Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dzików bez vasquiego to taki niezrealizowany potencjał :(

 

To chyba najbardziej bekowy protest od początku KACZYSTANU (nawet skrót KOD można w końcu sensownie rozwinąć!)

Cala ta sprawa pokazuje tez poniekąd poziom opozycji, jeśli coś takiego jest upolityczniane.

 

PS. Merytorycznie to bioasekuracja wydaje się być najskuteczniejszym sposobem. Odstrzał tez jest konieczny ale jednak bardziej przemyślany (vide wczorajsza zmiana frontu ministra na łagodniejsza i deklaracja, żeby lochy zostawić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala ta sprawa pokazuje tez poniekąd poziom opozycji, jeśli coś takiego jest upolityczniane.

 

PS. Merytorycznie to bioasekuracja wydaje się być najskuteczniejszym sposobem. Odstrzał tez jest konieczny ale jednak bardziej przemyślany (vide wczorajsza zmiana frontu ministra na łagodniejsza i deklaracja, żeby lochy zostawić).

Ta sprawa pokazuje przede wszystkim priorytety opozycji. ASF jest poważnym zagrożeniem dla naszej gospodarki, o czym pisał już zresztą RappaR. Opozycja zrobi wszystko, żeby odsunąć PIS od władzy, nawet kosztem dobra  Polski ( w sumie to ja nie wiem, czy oni serio nie uważają w swoim zaślepieniu ideowym, że lepiej, żeby Polski nie było, niż żeby rządził nią PIS). Ta sprawa z dzikami to trochę zwieńczenie 3 lat polityki opozycji ( wciąż bez jakiegokolwiek programu poza "odsunąć PIS od władzy")

 

Merytorycznie to profilaktyka grypy wydaje się być najskuteczniejszy sposobem, tak samo jak bioasekuracja jest najskuteczniejsza. Natomiast w tym momencie bioasekuracja nie wystarczy, poza tym i tak nigdy nie będzie w 100% skuteczna. Zalecenia Unii Europejskiej są w tej sprawie jasne i dziwi mnie, że PIS je realizuje, a opozycja przeciwko nim protestuje. 

 

A zmiana frontu ministra wynika z obaw o PR, co mnie bardzo smuci, bo prośne lochy są akurat największym zagrożeniem w kontekście przenoszenia tego wirusa, zresztą za odstrzał loch ministerstwo płaci dużo więcej.

 

nie znam sie na dzikach, ale bardziej przekonuja mnie takie fakty, niz teksty o sojowym latte

Naturalnie trochę przerysowuję, w socjologii to o czym piszę nazywa się "Syndrom Bambiego" i najczęściej dotyczy właśnie mieszkańców dużych miast bez codziennego kontaktu z przyrodą i dzikimi zwierzętami. Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sprawa pokazuje przede wszystkim priorytety opozycji. ASF jest poważnym zagrożeniem dla naszej gospodarki, o czym pisał już zresztą RappaR. Opozycja zrobi wszystko, żeby odsunąć PIS od władzy, nawet kosztem dobra Polski ( w sumie to ja nie wiem, czy oni serio nie uważają w swoim zaślepieniu ideowym, że lepiej, żeby Polski nie było, niż żeby rządził nią PIS). Ta sprawa z dzikami to trochę zwieńczenie 3 lat polityki opozycji ( wciąż bez jakiegokolwiek programu poza "odsunąć PIS od władzy")Merytorycznie to profilaktyka grypy wydaje się być najskuteczniejszy sposobem, tak samo jak bioasekuracja jest najskuteczniejsza. Natomiast w tym momencie bioasekuracja nie wystarczy, poza tym i tak nigdy nie będzie w 100% skuteczna. Zalecenia Unii Europejskiej są w tej sprawie jasne i dziwi mnie, że PIS je realizuje, a opozycja przeciwko nim protestuje. A zmiana frontu ministra wynika z obaw o PR, co mnie bardzo smuci, bo prośne lochy są akurat największym zagrożeniem w kontekście przenoszenia tego wirusa, zresztą za odstrzał loch ministerstwo płaci dużo więcej.
No właśnie jest to istotne dla gospodarki i dla rolników ale jak pokazuje raport nik jednak ministerstwo dało ciała z programem i realizacja programu. https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-realizacji-programu-bioasekuracji-jako-elementu-zwalczania-asf-woj-podlaskie.html

