Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zaskoczony bliźniaczym wynikiem popisu

Nie spodziewałem się po tej papce pseudoprogramowej ke wyniku powyżej 25% 

Choć z drugiej strony jeśli nie chciałeś głosować na PiS to innego wyboru niż je nie było, bo reszta tych obierkow nadaje się tylko do cyrku

Liczyłem że jednak Kukiz trochę lepiej ale widać porównanie do sezonowej partii  którego użyłem w przypadku palikmiota było trafione

Zresztą Kukiz olał politykę w ostatnim roku i praktycznie przestał się uzewnętrzniać 

Wiosna najpewniej podzieli los Kukiza na jesieni

A trzy mandaty tego worka śmieci antyżydowskich to o cztery za dużo

Dzięki Bogu jesienią społeczeństwo potraktuje ich równie sprawiedliwie jak było to cztery lata temu

Ciekawe czy jesienią będzie więcej niż trzy partie w sejmie 🤔

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast sie martwic zacznij sie cieszyc faktem ze z polskiej sceny na dłuższy (w niektórych przypadkach juz na zawsze) czas znikna takie znakomitości jak

Joachim Brudziński, Patryk Jaki, Beata Kempa i Beata Mazurek, Radosław Sikorski, Ewa Kopacz, Jerzy Buzek, Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz, Bartosz Arłukowicz, Marek Belka i Danuta Huebner.

No i ciekaw jestem co z Robertem "z plakatu patrzę w przyszłość niczym Lenin" Biedroniem. Jesli dostanie mandat, a pewnie dostanie z tego co piszą, wówczas kto bedzie w PL wzmacniać elektorat? Czy wzorem jebaki Korvina złoży mandat i bedzie startował do sejmu jesienią?

A propos tak wysoka frekwencja do eroparlamentu wróży nam jakieś rekordy jesienią czy to raczej nie bedzie iało przełożenia? Przeważnie w wyborach na naszym podwórku ludzie sie duzo mocniej mobiliowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ptak napisał:

Wynik to jakaś porażka. 41% PiS 39% to coś z łapanki. Przecież to prawie takie same partie. Czyli jednak komuna nie była taka zła. Skoro suweren patrzy na opakowanie a nie zawartość. 

Nie. A twoja interpretacja jest z dupy wzięta. Przecież koleś w twoim cytacie powiedział, że mobilizacja wsi pomaga PiS. Nawet nie poruszył tematu głupich wyborców, braku demokracji itp głupot.

Obudziłeś się w 2019 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciąż to szokujacy wynik

81% przy frekwencji blisko 45% to trochę miazga

Najgorsza wiadomośc dnia

Czarnecki nie dostał mandatu i prawdopodobnie bedzie robił polską politykę

 

joanna cośtam wielgus też nie dostała, ale podobno Biedroń ma rezygnować z mandatu juz teraz wiec joaśka na szczęście ppjedzie, Pan Mazurek z RMFu płacze bo znika mu flagowy okret jgo programów!!!

 

 

Aśka Mucha też zostaje!

 

 

 

k****

 

 

Ake (tym razem na szczęście) Cymański też nie dostał mandatu

Choć jego rola jest mocno ograniczana to wciąz jeden z najrozsądniejszych polityków w Polsce i szkoda zeby ktoś taki marnował sie w Brukseli w sporach o to czy marchew to owoc

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, josephnba napisał:

wciąż to szokujacy wynik

81% przy frekwencji blisko 45% to trochę miazga

 

Bo ke wchlonelo 5 partii. Te partie co tworza ke mialy 5 lat temu ponad 50% glosow. Tylko ze teraz startowaly w 1 bloku i dlatego wyglada to jak duopol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, josephnba napisał:

A i tak wszyscy mowimy pis i po bo do tego sie to sprowadza

No Grzesio do tego stopnia uwalił sprawę, że teraz to się mówi/myśli raczej o pisie i antypisie :)

17 minut temu, josephnba napisał:

joanna cośtam wielgus też nie dostała, ale podobno Biedroń ma rezygnować z mandatu juz teraz wiec joaśka na szczęście ppjedzie, Pan Mazurek z RMFu płacze bo znika mu flagowy okret jgo programów!!!

