Skocz do zawartości

SlaKB - Bad Boys (vol.3)


SlaKB

Rekomendowane odpowiedzi

To jest moje pierwsze ATF więc sam nie wiedziałem jak to będzie wszystko wyglądać w praktyce, myślę że draft nie wypadł źle, a nawet całkiem nieźle. Teraz czas na tą trudniejszą część, przynajmniej dla mnie bo mistrzem pisania i PR niestety nie jestem. :)

 

Gdy wylosowałem 3 pick byłem zadowolony, w post Jordan ATF 7-8 graczy odstaje poziomem od reszty więc wybór w top 3 jest bardzo cenny. Myślałem nad trzema zawodnikami - Lebronem, Dirkiem i Kobe. Lebron jednak te dwa sezony zagrał na niesamowitym poziomie na który mało który zawodnik potrafił się wzbić. Biorąc pod uwagę RS to chyba nikt? + Lebron ma na tym forum zdecydowanie lepszy PR od Kobe więc mimo mojej sympatii do Bryanta wybór padł na Lebrona. Lebrona chciałem otoczyć zawodnikami świetnymi w obronie (w mojej opinii to obrona jest jednak troszkę ważniejsza) którzy zapewnią Lebronowi spacing i nie wymagają dużo touches i wydaję mi się, że to się udało. W s5 każdy broni bardzo dobrze/świetnie. Trzech gości z s5 poza Lebronem rzuca za 3 na niezłym procencie, a Jermaine jak na centra ma solidny mid-range jumper, który przecież też może poprawić spacing. Na ławkę dorzuciłem trzech kolejnych zawodników, którzy mają poprawić spacing. (Redd, Okur, Hill). I w sumie wydaję mi się, że mój team nie ma większych wad. 

 

BiałaCzekolada pisał, że jego zespół to 'bad mutherfuckerz', a mój zespół pod tym względem na pewno mu nie ustępuje. Stąd nazwa 'Bad Boys'. ;) Rasheed, Jermaine, Christie, Zach, Hill to bardzo źli chłopcy, a Lebron i Conley też do grzecznych nie należą. Ja jakbym był koszykarzem i miałbym wybierać przeciwko któremu zespołowi z naszej zabawy najbardziej nie chciałbym grać to byłaby właśnie moja ekipa. ;] Nie dość, że Wasi zawodnicy mogą robić w porty, to kibice też nie mogą czuć się bezpiecznie. 

 

Krótkie przedstawienie poszczególnych zawodników:

 

Mike Conley (13-15) - Idealny zawodnik to każdego zespołu, praktycznie nie ma żadnych wad, idealnie pasuje do Lebrona. Dobry kreator, gdy jest taka potrzeba zdobędzie punkty, high bb iq, dobry defensor. W dwóch ostatnich sezonach zdecydowanie top5 PG w lidze. Każdy chyba chciałby mieć go w swojej drużynie. Co bardzo ważne, jest dobry w HCO. Oczywiście są lepsi PG pod względem umiejętności i talentu od niego, ale Conley pasuje i poprawia grę chyba każdego teamu.

 

Doug Christie (01-03) - Kolejny zawodnik, który bardzo dobrze pasuje do Lebrona, a nie ukrywam że tym się bardzo kierowałem przy moich wyborach. Jeden z najlepszych 3&D w zabawie. Top5 perimeterD w tej zabawie. Żaden zawodnik na pewno nie będzie miał z nim łatwego życia. Bardzo dobry zarówno w 1on1 defense jak i teamD. Bardzo ważny element dobrej defensywy Kings, którzy napsuli sporo nerwów moim Lakers. 

