Skocz do zawartości
Findek

Polska scena polityczna w Internecie

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, RappaR napisał:

Abstrahując od zbrodniarzy. Pozuje przy obrazku gościa, który wysyłał gejów do obozów koncentracyjnych.

To jakby Żyd paradował w koszulce Hitlera. 

To jest pewnie ten sam brak wiedzy jak w przypadku noszenia przez niektorych koszulek Che Guevarą. 

Jestem tylko ciekaw jak można tej wiedzy nie nabyć. To jest chyba ignorowanie a tym samym zaoranie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Panautobus napisał:

To jest pewnie ten sam brak wiedzy jak w przypadku noszenia przez niektorych koszulek Che Guevarą. 

Jestem tylko ciekaw jak można tej wiedzy nie nabyć. To jest chyba ignorowanie a tym samym zaoranie 

też mi się wydaje że to bardziej ignorancja. tam też jest zdjęcie papieża któremu ogólna lewica zarzuca tuszowanie pedofili a niżej chyba Jezus. może potrzebował stworzenia z magnesików yin yang :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.05.2019 o 09:49, Sebastian napisał:

Wybitny weekend dla Koalicji Europejskiej. 

- Cimoszewicz potrącił rowerzystkę i teraz się tłumaczy chorobą. 

- pobito jakiegoś dziadka z PiSu, który roznosił ulotki 

- "genialne" przemówienie Jażdżewskiego 

trzy strzały w stopę podczas jednego weekendu, to się naprawdę rzadko zdarza.

Dwa pierwsze są bez żadnego znaczenia, ale to wystąpienie Jażdżewskiego to poważny strzał w stopę, KE nie ma pojęcia jak się od niego odciąć, a on wykorzystuje swoje 5 minut i robi wszystko, żeby ciągle było o nim głośno ( prawie nikt nie mówi o wystąpieniu Tuska)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Koelner napisał:

też mi się wydaje że to bardziej ignorancja. tam też jest zdjęcie papieża któremu ogólna lewica zarzuca tuszowanie pedofili a niżej chyba Jezus. może potrzebował stworzenia z magnesików yin yang :P

Nigdy nie potrafię sobie wyjaśnić jak ludzie o poglądach  skrajnie prawicowych cenią sobie działalność Hitlera. Przecież to odstrasza potencjalnych zrównoważonych ludzi i zamyka im drogę do wiekszego poparcia. Z drugiej strony mamy lewicę i do tego nie musi być skrajna, która ma za idolów Mao, Lenina, Stalina. O Che Guevara już ciężko wspominać bo to jakbyś miał za wzór Bin Ladena

Chyba ma to związek ze zbyt małym potępieniem komunizmu w Europie ale nie wiem, przecież są książki, filmy, opracowania historyków 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poziom rozmowy na temat polskiej polityki - dyskusja o tym co widać na zdjęciu drzwi lodówki 😀

Jaka polityka, taka dyskusja.

W dniu 4.05.2019 o 21:51, Panautobus napisał:

To że zanieczyszczamy bardzo powietrze i zasyfiamy sobie życie nie musi zaraz powodować globalnych ( niebezpiecznych w stosunku to naturalnych ) zmian klimatycznych.

Piszesz to jako fachowiec czy wypowiadasz się jak p. Michalkiewicz z tego filmiku? Warto obejrzeć.

W dniu 4.05.2019 o 21:51, Panautobus napisał:

Tak w ramach ciekawostki - bardzo duża eksplozja wulkanu zanieczyszcza bardziej atmosferę niż kilkadziesiąt lat ludzkiego zasyfiania.

Jakieś potwierdzenie tej tezy?

Tu masz pierwszy z brzegu link z Googla zaprzeczający tej tezie:

https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-wulkany-emituja-wiecej-dwutlenku-wegla-niz-czlowiek-58

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
27 minut temu, Tecu napisał:

Poziom rozmowy na temat polskiej polityki - dyskusja o tym co widać na zdjęciu drzwi lodówki 😀

Jaka polityka, taka dyskusja.

Piszesz to jako fachowiec czy wypowiadasz się jak p. Michalkiewicz z tego filmiku? Warto obejrzeć.

Jakieś potwierdzenie tej tezy?

Tu masz pierwszy z brzegu link z Googla zaprzeczający tej tezie:

https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-wulkany-emituja-wiecej-dwutlenku-wegla-niz-czlowiek-58

Już raz odpowiadałem na ten temat. Ostatnia bardzo duża eksplozja miała miejsce 200 lat temu. Taka eksplozja ma miejsce raz na kilkaset lat i powoduje np. zmiany temperatury o kilka stopni na przestrzeni wielu lat, Ostatnia miała miejsce na początku XIX. Działalność człowieka choć zasyfiająca świat nie ma nawet podjazdu do zmian jakie czynią wulkany w potężnych erupcjach

Poczytaj sobie o tym. 

