Skocz do zawartości
Findek

Polska scena polityczna w Internecie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
28 minut temu, fluber napisał:

Nie, nie chca bo ich zdaniem jezeli czlowiek chce sobie zrobic krzywde to powinien miec taka mozluwosc. Kredyty i zadluzanie sie sa szkodliwe a pieniadze nie biora sie z kredytu tylko z pracy dlatego konfederacja korwin (...) zakaze jakichkolwiek kredytow i zadluzania sie na szczeblu panstwowym i samorzadowym. 

Wiec moje pytanie jest zasadne ze skoro chca zakazac kredytow bo sa szkodliwe ( z wyjatkiem prywatnych ktore tez uznaja za szkodliwe) to czemu robia sobie krzywde biorac kredyty?

I to nie byl argument ad personam w kierunku Cardiego przeciez:)

Overall to był argument ad personam.

Coś w stylu - "po co Kaczor tak ciśnie to 500+ skoro sam nie ma dzieci."

Dodatkowo czy wyraźnie gdzieś mówili, że kredyty u osób/firm prywatnych to coś złego?

28 minut temu, fluber napisał:

Ale jak mozna glosowac na godek w koalicji z piotrem " je*ać mi sie chce" marcem?:) jurek caly czas jest aktywny w polityce i aktualnie jest jedynka w wyborach do europarlamentu na liscie kukiza.

Piotr Marzec to chyba najsensowniejsza osoba w tej całej Konfederacji lol.

Edytowane przez julekstep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, julekstep napisał:

Overall to był argument ad personam.

Coś w stylu - "po co Kaczor tak ciśnie to 500+ skoro sam nie ma dzieci."

Dodatkowo czy wyraźnie gdzieś mówili, że kredyty u osób/firm prywatnych to coś złego?

Korwin ma generalnie mnóstwo negatywnych wypowiedzi o zadłużaniu się, ale na dużym poziomie ogólności, więc trudno znaleźć jakieś konkretne obszary. Korwin mówi z tego co znalazłem, że dobre są tylko takie kredyty:

Cytat

Jeśli mamy interes, na którym możemy zarobić 25% rocznie, to nie ma co się wahać: bierzemy pożyczkę na 9% i jedziemy! Nawet, jeśli się pomylimy dwukrotnie, i będzie to 12% - to i tak jakoś się przeżyje.

Natomiast potępia kredyty na mieszkanie oraz konsumpcyjne:

Cytat

Kredyt mieszkaniowy to założenie sobie pętli na szyję

Cytat

mowa o kredytach na najgorszy rodzaj inwestycji, jaką jest mieszkanie. Na meble. Jest to założenie sobie pętli na szyję

Co jest o tyle zabawne, że wszystkie przeze mnie wczoraj osoby wymienione mają kredyty konsumpcyjne lub hipoteczne. Iwaszkiewicz ma nawet kredyt we frankach:)

Nie wiem jaki kredyt ma Korwin, ale mając majątek o wartości kilku milionów złotych, to nie wiem czy brałby niewielki kredyt inwestycyjny w złotówkach:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No a Kaczynski sie nie rozmnaza. Hipokryta? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, julekstep napisał:

No a Kaczynski sie nie rozmnaza. Hipokryta? :)

W jakim sensie?:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, fluber napisał:

W jakim sensie?:) 

W takim samym jak Korwiny. Clue programu w 2015 obracalo sie wokol szeroko pojetej promocji rozmnazania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, julekstep napisał:

W takim samym jak Korwiny. Clue programu w 2015 obracalo sie wokol szeroko pojetej promocji rozmnazania.

No moim zdaniem jest jednak różnica. Kredyt możesz brać indywidualnie, a rozmnożyć się indywidualnie chyba nie możesz, nie?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, fluber napisał:

No moim zdaniem jest jednak różnica. Kredyt możesz brać indywidualnie, a rozmnożyć się indywidualnie chyba nie możesz, nie?:)

Nie ma przeciekow, ze robil cokolwiek w tym kierunku.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, julekstep napisał:

Nie ma przeciekow, ze robil cokolwiek w tym kierunku.

