Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, fluber napisał:

Co by nie mówić, jak już jesteśmy przy internowaniu, to tak zaradny finansowo jak Adam Michnik, czy Lech Wałęsa, to Michalkiewicz na pewno nie był.

Lech Wałęsa choć nie wiem dlaczego ale go lubię odwalił taki numer, że puszczał blef że wygrywał regularnie pieniądze w totolotka, które najpewniej dostawał od służb. Co ciekawe on wygrywał te pieniądze na bukmacherce- lidze angielskiej, która w tamtym czasie była w ofercie totolotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

@Panautobus bardziej mialem na mysli to jak sie ustawili w wolnej Polsce.

By się ustawić w naszym kraju bardzo często należało się zachowywać nieprzyzwoicie. To się trochę zmienia ale dalej kurva i złodziej ma dużo pieniędzy, więcej od ambitnego i wyksztalconego. 

Piękna jest też opwieść prezydenta Warszawy Piskorskiego o swoim majątku. Twierdzi że wygrał to w kasynie a w tamtym czasie by to wygrać na stołach w Polsce musiał by tam siedzieć przez miesiąc i cały czas trafiać na ruletce. 

Oszuści i kłamcy tak się doskonale czuli w latach 90 że Wałęsa nie silił nawet by rozbudować swoje kłamstwo i chociaż zainteresować się liga angielską. Piskorski za to w sprawie swego majątku działał tak że sprawy ciągnęły się w sądach aż się przedawniły, a chodziło o grube mln chyba w $. Sprawy w sądach tak się ciągnęły bo tak Pan Piskorski zadecydował 

Edytowane przez Panautobus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, fluber napisał:

Nie, ale myslalem ze zrozumiesz iz nie chodzi o to jak dlugo byl internowany tylko jaka kariere mogla zrobic w prl osoba po internowaniu.  

Facet był z wykształcenia dziennikarzem i jak się pewnie domyślasz po internowaniu nie było opcji, żeby mógł pracować jako dziennikarz, ani generalnie na żadnym sensownym stanowisku. Po internowaniu praktycznie do upadku komuny pracował jako robotnik. A sam przecież zwróciłeś uwagę ile robotnicy zarabiali w poprzednim ustroju. A przecież zarobków Michalkiewicza i jego zaradności życiowej dotyczyła cała rozmowa.

@Artlan @julekstep @RappaR @Sebastian

Dokopałem się jeszcze do takiej informacji z zeszłego roku:

Z powyższego wynika, że w zeszłym roku Michalkiewicz ciężko chorował i była to choroba przewlekła, więc istnieją solidne podstawy, żeby przypuszczać, że pieniądze, które zarobił mogły zostać wydane na walkę z tą chorobą. Myślę Artlan, że nie mając pełnej wiedzy na ten temat lepiej nie stawiać tak twardych i jednoznacznych cenzurek postępowania Michalkiewicza, bo przyczyną mogą być zupełnie inne niż Ci się wydaje.

Ponadto wydaje mi się, że kuce nie mają żadnego negatywnego podejścia do dobrowolnych zbiórek w Internecie, czy gdziekolwiek indziej. Przecież od lat ta frakcja polityczna zbiera regularnie datki na swoją działalność, gdyż nie może się opierać na dotacjach budżetowych. Nie słyszałem opinii ze strony Korwina, czy Michalkiewicza, że żebranie, czy zbiórki powinny być zabronione. Korzystają z nich od wielu lat. Kuce są przeciwne pomaganiu z pieniędzy budżetowych, bo to są również ich pieniądze, a ich zdaniem o ich pieniądzach mogą decydować tylko oni sami. To są dwie różne rzeczy. Kuce nigdy nie było przeciwko datkom w ogóle, były przeciwko "datkom ze wspólnych podatków". Być może są jakieś publiczne wypowiedzi polityków Konferederacji/Korwina/UPR, które Ci zapadły w pamięć, że forsujesz tutaj taką tezę?

Tak właściwie to z wykształcenia był prawnikiem dziennikarzem i dodatkowo robił za tłumacza. Na internowaniu nie tak wiele stracił, były gorsze przypadki. Potem miał sporo różnych fuch czyli szans na dorobienie się mieszkania miał od c***a. Zamiast kupić lokal adekwatny do jego zarobków zaczął wynajmować jakiś luksusowy apartament a gdy pojawiła się realna wizja wypi****lenia na bruk zaczął żebrać zamiast nieco obniżyć sobie standard życia.

Kuce nie chcą karania za żebractwo jednak żebrakami gardzą. Podejrzewam, że bardziej niż prostytutkami.

Chociażby rzecznik partii Korwina nazwał WOŚP ,,ogólnopolskim dniem rumuna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Artlan napisał:

Raz. Apel smoleński jeszcze przetrzymałem, ale jak po polaniu wódeczki poleciały suchary o łamaniu konstytucji to wybrałem oglądanie meczu Atlanta Hawks - Phoenix Suns w domowym zaciszu. 

Wódeczka na konwencji? Spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artlan rzecznik korwina uzyl tej nazwy nie dlatego ze gardzi zebrakami ani ze jest przeciwny zbieraniu datkow. Byl po prostu wkurzony na nachalnych i co chwile nagabujacych go wolontariuszy.

Nie wiem czy kuce gardza zebrakami, byc moze, widze natomiast ze Ty nimi gardzisz lub gardzisz tym jednym konkretnym, a przeciez nie jestes kucem, wiec w czym problem? 

