Skocz do zawartości

Piramidy i inne starocie czyli ufo czy geniusz ludzki?


Xamel

Rekomendowane odpowiedzi

No i to rozumiem. Człowiek wchodzi znudzony poczytać łapu-capu od początku a tu takie rarytasy!

 

@Raper: Lorak ma ponad 4 tysiące postów na forum. Znajdź jeden gdzie on żartuje. Mam nadzieję, że pomogłem.

 

Na razie moim faworytem jest kolega z niepozorną rangą 6th man. Grube gówno.

 

Keep it real guys!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to to mam jedno pytanie do zwolenników interwencji ufoludzkiej

 

Co takiego niby jest w piramidach co jest przełomowe w stosunku do budowli tamtego okresu? Czemu kosmici by mieli sprzedawać akurat taką mało intrygującą technologię. Która na dodatek nie odstaje od tej używanej w tamtej epoce. Bloki wciągane siłą mieśni po rampie czy ciągnięte saniami. Żadnych wielokrążków nic?? Żadnej choćby średniowiecznej techniki budowlanej. Czemu kosmici by mieli sprzedać Egipcjanom i Majom akurat samą wizję piramidy która sama w sobie nie jest czymś wyjątkowym a technologię już mieli sobie Egipcjanie tworzyć?

 

Już bardziej intrygujące i trudne do wytłumaczenia jest to że Europa między połową XII w a połową XIII w wybudowała ponad 100 wielkich ogromnych katedr. Dziś Europa mimo że bogatsza nie byłaby w stanie temu podołać. Czy to też da się wytłumaczyć interwencją kosmitów albo może tym że templariusze przywieźli Św. Graala z Jerozolimy. Czy może jednak fakt że mamy znacznie więcej źródeł pisanych sprawia że choć jest to trudniejsze do wytłumaczenie jakim cudem w Europie było nagle tylu wybitnych rzeźbiarzy, architektów nadzorców budowy sklepień itp to jednak jakoś nikt nie przypisuje kosmitom wybudowanie katedry w Reims

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich was?

To obroń swe teorie wiedzą.

ale jakie teorie Przem? moje pierwsze posty miały być trochę żartobliwe z tymi surowcami i atomówkami, ale wrzuciłem prawdziwe rzeczy (mahabharata oraz wykład Heisera), które myślałem, że może doprowadzą do rozmowy - skąd takie opisy w dziele sprzed kilku tysięcy lat? (jeśli to rzeczywiście tylko fantazja, to czy możemy znaleźć podobne tak dawno w czasie? lub kiedy w ogóle coś takiego się pojawiło w literaturze?) albo dlaczego biblia jest źle przetłumaczona? to było najważniejsze, ale zostało zignorowane, bo lepiej z automatu wyśmiać wszystko zamiast choć na chwilę pochylić się nad egzegezą tekstu czy zastanowić na procesem dowodzenia w historii (stąd było pytanie o Marco Polo!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakie teorie Przem? moje pierwsze posty miały być trochę żartobliwe z tymi surowcami i atomówkami, ale wrzuciłem prawdziwe rzeczy (mahabharata oraz wykład Heisera), które myślałem, że może doprowadzą do rozmowy - skąd takie opisy w dziele sprzed kilku tysięcy lat? (jeśli to rzeczywiście tylko fantazja, to czy możemy znaleźć podobne tak dawno w czasie? lub kiedy w ogóle coś takiego się pojawiło w literaturze?) albo dlaczego biblia jest źle przetłumaczona? to było najważniejsze, ale zostało zignorowane, bo lepiej z automatu wyśmiać wszystko zamiast choć na chwilę pochylić się nad egzegezą tekstu czy zastanowić na procesem dowodzenia w historii (stąd było pytanie o Marco Polo!).

 

A Biblia jest źle przetłumaczona? A przez kogo zostala napisana tak w ogóle?

Z tego co wiem sporo było Ewangelii i ludzie kościoła sobie wybrali cztery najbardziej pasujące i które były najbliższe normalności. Poza tym o losach Jezusa pisano dopiero po jego śmierci nie wiem ile 40, 70 lat później? Wierzyć w to co napisali? ALEŻ OCZYWIŚCIE bo nie można być jak niewierny Tomasz który musiał zobaczyć aby uwierzyć. Bo na tym polega religia- masz wierzyć bez dowodów.

Ciekawa rzecz. Jak z kosciołem który dazył do władzy za każdą cenę.

Możesz dyskutować, ale człowiek od zarania dziejów fantazjował i potrzebował wyższej siły. Dlatego Słońce tak długo było bogiem bo było wielką siłą niezrozumiałą dla człowieka.

jezus nie był w opowieściach pierwszym prorokiem, z tego co ja wiem było ich wielu i wielu o podobnych przymiotach.

 

Chryste nie zmuszaj mnie do odswierzania tych tematów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to rozumiem. Człowiek wchodzi znudzony poczytać łapu-capu od początku a tu takie rarytasy!