 

Naturalnie trochę przerysowuję, w socjologii to o czym piszę nazywa się "Syndrom Bambiego" i najczęściej dotyczy właśnie mieszkańców dużych miast bez codziennego kontaktu z przyrodą i dzikimi zwierzętami.
a mój cytat co ma do tego? Przecież tam wkleiłem link do petycji stworzonej przez naukowców... Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest to istotne dla gospodarki i dla rolników ale jak pokazuje raport nik jednak ministerstwo dało ciała z programem i realizacja programu.

 

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-realizacji-programu-bioasekuracji-jako-elementu-zwalczania-asf-woj-podlaskie.html

 

To jest dokładnie to, z czego się śmiałem, przy zaleceniach ekologów:) Koszt wprowadzenia bioasekuracji to ponad 30 tysięcy złotych, a zdecydowana większość gospodarstw w Polsce to gospodarstwa chowające po kilka świń. Żeby skutecznie w ten sposób walczyć z rozprzestrzenianiem się ASF, trzeba by było siłowo zlikwidować hodowlę świń we wszystkich gospodarstwach, których nie stać na asekurację , a hodują świnie, czyli jakieś 2/3 gospodarstw w Polsce. Innymi słowy, to nawet nie trzeba było raportu NIK, żeby w 2015 roku, kiedy ten program powstawał stwierdzić, że on będzie nieskuteczny.

 

Ponadto bioasekuracja ogranicza zakażenia od dzików na świnie ( na Twojej mapce widać wyraźnie, że mamy z tym ogromny problem i stosunek zarażonych dzików do zarażonych świń jest najmniejszy w okolicy, czyli u nas z bioasekuracją jest zdecydowanie najgorzej), ale to i tak nie spowoduje, że dziki przestaną się zarażać między sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie to, z czego się śmiałem, przy zaleceniach ekologów:) Koszt wprowadzenia bioasekuracji to ponad 30 tysięcy złotych, a zdecydowana większość gospodarstw w Polsce to gospodarstwa chowające po kilka świń. Żeby skutecznie w ten sposób walczyć z rozprzestrzenianiem się ASF, trzeba by było siłowo zlikwidować hodowlę świń we wszystkich gospodarstwach, których nie stać na asekurację , a hodują świnie, czyli jakieś 2/3 gospodarstw w Polsce. Innymi słowy, to nawet nie trzeba było raportu NIK, żeby w 2015 roku, kiedy ten program powstawał stwierdzić, że on będzie nieskuteczny.

 

Ponadto bioasekuracja ogranicza zakażenia od dzików na świnie ( na Twojej mapce widać wyraźnie, że mamy z tym ogromny problem i stosunek zarażonych dzików do zarażonych świń jest najmniejszy w okolicy, czyli u nas z bioasekuracją jest zdecydowanie najgorzej), ale to i tak nie spowoduje, że dziki przestaną się zarażać między sobą.

 

Dlatego tak jak pisałem wyżej - po pierwsze bioasekuracja, na drugim odstrzał. W sensie obie na raz, ale focus większy na pierwszym bo i impact znacznie istotniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie trochę przerysowuję, w socjologii to o czym piszę nazywa się "Syndrom Bambiego" i najczęściej dotyczy właśnie mieszkańców dużych miast bez codziennego kontaktu z przyrodą i dzikimi zwierzętami.

Przyznaj juz, ze to za Rapparem powtarzasz, bo troche przypal powolywac sie na socjologie (byle tylko 'naukowo') :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-komisja-europejska-popiera-plan-odstrzalu-dzikow-i-chwali-po,nId,2777656

Cóż za cios w plecy. 

Jak się wyciszy muzykę, to słychać u mnie niosący się echem szept:

I ty Brutusie

 

I co bracia słowianie?

