Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli byłby to filmik z przedszkola to zmianiałoby to coś?

Przedszkola też strajkują.

 

Podnoszenie takiego filmiku do rangi ważnej sprawy to już chyba przesada.

 

Co dalej? Myślę, że nauczyciele muszą się na razie ugiąć za jakiś czas, jeżeli rząd weźmie na przeczekanie, bo byłaby to za duża strata dla uczniów. Pewnie wtedy wrócą do strajku we wrześniu a może w międzyczasie uda się faktycznie, rzetelnie rozwiązać problem systemów a nie na kolanie pod presją. Może rząd, ministerstwo ma/będzie miało jakiś plan lub powstanie jakiś w konsultacjach z ekspertami, nauczycielami, rodzicami. Nie pomaga w tym wszystkim, że pani minister edukacji jest i będzie w trakcie kampanii do Europarlamentu.

 

Nie chciałbym by całe negocjacje były tylko i wyłącznie o pieniądzach.

 

W sumie nie wiem czy by zmieniało, ale wrzucanie do jednego worka nauczycieli wieku przedszkolnego, wczesnoszkolnego i tych nauczających tylko swoich przedmiotów (nie znam określenia, nauczanie późnoszkolne?) i każdemu od łba +1000zł to jest dopiero dziwoląg, no bo ekspertem nie jestem, ale na chłopski rozum wydaje mi się, że powinno to być rozgraniczone.

 

Nauczyciele zawieszą strajk gdy skończą im się pieniądze, biorąc pod uwagę jak marne zarobki mają według większości społeczeństwa to nastąpi to za kilka dni zapewne. Czyż nie? :)

 

przesadzasz.

 

nie traktuje ich jako elitę dlatego może mi jest łatwiej.

 

Ja też nie, odnoszę się jedynie do narracji w mediach i wśród społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten moment był wczoraj. Protestując w trakcie egzaminów stracili jakikolwiek szacunek, przynajmniej u mnie. I już go nie odzyskają.

Dobrze, że to nie Ty decydujesz, bo już nie byłoby nadziei ;)

Jak będziesz miał dzieci to chyba będziesz musiał je oddać do prywatnego przedszkola, szkoły, bo tak to trochę głupio oddać ludziom do których nie masz jakiegokolwiek szacunku i którzy nie mają szans go kiedykolwiek odzyskać. Prywatne też mogą być problematyczne, bo będziesz musiał sprawdzać czy ktoś kiedyś nie brał udziału w strajku. Ogólnie kiepska sytuacja, nie zazdroszczę.

Mocne słowa, jakieś takie nie chrześcijańskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że to nie Ty decydujesz, bo już nie byłoby nadziei ;)

Jak będziesz miał dzieci to chyba będziesz musiał je oddać do prywatnego przedszkola, szkoły, bo tak to trochę głupio oddać ludziom do których nie masz jakiegokolwiek szacunku i którzy nie mają szans go kiedykolwiek odzyskać. Prywatne też mogą być problematyczne, bo będziesz musiał sprawdzać czy ktoś kiedyś nie brał udziału w strajku. Ogólnie kiepska sytuacja, nie zazdroszczę.

Mocne słowa, jakieś takie nie chrześcijańskie.

Jesteś chrześcijaninem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że to nie Ty decydujesz, bo już nie byłoby nadziei ;)

Ale o czym nie decyduję? O tym, kto ma mój szacunek? Przecież o tym decyduję tylko ja:)

 

Jak będziesz miał dzieci to chyba będziesz musiał je oddać do prywatnego przedszkola, szkoły, bo tak to trochę głupio oddać ludziom do których nie masz jakiegokolwiek szacunku i którzy nie mają szans go kiedykolwiek odzyskać. Prywatne też mogą być problematyczne, bo będziesz musiał sprawdzać czy ktoś kiedyś nie brał udziału w strajku. Ogólnie kiepska sytuacja, nie zazdroszczę.

Jeżeli kiedykolwiek będę miał dziecko, to pójdzie do szkoły, w której nie obowiązuje Karta Nauczyciela.

 

Mocne słowa, jakieś takie nie chrześcijańskie.

Wybacz, ale nie rozumiem. Co nie jest chrześcijańskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wpolityce.pl/m/polityka/442228-polityka-zamiast-lekcji-nauczyciel-kpil-z-500-nagranie

 

To chyba o mnie?

Przez tę hołotę, która wyjechała za granicę, wstydzę się wyjechać z Polski. Bo większość naszych obywateli za granicę taką opinię nam wyrobiła, że wstyd się przyznać, że się jest Polakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale akurat to prawda jesli chodzi o emigracje 'pounijna'. Usredniony Polak tam to kilka tierow nizej niz Polak tu (a przynajmniej tak bylo te 10 lat temu jak sie jezdzilo na wakacyjne saksy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według kogo? Ktoś uatala te klasyfikacje?

Nikt nie ustala ogólnej klasyfikacji, dla niektórych to była śmietanka intelektualna Polski.