 

Lebron James (11-13) - Tego pana chyba nie muszę przedstawiać? Te dwa sezony to był jego absolutny peak. 2x MVP, 2x Finals MVP, 2x NBA champion. W tych dwóch sezonach James zdominował ligę jak mało kto. Nieprawdopodobne cyferki wykręcał w tych dwóch sezonach. Bardzo efektywny scorer. Lebron w tamtym czasie potrafił już wszystko, poprawił rzut, nauczył się grać post-up z bardzo dobrym skutkiem, dalej był niesamowitym (najlepszym w lidze?) atletą, który spod kosza kończył na niesamowitych procentach + fantastyczny kreator. W tych sezonach miał również ogromny wpływ na obronę.

 

Rasheed Wallace (03-05) - Wybrałem go z Pistons, a nie z PTB bo wydaję mi się, że lepiej wtedy bronił. Świetny obrońca, podstawa mistrzowskich Pistons. W ataku idealnie pasuje mi do Lebrona dzięki swojemu range i dzięki temu, że nie wymaga touches. 

 

Jermaine O'Neal (02-04) - Kolejny świetny obrońca, jako lider wykręcał z Pacers bardzo dobre bilansy. Nie wygrał nic z Indianą przez brawl i kontuzję, które bardzo pokrzyżowały mu karierę, gdyby nie one byłby na pewno dużo bardziej doceniany. Razem z Sheedem stworzą świetny defensywny duet. Ma niezły jak na centra mid-range jumper dzięki czemu powinien pasować do Lebrona. Potrafi też zdobyć punkty na post-up co też na pewno się przyda. 

 

George Hill (12-14) - Dobry obrońca, który może kryć z dobrym skutkiem zarówno PG jak i SG. Idealny fit pod Lebrona z którym będzie grał większość swoich minut. Dobrze rzuca za 3 i nie potrzebuje piłki w rękach, żeby być efektywny. Bez piłki czuję się w sumie lepiej niż z nią więc gra z Lebronem będzie na pewno dla niego bardzo korzystna. Idealny role-player na PG/SG. 

 

Michael Redd (05-07) - Fantastyczny scorer, będzie moim scoring-punch z ławki. Będzie grał spore minut. Potrafi zdobywać punkty na wszystkie sposoby, świetny rzut. Kolejny po JO gracz, któremu kontuzję zniszczyły karierę, gdyby nie na pewno byłby bardziej doceniany. Gdy nie będzie Lebrona na boisku na pewno będzie on, żeby mógł sobie trochę poszaleć.

 

Zach Randolph (09-11) - Bardzo ważny element Grizzlies, którzy potrafili pokonać Spurs w PO. W Grizzlies wreszcie się 'ogarnął' i zaczął pokazywać swoją lepszą stronę. Zarówno eye-test jak i statsy potwierdzają, że Zach w obronie jest w tych latach neutralnym obrońcą ogólnie, a na pewno przyda się do obrony ewentualnych post-up. Ma niezły jumperek, dobrze zbiera i potrafi zagrać tyłem do kosza. 

 

Mehmet Okur (05-07) - Gracz wybrany tylko ze względu na Lebrona. Jak na wysokiego ma świetny rzut za 3. Poprawi mi trochę atak, coś tam zbierze. Może grać zarówno na PF jak i na C. W wybranych przeze mnie sezonach 18 i 17.6 ppg. Jego zadaniem będzie wejście na kilka minut, poprawienie spacingu i trafienie tych 2-3 trójek. 

 

ATAK:

 

Transition:

 

Ogólnie staram się nie forsować jakoś specjalnie tempa i nie biegać w każdej możliwej sytuacji do transition, ale jeśli pojawi się jakaś okazja to oczywiście to wykorzystuje i zdobywam w ten sposób punkty. Nie mam zamiaru opierać o to swojej gry, ale na pewno każdy musi się liczyć z tym, że kilka punktów z transition przeciwko mnie straci, bo przecież sam Lebron jest świetny w transition i jest praktycznie nie do zatrzymania w kontrze. 

 

Wyjątkiem są minuty, gdy gram smallballem z Lebronem na PF, wtedy podkręcam tempo i zdecydowanie więcej biegam do kontr.