 

@Raper: Lorak ma ponad 4 tysiące postów na forum. Znajdź jeden gdzie on żartuje. Mam nadzieję, że pomogłem.

Kiedy ktoś pisze mi o świecących wężołakach budujących piramidy wolę się jednak upewnić.

Prędzej uwierzę w to, że jakiś Egipcjanin dostał się jakąś łodzią do Majów (lub Maj do Egiptu, bez różnicy), niż w udział inteligencji pozaziemskiej w budowie piramid lub czegoś podobnego.

 

Miedzy piramidami Majów, a Egipcjan jest jakieś 3000( trzy tysiące) lat różnicy. Circa 150 pokoleń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ktoś pisze mi o świecących wężołakach budujących piramidy wolę się jednak upewnić.

Miedzy piramidami Majów, a Egipcjan jest jakieś 3000( trzy tysiące) lat różnicy. Circa 150 pokoleń.

Myślisz że łatwo tak płynąć - trochę czasu zajęło :tongue:

 

 

 

 

 

OKAY

 

Wyobraxmy soebie taką sytuację. nasza cywilizacja ginie. Zlodowacenie, wojna atomowa, meteor, glupota, cokolwiek.

 

Powiedzmy po pól miliona lat tworzy sie dosyć podobna cywilizacja do naszej. Warunki podobne więc i cywilizacja podobna myślę. A zatem Oni również zaciekawieni swoją historia i swojej planety zaczynaa odnajdywać nasze śmieci. Mają technologię do odczytania naszych nośników na których między innymi są filmy i jak myslicie co by pomyśleli jak widzieliby że jesteśmy w stanie sie teleportować, czytać w innych umysłach i przemierzać galaktyki. Czy to tylko zasługa naszej cywilizacji czy ktoś nas musiał nawiedzić aby nam sprzedać wiedzę na temat tej teleportacji na przykład?

Ja znam odpowiedź - nikt nam tej wiedzy nie sprzedał, ani nawet nie wymyslilisy jej. Tylko co?

tylko wymyślilismy że kiedyś tą technologie wymyslimy.

Edytowane przez Przem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to to mam jedno pytanie do zwolenników interwencji ufoludzkiej

 

Co takiego niby jest w piramidach co jest przełomowe w stosunku do budowli tamtego okresu? Czemu kosmici by mieli sprzedawać akurat taką mało intrygującą technologię. Która na dodatek nie odstaje od tej używanej w tamtej epoce. Bloki wciągane siłą mieśni po rampie czy ciągnięte saniami. Żadnych wielokrążków nic?? Żadnej choćby średniowiecznej techniki budowlanej. Czemu kosmici by mieli sprzedać Egipcjanom i Majom akurat samą wizję piramidy która sama w sobie nie jest czymś wyjątkowym a technologię już mieli sobie Egipcjanie tworzyć?

 

Już bardziej intrygujące i trudne do wytłumaczenia jest to że Europa między połową XII w a połową XIII w wybudowała ponad 100 wielkich ogromnych katedr. Dziś Europa mimo że bogatsza nie byłaby w stanie temu podołać. Czy to też da się wytłumaczyć interwencją kosmitów albo może tym że templariusze przywieźli Św. Graala z Jerozolimy. Czy może jednak fakt że mamy znacznie więcej źródeł pisanych sprawia że choć jest to trudniejsze do wytłumaczenie jakim cudem w Europie było nagle tylu wybitnych rzeźbiarzy, architektów nadzorców budowy sklepień itp to jednak jakoś nikt nie przypisuje kosmitom wybudowanie katedry w Reims

 

Zgadzam się.

 

Czytam ten temat i nie powiem, że w ogóle mnie to nie ciekawi jak to było zrobione i czym jest to wszystko co nas otacza, ale Panowie.

 

Nie było NBA - dlatego mieli więcej czasu na myślenie i ogarnianie co by tu wykurwistego zbudować.  Simple as shit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to to mam jedno pytanie do zwolenników interwencji ufoludzkiej

 

Co takiego niby jest w piramidach co jest przełomowe w stosunku do budowli tamtego okresu? Czemu kosmici by mieli sprzedawać akurat taką mało intrygującą technologię. Która na dodatek nie odstaje od tej używanej w tamtej epoce. Bloki wciągane siłą mieśni po rampie czy ciągnięte saniami. Żadnych wielokrążków nic?? Żadnej choćby średniowiecznej techniki budowlanej. Czemu kosmici by mieli sprzedać Egipcjanom i Majom akurat samą wizję piramidy która sama w sobie nie jest czymś wyjątkowym a technologię już mieli sobie Egipcjanie tworzyć?