Ja mam problem z ta zbiorka z innego powodu. "Chcacemu nie dzieje sie krzywda" czesto powtarzaja korwinowcy. Po sytuacji michalkiewicza powinni zrozumiec ze to nieprawda.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fluber napisał:

@Artlan rzecznik korwina uzyl tej nazwy nie dlatego ze gardzi zebrakami ani ze jest przeciwny zbieraniu datkow. Byl po prostu wkurzony na nachalnych i co chwile nagabujacych go wolontariuszy.

Gdyby go zirytowała nachalność sama w sobie to chyba by nie użył tak mocnych słów. Jeżeli kuca w sposób nachalny zaczepią narodowcy oraz osoby LGBT to serio myślisz, że w obu przypadkach zareagowałby tak samo?

28 minut temu, fluber napisał:

@Artlan rzecznik korwina uzyl tej nazwy nie dlatego ze gardzi zebrakami ani ze jest przeciwny zbieraniu datkow. Byl po prostu wkurzony na nachalnych i co chwile nagabujacych go wolontariuszy.

Gdyby go zirytowała nachalność sama w sobie to chyba by nie użył tak mocnych słów. Jeżeli kuca w sposób nachalny zaczepią narodowcy oraz osoby LGBT to serio myślisz, że w obu przypadkach zareagowałby tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artlan tutaj problemem byla ilosc takich zaczepien, a nie to kto go zaczepial. Ja go rozumiem. Podczas wosp unikam wychodzenia w miejsca gdzie sa wolontariusze a czasami wolontariusze sa nachalni tak jak osoby cyganskiego pochodzenia w polsce potrafia byc w proszeniu o kase. Niewazne, jak napisalem wyzej, kuce utozsamiaja zebranie z lenistwem, a przypadek michalkiewicza pokazuje ze nieslusznie. Tutaj widze problem z ta zbiorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, fluber napisał:

Niewazne, jak napisalem wyzej, kuce utozsamiaja zebranie z lenistwem, a przypadek michalkiewicza pokazuje ze nieslusznie. Tutaj widze problem z ta zbiorka. 

Ja mniej więcej do tego zmierzałem.

Ogólnie to żebractwo jest synonimem lenistwa i roszczeniowości. No chyba że na luksusowe mieszkanie dla Stasia to wtedy spoko.

Celebryci to ignoranci i nie powinni się wypowiadać w kwestiach publicznych. No chyba, że Jerzy Zelnik, Mel Gibson i babcia Józia z ,,Plebanii" uderzający w lewactwo, to wtedy spoko.

comment_AdWT7dld0bnGyNHbZ4rNDMUdlBzbJhYw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu Michalkiewicza to niestety nie znam jego twórczości ale miałem okazję obejrzeć wideo komentujące jeden z jego poglądów(zamieszczę linka do niego). Szczerze powiedziawszy Stanisław wygląda tutaj dość biednie pod względem merytorycznym. Zatem rodzi się moje pytanie do jego fanów lub znawców jego twórczości, czy można odnaleźć u niego coś wartościowego? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MMM2121 napisał:

Nawiązując do tematu Michalkiewicza to niestety nie znam jego twórczości ale miałem okazję obejrzeć wideo komentujące jeden z jego poglądów(zamieszczę linka do niego). Szczerze powiedziawszy Stanisław wygląda tutaj dość biednie pod względem merytorycznym. Zatem rodzi się moje pytanie do jego fanów lub znawców jego twórczości, czy można odnaleźć u niego coś wartościowego? 

 

 

Pewnie można znaleźć i wartościowe rzeczy i mądre, tak jak pewnie też u wielu Januszów Palikotów i innych wykretów, którzy są skrajni w poglądach, po to by być wyrazistym. Ja to osobiście tego nie trawie.

Uważaj jednak bardziej na ideologów związanych z tzw. globalnym ociepleniem bo tu niektórym wyobraźnia odlatuje na maksa. Mogą to robić bo trudno to zweryfikować.

To że zanieczyszczamy bardzo powietrze i zasyfiamy sobie życie nie musi zaraz powodować globalnych ( niebezpiecznych w stosunku to naturalnych ) zmian klimatycznych.

Tak w ramach ciekawostki - bardzo duża eksplozja wulkanu zanieczyszcza bardziej atmosferę niż kilkadziesiąt lat ludzkiego zasyfiania.

P.s

Jestem bardzo za alternatywnymi źródłami energii tak by nie wrzucać pyłów i gazów do środowiska. Tyle że ja bym napierdo...ł elektrowni atomowych jak we Francji 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Panautobus napisał:

 

Tak w ramach ciekawostki - bardzo duża eksplozja wulkanu zanieczyszcza bardziej atmosferę niż kilkadziesiąt lat ludzkiego zasyfiania.

Skąd ta ciekawostka? Według danych którymi dysponuję największy wybuch wulkanu w ostatnich 50 latach wygenerowal 50 milionow ton dwutlenku wegla. Ludzie emituja rocznie okolo 30 miliardow ton dwutlenku wegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybitny weekend dla Koalicji Europejskiej. 

- Cimoszewicz potrącił rowerzystkę i teraz się tłumaczy chorobą. 

- pobito jakiegoś dziadka z PiSu, który roznosił ulotki 

- "genialne" przemówienie Jażdżewskiego 

trzy strzały w stopę podczas jednego weekendu, to się naprawdę rzadko zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sebastian napisał:

Wybitny weekend dla Koalicji Europejskiej. 

- Cimoszewicz potrącił rowerzystkę i teraz się tłumaczy chorobą. 

- pobito jakiegoś dziadka z PiSu, który roznosił ulotki 

- "genialne" przemówienie Jażdżewskiego 

trzy strzały w stopę podczas jednego weekendu, to się naprawdę rzadko zdarza.

i genialnie pokazany Tusk ze Stalinem i Hitlerem. nie mają szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.