 

HCO:

 

Cały atak będzie się oczywiście kręcił w okół Lebrona, który przez cały mecz będzie otoczony dobrymi strzelcami za 3 więc nie będzie mógł być zbyt często podwajany. Oczywiście będę wykorzystywał przewagi, które da mi pierwszy krok i minięcie Lebrona, bo albo on skończy spod kosza, albo rozrzuci na open 3 do partnera. 

 

Będę też  grał P&P i P&R między Lebronem i Rasheedem/Jermaine. Głównie po tych P&R Lebron będzie miał za zadanie wykorzystać swój first step, minąć obrońcę i zaatakować kosz lub odrzucić na obwód. 

 

Z Sheedem i Jermaine P&P i P&R będzie też oczywiście grał Conley, ale on będzie miał bardziej za zadanie wykreować któregoś z nich. Jeśli oczywiście pojawi się okazja to on zdobędzie punkty. 

 

Kolejną zagrywką będzie P&R Jermaine z Conleyem/Lebronem, ale po P&R JO zajmie pozycję na post-up. Wtedy Conley/Lebron będą ścinać pod kosz po zasłonie od drugiego wysokiego, jeśli uda się im urwać dostają podanie od JO, jeśli nie O'Neal gra post-up. 

 

Gdy Okur będzie na boisku będę chciał zagrać 3-4 P&P z nim, po których będzie mógł rzucić trójkę. 

 

Redd w kilku akcjach dostanie kilka zasłon jak Allen w Celtics i będzie miał wyjść po nich na open 3. Podającym do niego ma być wtedy Lebron/Conley ewentualnie Hill.

 

Oprócz tego oczywiście iso/post-up Lebron, post-up Jermaine i post-up Zach. 

 

Nie będę tutaj pisał, że gram w ataku jak Spurs, bo pewnie każdy by tak chciał grać, ale nie mam zawodników którzy grali kiedyś w takim systemie więc uważam, że nie mam podstaw, aby sądzić że moi gracze sobie poradzą z tym systemem, który jest dosyć skomplikowany. Gram po prostu prosty atak oparty na Lebronie. 

 

Wtedy gdy nie ma Lebrona na parkiecie, zawsze jest Conley i Redd. Wtedy głównym kreatorem jest Conley, który może wykazać się w HCO, a głównym scorerem jest Redd. 

 

Lebron sam tworzył świetne ofensywy więc myślę, że atak nie będzie problemem.

 

OBRONA:

 

Tak jak już wcześniej wspominano ciężko jest opisać obronę nie mając konkretnego przeciwnika więc podam kilka ogólnych założeń.

 

W s5 mam samych świetnych obrońców więc nie ma potrzeby kogokolwiek ukrywać, bo każdy sobie świetnie poradzi. W związku z tym staram się nie podwajać, żeby nie otworzyć nikomu wolnych pozycji do rzutu.

 

Staram się też nie switchować P&R, mam dobrych obrońców, są dobrzy w teamD więc jeśli byłaby taka potrzeba to każdy powinien zdążyć się odpowiednio przesunąć i zrotować. 

 

Na najgroźniejszego obwodowego rzucam oczywiście Christie. Pod koszem Okur jeśli jest na boisku zawsze broni najmniej groźnego przeciwnika. 

 

Założenia zmieniają się jeśli gram smallballem z Lebronem na PF. Wtedy zdecydowanie zwiększam intensity w obronie, trapuje picki i gram ogólnie wtedy Miami w D. 

 

 

ROTACJA:

 

PG: Conley 36/Hill 12/Lebron (?)

SG: Christie 34/Redd 12/Hill 2

SF: Lebron 30/Redd 14/Christie 4

PF: Rasheed 32/Lebron 10/Zach 6

C: Jermaine 34/Rasheed 6/Okur 6/Zach 2

 

- Okur gra tylko wtedy gdy na parkiecie jest Lebron.

- Zach większość swoich minut gra gdy na boisku nie ma Lebrona.

- Gdy nie ma Lebrona zawsze na parkiecie są Redd i Conley.

