Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

a po co kościół ma egzorcystów?

Wydaje mi się, że od odprawiania egzorcyzmów oraz szczegółowego badania każdego przypadku by nie pomylić opętaniem ze zwykłym zbzikowaniem

 

Ale chyba wiesz, że to co się wydarzyło ma tyle wspólnego z egzorcyzmem co topienie marzanny z wygnaniem zimy

 

Ot sztuczka dla rozbawionej gawiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że od odprawiania egzorcyzmów oraz szczegółowego badania każdego przypadku by nie pomylić opętaniem ze zwykłym zbzikowaniem

 

Ale chyba wiesz, że to co się wydarzyło ma tyle wspólnego z egzorcyzmem co topienie marzanny z wygnaniem zimy

 

Ot sztuczka dla rozbawionej gawiedzi

 

znasz się na diabłach? bo on się tym zajmuje zawodowo, więc skoro uznał, że takie działanie pomoże w walce z nimi, to może jednak jest coś tu na rzeczy? to że tobie czy mi wydaje się to śmieszne bierze się pewnie z tego, że nie orientujemy się w temacie. pierwsi do wyśmiewania czegoś są zawsze ignoranci! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znasz się na diabłach? bo on się tym zajmuje zawodowo, więc skoro uznał, że takie działanie pomoże w walce z nimi, to może jednak jest coś tu na rzeczy? to że tobie czy mi wydaje się to śmieszne bierze się pewnie z tego, że nie orientujemy się w temacie. pierwsi do wyśmiewania czegoś są zawsze ignoranci! 

Aha czyli wg Ciebie na temat szkodliwości narkotyków moga się wypowiadać tylko ci ktorzy ćpają?

 

Co nie zmienia faktu ,że to co robił egzorcyznem nie było i nawet sam w wywiadzie nic takiego nie próbował wmówić. Ba wręcz się wycofuje z tego i jakąś godzinę temu przepraszał za to wydarzenie i sam je nazwał niefortunnym

Tylko ja mam wrażenie ze lorak se trolluje? :smile:

Nie pierwszy raz próbuje w jednej dyskusji być jednoczesnie po stronie pro i anty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli wg Ciebie na temat szkodliwości narkotyków moga się wypowiadać tylko ci ktorzy ćpają?

oraz badają. generalnie ci, którzy na dany temat posiadają wiedzę.

 

Co nie zmienia faktu ,że to co robił egzorcyznem nie było

nikt tu nie utrzymuje, że było. mogło natomiast być czynnością, która zmniejszała ryzyko bycia poddanym egzorcyzmom w przyszłości. taka swoista duchowa szczepionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam wrażenie ze lorak se trolluje? :smile:

 

Przecież to jest standardowa lorakowa agenda. Zobaczył, że jest consensus w sprawie a jedyny broniący - Delta - bronił tego na zasadzie "a co Cię to" (nie broniąc słuszności samego czynu), więc stanął po drugiej stronie.

 

Dyskusja została pociągnięta o kilka postów - więc jest jakaś wartość działania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz badają. generalnie ci, którzy na dany temat posiadają wiedzę.

 

nikt tu nie utrzymuje, że było. mogło natomiast być czynnością, która zmniejszała ryzyko bycia poddanym egzorcyzmom w przyszłości. taka swoista duchowa szczepionka.

Przecież cytowałem ci wypowiedź tego księdza który nazwał to zdarzenie niefortunnym

 

Uważasz ,że wypędzanie diabła czy duchowa szczepionka jest czymś niefortunnym?

Czy po prostu jesteś ślepy na fakty i ciągniesz swoją teorię bez względu na to co mówi sam ksiądz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież cytowałem ci wypowiedź tego księdza który nazwał to zdarzenie niefortunnym

 

nic nie zacytowałeś, tylko powiedziałeś beż żadnego kontekstu, że padło tam słowo "niefortunne". cytat wygląda tak:

 

"Fakt spalenia książek i innych przedmiotów był niefortunny. Nie miał on jednak charakteru prześmiewczego wobec jakiejkolwiek grupy społecznej czy religii, nie był też wymierzony w książki jako takie czy kulturę" 

https://www.facebook.com/smsznieba/posts/2549064961770244

 

skoro zatem celem nie była prześmiewczość, czy same książki jako takie, to czemu tego dokonano? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zacytowałeś, tylko powiedziałeś beż żadnego kontekstu, że padło tam słowo "niefortunne". cytat wygląda tak:

"Fakt spalenia książek i innych przedmiotów był niefortunny. Nie miał on jednak charakteru prześmiewczego wobec jakiejkolwiek grupy społecznej czy religii, nie był też wymierzony w książki jako takie czy kulturę" 

https://www.facebook.com/smsznieba/posts/2549064961770244

 

skoro zatem celem nie była prześmiewczość, czy same książki jako takie, to czemu tego dokonano?

 

Tam jest powiedziane, że ludzie przynieśli te rzeczy do spalenia. Może ich trzeba spytać czemu wybrali te rzeczy.

 

Swoją drogą palenie biblii jest ponoć sztuką, więc czemu teraz jest taki dym o kilka książek i parasol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest powiedziane, że ludzie przynieśli te rzeczy do spalenia. Może ich trzeba spytać czemu wybrali te rzeczy.

 

Swoją drogą palenie biblii jest ponoć sztuką, więc czemu teraz jest taki dym o kilka książek i parasol?

Przecież każde palenie bibli łączy się z wieloma głosami oburzenia pewnej grupy ludzi.

 

Niektórych z tych "artystów" chciano przecież oskarżyc o obrazę uczuć religijnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Swoją drogą palenie biblii jest ponoć sztuką, więc czemu teraz jest taki dym o kilka książek i parasol?

 

bo teraz dokonał tego oficjalny reprezentant KK, przez co naraża na śmieszność całą instytucję. natomiast palący biblię, to sami sobie wystawiają świadectwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wnioski z tej całej ogólnointernetowej dyskusji. :)

 

1. Wzorowymi katolikami są nieochrzczeni, nie uczestniczący w życiu KK, uczęszczający na mszę dwa razy w roku. Najbardziej zatroskani o los KK.

 

2. Powtarzaj dookoła, zamieszczaj na fejsikach złote myśli typu: "Nie obchodzi mnie co o mnie myślą inni, jestem sobą, nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć". A gdy jakaś gazetka zagranicą coś napomknie o Polsce to wtedy "olaboga, co oni o nas pomyślą, co za wstyd, będą nas wytykać palcami na lotniskach, dworcach, na plażąch itd".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.