Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, quevas napisał:

jedyna róznica programowa między PIS, a innymi uczestnikami, jest taka, że PIS może rozdawać publiczne pieniądze.

Tu chciałem wszystkim zwrócić uwagę na pewien szczegół (po raz kolejny zresztą)

Jeśli jutro PIS obniży podatki o 100 zeta miesięcznie ludzie powiedzą "krok we właściwym kierunku, dobre podatki są niskie"

Jeśli jutro PIS ogłosi "100+ na ciuchy robocze" dla każdego pracującego Polaka, ludzie powiedzą "katastrofa, niszczą kraj,  idzie hiperinflacja, zaraz będzie Grecja"

A jedno i drugie jest dokładnie tym samym i daje taki sam efekt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, darkonza napisał:

Tu chciałem wszystkim zwrócić uwagę na pewien szczegół (po raz kolejny zresztą)

Jeśli jutro PIS obniży podatki o 100 zeta miesięcznie ludzie powiedzą "krok we właściwym kierunku, dobre podatki są niskie"

Jeśli jutro PIS ogłosi "100+ na ciuchy robocze" dla każdego pracującego Polaka, ludzie powiedzą "katastrofa, niszczą kraj,  idzie hiperinflacja, zaraz będzie Grecja"

A jedno i drugie jest dokładnie tym samym i daje taki sam efekt.

 

Nie, bo obniżając podatki nie potrzeba dodatkowego urzędnika, który będzie ściągał obniżone podatki/oddawał nadwyżkę obywatelom. Żeby rozdać 100+ trzeba dorzucić kolejnych 3000 etatów, a to 3000 głosów. Dodatkowo te 3000 etatów rozłożonych na każdego beneficjenta 100+ spowoduje kilka złotych straty per capita, także na czysto pracujący Polak dostanie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Nie, bo obniżając podatki nie potrzeba dodatkowego urzędnika, który będzie ściągał obniżone podatki/oddawał nadwyżkę obywatelom. Żeby rozdać 100+ trzeba dorzucić kolejnych 3000 etatów, a to 3000 głosów. Dodatkowo te 3000 etatów rozłożonych na każdego beneficjenta 100+ spowoduje kilka złotych straty per capita, także na czysto pracujący Polak dostanie mniej.

Urzednik przeciez tez pracuje a to do niego trafia pieniadze, wiec pracujacy polak dostanie tyle samo:)

Teraz, Cardi napisał:

Ten pracujący Polak dostanie tyle samo, ci poza sektorem administracji państwowej dostaną mniej.

To gdzie znikna pieniadze?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Urzednik przeciez tez pracuje a to do niego trafia pieniadze, wiec pracujacy polak dostanie tyle samo:)

Zarabiam 3000, obniżka podatków spowoduje że zarobię 3100, nic więcej nie dokładam. +100zł dla mnie

Zarabiam 3000, program 100+ doda mi 100zł, ale za dodatkowych urzędników, którzy będą rozdzielać 100+ będę musiał zapłacić tak jak reszta społeczeństwa, w efekcie, zamiast +100zł dla mnie, bedzie +9Xzł dla mnie. Jedynie jakaś osoba się przekwalifikuje na urzędnika i dostanie etat, ale i ona dostanie +9Xzł więcej niż przed reformą, a nie +100zł niż w przykładzie 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Zarabiam 3000, obniżka podatków spowoduje że zarobię 3100, nic więcej nie dokładam. +100zł dla mnie

Zarabiam 3000, program 100+ doda mi 100zł, ale za dodatkowych urzędników, którzy będą rozdzielać 100+ będę musiał zapłacić tak jak reszta społeczeństwa, w efekcie, zamiast +100zł dla mnie, bedzie +9Xzł dla mnie. Jedynie jakaś osoba się przekwalifikuje na urzędnika i dostanie etat, ale i ona dostanie +9Xzł więcej niż przed reformą, a nie +100zł niż w przykładzie 1.

Powtorze pytanie, gdzie znikaja pieniadze?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cardi napisał:

Zrzutka na dodatkowe etaty, dla nowych urzędników rozrzucających program 100+

No to przeciez suma zarobkow pracujacych polakow sie nie zmieni:) przypomnialo mi sie to zadanie przy okazji:)

Do sklepu z kapeluszami wszedł klient i wybrał kapelusz za 73 zł. Ekspedientce wręczył banknot stuzłotowy. Ta, ponieważ akurat nie miała drobnych (klient także nie miał), wybiegła do sąsiadującego przez ścianę zakładu fryzjerskiego, by zmienić "setkę". Po chwili wróciła, wydała resztę i zadowolony klient opuścił sklep. 
Nie upłynęła minuta, jak wpadł fryzjer z pretensjami, że banknot, który mu wręczyła, jest fałszywy i wobec tego należy mu się 100 zł. Banknot rzeczywiście okazał się fałszywy. Oszukana ekspedientka usiadła przygnębiona i zaczęła liczyć, ile też straciła na nieuczciwości klienta, bo to i kapelusz mu wydała, i resztę, i teraz jeszcze fryzjerowi trzeba oddać 100 zł. Liczy, liczy i coś nie bardzo może się doliczyć, bo wypadają jej różne sumy. 

Pytanie: Ile wynosiła jej strata? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

No to przeciez suma zarobkow pracujacych polakow sie nie zmieni:) przypomnialo mi sie to zadanie przy okazji:)

Ale mnie nie interesuje suma zarobków pracujących Polaków tylko moja wypłata na konto. 

Jeżeli obniżą podatki o 100zł dostanę 100zł wiecej kropka.

Jeżeli zatrudnią dodatkowych urzędników żeby mi rozdzielali 100zł z dodatku "od państwa" to będą mi musieli podwyższyć podatek, także moja pensja zmaleje, ale dostanę 100zł dodatku. Czyli na moje konto wpłynie mniej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Czyli to Ty dostaniesz mniej ( choc niekoniecznie) a nie pracujacy polak:)

Przeciętny/statystyczny pracujący Polak, myślałem że dyskutujesz o argumentach, a nie czepiasz się słówek.

Zatem rozwiń zawartość nawiasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cardi napisał:

Przeciętny/statystyczny pracujący Polak, myślałem że dyskutujesz o argumentach, a nie czepiasz się słówek.

Zatem rozwiń zawartość nawiasu.

No to Ci tlumacze ze statystyczny pracujacy polak dostanie tyle samo:)

To zalezy w jakim charakterze pracujesz. Byc moze zwiekszony popyt na odziez robocza spowoduje wzrost Twojej pensji bo Twoja praca jest z ta branza jakos zwiazana ( krawiectwo, transport, sprzedaz itd.)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Cardi napisał:

Zarabiam 3000, obniżka podatków spowoduje że zarobię 3100, nic więcej nie dokładam. +100zł dla mnie

Zarabiam 3000, program 100+ doda mi 100zł, ale za dodatkowych urzędników, którzy będą rozdzielać 100+ będę musiał zapłacić tak jak reszta społeczeństwa, w efekcie, zamiast +100zł dla mnie, bedzie +9Xzł dla mnie. Jedynie jakaś osoba się przekwalifikuje na urzędnika i dostanie etat, ale i ona dostanie +9Xzł więcej niż przed reformą, a nie +100zł niż w przykładzie 1.

Czyli 9x% pójdzie w inwestycje.

Jak dostałeś 100 złotych podwyżki, ile z tego zainwestowałeś, a ile wydałeś na knajpy/alko/bibeloty/rozrywkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

No to Ci tlumacze ze statystyczny pracujacy polal dostanie tyle samo:)

To zalezy w jakim charakterze pracujesz. Byc moze zwiekszony popyt na odziez robocza spowoduje wzrost Twojej pensji bo Twoja praca jest z ta branza jakos zwiazana ( krawiectwo, transport, sprzedaz itd.)

Niezbyt, 100 ludzi, każdy zarabia 3000zł, zmniejszamy podatki, każdy zarabia po 3100zł. Średnia 3100

Dokładamy dwóch urzędników na obsługę programu 100+, każdemu z ludzi zabieramy hajs na pensję tych dwóch nowych, jednocześnie dokładając im po 100zł, średnia wyjdzie poniżej 3100, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Cardi napisał:

Nie, bo obniżając podatki nie potrzeba dodatkowego urzędnika

Nie trzeba, tak jak nie trzeba było by PIT-y rozliczyli urzędnicy. No ale jednak jak będzie potrzeba dodatkowych urzędników to znaczy że pojawią się nowe miejsca pracy.

p.s. W wersji dla Ciebie równocześnie z wprowadzeniem 100+ zwalniamy 10% urzędników i od pozostałych wymagamy więcej zwiększając ich wydajnosc pracy. Teraz powinno byc wszystko dobrze

1 minutę temu, Cardi napisał:

Dokładamy dwóch urzędników na obsługę programu 100+, każdemu z ludzi zabieramy hajs na pensję tych dwóch nowych, jednocześnie dokładając im po 100zł, średnia wyjdzie poniżej 3100, czyż nie?