P.s

Michałkiewicza nie slucham nigdy bo mnie irytuje

Za to czasami lubię posłuchać faceta który uwielbia liczby i posługiwanie się konkretami

Edytowane przez Panautobus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Panautobus stanowisko nauki jest w kwestii zmian klimatu i istotnej w tym roli ludzi dosć jednoznaczne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, fluber napisał:

@Panautobus stanowisko nauki jest w kwestii zmian klimatu i istotnej w tym roli ludzi dosć jednoznaczne. 

Oczywiście że mamy wpływ na zmianę klimatu tyle że jest on bardzo mały. Jest prawie niczym do siły aktywności słońca lub np. potężnych erupcji wulkanów 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Panautobus napisał:

Oczywiście że mamy wpływ na zmianę klimatu tyle że jest on bardzo mały. Jest prawie niczym do siły aktywności słońca lub np. potężnych erupcji wulkanów 

Co to znaczy bardzo mały?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, fluber napisał:

Co to znaczy bardzo mały?

To znaczy, że kiedyś gdy ludzie rzucali w dinozaury kamieniami poziom CO2 był równie wysoki, a to oznacza, że albo dinozaury biegały na diesel, albo człowiek ma niewielkie znaczenie.

Zmiany koncentracji CO2 w ostatnich 425 tysiÄcach lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Cardi błagam, to nie są szlaczki w przedszkolu tylko bardzo skomplikowana kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Michalkiewicz jest humanistą, w tematach "ścisłych" często się wygłupia, zresztą podobnie wygłupiają się klimatolodzy gdy mówią o biologii i wpływie ocieplenia na biosferę

13 minut temu, Cardi napisał:

To znaczy, że kiedyś gdy ludzie rzucali w dinozaury kamieniami poziom CO2 był równie wysoki, a to oznacza, że albo dinozaury biegały na diesel, albo człowiek ma niewielkie znaczenie.

Zmiany koncentracji CO2 w ostatnich 425 tysiÄcach lat

Ten wykres jest z roku 1950.

Obecnie stężenie CO2 ociera się o 400ppm, czyli ostatni "pik" jest dwa razy wyższy niż ten na wykresie.

Dorzuciliśmy setkę w jakieś 60 lat, a żaden wulkan nie wybuchł.

Najwieksze erupcje wulkaniczne to "superwulkany:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Superwulkan

Zadnego z nich nie widac nawet na wykresie, my jesteśmy sporo mocniejsi w temacie emisji :)

Uzupełnienie po 1950 roku:

dwutlenek-wegla-mauna-loa.jpg

6 godzin temu, Panautobus napisał:

Chyba ma to związek ze zbyt małym potępieniem komunizmu w Europie ale nie wiem, przecież są książki, filmy, opracowania historyków 

Szanuj komunistów, zobacz jaki wróżbita "Maciej":

Edytowane przez darkonza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, darkonza napisał:

Michalkiewicz jest humanistą, w tematach "ścisłych" często się wygłupia, zresztą podobnie wygłupiają się klimatolodzy gdy mówią o biologii i wpływie ocieplenia na biosferę

Ten wykres jest z roku 1950.

Obecnie stężenie CO2 ociera się o 400ppm, czyli ostatni "pik" jest dwa razy wyższy niż ten na wykresie.

Dorzuciliśmy setkę w jakieś 60 lat, a żaden wulkan nie wybuchł.

Najwieksze erupcje wulkaniczne to "superwulkany:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Superwulkan

Zadnego z nich nie widac nawet na wykresie, my jesteśmy sporo mocniejsi w temacie emisji :)

Uzupełnienie po 1950 roku:

dwutlenek-wegla-mauna-loa.jpg

Szanuj komunistów, zobacz jaki wróżbita "Maciej":

Ja superwulkanach nie napisałem be te potrafią wyniszczać miliony gatunków w krótkim okresie. Ostatni duży wybuch masz 200 lat temu. Obniżył min temperaturę o kilka stopni na całym globie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, Panautobus napisał:

Ja superwulkanach nie napisałem be te potrafią wyniszczać miliony gatunków w krótkim okresie. Ostatni duży wybuch masz 200 lat temu. Obniżył min temperaturę o kilka stopni na całym globie.

Toba 74 tysiace lat temu doprowadziła prawie do wyginięcia gatunku ludzkiego.

Ten o którym mówisz sprzed 200 lat to Tambora. Tyle ze zmiana klimatu którą wywołał był;ą spowodowana nie emisją CO2 a głownie pyłem. Nie zwiększyła temperatury a obniżyła. Zmiana wywołana pyłem szybko ustępuje, zmiana wywołana CO2 utrzymuje sie długo, tak długo jak CO2

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rok_bez_lata

Edytowane przez darkonza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, darkonza napisał:

Toba 74 tysiace lat temu doprowadziła prawie do wyginięcia gatunku ludzkiego.

Ten o którym mówisz sprzed 200 lat to Tambora. Tyle ze zmiana klimatu którą wywołał był;ą spowodowana nie emisją CO2 a głownie pyłem. Nie zwiększyła temperatury a obniżyła. Zmiana wywołana pyłem szybko ustępuje, zmiana wywołana CO2 utrzymuje sie długo, tak długo jak CO2

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rok_bez_lata

No tak tylko naukowcy jeszcze nie są zgodni czy nastąpi ocieplenie czy też ochłodzenie :)

Nie twierdzę że człowiek nie ma wpływu na klimat, bo ma tyle że mały w porównaniu z aktywnością słońca, wydzielania CO2 z oceanów, obumierania roślinności, wulkanów itd.