- Hill większość swoich minut gra z Lebronem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ten sam problem co ja - team tak dobry, że brakuje hejterów :P że Zach mi się nie podoba to wiesz, na centrze jeszcze bardziej, ale mówimy o 8 minutach, więc pomijalne. Trochę brakuje kreatorów, za bardzo atak siada bez Lebrona i jednak brakuje takiej drugiej opcji, kogoś kto go odciąży. Jednak ogólnie chyba najlepszy skład zabawy (po moim rzecz jasna ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conley jest całkiem dobrym kreatorem. No i Lebron jest pod tym względem bardzo dobry. Przez ten brak drugiej opcji duże minuty gra Redd, który może W zdobywaniu punktów Lebrona odciążyć. ;]

Lberon jest w tym nawet więcej niż bardzo dobry, ale właśnie jest jedyny. Conley też kreatorem wybitnym nie jest i większość drużyn ma lepszych scorerów jaki czwarte opcje, a u Ciebie jest drugą. Redd to znowu też lepsza wersja Reddicka i faktycznie duet z Lebronem będzie funkcjonował świetnie, ale to znowu obciążamy Lebrona. Skład jest all about Lebron. Dla sporej liczby osób będzie to wada(dżizas, byle bym nie trafił na Ciebie, chyba wybrnę z tego nie pisząc nic, tylko cytując hejterów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo pierwsza piatka bardzo dobra ale rezerwowi z dupy przez co straciles szanse na zwyciestwo w tej zabawie. Redd to zadna druga opcja fajny spot shooter i tyle a kto ma mu te pozycje wykreowac jak lbj siedzi to pojecia nie mam. Hill i okur w jakimkolwiek atf to zart. Dodatkowo lawka jest slabiutka w obronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jermaine w sezonach wybranych przeze mnie to 20 i 24 ppg. Redd to 26 ppg scorer, nie porownywal bym go do Reddicka. Reddick z piłką za dużo nie potrafi. Redd potrafi coś sobie wykreować, ma lepszy size i jest zdecydowanie lepszy pod względem atletycznym.

Imo pierwsza piatka bardzo dobra ale rezerwowi z dupy przez co straciles szanse na zwyciestwo w tej zabawie. Redd to zadna druga opcja fajny spot shooter i tyle a kto ma mu te pozycje wykreowac jak lbj siedzi to pojecia nie mam. Hill i okur w jakimkolwiek atf to zart. Dodatkowo lawka jest slabiutka w obronie

Zarówno Hill jak i Okur zostali wybrani ze względu na dopasowanie do Lebrona. Hill dodatkowo daje mi dobre D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego powiedziałem lepsza wersja, ale raczej oboje są tym samym typem zawodnika i wolą dostać rzut niż go zrobić. Na drugą opcję średnio się nadaje, taką, która sama pociągnie grę robiąc jakiś run.

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli redd ma byc twoja druga opcja w ataku to jest to najgorsza druga opcja w tej grze. Okur jest slaby i zadne dopasowanie do kogokolwiek tego nie zmieni. Hill to nonfactor. Opierasz skład na jednym zawodniku wokol ktorego wszystko sie kreci ale to nie jest recepta na poziomie atf. Brakuje imo rozwiazania gdy nie ma lebrona. Poza tym tyranie nim 40 minut i jeszcze na pf gdy bedzie musial kryc wiekszych i ciezszych zawodnikow ten nie jest najlepszym rozwiazaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisales ze ma odciazac lebrona w zdobywaniu puntkow to dla mnie definicja drugiej opcji w ataku.

Rappar Przypomnij sobie jak wygladala gra utah w 2007. Co tam pod koszami robilo sas przeciez miazga jakich malo oberto to wygladal jak nigdy. Okur w tamtych PO byl dnem i 3 metry mulu w obronie a w ataku w serii z sas i rox byl rownie dramatyczny

Edytowane przez blackmagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zespół, w sumie nawet jeden z lepszych. Defensywnie S5 wymiata, w ataku jednak sam nie wiem. Heavy-LeBronesque team może świetnie klikać, ale może jednocześnie odbić się od niemalże każdej lepszej defensywy. Zależy jaka wersja LeBrona stawi się na mecz.

 

Trochę jak patrzę na ten skład, to się zastanawiam o c*** chodzi z tym Zachiem i Okurem, skoro mają prawie nie grać (i jeśli Okur nie jest dziurą w obronie, to Amare Stoudamire też nie jest). Szkoda, że zamiast Zacha nie ma Griffina, w ogóle rotacja pod koszem Sheed-O'Neal-Griffin zniszczyłaby pół składów intensywnością (a przecież jest jeszcze LeBron), a tak to mamy Zacha i Okura.

 

Sam nie wiem co z tym zespołem, dopóki gra S5, to miazga, ale jak grają zmiennicy, to już nie-miazga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ten sam problem co ja - team tak dobry, że brakuje hejterów :tongue:

 

ej, to że ani razu nie udzieliłeś się podczas jakichś pięciu stron tyrad nt Webbera (gdzie choć jedni pisali, że jest całkiem c***owy inni, że jednak jest ok to jednak była zgoda co do tego, że to zdecydowanie nie jest gracz na pierwszo-rundowy pick tutaj) to nie znaczy, że tego nie było (chociaż fakt taktyka lajkowego bota na krytykę innych i zero odpowiedz/taktyka przemiliczenia na zarzuty wobec własnego wyboru - mimo, że dyskusja ciągnie się dłuuuugo - ma pewnie jakieś tam psychologiczno-markietingowe uzasadnienie).

 

Dodatkowo brak hejterów o niczym nie świadczy. Hejterów mają Lebron i Kobe. Hejterów nie ma Czarek Trybański.

 

a co do teamu:

Ogólnie fajna ekipa, props za pójście drogą fit>talent. Już w trakcie draftu pisałem, że to jedna z moich 5 ulubionych ekip - i to zdanie podtrzymuję, ale jednak widzę parę rzeczy, które mi się nie podobają:

1 - W losowaniu trafiasz na P_M. Co wtedy robisz? (Twój najcięższy grajek - Zach jest kiepskim obrońcą, z JO czy Okurem Shaq też raczej będzie robił co chciał).

2 - Minuty: wiem, że to jest orientacyjnie, ale i tak rzuca się w oczy: Okur 6, Zach 8, Hill 14. Czyli co, tak naprawdę grasz w 6,5 zawodników? Mam świadomość, że gracze w PO grają zazwyczaj dłużej (gwiazdy często grają po ok 40 min), ale tutaj w atf intensywność się jeszcze zwiększy (i to znacznie), więc naprawdę ten odpoczynek jest potrzebny.

3 (nic nie znaczący bonus ;) - Nazwa teamu: Sorry, ale taka nazwa do zespołu w którym liderem (niekwestionowanym) jest LeBron pasuje jak pięść do nosa (gdybyś zamiast niego miał na przykład KG to rozumiem).

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, to że ani razu nie udzieliłeś się podczas jakichś pięciu stron tyrad nt Webbera (gdzie choć jedni pisali, że jest całkiem c***owy inni, że jednak jest ok to jednak była zgoda co do tego, że to zdecydowanie nie jest gracz na pierwszo-rundowy pick tutaj) to nie znaczy, że tego nie było (chociaż fakt taktyka lajkowego bota na krytykę innych i zero odpowiedz/taktyka przemiliczenia na zarzuty wobec własnego wyboru - mimo, że dyskusja ciągnie się dłuuuugo - ma pewnie jakieś tam psychologiczno-markietingowe uzasadnienie).

 

Więc tak - najlepszy skład poprzedniej zabawy miał Webbera wybranego nie jak ja z 15 pickiem, a odopowiednikiem 13(odliczając graczy wcześniejszych), w poprzednich zabawach Webber szedł podobnie.