Kornik drukarz grozi Polakom i moze białorusinom - to KE kazała nie tykać, ale jak dziki grożą również zachodniej Europie to sie moda na "eko" kończy i należy dziki rżnąc mimo ze je bardziej boli niż drzewa :smile:

 

Najbardziej godni pogardy Ci co zmienia zdanie z "chronic dziki" na "zabijac dziki" tylko dlatego ze jakiś noname przemawiający z miasta na wschód od Odry taka koncepcję przedstawił

 

Z husarskim pozdrowieniem

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobdaż to sondaż ale jeśli u nas tak jak w większości Państw zachodnich jest z 7% homo nie wiadomo plus ludzie o lewicowych poglądach co nie chcą już sld , nie wierzą w Razem to jak najbardziej może się uzbierać. sam słyszałem pozytywne opinie o Biedroniu od ludzi przeważnie którzy mają już dosyć bandy z pis i po. Polacy są zdolni aby zagłosować na przekór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem musze się zgodzić z opozycją i komentarzami pod artykułem

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24354883,szef-msz-iranu-odpowiada-na-szczyt-w-polsce-zdjeciem-ci-ktorzy.html#a=66&c=154&s=BoxNewsImg2

 

USA zapomni o szczycie minute po jego zakończeniu, Iran zapamięta na wiele lat

 

p.s. Możliwe ze ten szczyt u nas bo zachodnia Europa boi sie do tego rekę przyłożyć

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2011 zwiększamy deficyt

2014 zwiększamy deficyt

2017 zmniejszamy deficyt

2018 zmniejszamy deficyt

 

 

 

Płacą ci chociaż za te manipulacje?

 

 

1. W 2011 r. nadwyżkę budżetową miały 3 kraje - Węgry, Szwecja i Estonia. W 2017 r. nadwyżkę zanotowało już 12 krajów, w tym Grecja. Czyli wyraźnie widać, że sytuacja budżetowa krajów UE jest uzależniona od koniunktury w Europie.

 

2. Pomiędzy 2010 r. a 2014 r. deficyt w Polsce się zmniejszył i to dość wyraźnie.

 

 

Innymi słowy chwalisz rząd PiS za zmniejszenie deficytu w czasach, gdy prawie połowa UE wypracowuje nadwyżkę (!!!) i jednocześnie krytykujesz poprzedni rząd za to, że zwiększył deficyt w roku, w którym nawet Luksemburg był na minusie a Hiszpania, Irlandia i Grecja przeżywały najgorszy okres w swojej nowożytnej historii. Do tego zamiast spojrzeć na rządy PO całościowo to wybrałeś najgorszy rok z samego środka kryzysu. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacą ci chociaż za te manipulacje?

Mi nie, a Tobie za podawanie przykładów filmów sprzed urodzin Twoich rodziców?

 

1. W 2011 r. nadwyżkę budżetową miały 3 kraje - Węgry, Szwecja i Estonia. W 2017 r. nadwyżkę zanotowało już 12 krajów, w tym Grecja. Czyli wyraźnie widać, że sytuacja budżetowa krajów UE jest uzależniona od koniunktury w Europie.

 

2. Pomiędzy 2010 r. a 2014 r. deficyt w Polsce się zmniejszył i to dość wyraźnie.

 

 

Innymi słowy chwalisz rząd PiS za zmniejszenie deficytu w czasach, gdy prawie połowa UE wypracowuje nadwyżkę (!!!) i jednocześnie krytykujesz poprzedni rząd za to, że zwiększył deficyt w roku, w którym nawet Luksemburg był na minusie a Hiszpania, Irlandia i Grecja przeżywały najgorszy okres w swojej nowożytnej historii. Do tego zamiast spojrzeć na rządy PO całościowo to wybrałeś najgorszy rok z samego środka kryzysu. xD

Ale po pierwsze - PiS ma sztuczny deficyt, by osłabiać złotówkę.

Po drugie - czyli przyznajesz, że napisałem prawdę? :) O manipulację, to oskarżaj Wyborczą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, napisałeś prawdę, ale jednocześnie dopuściłeś się ogromnej manipulacji. To tak jak w tym dowcipie - Kennedy ścigał się z Chruszczowem i Radio Erewań podało, że Chruszczow zajął zaszczytne drugie miejsce a Kennedy był przedostatni. Czy Radio skłamało? No nie. Czy dopuściło się manipulacji w twoim stylu? Oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.