Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, RappaR napisał:

Moim argumentem jest to, że wypowiadając się o Radiu Maryja, nie masz pojęcia o jego audycji z powodu braku zaznajomienia się z nimi. 

Owszem, tam są msze, różańce. Tylko na kazaniach wypowiadane są treści bardziej świeckie niż kościelne. Bym nawet powiedział - polityczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bulek napisał:

Czy Radio Maryja głosi prawdy katolickie? Od tego myślę trzeba zacząć.

Wg mojego nie.

Jak czesto sluchasz Radia Maryja ze myslisz iz Twoje zdanie opiera sie na jakichkolwiek racjonalnych argumentach, analizie tresci?

6 godzin temu, bulek napisał:

 

To nic dziwnego, ojciec Rydzyk nie jest księdzem. To biznesmen, oligarcha. Na biznesie zna się jak mało kto w kraju i postanowił wykorzystać fakt, że Polska jest krajem katolickim dla realizacji własnych celów. Tylko i wyłącznie.

I co ten rydzyk z tego ma? Biznesmen to rozumiem okreslenie pejoratywne? Zeby byc oligarcha musielibysmy miec w polsce oligarchie, a ten system u nas nie wystepuje. Ojciec rydzyk nie realizuje wlasnych celow, podlega koscielnej hierarchii jego dzialania nadzoruje general zakonu. Na tej samej zasadzie mozna nazwac oligarcha owsiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

Piekne przejscie od swiecen za prlu do ukrywania pedofili.

10/10 i order vasqueza - doskonaly belkot

Może niefortunne, ale chodziło mi o to, iż za PRL-u w obliczu zniewolenia Rydzykowi było jednak łatwiej... Co do naukowców, tu sprawa jest mniej oczywista - zależy, czy swój doktorant czy profesurę zawdzięczają partii i czy swoje największe triumfy święcili w tamtych czasach - czy wręcz odwrotnie. Na każdy przypadek należy patrzeć indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bulek napisał:

Tak. Dokładnie tak. Cały episkopat. I nie dlatego, że to komuniści. 

To pomówienie. 

4 minuty temu, bulek napisał:

 Dlatego, że popierali/ukrywali pedofili. 

To kolejne pomówienie.

5 minut temu, bulek napisał:

 Lemański jest mądrym księdzem, jednym z mądrzejszych

Łżesz jak bura suka:)

6 minut temu, bulek napisał:

Ale oni są przyćmieni przez władzę, która powinna odpowiadać za swoje słowa jak przeciętny Kowalski. Przed sądem. 

Jak rozumiem księża nie podlegają w Polsce świeckiemu prawu i nie mogą stanąć przed sądem?

7 minut temu, bulek napisał:

Tak mówię jako praktykujący katolik, żeby nie było. I dlatego mam prawo wypowiadać się w ten sposób.

Masz prawo wypowiadać się jak chcesz, niezależnie od tego, czy jesteś katolikiem, czy nie, ale miej świadomość, że działalność Radio Maryja ma poparcie władz kościelnych, jak również papieża.

5 minut temu, bulek napisał:

Owszem, tam są msze, różańce. Tylko na kazaniach wypowiadane są treści bardziej świeckie niż kościelne. Bym nawet powiedział - polityczne.

Ale te msze są przepraszam odprawiane w Radiu Maryja, że mówisz o kazaniach bardziej świeckich niż kościelnych?:) 

2 minuty temu, bulek napisał:

Może niefortunne, ale chodziło mi o to, iż za PRL-u w obliczu zniewolenia Rydzykowi było jednak łatwiej... Co do naukowców, tu sprawa jest mniej oczywista - zależy, czy swój doktorant czy profesurę zawdzięczają partii i czy swoje największe triumfy święcili w tamtych czasach - czy wręcz odwrotnie. Na każdy przypadek należy patrzeć indywidualnie.

Czyli fakt, że Krystyna Pawłowicz od 1980 roku była w Solidarności i jako ich reprezentantka w 1989 roku brała udział w rozmowach Okrągłego Stołu nie jest wystarczającą okolicznością łagodzącą wobec faktu, że urodziła się za komuny i PIS musi się od niej niezwłocznie z tego powodu odciąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

Jak czesto sluchasz Radia Maryja ze myslisz iz Twoje zdanie opiera sie na jakichkolwiek racjonalnych argumentach, analizie tresci?

