Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

 

Podnoszenie takiego filmiku do rangi ważnej sprawy to już chyba przesada.

 

 

Tych filmików jest akurat mnóstwo:

https://twitter.com/waldemarkowal/status/1116393760345161728

https://www.youtube.com/watch?v=rAZ1qtzktkg&t=71s

https://www.youtube.com/watch?v=5k61zRKtjmU

https://www.youtube.com/watch?v=AypHP8A3J0I

https://www.youtube.com/watch?v=R-yY2yeKwAo

Ty typie z Czerskiej! 

Jak już jesteśmy przy Czerskiej. To jest okładka Wyborczej sprzed nieco ponad miesiąca:

https://twitter.com/radekfogiel/status/1116593750803767298

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Piszemy o "przeciętnym imigrancie" a nie o Tobie, więc nie bierz tego do siebie.

To zacznijmy od tego, czy dyskutujemy o bardzo skrajnych przypadkach czy o "przeciętnym emigrancie". Bo jeżeli obaj panowie( odpowiadający na moje proste pytanie) , do przeciętnych, szaraków wysuwają zarzuty typu: ćpanie, chlanie, masa bezdomnosci, zebractwa, kradzieże, handel narkotykami, drobne przestępstwa - to chyba mają jakiś bardzo skrzywiony obraz. Nie wiem skąd ta wiedza? Z memów?

Bynajmniej nie odebrałem tego personalnie. Mam jeszcze na emigracji trochę rodziny i setki znajomych, tych bliższych, dalszych i ich znajomych, więc wiem jak wygląda przeciętny polski emigrant.

Ani nie żebrze na ulicy, ani nie handluje prochami, tylko wstaje do roboty (jak setki tysięcy Polaków tutaj), odprowadza dzieciaki do szkoły, po szkole je odbiera, kto młodszy to w weekend pójdzie do pubu się zabawić, jeden na ostro , drugi lajtowo. Ci z rodzinami w weekend jadą gdzieś za miasto odpocząć. Jeden planuje sobie życie w Irlandii ablo w UK, zaciąga kredyt, kupuję dom, inni odkładają z myślą o powrocie do kraju.

Inni w weekendy zaprowadzają dzieciaki do polskich szkół, inni zakładają polskie czytelnie, biblioteki, organizują noclegi i spotkania dla: ojca Szustaka, Chodakiewicza, Gursztyna, Michalkiewicza itd.

A ja czytam niemalże o nieokrzesanej bandzie dzikusów drącej pizdy, która wypycha z "rynku" braci Kinahan.

O statystykach dalej.

 

 

 

Przy emigracji prawie zawsze emigrują ci gorzej wykształceni bez perspektyw. Myślisz, że uchodźcy muzułmańscy dryfujący na tratwach do Europy to arabska elita intelektualna?

jest spora różnica między między muzułmańskimi uchodźcami, jadącymi po kupę socjalu, bo usłyszeli ,że dobra ciocia Angela każdego przytuli do cyca, a zwykłymi migrantami.

W Irlandii w branży IT jest nadreprezentatywność Hindusów, Polaków. 70% pielęgniarek to Filipinki,1/3 lekarzy to Pakistan, Sudan itd.

 

 

 

Albo, czy pracujący w Polsce Ukraińcy ( którzy swoją drogą są niezwykle pracowici i nie mogę na nich złego słowa powiedzieć) to również elita intelektualna tego kraju? Myślisz, że Polacy są w tym wypadku wyjątkiem?

To kto w Polsce jest elitą intelektualną? Michnik? Sadurski? Środa,? Broniarz,? nauczyciele,? Ty,? rappar,? julek?

Do czego zmierzam.

Ty piszesz tak: Przy emigracji prawie zawsze emigrują ci gorzej wykształceni bez perspektyw,julek jako zarzut podaje: - brak wyksztalcenia.

To trochę temat na inną dyskusję: Czy Wy zatrzymaliście się w okresie po 1999r., gdzie jak grzyby po deszczu wyrastać zaczęły róznego rodzaju Wyższe Szkoły Społeczno-Administracyjno-Europeistyczno-Nijakie, a na państwowych uczelniach oblegane były: filzoofia, socjologia, europeistyka, kulturoznastwo , które jak cukiernie w tłusty czwartek masowo produkowały tysiące magistrów. A potem nagle szok i dwudziestoprocentowe bezrobocie.

Ile dziś jest wart ten papierek, który daje możliwość pisania o sobie, że posiada się wyższe wykształcenie.

Kto jest dziś mądrzejszy życiowo? 19-latek, który pracująć dorywczo, przez rok nauczy się programować czy naiwniak idący na studia informatyczne.

Owszem w ogłoszeniach napiszą, że wymagane są studia informatyczne lub pokrewne, ale wiem z autopsji jak to wygląda naprawdę.

Inna sprawa, że nie ma takiej gospodarki na świecie, która wchłonie miliony magistrów. Ktoś musi być managerem, starszym specjalistą, ale ktoś też musi wykonywać te proste prace i pracować na produkcji.