Po prostu każdy ma własne kryteria oceny ludzi i wedle części ludzi(w tym mnie i jak widać Julka), osoby które opuściły Polskę po 2004 to osoby, dzięki którym w kraju jest znacznie lepiej niż było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według kogo? Ktoś uatala te klasyfikacje?

 

eye-test

 

skoro w takim Londku łatwiej mi było trafić Polaka-patola niż w Wawie to dało mi to do myślenia (a takie Seven Sisters robiło pod tym względem gorsze wrażenie niż Brzeska w pierwszej połowie 90's)

 

Dublin nie robił takiego wrażenia, ale też stosunek takich kwiatków do normalnych osób był średnio korzystny

 

+ sporo patoli z moich okolic tam siedzi/siedziało

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem,  że po tylu latach skończy się to ciągłe poczucie wstydu za nie wiadomo za co. Cieszcie się panowie życiem, angielska, irlandzka elita lecąc samolotem gdziekolwiek, chleje, drze się, na wakacjach non stop nawalona, skacze po balkonach, w Polsce na Euro po pijaku topi się po rzekach w Bydgoszczy, a tu ciągłe to mityczne nasłuchiwanie polskiego języka w europejskich stolicach i chodzenie z głową w dół.

 

Póki co to polskie dyskoteki w porównaniu do tych zachodnich to pełna kulturka. 

 

Nic dziwnego, że jakiś czas temu gdy zrobiono ankietę wśród europejczyków, to tylko Polacy najgorzej ocenili siebie samych.

 

PS. No chyba,  że obracacie się naprawdę w takich kręgach patologicznych. Nie wiem, nie wnikam.


Znaczy jak ktoś ma taką koszulkę to jest patolem ? Serio ?

 

Może podciągnijmy pod to tez tych co mają koszulkę z orzełkiem.. 

Internetowa patola wychowana na memach wciąż leci na stereotypach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem,  że po tylu latach skończy się to ciągłe poczucie wstydu za nie wiadomo za co. Cieszcie się panowie życiem, angielska, irlandzka elita lecąc samolotem gdziekolwiek, chleje, drze się, na wakacjach non stop nawalona, skacze po balkonach, w Polsce na Euro po pijaku topi się po rzekach w Bydgoszczy, a tu ciągłe to mityczne nasłuchiwanie polskiego języka w europejskich stolicach i chodzenie z głową w dół.

 

Póki co to polskie dyskoteki w porównaniu do tych zachodnich to pełna kulturka. 

 

Nic dziwnego, że jakiś czas temu gdy zrobiono ankietę wśród europejczyków, to tylko Polacy najgorzej ocenili siebie samych.

 

PS. No chyba,  że obracacie się naprawdę w takich kręgach patologicznych. Nie wiem, nie wnikam.

Internetowa patola wychowana na memach wciąż leci na stereotypach.

 

Co ma jakieś poczucie wstydu do tego, że po wstąpieniu UE uśredniając wyjeżdżały kasztany? Czemu miałbym się wstydzić za obce mi osoby? Brytyjska młodzież jest tragiczna, ale jaki ma to związek z tematem (szczególnie, że u nich ta patologia siedzi u siebie a jak wyjeżdża to na 2 tygodnie na Ibizę a nie na 10 lat :smile: )?

 

Nie zauważyłem specjalnej różnicy między klubami w PL a UK/IRL (ale nie jestem koneserem takich miejsc).

 

Ja Polaków oceniam bardzo dobrze - bo przecież moja opinia nie opiera się tylko na tych co wyjechali lol. W ogóle jaki ta ankieta ma związek z oceną w ramach jednej nacji? Tzn zauważyłem, że co i rusz w dziwnych kontekstach lubisz się pożalić, więc pewnie o to chodzi.

 

i koszulkę z bóg honor i ojczyzna

 

Niestety tak też się zdarza.

 

Znaczy jak ktoś ma taką koszulkę to jest patolem ? Serio ?

 

Nie. Znaczy to, że wśród entuzjastów tego typu odzieży jest nadreprezentacja patoli - i ofc nie jest to reguła (np znam twórcę marki 'red is bed' - b.spoko koleś) - edit: z wypowiedzi Koelnera faktycznie wychodzi, że to warunek (a co oczywiście jest nieprawdą), więc to zdanie traktuj jako moje spojrzenie na tę kwestię :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patola, kasztany. Jeszcze inny napisze o polaczkach, a inny o Jokicowcach.

Setki takich, jakbys ich nazwal, kasztanów poznałem na emigracji. Normalni, spoko ludzie.

 

Wciąż zapytam, jak trzeba się zachowywać, żeby sobie u julka zasłużyć na tytuł: kasztana czy patola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patola, kasztany. Jeszcze inny napisze o polaczkach, a inny o Jokicowcach.

Setki takich, jakbys ich nazwal, kasztanów poznałem na emigracji. Normalni, spoko ludzie.

 

Wciąż zapytam, jak trzeba się zachowywać, żeby sobie u julka zasłużyć na tytuł: kasztana czy patola?

 

Nie stać zaszczanym pod metrem i prosić o parę pi - to tak na dobry początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.