Bo Jarosław to dżentelmen:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, RappaR napisał:

Choćby to, że i Sudan i Egipt go nie chcą. Jak widać rozmawiamy o tym terytorium, więc jest w jakiś sposób odrębne 

Nie do końca. Ponieważ przeskoki Twoje są kłamstwem, to jak stwierdzić, po mojej wypowiedzi, że wolę na wakacje lecieć samolotem stwierdzić, że kiedy chcę się wylać, latam Jumbo Jetem do kibla.

Nie wiem co masz na myśli mówiąc przeskoki, nie będę tego interpretował i odnosił się do tej interpretacji jak Ty to masz w zwyczaju. Fakt jest taki, że przypisałeś mi coś, czego nie napisałem, więc jak to nazwać jeśli nie kłamstwo? Tak to widzę z ziemi, może z Jumbo Jeta wygląda to inaczej.

3 godziny temu, fluber napisał:

Nie, nie chca bo ich zdaniem jezeli czlowiek chce sobie zrobic krzywde to powinien miec taka mozluwosc. Kredyty i zadluzanie sie sa szkodliwe a pieniadze nie biora sie z kredytu tylko z pracy dlatego konfederacja korwin (...) zakaze jakichkolwiek kredytow i zadluzania sie na szczeblu panstwowym i samorzadowym. 

Wiec moje pytanie jest zasadne ze skoro chca zakazac kredytow bo sa szkodliwe ( z wyjatkiem prywatnych ktore tez uznaja za szkodliwe) to czemu robia sobie krzywde biorac kredyty?

I to nie byl argument ad personam w kierunku Cardiego przeciez:)

Nie, nie ma zmiany. Jak sie wprowadza ustawe i ja wycofuje to w efekcie prawo pozostaje takie samo. 

Na temat notatki udzielilem tu juz kilku wyczeprujacych wypowiedzi. Sama ta notatka jest dowodem ze zydzi od 2009 w polsce w sprawie roszczen nic nie wskorali.

Ale jak mozna glosowac na godek w koalicji z piotrem " je*ać mi sie chce" marcem?:) jurek caly czas jest aktywny w polityce i aktualnie jest jedynka w wyborach do europarlamentu na liscie kukiza.

Skoro chcą zakazać kredytów z wyjątkiem prywatnych, to dlaczego odnosisz się właśnie do tych drugich? Wskazałem Ci różnicę, kredyt prywatny spłaca kredytobiorca, ewentualnie jego dzieci jeżeli nie zrzekną się spadku. Kredyt zaciągnięty przez państwo spłacany jest przez obywateli, a nie przez państwo jako instytucję, bo ta instytucja własnych pieniędzy nie ma, widzisz różnicę?

Skoro zatem pieniądze biorą się z kredytów a nie z pracy, to jeżeli wszyscy przestaną pracować, a będą jedynie pożyczać, to pieniędzy będzie coraz więcej i ludzie będą coraz bogatsi tak?

Jeżeli nie ma zmiany, to po Brexicie też nic się nie zmieni prawda? W końcu weszli kiedyś do Wspólnoty Europejskiej, a teraz się wycofują, czyli nic się nie zmienia, muszę to powiedzieć w robocie, bo nad "zmianami we wspólpracy wynikającymi z Brexitu" pracuje w moim dziale 6 osób. Debile nie wiedzą, że nic się nie zmienia. Dzięki, będą zachwyceni.

Jak można głosować na Jarosława "Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem" Kaczyńskiego? :) Akurat dopierdalanie się do jakości bycia posłem Liroya to mocna żenada, bo wciąga on nosem z 90% figurantów w tej izbie.

Edytowane przez Cardi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Cardi napisał:

1. Skoro chcą zakazać kredytów z wyjątkiem prywatnych, to dlaczego odnosisz się właśnie do tych drugich? Wskazałem Ci różnicę, kredyt prywatny spłaca kredytobiorca, ewentualnie jego dzieci jeżeli nie zrzekną się spadku. Kredyt zaciągnięty przez państwo spłacany jest przez obywateli, a nie przez państwo jako instytucję, bo ta instytucja własnych pieniędzy nie ma, widzisz różnicę?