 

 

 

Za wyjeżdżanie za granicę bez znajomości języka do najgorszych robót za najniższe stawki, spanie po kilku w pokojach, kradzieże, handel narkotykami, drobne przestępstwa itd.

A co jak wyjadą tacy bez znajomości angielskiego, a po kilku latach już płynnie mówią po angielsku? Znam dziesiątki takich przypadków. Pół roku przebywania z samymi miejscowymi i nauczysz się więcej niż w polskim liceum na lekcji angielskiego, gdzie nauczycielka angielskiego miałaby duży problem w zrozumieniu Szkota czy Australijczyków. Są też tacy co kilkanaście lat mieszkają i do dziś nie znają angielskiego. Takie Robinsony Crusoe, ich wybór, ale sobie radzą.Życiowy, panie ładny, spryt, którego na Wyższych Uczelniach nie nauczą. Mało chyba widziałeś, zobaczyłbyś tysiące Hiszpanów i Włochów, którzy ni w ząb języka nie znają, gadająćy do Ciebie po hiszpańsku czy włosku, mocno przy tym gestykuljąc, klecący coś w rodzaju" Where La Posta" i jeszcze uznają to za zaszczyt.

 

Jaka to jest najgorsza robota? Sprzątacz? Mechanik? Pracownik produkcji? Kasjer w sklepie? W Polsce takich nie ma? Część na początek, załąpie się na byle co, przepracuje jakiś czas, szuka lepszej. W Polsce też masz podobnie. Wejdziesz na portal , gdzie szukasz pracy, zaaplikujesz do jakiegś Nielsena w Mordorze przy Dworcu Gdańskim, a tam w podsumowaniu wyjdzie Ci że 90% kandydatów chce pracować za 2-3k PLN BRUTTO. Kumasz?

 

Spanie po kilku w pokojach? Wiesz, że po 2004r. wyjechało masę 20-latków którzy weszli lub wchodzą w wiek rozrodczy, zakłądają rodziny i raczej nie chcą mieszkać z innymi? Ilu tak Polaków robi? Masz statystyki jakieś? Widziałeś na własne oczy? Przyjeżdża singiel i co? Ma wynajmować 1-bed za 1000€ w Dublinie? Sam kiedyś mieszkałem z sześcioma Polakami w domu 5-pokojowym przez kilka miesięcy jak było się kawalerem. Jeden reset w tygodniu i tyle. Patola?

 

Kradzieże, narkotyki, drobne przestępstwa. Swego czasu Szumlewicz niemalże w każdej dyskusji telewizyjnej grzmiał o tym, że Polacy w Anglii najwięcej popełniają przestępstw, typu gwałty, morderstwa, dilerka i rozboje.

Zajrzyj do oficjalnych danych i przekonaj się.

 

Polska 802 więźniów na 922 tys populacji. -  0.08%

Irlandia 728 więźniów  na 390 tys populacji - 0,18%

Rumunia 671 więzniów na 400 tys populacji - 0,16%

Pakistan 353 więźniów na 522 tys populacji - 0,06%

 

Jakieś odchylenia od normy wśród polskiej populacji?

 

W całym UK jest ponad 73 tys więźniów. Polacy to 1%.

 

Zarzutów typu: darcie japy, dziadowanie, problemy z higieną i estetyką wyglądu komentować już nie będę, bo to już nie poziom Czerskiej tylko pudelka.

Według eurostatu - w 2012r. w Polsce w grupie wiekowej 30-34 39% ma wyższe wykształcenie. Reszta nie ma. 61% populacji w wieku 30-34 spełnia jeden z warunków konienczych aby zostać uznanym za patologię.

Co dalej? Rodzenie dzieci?

 

 

 

Myślałem, że ciężko się pomylić przypisując kogoś do bycia fanem Wyborczej, jednak się myliłem. Delta nie idź tą drogą.

Wspomnienie o Czerskiej nie jest żadnym przypisywaniem kogoś. Internetowe przewrażliwienie, które kończy się takimi oto wpisami:

"Ty typie z Czerskiej! Fanie Stuhra!"

"wiec niech bedzie: #WstydZaDelteNaCaleEU #JunckerRatuj #MichnikPolskeZbaw "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem na rozmowie kwalifikacyjnej ktoś Cię pyta o to jaką miałeś ocenę z fizyki na koniec drugiej klasy liceum? ;)

Znam przypadki osób, które w podstawówce nawet nie zahaczyły o średnią 4.00, a dzisiaj nawet i finansowo radzą sobie lepiej od tych co roku w czerwcu odbierały świadectwo z paskiem.

Fluber...... litości.

 

Cholerni rekruterzy - nikt z nich nie prosi o załączniki typu: świadectwo z liceum :)

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem na rozmowie kwalifikacyjnej ktoś Cię pyta o to jaką miałeś ocenę z fizyki na koniec drugiej klasy liceum? ;)

Znam przypadki osób, które w podstawówce nawet nie zahaczyły o średnią 4.00, a dzisiaj nawet i finansowo radzą sobie lepiej od tych co roku w czerwcu odbierały świadectwo z paskiem.

Fluber...... litości.

 

Cholerni rekruterzy - nikt z nich nie prosi o załączniki typu: świadectwo z liceum :)

To nie zmienia faktu ze byli po prostu srednio glupsi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internetowe przewrażliwienie

- produkuj jakies pasywno-agresywne tasiemce bo jakas randomowa osoba urazila Cie na forum

- zarzucaj innym 'internetowe przewrazliwienie'

 

Damn!

 

Dobra nie bylo tematu. Wyjezdzala zaradna zyciowo elita a ciule magistry zostaly pod kloszem! Dzieki, ze wrociles :*

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnienie o Czerskiej nie jest żadnym przypisywaniem kogoś. Internetowe przewrażliwienie, które kończy się takimi oto wpisami:

"Ty typie z Czerskiej! Fanie Stuhra!"

"wiec niech bedzie: #WstydZaDelteNaCaleEU #JunckerRatuj #MichnikPolskeZbaw "

 

To jak nazwać cytat poniżej?

 

Od wczoraj nic konkretnego na ten temat nie napisałeś i wciąż cuchnie Czerską.

 

 

To nie zmienia faktu ze byli po prostu srednio glupsi:)

 

Uważaj, bo Korwinowi za "kobiety są średnio mniej inteligentne od mężczyzn" nieźle się oberwało, chyba nie chcesz zostać nazwany kucem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oceny w szkole nie świadczą o poziomie głupoty.

Nie świadczą, ale korelacja istnieje.

Wzrost nie świadczy o poziomie gry w kosza, ale raczej Giannis by nie był faworytem do MVP mając 150cm wzrosut. 

Tak Deltaforce - wiem, że są różni emigranci. Także tacy, co jadą do UK po to by studiować na najlepszych uczelniach, bo w Polsce jest gorszy poziom.

Ja po prostu stwierdziłem jednak, że duża część najgorszego elementu społecznego po 2004 wyjechała, co sprawiło, że w kraju jest dużo lepiej. I wrzucanie wpisów o Czerskiej nic nie zmienisz, naprodukowałeś truizmów z cyklu ludzie są różni. k****, nie musisz mi tłumaczyć, że w prawie 2-milionowej grupie znajdę pełen przekrój społeczny. Po prostu w uogólnionej skali prezentuje się on gorzej od tych co zostali.

Co do studiów - wszystkiego za Ciebie nie zrobią, ale jednak czasem się przydają. Dzisiaj opijamy, że kumpel będzie ojcem w takiej naszej bliskiej ekipie. Wszyscy z wyższym i o dziwem nie przeszkodziło im to w znalezieniu pracy w zawodzie. Z kolei za tydzień widzę się z dwoma emigrantami, którzy rzucili studia w pogoni za lepszym losem. Jeden jest na wózku w Londynie, drugi na produkcji w Niemczech.

I znowu - wiem, że Bill Gates mając średnie miał więcej hajsu od całego forum razem wziętego w jednej skarpetce. 

Ale jednak kiedy weźmiemy odpowiednio dużą grupę społeczną, zauważymy, że jednak lepiej mieć ten dyplom, niż go nie mieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Deltaforce - wiem, że są różni emigranci. Także tacy, co jadą do UK po to by studiować na najlepszych uczelniach, bo w Polsce jest gorszy poziom.

 

Radek Sikorski <3

wątpię. szczególnie że szkoła nie uczy myślenia lecz wkuwania oraz rozwiązań według kluczy.

Umiejetnosc wkucia i dzialania wg klucza to przeciez rzeczy, ktore moga byc pozadane na rynku pracy. Nie kazdy musi byc tworca rewolucyjnego start-upa, co nie?

 

Szeroko pojety bunt (czyli zwyczajowq przyczyna gorszych ocen wsrod zdolniejszych uczniow) raczej srednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię. szczególnie że szkoła nie uczy myślenia lecz wkuwania oraz rozwiązań według kluczy.

To wątp. 

Nie wiem czym dla Ciebie jest myślenie(jeśli przesyłem elektronów, to faktycznie szkoła tego nie uczy), ale z zasady zdolności najbardziej przydatne w życiu zawodowym, jak i naukowym, to zdolność do przyswajania wiedzy i następnie jej odpowiedniej implementacji, czyli używając mnie wyrafinowanych zwrotów - wkuwanie i rozwiązywanie według klucza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oceny w szkole nie świadczą o poziomie głupoty.

Oceny w szkole nie sa skorelowane z iq?

 

Uważaj, bo Korwinowi za "kobiety są średnio mniej inteligentne od mężczyzn" nieźle się oberwało, chyba nie chcesz zostać nazwany kucem :)

Akurat kobiety srednio sa inteligentniejsze od mezczyzn:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd masz te dane, skoro cały internet w tej kwestii jest jak studnia na Saharze.

Mezczyzni maja wyzsze srednie iq tam gdzie kobiety maja utrudniony dostep do nauki. W krajach w ktorych jedt rownouprawnienie pod tym wzgledem kobiety wypadaja minimalnie lepiej.

 

Oczywiscie wsrod geniuszy jest nadal ogromna nadreprezentacja mezczyzn. Podobnie jak wdrod idiotow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.