I co ten rydzyk z tego ma? Biznesmen to rozumiem okreslenie pejoratywne? Zeby byc oligarcha musielibysmy miec w polsce oligarchie, a ten system u nas nie wystepuje. Ojciec rydzyk nie realizuje wlasnych celow, podlega koscielnej hierarchii jego dzialania nadzoruje general zakonu. Na tej samej zasadzie mozna nazwac oligarcha owsiaka.

Mówiąc "oligarcha" mam na myśli jego władzę. Biznesmen jest kimś, kto doszedł do czegoś, ale podlega ze strony państwa rozliczeniu. Rydzyk nie podlega nikomu. Mówienie, że podlega jakiemuś zakonowi jest śmieszne. Bo on jest władzą w państwie, rząd nie zrobi nic co jest jemu nieprzychylne, bo na jego poparciu polega. Takie są fakty.

P.S. Nie nadążam odpisywać.

4 minuty temu, fluber napisał:

To pomówienie. 

To kolejne pomówienie.

Nie. To są fakty. Widziałeś film Sekielskiego, czy takich filmów nie oglądasz bo przeczą Twojej tezie?

 

5 minut temu, fluber napisał:

Łżesz jak bura suka:)

Ostro. Ale znów: gdzie są argumenty?

 

6 minut temu, fluber napisał:

Jak rozumiem księża nie podlegają w Polsce świeckiemu prawu i nie mogą stanąć przed sądem?

Nie. Podaj mi jakiś przykład.

 

7 minut temu, fluber napisał:

Masz prawo wypowiadać się jak chcesz, niezależnie od tego, czy jesteś katolikiem, czy nie, ale miej świadomość, że działalność Radio Maryja ma poparcie władz kościelnych, jak również papieża.

Papieża do tego nie mieszaj. On nie ma nic wspólnego z działalnością Rydzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bulek napisał:

 Rydzyk nie podlega nikomu.

To nieprawda. Koncesje na emisje zalezą od decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i ma osobowość prawną. Fundacja Lux Veritatis jest wpisana do KRS i podlega prawu cywilnemu. 

4 minuty temu, bulek napisał:

 Bo on jest władzą w państwie, rząd nie zrobi nic co jest jemu nieprzychylne, bo na jego poparciu polega.

Czym się różni funkcjonowanie Radia Maryja za rządów PIS od funkcjonowania Radia Maryja za rządów PO, że twierdzisz iż robi to jakąkolwiek różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bulek napisał:

Może niefortunne, ale chodziło mi o to, iż za PRL-u w obliczu zniewolenia Rydzykowi było jednak łatwiej... Co do naukowców, tu sprawa jest mniej oczywista - zależy, czy swój doktorant czy profesurę zawdzięczają partii i czy swoje największe triumfy święcili w tamtych czasach - czy wręcz odwrotnie. Na każdy przypadek należy patrzeć indywidualnie.

"kto nie cierpial za komuny dzisiaj jest po prostu nikim" lalala - dalej aktualne, po prawie 30 latach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

To nieprawda. Koncesje na emisje zalezą od decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i ma osobowość prawną. Fundacja Lux Veritatis jest wpisana do KRS i podlega prawu cywilnemu. 

Proszę Cię... przecież to naczynia połączone. Rydzyk robi kampanię pisowi, a w zamian za to, pis daje miliony na działalność radia maryja, tv trwam czy co tam jeszcze. I nie mów mi o jakiejś KRRiT czy prawie cywilnym bo to fikcja.

3 minuty temu, fluber napisał:

Czym się różni funkcjonowanie Radia Maryja za rządów PIS od funkcjonowania Radia Maryja za rządów PO, że twierdzisz iż robi to jakąkolwiek różnicę?

Dobre pytanie. Niczym. Bo zarówno jedna, jak i druga partia bała się podpaść Najważniejszemu. A opowieści PO o tym, że skończy się działalność Rydzyka jak dotrą do władzy można włożyć między bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bulek napisał:

Proszę Cię... przecież to naczynia połączone. Rydzyk robi kampanię pisowi, a w zamian za to, pis daje miliony na działalność radia maryja, tv trwam czy co tam jeszcze. I nie mów mi o jakiejś KRRiT czy prawie cywilnym bo to fikcja.

Na tak poważne oskarżenia, wypadałoby mieć jakieś dowody. 

4 minuty temu, bulek napisał:

 

Dobre pytanie. Niczym. Bo zarówno jedna, jak i druga partia bała się podpaść Najważniejszemu. A opowieści PO o tym, że skończy się działalność Rydzyka jak dotrą do władzy można włożyć między bajki.

Mam nadzieję, że można włożyć miedzy bajki, bo zamykanie legalnie działających mediów przy pomocy decyzji politycznych byłoby mocno niepokojące.

16 minut temu, bulek napisał:

 

Nie. To są fakty. Widziałeś film Sekielskiego, czy takich filmów nie oglądasz bo przeczą Twojej tezie?

Widziałem film Sekielskiego. Nie zauważyłem w nim, żeby "episkopat popierał pedofilów", jak to zgrabnie określiłeś. 

17 minut temu, bulek napisał:

 

Ostro. Ale znów: gdzie są argumenty?

 

Nie wiem, czy ostro, to był cytat z Twojego ulubionego księdza i wzorowego katolika- Lemańskiego:)

18 minut temu, bulek napisał:

 

Nie. Podaj mi jakiś przykład.

 

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/ksiadz-pawel-t-skazany-za-przestepstwa-seksualne-wobec-dzieci,942413.html

https://www.poland.us/strona,25,28224,0,byly-polski-ksiadz-skazany-za-mowe-nienawisci.html

https://kurierlubelski.pl/ksiadz-prowadzil-samochod-po-alkoholu-zostal-skazany/ar/12515438

http://zdunskawola.naszemiasto.pl/artykul/ksiadz-z-szadku-prawomocnie-skazany-jeszcze-raz,4345515,artgal,t,id,tm.html

Mógłbym oczywiście podać ich o wiele, wiele więcej.

20 minut temu, bulek napisał:

 

Papieża do tego nie mieszaj. On nie ma nic wspólnego z działalnością Rydzyka.

Cytat

Radio funkcjonuje jako kościelna osoba prawna należąca do Kościoła rzymskokatolickiego; posiadaczem koncesji jest zakon katolicki – Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (redemptoryści), podlegający kanonicznie papieżowi.

 

38 minut temu, bulek napisał:

Mylisz związki przyczynowo-skutkowe. Nie jest przyczyną fakt, iż babcia jest ultranacjonalistką słuchając radia Maryja tylko skutkiem. Takie babcie w latach młodości walczyły o inne cele - o wolność, równość, demokrację.

Moja babcia chodziła z dziadkiem do stodoły za panienki, a wiesz jak teraz reaguje na cokolwiek związanego z seksualnością? I nie słucha Radia Maryja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bulek napisał:
20 minut temu, bulek napisał:

Teraz Kościół poprzez Rydzyka wpaja im inne rzeczy: uprzedzenie do innej kultury, innej rasy, innego wyzwania, innej orientacji, czy nawet innej narodowości! One tego nie miały wpojone od zarania. One teraz tak myślą, gdyż słuchają "wysłannika Boga". Tak one go traktują.

 

Jak to mam inaczej komentować.?Przecież to jest ta sama infantylna narracja powtarzana przez różne "forumowe Marysie polityki" od dobrych ponad dwudziestu lat. Maybachy, faszyzmu, biznesmeny. Gdzieś tam zasłyszane, memem poprawione. To już nawet Tomasz Lis wyrósł z tego I nie karze swoim dziennikarzom biegać z mikrofonem wśród słuchaczy RM pod Jasną Górą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, quevas napisał:

 

ci ludzie od Radia Maryja dostają po prostu wypełnienie jakąś treścią swojego beznadziejnego, pozbawionego sensu i celu, żywota.

 

Ubrałbym to w inne słowa, ale co do sensu tego, co chcesz przekazać, myślę że się zgadzamy. Poszukiwanie nowego celu w życiu, zmagania z samotnością, trudności podeszłego wieku - ta grupa ludzi, o której prawie wszyscy zapomnieli też ma swoje potrzeby. A Radio Maryja daje im poczucie bycia we wspólnocie, poczucie bycia kimś ważnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fluber napisał:

Ubrałbym to w inne słowa, ale co do sensu tego, co chcesz przekazać, myślę że się zgadzamy. Poszukiwanie nowego celu w życiu, zmagania z samotnością, trudności podeszłego wieku - ta grupa ludzi, o której prawie wszyscy zapomnieli też ma swoje potrzeby. A Radio Maryja daje im poczucie bycia we wspólnocie, poczucie bycia kimś ważnym.

koło się zatoczyło. Lorak, proszę wklej cytat o niewolnictwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.