Problemem jednak największym jest syf jakim oddychamy przez naszą działalność, nie CO2 i ocieplenie lub ozimbienie klimatu, bo na to wpływu wielkiego nie mamy, zadecyduje natura. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Panautobus napisał:

No tak tylko naukowcy jeszcze nie są zgodni czy nastąpi ocieplenie czy też ochłodzenie :)

Nie twierdzę że człowiek nie ma wpływu na klimat, bo ma tyle że mały w porównaniu z aktywnością słońca, wydzielania CO2 z oceanów, obumierania roślinności, wulkanów itd.

Problemem jednak największym jest syf jakim oddychamy przez naszą działalność, nie CO2 i ocieplenie lub ozimbienie klimatu, bo na to wpływu wielkiego nie mamy, zadecyduje natura. 

Naukowcy nie są zgodni w jakim tempie będzie się ocieplać.

IPCC twierdzi że w xx wieku czlowiek mial najwiekszy wplyw na globalne ocieplenie. Z tym stanowiskiem zgadzaja sie narodowe akademie naukowe usa, niemiec, francji, rosji i japonii plus niezliczone stowarzyszenia naukowe skupiajace tysiace uczonych.

Nie wiem co jest najwiekszym problemem ale tezy ktore tu lansujesz nie maja potwierdzenia w powaznych artykulach naukowych a stanowisko to jest obce wspolczesnej nauce. Skad bierzesz te tezy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, fluber napisał:

Naukowcy nie są zgodni w jakim tempie będzie się ocieplać.

IPCC twierdzi że w xx wieku czlowiek mial najwiekszy wplyw na globalne ocieplenie. Z tym stanowiskiem zgadzaja sie narodowe akademie naukowe usa, niemiec, francji, rosji i japonii plus niezliczone stowarzyszenia naukowe skupiajace tysiace uczonych.

Nie wiem co jest najwiekszym problemem ale tezy ktore tu lansujesz nie maja potwierdzenia w powaznych artykulach naukowych a stanowisko to jest obce wspolczesnej nauce. Skad bierzesz te tezy?

Człowiek miał największy wpływ na ocieplenie- z wszystkich występujących czynników? 

Czy też człowiek miał największy wpływ w swoich dziejach w XX w.?

W każdym kolejnym wieku będzie miał większy wpływ na wydzielanie gazów ale nigdy nie będzie emitował np. takiego CO2 więcej niż kilka % względem procesów naturalnych 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
21 minut temu, fluber napisał:

Naukowcy........................... zgadzaja sie narodowe akademie naukowe ............................plus niezliczone stowarzyszenia naukowe................... tysiace uczonych.

.........................w powaznych artykulach naukowych.............................. jest obce wspolczesnej nauce.

Dwadzieiścia razy powtórz słowo nauka odmieniona przez wszystkie przypadki. 

A ci z NOAA słynny raport "podkręcali" też w imieniu NAUKI?

Raport IPCC też jest poddawany krytyce i to także przez NAUKOWCÓW.

https://www.desmogblog.com/sites/beta.desmogblog.com/files/Climate denier Paris withdrawal petition.pdf

Edytowane przez DeltaCenter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, DeltaCenter napisał:

Dwadzieiścia razy powtórz słowo nauka odmieniona przez wszystkie przypadki. 

A ci z NOAA słynny raport "podkręcali" też w imieniu NAUKI?

A jakie inne słowa są tu adekwatne skoro badania klimatu to problem naukowy? 

Cała nauka opiera sie na tym ze sie wyniki weryfikuje, jezeli ktos cos podkreci/pomyli sie/ blednie zinterpretuje to sie to wtedy poprawiam w kwestii globalnego ocieplenia sa spory odnosnie skali, odnosnie efektow, odnosnie stopnia odpowiedzialnosci czlowieka ale nie ma sporow odnosnie tego czy to zjawisko wystepuje oraz ze czlowiek jest za nie odpowiedzialny.

6 minut temu, Panautobus napisał:

Człowiek miał największy wpływ na ocieplenie- z wszystkich występujących czynników? 

Czy też człowiek miał największy wpływ w swoich dziejach w XX w.?

W każdym kolejnym wieku będzie miał większy wpływ na wydzielanie gazów ale nigdy nie będzie emitował np. takiego CO2 więcej niż kilka % względem procesów naturalnych 

Człowiek miał największy wpływ ze wszystkich wystepujacych czynnikow.

Powtorze pytanie, skad bierzesz te informacje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie idź na łatwiznę, nie próbuj dzielić tego sporu na wybitne osobistości nauki vs Davidy Irvingi nauki.

Ja tego tematu nie ogarniam. Dyskutować tu nie zamierzam, bo to bezsensowna wymiana ciosów oparta na zwykłym kopiuj-wklej tylko wygodnych stronom źródeł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi