Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

@Lorak IPSOS mówi ze mieli az13% odmów głównie na ścianie wschodniej.  Oni mają program który przez analogię cześć odmów dopisał Pisowi. Ale i tak mieli7-8% lukę 

@DeltaCenter

Nie wiem czemu do mnie adresu jeszcze bo nigdy nie byłem zwolennikiem PO ale patrząc z boku to przyczyna jest identyczna jak ta dlaczego PIS przegrywał wszystko przez 9 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał:

@Lorak IPSOS mówi ze mieli az13% odmów głównie na ścianie wschodniej. 

@DeltaCenterpatrząc z boku to przyczyna jest identyczna jak ta dlaczego PIS przegrywał wszystko przez 9 lat

Zaciekawiła mnie ta "przyczyna". 

Start w wyborach nowych progresywnych bytów politycznych:

@RPalikota 2011 - 10,0%

@Nowoczesna 2015 - 7,6%

@wiosnabiedronia2019 - 6,1%

To a propo tych krzyków o trzeciej sile politycznej. Facet ledwo nad progiem w najłatwiejszych wyborach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, quevas napisał:

dobre porównanie : Polska podzielona jak kiedyś Niemcy : na zachodni RFN związany z kulturą liberalno-postepową  oraz wschodnie NRD robione na sowiecką modłę, plus Berlin jako miasto o statusie szczególnym.


w polskim wariancie : rząd karmi niedołężny NRD pieniędzmi silnego RFN i dzięki temu utrzymuje władzę. To nie jest ani lewicowa wrażliwość, ani podejście społecznie sprawiedliwe, ani nawet bolszewicko ideowe, to zwyczajny cynizm grupy życiowych niedorajdów, którzy znaleźli sobie świetny sposób na wygodne życie kosztem milionów ludzi, także tych kupionych, bo jak przyjdzie spłacać zaciągnięte kredyty i mierzyć się w drugą prędkością unijną, to oni własnie poniosą największy koszt.

 

w sumie : jesli dałoby się zrobić jakiś korytarz z Zachodu do Warszawy, to mozna by podzielić na pół i finito. Sytuacja, w której ogon macha psem jest kuriozalna.

 

znów myslenie kategoriami zapyziałego polskiego patio Europy.

te "skompromitowane dinozaury" z PO będą miały coś do powiedzenia w PE. PISowskie "mocne karty" będą, owszem, mocne, ale w tzw. gębie, i to tylko wtedy, jeśli ich dramatycznie ubogą i składniowo tragiczną polszczynę tłumacze ubiorą w odpowiednio znakomitszy kostium wersji językowej angielskiej czy dowolnej innej. Poza tym, czeka ich rola statystów.

 

dumni idole polskiej wsi, w Parlamencie Europejskiej będą innym trzymać piwo.

Ból dupy 10/10.

Więcej! ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, julekstep napisał:

Ból dupy 10/10.

Więcej! ❤️

Pis przez 8 lat przegrywal kazde wybory ale ja sobie nie przypominam takiego bolu dupy ze strony sympatykow pis.

Teraz to juz nie tylko bol dupy ale wyborcy ke tak otwarcie hejtuja wyborcow pis ze to sie w glowie nie miesci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, quevas napisał:

to tak jakby w twojej klasie szkolnej było głosowanie pt. : dokąd jedziemy na tygodniowa wycieczkę - ty byś samolotem lecieć chciał do Rzymu i do Koloseum, ale wygrała większośc decydująca, że jedziecie drezyną do Pierdziszewic Górnych zwiedzać muzeum zużytych gumowców rolniczych.

byłbyś szczęsliwy z powodu takiej przegranej i sposobu rozumowania zwycięzców ?

Jako dzieciak zdecydowanie wolałbym przygodę drezyną do magicznej/wyimaginowanej krainy wyrosłej w wyobraźni jakiegoś wariata (co ponoć cierpi za miliony wtf) niż lecieć do Włoch, które już widziałem. Czaję ofc, że biedne dzieci z patologii posuną się do aktów skrajnej agresji, kiedy stracą szansę wyjechać ten pierwszy raz za granicę :)

8 minut temu, quevas napisał:

wątpię czy dasz radę tyle razy się zabawić, chyba że żona ci pomoże

 

najlepiej cudza

No przecież dokładnie takową o to poprosiłem ten wpis temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przez kilka/kilkanaście dobrych miesięcy krzycz o zagrożonej demokracji

> Przekonuj ludzi, że demokracja to wielka wartość i tylko w ten sposób można pokonać znienawidzony PiS

> W demokratyczny sposób przegraj wybory samorządowe, a następnie ponieś klęskę w wyborach do PE

> Brak profitu

 

Fajnie się czyta ten ból poniżej pleców, choć PiS to kompletnie nie moja bajka i wynikami wyborów jestem bardziej rozczarowany niż ucieszony :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, quevas napisał:

najpierw zwycięstwo w chyba wszystkich miastach w Polsce, potem prawie 39 %  w eurowyborach - "klęska", "brak profitu"

Ale Ty jesteś fanem Knicks, że nawet porażki byś pakował na banner pod kopułę? ^^

Względem poprzednich wyborów do PE ugrupowania zrzeszone w ramach Koalicji Europejskiej straciły 6 mandatów, a do tego okazało się, że pomimo wytoczenia najcięższych dział (jak przekonywali publicyści przychylni KE), PiS przebił szklany sufit w postaci 40% w wyborach, które ze względu na specyficzny elektorat są dla nich zdecydowanie najtrudniejsze. Ja rozumiem, że nadzieja umiera ostatnia, ale na Twoim miejscu przed jesienią nie byłbym zbyt wielkim optymistą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, fluber napisał:

Pis przez 8 lat przegrywal kazde wybory ale ja sobie nie przypominam takiego bolu dupy ze strony sympatykow pis.

Teraz to juz nie tylko bol dupy ale wyborcy ke tak otwarcie hejtuja wyborcow pis ze to sie w glowie nie miesci. 

JAk dla mnie podobnie. Przecież wyborcy Pisu pisali że PO popierają kryminaliści .Na wielu portalach były powielane wpisy o wynikach z więzień i psychiatryków z 2011. Obrażano, że to złodzieje i komuniści itp I że nie wierzą ,że ktoś jeszcze może głosowac na tych matołów

Ba PiS nawet donosił do Parlamentu  Europejskiego ,że wybory sfałszowano i dlatego przegrali

Oczywiście nie bronię ci czuć się moralnie lepiej od wyborców PO ale ogólnie to był podobny ton wyzwisk

@ Delta

Przyczyny są prozaiczne

1 - Nielubiany w społeczeństwie lider, którego trzeba ukrywać na czas wyborów

2 - straszenie jacy ci drudzy są niedobrzy. Co ma sens jak rządzisz bo podsycasz naturalnie istniejącą w ludziach bojaźń przed zmianami. Ale jest złą strategią jak chesz zdobyć władzę. Na dodatek jedni i drudzy w opozycji robili tak absurdalne zarzuty ( a to ,że ci z PO to zdrajcy narodu i zamordowali Prezydenta do spółki z Putinem a to ,że ci z PIS chcą Polexitu) ,że tracili wiarygodność. Bo poza twardym elektroratem reszta wyborców traktowała te zarzuty z politowaniem . A skoro ktoś raz traci wiarygodnośc to traci na płaszczyżnie

3 - Jedni i drudzy przez lata opierali kampanię na emocjach które nie interesują ludzi na czas kampanii. A to Smoleńska a to obrona demokracji. Nie o tym ludzie chcą słuchać w trakcie kampanii

4 - Na dodatek jedni i drudzy stoją w rozkroku i równie dużo energii poświęcają/ li na zwalczaniu konkurentów z opozycji jak i na zdobyciu władzy. PO najpierw przede wszystkim chciała zniszczyć Nowoczesną a PiS ze wszelkich sił zmarginalizować wpływy SP czy Jurka choćby u księdza Rydzyka

 

PiS odrobił swoją lekcję i ukrywał w 2015 Jarka czy Macierewicza do bólu. Zaczął mieć w końcu sensowny przekaz co zrobią jak zdobędą władze. Jacy mogą być fajni.  I zaczął jeździć w teren 

PO oprócz tych błędów to na dodatek jest leniwa. Tusk za każdym razem ruszał w teren - wchodził nawet w najtrudniejsze środowiska , nieprzychylne mu polemiki itp

Dziś Schetyna mysli ,że ludzie kupią jego wizje świata słuchając radia. Że skoro i tak ich nie lubią na wsi to tam nie pojedzie bo i po co..

Ja rozumiem ,że Poznań i Gniezno to takie miejsca gdzie PiS nie ma co szukać ale wstawianie tu Millera czy Kopacz , którzy nigdy nie byli związani z rejonem również zniechęciło ludzi do głosowania

Schetyna musi zrozumieć ,że ludzie go nie cierpią i najlepiej jakby na jesień pojechał na Mazury i tylko koordynował kampanię. Im więcej się odzywa tym gorzej dla PO bo większość niezdecydowanych uważa go za miernotę

PO czy SLD muszą ogarnąć ,że nie da się pasywną kampanią wygrać . Muszą jeśli chcą zdobyć władzę. 

No i przede wszystkim muszą zrozumieć ,że jeśli chcą wyrwać elektorat PiSowi to nie mogą odpalać na czas kampanii akcji typu Marsze Równości. ustawy LGBT i tym podobne

Że oszukaja wyborców - to dokładnie tak samo jak Pis kiedy twierdził ,że Macierewicza w rządzie a zwłaszcza MONie nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, quevas napisał:

to tak jakbyś widział samobójcę bujającego się na gzymsie

używasz właściwych słów , że życie ma sens, że śmierć to żadne rozwiązanie, że ten mokry sen o Beacie Mazurek, to był tylko smoliście czarny koszmar i nic sie nie nagrało

 

Ale on i tak skacze.

Jak ktoś bardzo chce, to nie ma dobrych słów.

Problem w tym, że KE do samobójcy przyszła i zaczęła recytować fraszki Kochanowskiego.

5 minut temu, quevas napisał:

PIS zaordynował swojemu elektoratowi kiełbasę wyborczą za 45 mld i podrzucił kilka tematów kompletnie nie związanych z Unią Europejską, bo co np. ma z nią wspólnego "Ręka podniesiona Kościół" albo "małzeństwa homoseksualne" i "zagrożenie masturbacją", przecież UE nie ma żadnych prerogatyw, by państwa członkowskie zmusić do wprowadzenia związkow partnerskich albo podnosić na Kościół rękę, nogę czy cokolwiek co można unieść siłą własnej dynamiki.

Przecież to Grzesiu i Joanna "3 liga hokeja" Mucha mówiła że oni wyciągną najwięcej dla Polski z UE, więc kto to kiełbasę wyborczą nawijał?

Nisko oceniasz UE, skoro twierdzisz, że nie mogą wywierać presji na państwa członkowskie na tę czy inną sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, quevas napisał:

to tak jakby w twojej klasie szkolnej było głosowanie pt. : dokąd jedziemy na tygodniowa wycieczkę - ty byś samolotem lecieć chciał do Rzymu i do Koloseum, ale wygrała większośc decydująca, że jedziecie drezyną do Pierdziszewic Górnych zwiedzać muzeum zużytych gumowców rolniczych.

 

Światopoglądowo pewnie masz sporo racji (sam wolę PO w tej kwestii)

Problem w tym ze "gospodarczo" jest inaczej. Ten Rzym to są w rzeczywistosci pierdziszewice ale elektoratowi PO wmówiono ze to jednak Rzym pompując do głów Balcerowicza. Na szczescie tego elektoratu jadą tam gdzie chcą jechać tylko tego nie widzą i nie rozumieją  nawet gdy 500+ jest wypłacane a dług w relacji do PKB maleje.

4 minuty temu, quevas napisał:

"Polska, choć ma do dyspozycji najwięcej pieniędzy z Unii Europejskiej, słabo radzi sobie z ich wykorzystywaniem. Z 33 mld  w latach 2014-2017 wypłaciła niecałe 6 mld"

 

"Polska otrzyma 5,1 mld euro z tzw. rezerwy wykonania, wypłacanej za sprawne wydatkowanie środków unijnych na lata 2014-2020, niezależnie od tego, czy dojdzie do brexitu i na jakich warunkach – poinformował w środę minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. "

https://www.portalsamorzadowy.pl/fundusze-europejskie/polska-otrzyma-5-1-mld-euro-z-rezerwy-wykonania-za-sprawne-wydatkowanie-srodkow-ue,126206.html

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ely3 napisał:

JAk dla mnie podobnie. Przecież wyborcy Pisu pisali że PO popierają kryminaliści .Na wielu portalach były powielane wpisy o wynikach z więzień i psychiatryków z 2011. Obrażano, że to złodzieje i komuniści itp I że nie wierzą ,że ktoś jeszcze może głosowac na tych matołów

Ba PiS nawet donosił do Parlamentu  Europejskiego ,że wybory sfałszowano i dlatego przegrali

Oczywiście nie bronię ci czuć się moralnie lepiej od wyborców PO ale ogólnie to był podobny ton wyzwisk

Mnie dzisiaj już trzy osoby niezależnie od siebie poinformowały o strukturze wyborców PIS pod względem wykształcenia oraz miejsca zamieszkania i okrasiły to przy okazji własną interpretacją, która sprowadzała się do: "typowy wyborca pisu to głupi wsiur". Jest to dla mnie absolutna nowość w porównaniu do jakichkolwiek wyborów w ciągu ostatniej dekady. 

43 minuty temu, ely3 napisał:

PiS odrobił swoją lekcję i ukrywał w 2015 Jarka czy Macierewicza do bólu. Zaczął mieć w końcu sensowny przekaz co zrobią jak zdobędą władze. Jacy mogą być fajni.  I zaczął jeździć w teren 

Zauważ, że w tej kampanii Jarek już nie był ukrywany, a jednak wcale im to nie przeszkodziło. Coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.