Też bym płakał jak pojedzie :(

 

Swoją drogą nie wiem jak skrajni lewicowcy mogli głosować na Wiosnę zamiast (mimo wszystko) Razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo razem się skompromitowali idąc mocno w lewo tak jak te wszystkie brauny i winnickie odjebali w prawo

Razem była szansą na coś sensownego na lewicy i to już kiedyś pisałem (nawet fluber sobie ubzdural że ja też od nich)

Byli młodzi, mieli charyzmę i w przeciwieństwie do senyszynek millerow i innych pzprowcow nie byli wiązani z żadnymi aferami

Śmieszyły mnie też zarzuty co do zandberga że komuś tam teczkę nosił i u kogoś był asystentem

No jak był lewicowy to przecież nie łatwil sobie stażu w onr!

Niestety pogrzebali się sami otwarcie jadąc po lewej bandzie. Głosy i poparcie jest w środku i dlatego popis ma 81% w europarlamencie a reszta będzie robić kawę 

Gdyby razem zajęli się tymi problemami o których mówili przed wyborami cztery lata temu, wówczas myślę że dziś mogliby liczyć na 7-8%, te procenty poszły do ke

Ale uznali że lepiej jest iść na noże z kk, tradycjami i wszystkim co nie jest bardzo czerwone i się przejechali

Głupich nie sieją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki z 90% komisji. Pis 46.5. Ke 37.5.

Te 10% pozostale to chyba duze miasta? Bo ta roznica zrobila sie juz bardzo duza.

Konfederacja pod progiem na ten moment. 4,5 

@josephnba Edit: Wyniki z 96% komisji:

PIS 46,01% KE 37,87%

Konfederacja pod progiem. Bez sensu te exit polle. Wczoraj mieli 6,2%, dziś 4,5%.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta różnica może się nieznacznie zmniejszyć, bo najwięcej wyników brakuje z gdańskiego (brak 45% głosów z samego Gdańska, gdzie na razie jest 60 do 26, brak jaichkolwiek głosów z Gdyni) i poznańskiego (chociaż tutaj raczej nie za wiele się zmieni, bo Poznań podliczony w 90%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Roger napisał:

Ta różnica może się nieznacznie zmniejszyć, bo najwięcej wyników brakuje z gdańskiego (brak 45% głosów z samego Gdańska, gdzie na razie jest 60 do 26, brak jaichkolwiek głosów z Gdyni) i poznańskiego (chociaż tutaj raczej nie za wiele się zmieni, bo Poznań podliczony w 90%).

Zakladajac ze we wszystkich pozostalych komisjach jest 60-30 na ke srednio to roznica moze sie jeszcze zmniejszyc o okolo 1.5 punktu procentowego. A w tej chwili jest ponad 8. 

9 minut temu, DeltaCenter napisał:

O włos. O włos. Czekam na to jak vasq skomentuje swoją wiarę w sondaż Newsweeka. 

Ten sondaz z 44 na ke i 33 na pis od newsweeka byl zartem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, josephnba napisał:

Bo razem się skompromitowali idąc mocno w lewo tak jak te wszystkie brauny i winnickie odjebali w prawo

Razem była szansą na coś sensownego na lewicy i to już kiedyś pisałem (nawet fluber sobie ubzdural że ja też od nich)

Byli młodzi, mieli charyzmę i w przeciwieństwie do senyszynek millerow i innych pzprowcow nie byli wiązani z żadnymi aferami

Śmieszyły mnie też zarzuty co do zandberga że komuś tam teczkę nosił i u kogoś był asystentem

No jak był lewicowy to przecież nie łatwil sobie stażu w onr!

Niestety pogrzebali się sami otwarcie jadąc po lewej bandzie. Głosy i poparcie jest w środku i dlatego popis ma 81% w europarlamencie a reszta będzie robić kawę 

Gdyby razem zajęli się tymi problemami o których mówili przed wyborami cztery lata temu, wówczas myślę że dziś mogliby liczyć na 7-8%, te procenty poszły do ke

Ale uznali że lepiej jest iść na noże z kk, tradycjami i wszystkim co nie jest bardzo czerwone i się przejechali

Głupich nie sieją 

No ale przecież Wiosna też jedzie po lewej bandzie, gdzie dodatkowo:

- mają sporo gorszego lidera (przecież Biedroń to głuptasek, gdzie Zandberg mimo dziwnych poglądów jest jakieś 10x bardziej ogarnięty)

- panuje tam straszny nepotyzm (Śmiszek przez "łóżko" dostający jedynkę mimo bycia głuptaskiem)

- Scheuring-Wielgus :D (nie dość, że głuptasek to przecież wchodziła niedawno do polityki w ramach podobno-turbo-liberalnej partii)

 

ale w sumie może i dobrze, że nie potrafię zrozumieć 'skrajnie lewicowego wyborcy' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.