To jak prywatna firma zatrudnia dwie nowe sprzątaczki/sekretarki czy tam kogo innego to zabiera hajs (w cenie swoich produktów) na te nowe sprzątaczki. To jest tak samo złe z Twojego punktu widzenia jak zatrudnienie nowych urzędników, bo za to też musza zapłacić Polacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Czyli 9x% pójdzie w inwestycje.

Jak dostałeś 100 złotych podwyżki, ile z tego zainwestowałeś, a ile wydałeś na knajpy/alko/bibeloty/rozrywkę?

 

Zmierzasz do tego, że zarówno 9xzł jak i 100zł z programu socjalnego wróci do obiegu, zgoda, jednak preferuję opcję, gdzie to ja decyduję w którym miejscu obiegu rozpocznie wędrówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

 

Zmierzasz do tego, że zarówno 9xzł jak i 100zł z programu socjalnego wróci do obiegu, zgoda, jednak preferuję opcję, gdzie to ja decyduję w którym miejscu obiegu rozpocznie wędrówkę.

Nie, nie zmierzam do tego.

Zmierzam, że w jednym przypadku może pójść prawie w całości na inwestycję, w drugim na przejedzenie i zmarnowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, darkonza napisał:

Nie trzeba, tak jak nie trzeba było by PIT-y rozliczyli urzędnicy. No ale jednak jak będzie potrzeba dodatkowych urzędników to znaczy że pojawią się nowe miejsca pracy.

p.s. W wersji dla Ciebie równocześnie z wprowadzeniem 100+ zwalniamy 10% urzędników i od pozostałych wymagamy więcej zwiększając ich wydajnosc pracy. Teraz powinno byc wszystko dobrze

To jak prywatna firma zatrudnia dwie nowe sprzątaczki/sekretarki czy tam kogo innego to zabiera hajs (w cenie swoich produktów) na te nowe sprzątaczki. To jest tak samo złe z Twojego punktu widzenia jak zatrudnienie nowych urzędników, bo za to też musza zapłacić Polacy

Jak pracujący Polak dostanie więcej netto ze swojego brutto, to też pojawią się miejsca pracy.

Nie jest tak samo złe, ponieważ pieniądze można wydawać na cztery różne sposoby, sposób gdzie urzędnik wydaje czyjś hajs na potrzeby tego kogoś jest najgorszym z tych czterech

2 minuty temu, RappaR napisał:

Nie, nie zmierzam do tego.

Zmierzam, że w jednym przypadku może pójść prawie w całości na inwestycję, w drugim na przejedzenie i zmarnowanie. 

Zgadzam się. Dlatego z doświadczenia i obserwacji wnioskuję, że Kowalski lepiej wyda zarobiony przez siebie hajs, niż Pan Urzędnik wyda hajs zarobiony przez Kowalskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cardi napisał:

Jak pracujący Polak dostanie więcej netto ze swojego brutto, to też pojawią się miejsca pracy.

 

No czyli Tobie też wychodzi ze to jest to samo

 

4 minuty temu, Cardi napisał:

 

Nie jest tak samo złe, ponieważ pieniądze można wydawać na cztery różne sposoby, sposób gdzie urzędnik wydaje czyjś hajs na potrzeby tego kogoś jest najgorszym z tych czterech.

Zgadzam się. Dlatego z doświadczenia i obserwacji wnioskuję, że Kowalski lepiej wyda zarobiony przez siebie hajs, niż Pan Urzędnik wyda hajs zarobiony przez Kowalskiego.

Ależ Kowalski i w jednym i drugim przypadku dostanie hajs od urzednika i zrobi z nim co chce. W pierwszym przypadklui dostanie hajs jako zwrot podatku, w drugim przypadku jako socjal.

Tylko nazwa się zmienia, w obu przypadkach to jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

No czyli Tobie też wychodzi ze to jest to samo

 

Ależ Kowalski i w jednym i drugim przypadku dostanie hajs od urzednika i zrobi z nim co chce. W pierwszym przypadklui dostanie hajs jako zwrot podatku, w drugim przypadku jako socjal.

Tylko nazwa się zmienia, w obu przypadkach to jest to samo.

No nie zrobi, będzie musiał wydać je na odzież roboczą i pewnie jeszcze te wydatki udokumentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.