2. Skoro zatem pieniądze biorą się z kredytów a nie z pracy, to jeżeli wszyscy przestaną pracować, a będą jedynie pożyczać, to pieniędzy będzie coraz więcej i ludzie będą coraz bogatsi tak?

3. Jeżeli nie ma zmiany, to po Brexicie też nic się nie zmieni prawda? W końcu weszli kiedyś do Wspólnoty Europejskiej, a teraz się wycofują, czyli nic się nie zmienia, muszę to powiedzieć w robocie, bo nad "zmianami we wspólpracy wynikającymi z Brexitu" pracuje w moim dziale 6 osób. Debile nie wiedzą, że nic się nie zmienia. Dzięki, będą zachwyceni.

4. Jak można głosować na Jarosława "Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem" Kaczyńskiego? :) Akurat dopierdalanie się do jakości bycia posłem Liroya to mocna żenada, bo wciąga on nosem z 90% figurantów w tej izbie.

Powiem Ci, że ciężko się z Tobą dyskutuje, bo kompletnie nie rozumiesz, co piszę. Nie za bardzo wiem, jak mam upraszczać swoje wypowiedzi, nie mam wprawy z RL life, zazwyczaj ludzie mnie rozumieją.

1. Odnoszę się do kredytów prywatnych, bo mówią, ze kredyty prywatne konsumpcyjne i hipoteczne są złe, a jednocześnie sami je biorą. Co oznacza, że albo sami sobie robią krzywdę, albo kredyty nie są złe. Kredyt zaciągnięty przez osoby prywatne jest również spłacany przez obywateli jeżeli spadkobiercy zrzekną się spadku. Osoba prywatna też nie miałaby żadnych pieniędzy, gdyby ich państwo nie wydrukowało, a państwo by ich nie wydrukowało, gdyby się nie zadłużyło. Bez długu nie ma pieniędzy, bo niby skąd miałyby się wziąć?

2. Oczywiście, że nie. Po co piszesz takie bzdury? Kredyt bez pracy prowadzi do bankructwa. Praca bez kredytu cofa nas do papuaskich plemion. Jedno i drugie jest ze sobą powiązane. Świat nie jest czarno-biały. To nie jest sytuacja albo kredyt albo praca.

3. A co ma do tego Brexit? Dlaczego po raz kolejny wyjeżdżasz z jakimś bełkotem z dupy? 

4. Zakładam, że stawiając krzyżyk przy imieniu i nazwisku "Jarosław Kaczyński" na karcie do głosowania, tak mi się wydaje. Ja nigdy nie głosowałem na Jarosława Kaczyńskiego:) Ja nie dopierdalam się do jakości bycia posłem Liroya. Ja wskazuję na to, że on pasuje poglądowo do Kai Godek, jak pięść do nosa.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, Cardi napisał:
5 godzin temu, RappaR napisał:

Nie wiem co masz na myśli mówiąc przeskoki, nie będę tego interpretował i odnosił się do tej interpretacji jak Ty to masz w zwyczaju. Fakt jest taki, że przypisałeś mi coś, czego nie napisałem, więc jak to nazwać jeśli nie kłamstwo? Tak to widzę z ziemi, może z Jumbo Jeta wygląda to inaczej.

A co takiego niby przypisałem? Bo jak wrócę na komputer z łatwością mogę pokazać w drugą stronę? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, fluber napisał:

Powiem Ci, że ciężko się z Tobą dyskutuje, bo kompletnie nie rozumiesz, co piszę. Nie za bardzo wiem, jak mam upraszczać swoje wypowiedzi, nie mam wprawy z RL life, zazwyczaj ludzie mnie rozumieją.

1. Odnoszę się do kredytów prywatnych, bo mówią, ze kredyty prywatne konsumpcyjne i hipoteczne są złe, a jednocześnie sami je biorą. Co oznacza, że albo sami sobie robią krzywdę, albo kredyty nie są złe. Kredyt zaciągnięty przez osoby prywatne jest również spłacany przez obywateli jeżeli spadkobiercy zrzekną się spadku. Osoba prywatna też nie miałaby żadnych pieniędzy, gdyby ich państwo nie wydrukowało, a państwo by ich nie wydrukowało, gdyby się nie zadłużyło. Bez długu nie ma pieniędzy, bo niby skąd miałyby się wziąć?

