Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Być może, sam mniej więcej wtedy zacząłem negować to co mi mówiono na religii

Młodzi ludzie mają pełne prawo się buntować, to część okresu dorastania i życzyłbym sobie wszystkich tak myślących rodziców jak moi, którzy mi na to pozwalali i nie robili mi jakiś dziwnych akcji z powodu moich zmian w postrzeganiu świata

No poza świętami kiedy to mama wkurwiala się kiedy do rodzinnego obiadu chciałem siadać w rozciągniętym tshircie i jeansach

Teraz rozumiem że to był brak szacunku dla gości i rodziców, wtedy były wojny 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lorak napisał:

nikogo nie zranili oraz nie skrzywdzili. "obraza uczuć religijnych" to tylko inna odmiana poprawności politycznej.

Co nie zmienia faktu, ze skoro jest na to paragraf to troche przypal kiedy prezydent miasta firmuje to swoim usmiechem.

No ale rozmawiamy w sumie o miescie, gdzie bezkarnie mozesz sobie po nocy obalic pomnik (tak dlugo jak jest to zgodne z agenda lokalnej wladzy ofc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Koelner napisał:

no wlasnie, tylko znam juz kilka przypadkow u znajomych ze ich dzieci rezygnuja z religii na etapie bierzmowania , i stwierdzam ze to bardziej bunt przed czyms narzuconym niz wybor

To zależy jak bardzo dziecko rozumie otaczający świat, jest świadome, oczytane, inteligentne etc. Ja gdzieś niedługo po komunii chyba w trzeciej, czwartej klasie zrozumiałem, że to wszystko jest bullshit, chyba nawet dłużej zajęło mi pogodzenie się z tym, że nie ma św. Mikołaja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BothTeamsPlayedHurd napisał:

To zależy jak bardzo dziecko rozumie otaczający świat, jest świadome, oczytane, inteligentne etc. Ja gdzieś niedługo po komunii chyba w trzeciej, czwartej klasie zrozumiałem, że to wszystko jest bullshit, chyba nawet dłużej zajęło mi pogodzenie się z tym, że nie ma św. Mikołaja ;)

Zazdroszcze. Kiedy ja sobie przypomne jak rozumowalem jako 9-latek to chce mi sie teraz z tego smiac a Ty juz wtedy byles w intelektualnym prime:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał:

nikogo nie zranili oraz nie skrzywdzili. "obraza uczuć religijnych" to tylko inna odmiana poprawności politycznej.

W Polsce w ogóle to urosło do poziomu absurdu, gdzie ludzie byli skazywani w procesach o ochronę dóbr osobistych za to, że ktoś źle mówił o JP2, który przymiotów bóstwa absolutnie nie ma. I to było jescze w czasach gdy papież żył i nie było jeszcze całej tej histerii związanej z żałobą.

A z poprawnością polityczną i chorym ograniczaniem wolności to ma wiele wspólnego. Bo skoro jest wolność wyznania niczym nieograniczona, to mogę sobie wierzyć we wszystko, nawet w świętą drożdzówkę z serem i wymyślić sobie takie reguły wiary, które spowodują, że będę musiał pozywać/składać zawiadomienia na piekarzy, którzy robią tylko drożdzówki z makiem. Poruszamy się w sferze dośc intymnej, która w ogóle nie powinna by wciągana do spraw państwowych przez przepisy takie jak art. 195 k.k., bo ten przepis nie chroni uczuć religijnych kazdego obywatela tylko uczucia dominującej wiekszości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BothTeamsPlayedHurd napisał:

To zależy jak bardzo dziecko rozumie otaczający świat, jest świadome, oczytane, inteligentne etc. Ja gdzieś niedługo po komunii chyba w trzeciej, czwartej klasie zrozumiałem, że to wszystko jest bullshit, chyba nawet dłużej zajęło mi pogodzenie się z tym, że nie ma św. Mikołaja ;)

Daj znac jak w piatej, albo szostej klasie ogarniesz ze inteligencja / oczytanie / swiadomosc nie maja zadnego zwiazku z wiara badz jej brakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Zazdroszcze. Kiedy ja sobie przypomne jak rozumowalem jako 9-latek to chce mi sie teraz z tego smiac a Ty juz wtedy byles w intelektualnym prime:)

No szczerze to się prze te wszystke lata uwsteczniłem - jak miałem 4 lata to chociaż czytałem encyklopedię i dyskutowałem z dziadkami o polityce Busha seniora, a teraz jakieś durne dyskusje o koszykówce na forum dla nolajfów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

Daj znac jak w piatej, albo szostej klasie ogarniesz ze inteligencja / oczytanie / swiadomosc nie maja zadnego zwiazku z wiara badz jej brakiem.

Oczywiście, że mają, bo nauka stoi w opozycji do boga. W fizyce kwantowej czy astronomii nie ma dla niego miejsca, i im więcej na ten temat wiesz, tym bardziej idiotyczne wydają się bujdy pisane przez jakichś brudasów 2 tysiące lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BothTeamsPlayedHurd napisał:

Oczywiście, że mają, bo nauka stoi w opozycji do boga. W fizyce kwantowej czy astronomii nie ma dla niego miejsca, i im więcej na ten temat wiesz, tym bardziej idiotyczne wydają się bujdy pisane przez jakichś brudasów 2 tysiące lat temu.

Z tego co kojarze (z poprzedniego Twojego konta) to nie byles jakims naukowym guru. Idealne kule? Dobrze kojarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Dlaczego mam klamac tylko dlatego ze prawda Cie boli?

nie kłamać (nie oczekuję, że będziesz mówił "'nie zraniło", lecz że nie będziesz mówił "zraniło" żeby mnie nie ranić). w każdym razie, zobacz, tyle jest warte to twoje zranienie.  ty będziesz dalej swoje, a manifestujący jak z obrazka swoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Przeciez pisal ze sie uwstecznia

Nom. I to uwstecznienie od gadek z dziadkami nt polityki Busha. Troche srednio.

Teraz, lorak napisał:

nie kłamać (nie oczekuję, że będziesz mówił "'nie zraniło", lecz że nie będziesz mówił "zraniło" żeby mnie nie ranić). w każdym razie, zobacz, tyle jest warte to twoje zranienie.  ty będziesz dalej swoje, a manifestujący jak z obrazka swoje. 

I po to istnieje prawo.

Dzialanie tamtych nosi znamiona czynu zabronionego. Pisanie flubera takich znamion nie nosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lorak napisał:

nie kłamać (nie oczekuję, że będziesz mówił "'nie zraniło", lecz że nie będziesz mówił "zraniło" żeby mnie nie ranić). w każdym razie, zobacz, tyle jest warte to twoje zranienie.  ty będziesz dalej swoje, a manifestujący jak z obrazka swoje. 

Twoj przyklad jest po prostu wyjatkowo kretynski. W ten sposob mozesz zanegowac kazde przestepstwo. Tak samo moge milczec o obrazaniu moich uczuc religijnych o tym ze zostalem okradziony albo o tym ze zgwalciles mi dziecko.

Teraz, lorak napisał:

ja tu abstrahuję od prawa. ewentualnie trochę pokazuję, jak ten przepis jest idiotyczny.

Z Twojego przykladu wynika ze kazdy przepis jest idiotyczny

 A tak naprawde idiotyczny jest Twoj przyklad:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

W ten sposob mozesz zanegowac kazde przestepstwo

nie każde, bo kradzież czy morderstwo mają jaśniej określone kryteria. w przypadku obrazy uczuć religijnych wszystko jest zbyt rozmyte i niczym się nie różni od terroru poprawności politycznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.