prowadzenie obiektywnych dyskusji i zapraszanie przedstawicieli wszystkich partii tylko przekazywanie prawd katolickich.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.wp.pl/radio-maryja-jest-obiektywne-6036367497073281a%3famp=1

 

 

Dziękuję dobranoc

Ja nie krytykuję radia Maryja za propagandę bo to było i jest wiadomo od dawna

 

Moja krytyka kierowana jest bardziej w twoją stronę bo pisałeś o tym że tam są dyskusje na poziomie

Dyskusja to rozmowa niekoniecznie dwóch ludzi o tych samych poglądach, dyskutujemy tutaj mając odmienne poglądy i się nimi przerzucając

Oczywiście rozumiem że wolisz kiedy wasze kółko wzajemnej adoracji liże cię lajkami po postach ale niestety to nie jest dyskusja 

Nawet republika zaprasza czasami ludzi z innych środowisk

Trwam to tuba propagandowa która pod przykrywką krzewienia wartości katolickich przemyca głównie treści polityczne na zlecenie i za konkretną opłatą (ile to już jest w tej chwili milionów z budżetu?)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, josephnba napisał:

Jakiś koleś powiedział 15 lat temu, że jego zdaniem radio Maryja jest obiektywne. Nie wiem, co to ma do naszej dyskusji i nie wiem, czym się tak podnieciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lorak napisał:
2 godziny temu, julekstep napisał:

 

przecież nie mówię o treści wypowiedzi lecz stylu - a ten jest w jego przypadku unikatowy (w pozytywny sposób). chciałbym mieć tyle polotu w piórze co Vasques.

Gdzie jest w nim polot? Chyba, że CI chodzi o twórcze stosowanie ortografii, gramatyki i interpunkcji, faktycznie w tym ma sporo "polotu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.