Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, fluber napisał:

 

Ale rzeczywiscie ten mit o tym ze katolicy to ciemnogrod wydaje sie byc mocno chybiony. Takie sa przynajmniej moje codzienne obserwacje.

Trudno powiedzieć ,że to mit. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wyznanie laureatów Nobla w medycynie i naukach to katolicy są słabo reprezentowani ,a agnostycy i ateiści mają duży udział .Zresztą nasza jedynaczka była osobą niewierzącą.Z kolei jeżeli spojrzymy na mapę świata to kraje zdominowane przez katolików są biedne i zacofane względem tych gdzie dominują ewangelicy/protestanci.Wychodzi na to ,że okupacja Watykanu sprzyja biedzie korupcji, przestępczości jednocześnie hamując postęp cywilizacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayorod dupy strony jedziesz. Powiedzenie "jak trwoga do Boga" nie wzielo sie znikad. Jest bieda, to i udzial wierzacych/praktykujacych jest wiekszy. Jak bieda sie konczy, to ludzie nagle nie potrzebuja wiary/kosciola etc. Sam jestem niewierzacy, ale dosc mocno zgadzam sie z @julekstep, ze troche wiocha teraz byc ateista/niewierzacym. Jakies nascie lat temu strasznie mnie irytowaly tez wszystkie katechetki, siostry zakonne etc., ktore uwazaly sie za kogos lepszego od innych jako chrzescijanki. Historia zatoczyla kolo i teraz wszelkiej masci ateisci uderzaja w te same bebny (nie, zebym tego nie widzial u wierzacych/praktykujacych 😝).

PS. Te emotki po apdejcie forum jakies takie kolorowe 😇

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polskignom napisał:

@mayorod dupy strony jedziesz. Powiedzenie "jak trwoga do Boga" nie wzielo sie znikad. Jest bieda, to i udzial wierzacych/praktykujacych jest wiekszy. Jak bieda sie konczy, to ludzie nagle nie potrzebuja wiary/kosciola etc.

 

Sorry ,możliwe że nie wyraziłem tego jasno.Nie chodziło mi o wpływ wiary na zamożność ubóstwo tylko o różnice w poziomie życia i postępie cywilizacyjnym miedzy krajami które wyzwoliły się spod okupacji Watykanu w porównaniu do krajów które pozostały wasalami papieskimi.Wystarczy porównać sytuacje po obydwu stronach Rio Grande

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, quevas napisał:

cudze zatwardzenie raczej budzi pewne zakłopotanie

Nawet kiedy to Ty podales stary kebab?

8 minut temu, polskignom napisał:

@julekstepdaj spokoj. Dla Vaskiego nie ma ratunku, z drugiej strony taki folklor w tym temacie zawsze na propsie.

Dlatego ten folklor trzeba pielegnowac. Zagaic czasem itepe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BothTeamsPlayedHurd napisał:

No szczerze to się prze te wszystke lata uwsteczniłem - jak miałem 4 lata to chociaż czytałem encyklopedię i dyskutowałem z dziadkami o polityce Busha seniora, a teraz jakieś durne dyskusje o koszykówce na forum dla nolajfów :D

Czyli to na Twojej osobie był wzorowany film "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", a już myślałem że to wszystko było zmyślone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O godz. 18.00 słuchałem Mónike Olegryk i panna zamiast reklamować program wyborczy o 21 w TVN to wkurwiona mówi coś o tym że przegrani muszą odejść. Najpewniej wiedziała już o wynikach i wie że jej czas pi****lenia farmazonów mija. Inaczej- nawet TVN będzie musiał przestać propagandówke nawijać i takich pseudo dziennikarzy eliminować bo zwyczajnie nie będzie oglądalności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes Fundacji Batorego Aleksander Smolar w "Kropce nad i": im wyższa frekwencja, tym większe szanse PiS-u, bo to oznacza, że mobilizuje się wieś. "

Przez ostatnie kilkanaście lat słyszaełm zupełnie inny przekaz. Czyżby teraz wysoka frekwencją stawała się zagrożeniem dla demokracji?

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik to jakaś porażka. 41% PiS 39% to coś z łapanki. Przecież to prawie takie same partie. Czyli jednak komuna nie była taka zła. Skoro suweren patrzy na opakowanie a nie zawartość. 

Nie. A twoja interpretacja jest z dupy wzięta. Przecież koleś w twoim cytacie powiedział, że mobilizacja wsi pomaga PiS. Nawet nie poruszył tematu głupich wyborców, braku demokracji itp głupot.

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.