Webber nie jest maksymalnie przeciętnych, ale jest co najmniej dobrym obrońcą.

Tutaj wrzucam dwie laurki by buła:

 

pick 2 Chris Webber 01-02

każdy to mniej więcej pamięta, tamtych kings

webber był tam all-around - pkt, zbiórki, as

z bardzo średnim składem defensywnym (tylko christie się liczył w D) wyczesał calkiem dobre defensywne cyferki na tle pozostałych drużyn ligi. a w tym elemencie jest bardzo niedoceniany, bo po operacj kolan już tak się nie poświęcał obronie, ale przed kolanami był dobry a może nawet bardzo dobry w D. nie duncan czy kg dobry ale gdzieś poniżej tej dwójki.

co mi daje webber, przez wzięcie webbera w dużym stopniu zdefiniowałem swój styl grania ataku - HCO, świetny ball movement, webber na high post wyrabiał rzeczy nieprawdopodobne i dlatego też go wziałem i tam też będzie dostawał najwięcej piłek, skąd będzie mógł podawać, rzucać jumpery albo schodzić na low post. do tego zapewnia mi spacing i dużo miejsca do grania 1on1 dla waltona. chris nigdy nie był chyba materiałem na jakiegoś dominującego wysokiego czy wypierdalacza typu hakeem, ale jako druga opcja, pro zespołowa jest jednym z najlepszych.

I by Wowo:

 

 

Chris Webber: Przeczytałem kiedyś artykuł o nazwie "we don't know true Chris Webber" (czy coś w tym stylu), gdzie autor postawił tezę, że gdyby Chris dojebał na siłce i skupił się na grze w pomalowanym to by był najlepszym PF-em w historii. Mało prawdopodobne, natomiast Webber robił na boisku wszystkiego po trochu. Nigdy nie był volume scorerem. Zamiast tego rozgrywał z high post, zbierał, zagrał coś pod siebie, pobronił. Dobre uzupełnienie Hakeema z jego BB IQ oraz passing skills otworzy mi wiele opcji w ataku. 

Z obroną czekałem do napisania gameplanu by pokazać, że Webber doskonale pasuje i ukrywam jego wady, wykorzystując zalety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak - najlepszy skład poprzedniej zabawy miał Webbera wybranego nie jak ja z 15 pickiem, a odopowiednikiem 13(odliczając graczy wcześniejszych), w poprzednich zabawach Webber szedł podobnie.

Webber nie jest maksymalnie przeciętnych, ale jest co najmniej dobrym obrońcą.

 

1 - Podaj proszę logikę swojego liczenia. Ja się doliczyłem do 20.

2 - Tamta zabawa padła po 1szej rundzie. Na jakiej podstawie piszesz 'najlepszy skład'? Tobie się najbardziej podobał? (Inna sprawa, że faktem jest że Webber zajebiście pasuje kiedy Twoim gtg jest center)

3 - Gdybyś udzielał się podczas krytyki swojego gracza wcześniej (zamiast skupiać się na lajkowaniu cudzych krytyk) to byś wiedział, że tendencje innych użytkowników są zdecydowanie w stronę maks przeciętności Webbera.

 

 

każdy to mniej więcej pamięta, tamtych kings

webber był tam all-around - pkt, zbiórki, as

z bardzo średnim składem defensywnym (tylko christie się liczył w D) wyczesał calkiem dobre defensywne cyferki na tle pozostałych drużyn ligi. a w tym elemencie jest bardzo niedoceniany, bo po operacj kolan już tak się nie poświęcał obronie, ale przed kolanami był dobry a może nawet bardzo dobry w D.

 

To, że Webber jest all-around to każdy chyba przyzna.

Jeśli ktoś pomija defense Divaca w tamtych Kings, to nie widzę powodu, żeby czytać jego wypowiedzi na ten temat. Sorry.

 

a i jak ktoś będzie miał jakieś komenty do tego, to może niech pisze już w ogólnym temacie dyskusja (albo w temacie teamu Rappara)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.