 

Już bardziej intrygujące i trudne do wytłumaczenia jest to że Europa między połową XII w a połową XIII w wybudowała ponad 100 wielkich ogromnych katedr. Dziś Europa mimo że bogatsza nie byłaby w stanie temu podołać. Czy to też da się wytłumaczyć interwencją kosmitów albo może tym że templariusze przywieźli Św. Graala z Jerozolimy. Czy może jednak fakt że mamy znacznie więcej źródeł pisanych sprawia że choć jest to trudniejsze do wytłumaczenie jakim cudem w Europie było nagle tylu wybitnych rzeźbiarzy, architektów nadzorców budowy sklepień itp to jednak jakoś nikt nie przypisuje kosmitom wybudowanie katedry w Reims

Chwila - sugerujesz, że Europa nie byłaby w stanie wybudować 100 katedr?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 albo dlaczego biblia jest źle przetłumaczona?

dlaczego uważasz, że jest źle przetłumaczona?

 

jezus nie był w opowieściach pierwszym prorokiem, z tego co ja wiem było ich wielu i wielu o podobnych przymiotach.

 

nie był prorokiem. Za proroka uważają go tylko Żydzi i może Muzułmanie

z tego co napisałeś wynika, że ludzie (a konkretnie grupa rybaków) wmówili sobie i innym, że Jezus był Synem Bożym z nadprzyrodzona mocą, choć naprawdę był zwykłym człowiekiem (bo czuli pragnienie kultu czegoś, a kult samego Boga już im nie wystarczał)

I wmówili to sobie i innym tak skutecznie, że za tę opowieść chętnie umierali..

Edytowane przez Mameluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co napisałeś wynika, że ludzie (a konkretnie grupa rybaków) wmówili sobie i innym, że Jezus był Synem Bożym z nadprzyrodzona mocą, choć naprawdę był zwykłym człowiekiem (bo czuli pragnienie kultu czegoś, a kult samego Boga już im nie wystarczał)

I wmówili to sobie i innym tak skutecznie, że za tę opowieść chętnie umierali..

 

Taka historia przypomina trochę historię niektórych współczesnych sekt, jak np. Świątyni Ludu Jima Jonesa której członkowie popełnili zbiorowe samobójstwo albo sekty Davida Koresha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka historia przypomina trochę historię niektórych współczesnych sekt, jak np. Świątyni Ludu Jima Jonesa której członkowie popełnili zbiorowe samobójstwo albo sekty Davida Koresha.

 

takich Jezusów i kaznodziejów w tamtym okresie było mnóstwo. mówiąc dzisiejszym językiem mieli dobry PR i propsy tutaj dla Pawła z Tarsu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szybko nie wszystko przeczytałem ale odnośnie tych piramid  to przecież najbardziej oczywisty kształt i najlepszy do tego typu budowli.

Weź klocki duplo i zbuduj budowle sięgającą Ci do kolan (bawimy się w Einsteina, doświadczenie myślowe)

Teraz pomysl ze zamiast klocków masz wielkie prostokątne bloki kamienne i pomysl jakie problemy by mieli budowniczowie żeby zbudować z tego Twoja budowle. Bez spoiwa. 

Prędzej czy pózniej dojdziesz do piramid.

Na zakładkę z prawa na lewo i do tylu i tylko piramida.

Dodatkowo jeśli dodać ze Indianie po swoich lazuli i mieli świątynię/budynek na gorze a Egipcjanie zamykali trupy w środku to widać ze przeznaczenie zupełnie różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam taką ciekawostkę i jestem ciekaw opinii ludzi orientujących się w fizyce (Xamel?): otóż w "mahabharacie" jest opowieść o królu, który poleciał do nieba, aby spotkać się z "bogiem" i zapytać o go o radę. samo spotkanie trwało krótko, jest to wyraźnie podkreślone w tekście, że dla króla minęło kilka chwil, ale "bóg" powiedział mu, że na ziemi minęło dużo więcej czasu. i rzeczywiście, gdy król wrócił do siebie, to wszyscy, których znał byli martwi i żyło któreś tam kolejne pokolenie. dylatacja czasu "wymyślona" kilka tysięcy lat temu? aż taką fantazję mieli twórcy tych opowieści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szybko nie wszystko przeczytałem ale odnośnie tych piramid  to przecież najbardziej oczywisty kształt i najlepszy do tego typu budowli.

+1

 

Weź sobie patyki i spróbuj z nich bez żadnego spowia zbudować jakąś bryłe. Pewnie metodą prób i błędów najszybciej osiągnie się coś ze wspólnym wierzchołkiem i to już wyznaczy drogę do dalszych eksperymentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam taką ciekawostkę i jestem ciekaw opinii ludzi orientujących się w fizyce (Xamel?): otóż w "mahabharacie" jest opowieść o królu, który poleciał do nieba, aby spotkać się z "bogiem" i zapytać o go o radę. samo spotkanie trwało krótko, jest to wyraźnie podkreślone w tekście, że dla króla minęło kilka chwil, ale "bóg" powiedział mu, że na ziemi minęło dużo więcej czasu. i rzeczywiście, gdy król wrócił do siebie, to wszyscy, których znał byli martwi i żyło któreś tam kolejne pokolenie. dylatacja czasu "wymyślona" kilka tysięcy lat temu? aż taką fantazję mieli twórcy tych opowieści?

A ja zapytam jak wyjaśnisz historię o tym, że Hercules na chwilę zastąpił Atlasa w trzymaniu nieboskłonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.