2. Oczywiście, że nie. Po co piszesz takie bzdury? Kredyt bez pracy prowadzi do bankructwa. Praca bez kredytu cofa nas do papuaskich plemion. Jedno i drugie jest ze sobą powiązane. Świat nie jest czarno-biały. To nie jest sytuacja albo kredyt albo praca.

3. A co ma do tego Brexit? Dlaczego po raz kolejny wyjeżdżasz z jakimś bełkotem z dupy? 

4. Zakładam, że stawiając krzyżyk przy imieniu i nazwisku "Jarosław Kaczyński" na karcie do głosowania, tak mi się wydaje. Ja nigdy nie głosowałem na Jarosława Kaczyńskiego:) Ja nie dopierdalam się do jakości bycia posłem Liroya. Ja wskazuję na to, że on pasuje poglądowo do Kai Godek, jak pięść do nosa.

1. Lepiej jest zapłacić 2000zł gotówką czy 2400 w ratach? Chyba nikt nie zakwestionuje, że lepiej zapłacić gotówką by nie brać kredytu, jednak na pewno wiesz dlaczego ludzie biorą kredyty. W końcu nikt nie chce iść na swoje mieszkanie w wieku 65 lat po 40 latach odkładania?

2. Skoro świat nie jest czarno-biały to na pewno tym bardziej rozumiesz dlaczego ktoś, kto postuluje zakaz zadłużania państwa posiada kredyt prywatny.

3. Wg Ciebie startując z punktu 0 zmiana, a potem odwrócenie tej zmiany to w ujęciu ogólnym brak zmiany w ogóle, więc nic się nie stało. Wg mnie zmiany zaszły dwie. Jeżeli LeBron odszedł z Cavs, by po kilku latach tam wrócić, to wg Twojej narracji odnośnie ustawy o IPN nic się w sumie nie zmieniło.

4. Tak samo pasuje Jaro do Jara, tyle że Gowina, albo Jaro do bycia prawicą :)

1 minutę temu, RappaR napisał:

A co takiego niby przypisałem? Bo jak wrócę na komputer z łatwością mogę pokazać w drugą stronę? 

Nie lubię się powtarzać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, Cardi napisał:

1. Lepiej jest zapłacić 2000zł gotówką czy 2400 w ratach? Chyba nikt nie zakwestionuje, że lepiej zapłacić gotówką by nie brać kredytu, jednak na pewno wiesz dlaczego ludzie biorą kredyty. W końcu nikt nie chce iść na swoje mieszkanie w wieku 65 lat po 40 latach odkładania?

1. To zależy od tego, czy jesteś w stanie w międzyczasie zainwestować te pieniądze na wyższy procent niż kosztują Cię raty. Tak samo jak nikt nie chce jeździć po dziurawych drogach:)

50 minut temu, Cardi napisał:

2. Skoro świat nie jest czarno-biały to na pewno tym bardziej rozumiesz dlaczego ktoś, kto postuluje zakaz zadłużania państwa posiada kredyt prywatny.

2. Nie, ja nie rozumiem, dlaczego grupa, która publicznie mówi o tym, że prywatne kredyty konsumpcyjne są złe i szkodliwe, sama je bierze:)

51 minut temu, Cardi napisał:

3. Wg Ciebie startując z punktu 0 zmiana, a potem odwrócenie tej zmiany to w ujęciu ogólnym brak zmiany w ogóle, więc nic się nie stało. Wg mnie zmiany zaszły dwie. Jeżeli LeBron odszedł z Cavs, by po kilku latach tam wrócić, to wg Twojej narracji odnośnie ustawy o IPN nic się w sumie nie zmieniło.

3. Nie, według mnie to powrót do stanu początkowego. Coś się wydarzyło, były dwie zmiany, ale w ogólnym znaczeniu nie zmieniło się nic. Brexit i LeBron to złe przykłady, bo tutaj dochodzi czas. W przypadku ustawy o IPN nie ma czegoś takiego, bo ustawę cofnięto natychmiast i w żaden sposób nie zadziałała. Jeżeli dam CI dwa złote i za chwilę zabiorę te dwa złote, to nic się nie zmieniło. Tak samo jak w przypadku ustawy o IPN. 

