Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, fluber napisał:

Zwolniono pracownika za to ze podczas tygodnia lgbt pride w firmie wrzucil do intranetu cytaty ze starego testamentu o homoseksualizmie i nie chcial usunac.

naginasz. tu jest oświadczenie:

 https://ikea.prowly.com/63231-oswiadczenie-w-sprawie-pisma-instytutu-ordo-iuris

a cytowane przez niego fragmenty są skandaliczne i pokazują, że ma coś nie tak z głową: ""biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich" oraz "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną tak, jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lorak napisał:

naginasz. tu jest oświadczenie:

 https://ikea.prowly.com/63231-oswiadczenie-w-sprawie-pisma-instytutu-ordo-iuris

a cytowane przez niego fragmenty są skandaliczne i pokazują, że ma coś nie tak z głową: ""biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich" oraz "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną tak, jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich".

Nic nie naginam, zle mnie zrozumiales.

A cos nie tak z glowa to maja ci ktorzy odczytuja te fragmenty doslownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał:

A cos nie tak z glowa to maja ci ktorzy odczytuja te fragmenty doslownie.

Stawiam 60 groszy na to, że nie raz krytykowałeś Koran odczytując dosłownie jego fragmenty :)

I w zasadzie, czemu źle jest to odczytywać dosłownie i jak można to odczytać 'metaforycznie'? W sumie to ST był porządniejszy bo nie przykrywał wszystkiego ściemą o 'miłości'.

Generalnie cała ta sprawa jest 50/50 - LGBT propaganda w dużych korpo to spory hardkur  - ale ten kolo też zareagował hardkurowo.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

Pls.

 Rozumiem, że jak dostaniesz wiadomość - 'Zginiesz dziadu' to olejesz, bo nie będzie sprecyzowane z czyjej ręki? :D

Zależy kto. Jeśli wiadomość napisał ktoś 3000 lat temu pod natchnieniem bożym, to może oznaczać, że sam Bóg ukarze za to śmiercią.

I IKEA może zwolnić Boga, ewentualnie pozwać go do sądu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

To nie jest anonimowa grozba tylko cytat z ksiegi ktora ma ponad 3000 lat i wiadomo ze nie jest doslowna

Skąd wiadomo?

To mało osób zginęło z powodu religijnego terroryzmu? Lol.

+ jest sporo psychicznych dewotów ostro cytujących ST/NT (własny eye test).

Ja bym się mocno niezręcznie poczuł jakby ktoś takie cytaty pod moim adresem walił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

Stawiam 60 groszy na to, że nie raz krytykowałeś Koran odczytując dosłownie jego fragmenty :)

I w zasadzie, czemu źle jest to odczytywać dosłownie i jak można to odczytać 'metaforycznie'? W sumie to ST był porządniejszy bo nie przykrywał wszystkiego ściemą o 'miłości'.

Zle jest to odczytywac doslownie bo to nie bylo pisane doslownie. Odczytywanie tego doslownie jest bledne.

Krytykuje raczej tych ktorzy te fragmenty z koranu odczytuja doslownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Zależy kto. Jeśli wiadomość napisał ktoś 3000 lat temu pod natchnieniem bożym, to może oznaczać, że sam Bóg ukarze za to śmiercią.

I IKEA może zwolnić Boga, ewentualnie pozwać go do sądu. 

Albo może to zrobić jeden z wielu 'Bożych posłańców' (pozdrowienia z Choroszczy!)

Teraz, fluber napisał:

Zle jest to odczytywac doslownie bo to nie bylo pisane doslownie. Odczytywanie tego doslownie jest bledne.

To jako ekspert przedstaw proszę swoją interpretację tych dwóch fragmentów :) (ja mam za słabą wyobraźnię niestety :/)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

Skąd wiadomo?

To mało osób zginęło z powodu religijnego terroryzmu? Lol.

+ jest sporo psychicznych dewotów ostro cytujących ST/NT (własny eye test).

Ja bym się mocno niezręcznie poczuł jakby ktoś takie cytaty pod moim adresem walił.

Ja tez bym sie poczul nieswojo i nawet nie mam specjalnie ochoty bronic tego pracownika ale twierdzenie ze ten fragment oznacza ze ktos chce mordowac homoseksualustow to bzdura.

Ze to nie jest doslowny tekst? Bo jako taki zostal napisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Ja tez bym sie poczul nieswojo i nawet nie mam specjalnie ochoty bronic tego pracownika ale twierdzenie ze ten fragment oznacza ze ktos chce mordowac homoseksualustow to bzdura.

Ze to nie jest doslowny tekst? Bo jako taki zostal napisany.

Czekam zatem na info jak interpretować fragmenty:

biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich

Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną tak, jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fluber napisał:

Nic nie naginam, zle mnie zrozumiales.

"nie chciał usunąć" nie pozostawia wiele pola do rozumienia.

 

29 minut temu, fluber napisał:

A cos nie tak z glowa to maja ci ktorzy odczytuja te fragmenty doslownie.

w jakim celu on to cytował jeśli nie po to, aby pokazać, że za gejostwo jest śmierć w oczach boga?

15 minut temu, fluber napisał:

To nie jest anonimowa grozba tylko cytat z ksiegi ktora ma ponad 3000 lat i wiadomo ze nie jest doslowna

żydzi cię wyśmieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lorak napisał:

"nie chciał usunąć" nie pozostawia wiele pola do rozumienia.

 

w jakim celu on to cytował jeśli nie po to, aby pokazać, że za gejostwo jest śmierć w oczach boga?

Pozostawia bo to jest na korzysc ikei ze chciala to zalatwic polubownie najpierw wiec nie wiem jak to zrozumiales.

Nie wiem w jakim celu to cytowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lorak napisał:

w jakim celu on to cytował jeśli nie po to, aby pokazać, że za gejostwo jest śmierć w oczach boga?

Akurat tu strzelam, że to była pojebana reakcja na wielokrotne pojebane akcje (sam czasem mam ochotę w pracy poodpisywać coś na te zjebane newslettery :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.