54 minuty temu, Cardi napisał:

4. Tak samo pasuje Jaro do Jara, tyle że Gowina, albo Jaro do bycia prawicą :)

"bycie prawicą" to pojęcia abstrakcyjne. Kaczyński do Gowina? Przecież oni mają bardzo zbieżne poglądy. Tutaj mówimy o:

Kai Godek:

https://www.pch24.pl/kaja-godek-o-marszu-bezpiecznej-aborcji--to-jawne-propagowanie-idei-nazistowskich,62322,i.html

Cytat

Kaja Godek o „Marszu Bezpiecznej Aborcji”: to jawne propagowanie idei nazistowskich

oraz Liroyu:

https://narodowcy.net/posel-liroy-wspiera-feministki-na-proaborcyjnym-marszu/

Cytat

Poseł Piotr Liroy-Marzec wraz z żoną wziął udział w wczorajszym"Marszu bezpiecznej aborcji" organizowanym przez środowiska feministyczne. Na marszu krzyczano m.in. ,,Cześć i chwała aborterkom!”.

Na dwóch bardziej przeciwległych biegunach się nie da znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Cardi napisał:

Nie lubię się powtarzać. 

Pisać pierwszy raz jak widać też.

Ja jestem w stanie zakwestionować. 

Bo niektórzy widzą świat jako czarno-biały i łapią się na populistyczne hasła?

18 minut temu, fluber napisał:

Na dwóch bardziej przeciwległych biegunach się nie da znaleźć.

Generalnie Konfederacja próbowała skupić różne niszowe grupy buntu, by nie dzielić głosów spoza mainstreamu, nie rozumieją jednak, że ich brak sukcesu wynika z tego, że mnóstwo ludzi ich nienawidzi i połączyli ze sobą różne znienawidzone powszechnie w Polsce grupy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, RappaR napisał:

Generalnie Konfederacja próbowała skupić różne niszowe grupy buntu, by nie dzielić głosów spoza mainstreamu, nie rozumieją jednak, że ich brak sukcesu wynika z tego, że mnóstwo ludzi ich nienawidzi i połączyli ze sobą różne znienawidzone powszechnie w Polsce grupy.

Ja juz od dawna mam wrazenie ze ich celem jest zarabianie kasy a nie osiaganie realnych sukcesow wyborczych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, RappaR napisał:

ich brak sukcesu

sondaże mają raczej zaskakująco dobre, więc skąd taka opinia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, lorak napisał:

sondaże mają raczej zaskakująco dobre, więc skąd taka opinia?

Możesz mi pokazać te sondaże?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, RappaR napisał:

Możesz mi pokazać te sondaże?

https://www.wnp.pl/parlamentarny/sondaze/poparcie-dla-partii-politycznych/

w ostatnich kilku sondażach przekraczają 5%, co jak na tak ignorowanych w mediach (szczególnie w TVPiS, którą w sporej mierze ogląda ich potencjalny elektorat) jest dobrym wynikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, lorak napisał:
9 minut temu, RappaR napisał:

https://www.wnp.pl/parlamentarny/sondaze/poparcie-dla-partii-politycznych/

w ostatnich kilku sondażach przekraczają 5%, co jak na tak ignorowanych w mediach (szczególnie w TVPiS, którą w sporej mierze ogląda ich potencjalny elektorat) jest dobrym wynikiem.

-przekraczanie 5%

-dobry wynik

Pick one.

Aha - stwierdzenie, że 60-letnie katoliczki są ich potencjalnym elektoratem jest bardzo odważne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, lorak napisał:

Kiedy oni nie byli ignorowanie w mediach? Wybory do europarlamentu dają partiom, które są eurosceptycznezazwyczaj wyższe poparcie niż w innych wyborach

Korwin broni wyniku 7,15% z ostatnich wyborów, wątpię, by go poprawił.

Z innej beczki: mówcie co chcecie, ale bardziej żenującej kampanii niż to co robi KE to chyba nie było:

@darkonza

No i inwestycje w końcu odbiły:

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/naklady-inwestycyjne-przedsiebiorstw-w-pierwszym-kwartale-2019-roku/2e35djh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi