Skocz do zawartości

P_M Skład


P_M

Rekomendowane odpowiedzi

P_M Skład

Wybierając z drugim pickiem miałem to szczęście, że mac zdecydował się oddać mi Shaqa walkowerem, tym samym miałem mocno ułatwione zadanie w budowaniu drużyny.

Chciałem zbudować skład bez wad, co wydaje mi się, że się udało.
Team Defense – check
1on1 defense – check
Clutch - check
Spacing – check
First step – check
Inside presence –check
zbiórka – check
Ball movement – check
high iq players – check
brak nieefektywnych zawodników– większość oscyluje wokół 55-60 TS% - check
niskie tov%  - check

Moja podstawowa piątka – opis zawodników

Tony Parker –Generał, profesor, egzekutor w jednym. Na boisku jest świetny zarówno z piłką jak i bez piłki. Jeden z najszybszych graczy na swojej pozycji. Fantastyczny ballhandling, high IQ. Jak wielu z zawodników spod ręki Popa niezły/dobry w obronie drużynowej.  (http://blog.mysanantonio.com/spursnation/2013/03/18/is-tony-parker-a-better-defender-than-we-think/ ) Prowadził czołowe ofensywy w lidze, mając w swoim składzie past-prime Tima i Manu. W swoim arsenale zagrań ma praktycznie wszystko. Dzięki Shaqowi, będzie mógł wchodzić pod kosz i kończyć akcje swoim zabójczym floaterem, bądź jeśli otrzyma pomoc od wysokiego oddać do Shaqa bądź strzelców na zewnątrz. Bardzo dobry midrange shooter (46% z 16-23 ft) 35,3 i 37,3% za 3 identycznie w PO, gdzie nie zawodzi i potrafi być clutch.

Klay Thompson – Jeden z najlepszych shooterów w lidze (quick trigger). Jest w stanie dostarczać regularnie ponad 20 punktów na mecz trafiając prawie 45% trójek. Dodatkowo bardzo dobry obrońca, zarówno 1on1 jak i w team defense, wystarczy spojrzeć ostatni mecz przeciwko Houston i to, co zrobił z Hardenem. W tym sezonie poprawił ballhandling i wbijanie pod kosz, potrafi wypracować sobie sam pozycję do rzutu i nie jest już tak zależny o Curry’ego jak jeszcze 2 sezony temu. Miałem możliwość wyboru Raya Allena, ale ze względu na defensywę wolę graczy , którzy grają po obu stronach boiska.

 

Kawhi Leonard  - Elitarny obrońca, fenomenalne warunki fizyczne, wingspan niczym center, świetna zbiórka. Przełomowe ostatnie playoffs MVP finals, w ataku pokazuje, że potrafi wszystko, post-up, jumper czy to pull-up czy step-back, czy też off the dribble. High IQ player, jego obrona pomoże mi ukryć słabości Shaqa przy obronie pick and roli. Kawhi umiejętnie rotuje, przecina passing lines (firmowe zagranie), ewentualne proby odegrań przez ballhandlera rywali, będą obarczone dużym ryzykiem biorąc pod uwagę. Oneman fastbreak i backdoor cuty to także jego specjalność. (https://www.youtube.com/watch?v=NWpxxPMOlvA https://www.youtube.com/watch?v=ToZrvGvJt-A ) Kawhi także zaliczył świetny powrót po urazie.

Serge Ibaka – Stretch 4. Ibaka jest jednym z wysokich, którzy czynią obecnie największy postęp. O ile na początku swojej kariery Air Congo, skakał do wszystkiego notując przy tym dużo bloków, co jednak nie przekładało się na realną wartość defensywy, o tyle teraz jest graczem o wiele mądrzejszym. Jest bardzo mobilny, wybrany po to, aby poprawić pick & roll defense (patrz seria z Spurs i jego wpływ na poczynania Parkera ( http://www.sbnation.com/nba/2014/5/28/5757554/thunder-vs-spurs-nba-playoffs-2014-serge-ibaka-impact ) . Chyba trzeci po Aldridge’u i Nowitzkim najlepszy shooter wśród wysokich. 41% za 3 w tym sezonie. Shaq będzie pilnował swojego gracza, co z resztą zawsze czynił, a Serge będzie wraz z Leonardem naprawiać ewentualne błędy pozostałych obwodowych, co nie powinno się zdarzać zbyt często, gdyż Klay to bardzo dobry obrońca, a Parker także świetnie broni. Podsumowując Ibaka maskuje jedyne słabości Shaqa. Pamiętacie duet Lewis-Howard z Magic 2009?, upgrade’owana wersja na mega sterydach, zarówno ofensywnie jak i defensywnie.

Shaquille O’Neal – Czy tu potrzebny jest opis? Chyba największy dominator ligi. Co ciekawe Lakers w wybranych przeze mnie sezonach potrafili być pierwszą defensywą ligi zarówno w RS (99/00 jak i w PO 00/01). Shaqowi wystarczy dostarczyć piłkę w pobliżu kosza, a reszta dzieje się praktycznie sama. Co dla mnie ważne bardzo dobry podający przy niskim TO%. Mam nadzieję wykorzystywać zagrania give’n go z Parkerem czy klasyczne inside-outside do reszty partnerów, gdyż wszyscy bardzo dobrze rzucają za 3 (średnio moja drużyna rzuca ponad 40% za 3).  Shaq grał długie minuty 40 w RS, w PO 99/00 15 z 23 spotkań +45 minut, w PO 00/01 9 z 16 +44 minuty). Także jeżeli zajdzie taka potrzeba mogę grać nawet Shaqiem pełne spotkanie, nie widzę nikogo w tej zabawie, który mógłby sprawić, że Shaq zostanie wyfaulowany. Co ważne Shaq nie nawalał w crunch time.

Rezerwowi

John Wall – bardzo dobry rozgrywający, z niezłą trójką (35%), który będzie ballhandlerem, gdy z boiska zejdzie Parker, potrafi zagrać pick&rolla lub popa, jest graczem raczej first-pass, potrafi wykreować partnerom open shoty. Bardzo dobry defensor, z świetnymi warunkami fizycznymi 6’4.

James Posey –mój ultimate role player, 3&D. Może kryć graczy z pozycji 2-4, ale u mnie wystarczy, że będzie grał jako zmiennik na SG i SF, czyli będzie zmieniał zarówno Klaya jak i Leonarda, z tym drugim może stworzyć jeszcze trudniejsze zasieki dla obwodowych rywali niż standadowo z Klayem, który także jest świetnym obrońcą. +40% za 3 w playoffs, świetnie zbiera jak na SF’a. Atletyczny szybki, praktycznie zawsze ma przewagę warunków fizycznych (6’8) nad graczem po drugiej stronie. Kolejny high iq player.

 

Antonio McDyess –zawodnik, który gdyby nie kontuzja mógł zostać drugim KG. Bardzo dobry defensor, co prawda w ataku nie ma zasięgu Ibaki, ale także świetny midrange i zbiórka i jeżeli będę mógł sobie na to pozwolić, to Dyess może grywać więcej niż Ibaka. W ataku potrafił bardzo dużo, można powiedzieć, że w pewnym sensie młody Dyess był podobny do prime Kempa. (https://www.youtube.com/watch?v=UBVJ6LK0Tu0)

Kurt Thomas – Mój 6’11 tough guy, który wniesie nieco twardej gry na te 5-8 minut dając odetchnąć Shaqowi. Zawodnik dość uniwersalny, mogąc bronić zarówno PF jak i C, silny- niski środek ciężkości bardzo dobry w 1on1 defense (bronił bardzo fajnie Tima Duncana za czasów serii PHX vs SAS mimo, że Kurt był tam już past prime). W swoim arsenale ma midrange na poziomie 45-47% zarówno 10-16 jak i 16-23 ft, więc nie psuje spacingu, może zagrać pick and popa z Wallem, tak jak Parker z Ibaką, jednakże Thomas będziej jedną z ostatnich opcji ofensywnych, ze względu na małe minuty jakie będzie grał. Może nie jest wybitnym shotblockerem, ale dobrze broni w team defense. (https://www.youtube.com/watch?v=yrk1l6QzJXM)

Filozofia gry:

Skrzyżowanie systemu gry Popa I trójkątów Jaxa to chyba najlepszy sposób na opisanie tego, jak moja drużyna będzie grać. Jako, że jest to all-time fantasy postanowiłem zbudować nowoczesną drużynę, która sprawdzi się w każdych warunkach. Shaq w swoich mistrzowskich sezonach nigdy nie miał takiego spacingu, jaki mu przygotowałem. Dla porównania Lakers trafiali 32,9 i 34,4% za 3 (odpowiednio 4,2 i 5,4 trójki celne na mecz). Na dzień dzisiejszy sam Klay jest w stanie zapewnić lepszy spacing. Punktem centralnym mojej ofensywy jest oczywiście Shaq, wokół którego orbitować będzie cała reszta, korzystając na jego obecności.

Shaq ma zarówno lepszego rozgrywającego w postaci Parkera, jak i lepszy spacing niż w Lakers, nie widzę, możliwości by nie była to najlepsza ofensywa w tej zabawie. Brak cancerów, czy nieefektywnych ballhogów jakim potrafił być czasami Kobe.

Oprócz klasycznego inside- outside z Shaqiem, któremu dograć mogą wszyscy prócz Ibaki, gdyż cała trójka TP, KT i KL to bardzo dobrzy podający.

Zagrania, które na pewno będę stosował.

https://www.youtube.com/watch?v=7BsogwawBJY – screeny mogą stawiać zarówno shaq jak i Ibaka czy Dyess, rolle, popy, czy wjazdy pod kosz z layupem lub floaterem, wiem, że Tony na pewno podejmie mądrą decyzję. Jest to zaleta wybierania graczy spod ręki Popa, rozumieją grę, nie podejmują głupich decyzji.

https://www.youtube.com/watch?v=RLFouXbUKrI – Nie wiem jak będziecie to bronić, nie wielu przepchnie się przez screeny postawione przez Ibakę, Shaqa i Leonarda, a zawsze istnieje opcja  odegrania na wide open 3 dla Thompsona. Warto zauważyć jak to zagranie jest podobne do triangle offense. Warto uświadomić sobie, co robiłby Parker gdyby zamiast staruszka Duncana i nie posiadającego zbytnio rzutu Splittera miał stretch four Ibakę i eksplozywnego Shaqa.

Drive and kick, to będzie także bardzo mocna opcja mojej drużyny, kto odpuści moich +40% 3pt shooterów, lub kto zaryzykuje pomocą od Shaqa.
 

Dzięki ruchowi bez piłki moich zawodników I podwajaniu Shaqa, mam gwarancję, że ofensywa będzie funkcjonować jak w zegarku, zwłaszcza że praktycznie żaden z moich graczy nie odpala głupich rzutów i podejmują dobre decyzje. Można zauważyć, że zarówno tamci Lakers, jak i Spurs grają sporo elementów z triangle, nawet w Warriors pewne elementy da się zauważyć, zwłaszcza jeśli chodzi o cuty i screeny, które stawia Klay.

 

https://www.youtube.com/watch?v=eewCYox5MuI&list=PLpIcK3MilCnbQZGdX-NV8yTqIJJRBSBqm&index=23

https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_3503253865&feature=iv&src_vid=eewCYox5MuI&v=p1eC9KA0wHw

Wystarczy podstawić moje elementy układanki i widać jaki potencjał ma mój atak. Stawiam oczywiście na wzorową egzekucję i mozolne HCO, nie przyspieszam jakoś specjalnie gry, aby Shaq nie tracił na powrotach do D.
 

Obrona
Biorąc Shaqa wiedziałem, że moją wadą będzie pick and roll defense. Dlatego dobierałem takich graczy, którzy są szybcy atletyczni i bardzo dobrzy w obronie, tak aby w pełni zniwelować tę słabość,  którą na pewno chcieliby wykorzystać moi rywale.
W ten oto sposób będę bronił pick and rolle https://www.youtube.com/watch?v=te4svk4vm1I

W zasadzie ciężko mi powiedzieć,  czy będę korzystał ze strefy, czy jakichś specjalnych założeń taktycznych, gdyż mam samych bardzo dobrych obrońców,  więc pozostaje klasyczna man to man defense i help and recovery, tak aby wymuszać jak najwięcej rzutów z dalekiego półdystansu.

Na pewno pomocy najczęściej będą udzielali Leonard i Ibaka, bo w tym są świetni, zwłaszcza Kawhi.
Zarówno Kawhi jak i Thompson bronią najlepszych obwodowych rywali w swoich zespołach, więc z racji, iż to ATF, to konieczne jest posiadanie ludzi, którzy nie są dziurami w obronie.

Minuty:

PG Tony Parker 35-40/John Wall.8-13
SG Klay Thompson 35-40/ James Posey 8-13
SF Kawhi Leonard 35-40/ James Posey 8-13
PF Serge Ibaka/Antonio McDyess, w zależności od potrzeb problemów z faulami.
C Shaq 40-48/Kurt Thomas 8
 

Teoretycznie na PF mógłby też grać Thomas, ale wydaje mi się to nieopłacalnym zabiegiem.

W razie, gdybyście chcieli, żebym coś uściślił, to proszę dać znać ustosunkuje się/poszerzę opis mojej drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z moich ulubionych teamów - ale tak jak pisałem, źle obudować szaka to dopiero wyczyn.

chyba jedyna rzecz do jakiej można się przyczepić (trochę na siłę) to kawhi wybrany moim zdaniem jednak trochę za szybko.

 

No cóż, cieszę się jedynie z tego, że nieźle się z Tobą matchupuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy skrzyżowanie systemów trójkatów i Popa? Co to znaczy system Popa skoro gość w zależności od zasad ligowych i personelu gra zupełnie innym systemem (co czyni go wyjątkowym na tle historii, umiejętność robienia adjustments z sezonu na sezon)? Jak dla mnie systemy Popa i Jaxa się wykluczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy skrzyżowanie systemów trójkatów i Popa? Co to znaczy system Popa skoro gość w zależności od zasad ligowych i personelu gra zupełnie innym systemem (co czyni go wyjątkowym na tle historii, umiejętność robienia adjustments z sezonu na sezon)? Jak dla mnie systemy Popa i Jaxa się wykluczają.

 

Ostatnie 3-4 sezony w wykonaniu Spurs mają dużo wspólnego z triangle, patrz chociażby filmik z The Loop (bardzo podobne do triangle, zwlaszcza kiedy TP, moze wrócić i z powrotem wykorzystać screena). Zagrywki na pinch post i cuty moich obwodowych, to co robi trójka tim manu parker, równie dobrze, mogę wykorzystać teraz. Ja widzę dużo podobieństw, nawet na innych filmikach bbreakdown można znaleźć i ogólnie na youtube.

 

 

jeden z moich ulubionych teamów - ale tak jak pisałem, źle obudować szaka to dopiero wyczyn.

chyba jedyna rzecz do jakiej można się przyczepić (trochę na siłę) to kawhi wybrany moim zdaniem jednak trochę za szybko.

 

No cóż, cieszę się jedynie z tego, że nieźle się z Tobą matchupuję ;)

Co do Kawhi'a jak dla mnie to gracz bardzo podobny do Pippena, tylko z lepszą głową, rzutem, ale nieco gorszym playmakingiem. Najlepszy defensor Spurs. Skoro Pip zawsze leciał w ATF'ie w drugiej rundzie nie widzę powodu, dla ktorego z Kawhim by tak nie miało być, to że nie jest medialny ma tu na pewno duży wpływ, ale jest to jeden z zawodników, który może mieć największy wpływ na twoją drużynę. Co do matchupu to twoja drużyna jest zdziebka za wolna dla moich graczy i mimo, że masz najlepszego kreatora ofensywy w postaci Nasha, który mógłby mi sprawiać mega problem w grze p&r to braki atletyczne pozostalych zawodników ułatwią mi obronę. Schemat obronny na picki pokazałem i jakoś nie czuję, aby starszy Malone mógł mnie mocno naruszyć.

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

określenie starszy w stosunku do Malone'a to komplement (wiele mu można zarzucić, ale pod względem sposobu starzenia się, szczególnie jeśli chodzi o ten wspomniany atletyzm to jest chyba GOAT w skali NBA)

nie mam najlepszego atletycznie teamu w tej zabawie, ale pisanie o brakach atletycznych jako takich to jednak nadużycie (Eddie Jones - przeatleta, Malone i Mason to chyba najsilniejsi gracze na swoich pozycjah w tej zabawie - do tego 'starszy' Malone to ciągle chyba najlepiej biegający PF, Camby całkiem spoko, Smith i Battier - poziom umiarkowany/ok, Nash słaby ale szybki, Hibbert wolny ale silny, Fisher - ciapa)

aha i serio uważasz,  że ten schemat obronny prezentowany przez tych nastolatków na filmiku wystarczy do obrony pnr w wykonaniu chyba najlepszej możliwej pary wykonawców tego zagrania ever (ok może faktycznej lepszy byłby Malone z początku 90's, ale wtedy straciłbym jego passing skill idealnie pasujący do gry z E.Jonesem)

 

aha i porównywanie Kawhiego do prime Pippena to jednak spora przesada (może za parę lat? - żeby nie było to jest chyba mój ulubiony gracz młodego pokolenia)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten schemat obronny jest stosowany przez Bulls i Spurs i działa wyśmienicie, trochę dziwny argument odnośnie do prezentowania ich przez nastolatków, ale ok. Chętnie oddam Ci pick and popa dla Malone czy Hibberta, To, że Malone był jednym z najlepszych atletów ever to oczywiście prawda, ale chodzi o to, że przy moich szybkich obrońcach mam ułatwione zadanie, gdy reszta twojej drużyny nie należy do demonów szybkości.Parker iceujący Nasha, Ibaka dochodzi do Nasha, tak jak i Parker, w związku z czym Steve niemalże jest zmuszony do oddania piłki, a tu czai się chyba najlepszy w lidze w przecinaniu passing lines Leonard....
W przypadku atletyzmu odróżniłbym jeszcze coś takiego jak lateral quickness, a szybkiego biegania jeśli chodzi o twojego Karla.
Druga kwestia to fakt, że Ibaka i tak może zdążyc dojść do Malone'a i contestować jego jumpera. Trzecia kwestia, to pod koszem ciagle jest Shaq, całkiem niezły rim protector.

Kawhi vs prime Pippen per 36

sezon 92-93 Pippa, jako druga opcja po MJ'u. 17,4 pts, 7,2 zbiórki,5,8 ast, 2,0 stl,0,8 blk. 47FG% 23 3FG%. Wszystkie te wskazniki nieco pogorszył się w PO, zwłaszcza jeśli chodzi o skuteczność w ataku.

Kawhi z zeszłego sezonu 15,8 pts, 7,7 zbiórki, 2,5 ast, 2,1 stl, 0,9 blk, 52FG% 38 3p%. W PO U Kawhiego nei widać podobnego spadku. Eye-test to również duże podobieństwo w grze.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni sezon z pierwszego 3peatu (27 lat), potem sezon jako pierwsza opcja, wiec nie biore tego pod uwage, gdyz Kawhi tutaj tez pierwszą opcją nie jest, potem kolejne 4 sezony gorsze niz wybrany przeze mnie, zwłaszcza w PO, gdzie Pip stat-wise nie prezentował się zbyt dobrze. P

Per 36 Pipa z PO z wybranych lat.

 

http://www.basketball-reference.com/players/p/pippesc01.html#1995-1998-sum:playoffs_per_minute

 

Pierwsze 2 sezony 3-peatu może statystycznie lepsze, ale nie powiedziałbym, że wówczas Pip był lepszym zawodnikiem, i nikt w dotychczasowych zabawach nie brał Pipa z lat 90-92.

Ja też Pipa uwielbiam i na początku ze względu na to, że Kawhi nie jest zbyt dobrym PRowo wyborem, takie porównanie może wydawać się herezją, Ale Kawhi ma wszelkie narzędzia ku temu, żeby być nawet lepszą wersją Pippena pod względem obrony (warunki fizyczne) i ataku ze względu na mentalnośc i rzut, gdyż w PO nie traci na efektywności, co prawda raczej nigdy nie będzie tak dobrym playmakerem jak Scottie, ale gdyby był,to już mógłby być superstarem...

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież Kawhi miał TS75% ,ograniczył LeBrona ,dostał MVP :)

 

z pewnością wybieranie graczy z bliskich nam lat jest dość kontrowersyjne ale PM wziął praktycznie najlepszego lub jednego z najlepszych role playera dostępnych w tej zabawie. a że wziął z pickiem drugim to pewnie strach przed jego utratą.

pasuje świetnie do Shaqa. i jeśli przy Shaqu obwodowi mają z natury łatwiej w ataku to Leonard będzie lepszy. Shaq w prime to nie 40 letni Duncan tylko Shaq-dominator.

skład dobrze zbudowany i ciężko się do czegoś przyczepić. 

jedynie mi Wall trochę nie pasuje bo po pierwsze na pewno nie jest bardzo dobrym obrońcą, po drugie wolałbym gracza z wyższym TS jeśli to ma być rolers,

ale można sobie zawsze wyobrazić Walla jako taką poor-wersję Wade'a ponieważ obaj to dynamity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież Kawhi miał TS75% ,ograniczył LeBrona ,dostał MVP :smile:

 no tak miał jedną megaaa serię (i to finałową) - pokazuje to, że koleś mimo młodego wieku ma super psychikę - ale już np wcześniejszą serię ciągnął inny gracz itp - taka specyfika spurs

 

pasuje świetnie do Shaqa. i jeśli przy Shaqu obwodowi mają z natury łatwiej w ataku to Leonard będzie lepszy. 

 

z shaqiem, ale bez popovicha ;), mało który trener potrafi tyle wyciągnąć ze swoich grajków (z tego miejsca chciałbym zapropsować Nasha - nie mogę sobie wymyśleć innego gracza, który grał tak dobrze pod tak beznadziejnym coachem ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://projectspurs.com/2013-articles/phil-jackson-says-spurs-offense-is-similar-to-the-triangle.html Wracając do mojego systemu ofensywnego i wątpliwości Basta. Jak widać sam Jaxa zauważa podobieństwa ataku Spurs do triangle.

 

Koelner co do Walla, był mi potrzebny ktoś, kto jest w stanie poklepać gałę, co prawda Klay i Kawhi potrafią to robić z nawet niezłym skutkiem, ale Wall jest o wiele lepszy w tym aspekcie. Jako lider Wizz gra na ts 53,5%, nie wierzę, że jako roles i to przy moim składzie nie będzie w stanie się poprawić. do rozegrania pick&rolla/popa, czy drive and kicka co robi w Wizz jest idealny, zwłaszcza, że sporo rezerwowych w składach rywali za nim nie nadąży. Nie wiem też czemu nie uważasz go za dobrego obrońcę, na swojej pozycji jeden z lepszych.

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i porównywanie Kawhiego do prime Pippena to jednak spora przesada (może za parę lat? - żeby nie było to jest chyba mój ulubiony gracz młodego pokolenia)

Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Poza tym, że Pippen i Kawhi to - wbrew jakiemuś dziwnemu przekonaniu - bardzo niepodobni do siebie zawodnicy (szczególnie w ofensywie), to Pippen nigdy nie miał takiego wpływu na Bulls jak Kawhi na Spurs.

 

Leonard gra swój czwarty sezon w NBA i Spurs w tym czasie zrobili bilans:

 

                 192-76 (pace 59W)

w Kawhi:   163-49 (pace 63W)

w/o Kawhi: 33-27  (pace 45W)

 

Próbka 60 spotkań to już całkiem wyraźny materiał, który sugeruje, że Spurs bez Kawhiego wybieraliby co roku w drafcie około #12 picku, a z Leonardem w składzie robią #1 seed w NBA.

 

No Kawhi. No Finals.

 

 

 

Co do składu P_M:

 

Lubię ten skład since day1. Poza Wallem (przed którym P_M sam się uratował - grając nim po 8 minut jak widzę) - to w tym składzie nie ma żadnego gracza, który by tu nie pasował.

 

P_M poszedł w klasykę gatunku i obudował Shaqa shooterami, dał mu mobilnego PFa w obronie i nie wrzucił żadnego headcase'a do składu. Shaq tu dzieli, rządzi i mieli.

 

Do czego można się ewentualnie przyczepić? LCA. Little Choke Alert.

 

Tony Parker jest tu second banana. Przeżyłem w życiu 874 momentów, kiedy chciałem wypi*****ić Parkera do mrocznych otchłani Tartatu, bo wkuwriało mnie to jakim kapciem zdarzało mu się być w postseason. Ciężko będzie tu Shaqa podwajać, ale zdarzają się mecze, że musisz wygrać mecz "z obwodu", a Tony Parker nie jest tutaj the most reliable. Parkera ratować mógłby Klay Thompson, gdyby nie to, że Klay Thompson nie podołał jeszcze ani razu w tej roli i w tym składzie kupię go tylko wtedy, gdy od niego zależeć będzie jak najmniej. Serge Ibaka miał chyba tylko jeden mecz w karierze, kiedy Thunder liczyli na jego jumper i się nie zawiedli (g5 w 2012?), no a John Wall w HCO jest jak Sandokan bez miecza.

 

Ciężko jest wygrać z zespołem, gdzie nikt nie strzelił sobie w kolano obudowując Shaqa, ale widzę tutaj światełko w tunelu, bo jeśli Klay Thompson nie będzie akurat on fire, to mimo wszystko pozwoliłbym, żeby mecz wygrał P_M obwód i podwajałbym Shaqa as much as hell. 

 

Shaq fajnie obudowany, skład bez ewidentnych dziur - top5 sure bet

edit:

 

Bastek,

 

nie rozumiem czego aż tak bardzo czepiasz się obrony Ibaki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm John Wall miał 35% w 13-14 teraz ma 31%, a w PO 14 miał 22%.

 

W ogóle to jest właśnie problem z oceną, o którym wspominałem przed draftem bo dla mnie jak ktoś wybrał lata 13-15, to sezon 14/15 to jedna czwarta oceny +- w tym momencie. Klaya Thompsona więc wcale tak dobrze nie potraktuję jak opisujesz, bo przykładowo w PO 14 to jednak 36% i ta poprawa (D, ballhandling) nastąpiła dopiero w tym sezonie, więc mam tu dość poważne zastrzeżenia.

Bez przesady jak dla mnie probka 40 meczów w sezonie to juz spoko,  (Lockoutowy sezon to tylko 50 meczów, nie uznajemy go zatem? sporo z nas ma graczy z lat 98-00). Rozumiem, że swojego Beverleya też bedziesz tak krytycznie oceniał?

 

Co do 36 % za 3 Klaya w PO. To fajny zabieg małej próbki, bo Klay miał po prostu jeden słabszy mecz za 3 (co jest absolutnie normalnym zjawiskiem, Allenowi, Millerowi też zdarzało się być cold), gdzie trafił 2/11 za 3. pozostałe 6 meczów robił 4/7, 1/2, 3/7, 2/5, 3/8 i 1/4 czyli średnio ponad 42 % za 3.

 

Poprawa w D i ballhandlingu można było już zaobserwować w PO.

Ja staram się uśredniać, tak aby mieć przed sobą rzeczywisty obraz gracza.

W kwestii Walla, jest u mnie jednym z najbardziej zmarginalizowanych rolesów, a w Wizzards pełni rolę lidera, z której imo jak na swój wiek nieźle się wywiązuje, tu będzie miał Shaqa, lepszego trenera ;), i lepsze otoczenie. Rozumiem, że tutaj mała próbka Ci już nie przeszkadza zarówno przy % za 3 z PO jak i z tego sezonu :)

 

Co do składu P_M:

 

Lubię ten skład since day1. Poza Wallem (przed którym P_M sam się uratował - grając nim po 8 minut jak widzę) - to w tym składzie nie ma żadnego gracza, który by tu nie pasował.

 

P_M poszedł w klasykę gatunku i obudował Shaqa shooterami, dał mu mobilnego PFa w obronie i nie wrzucił żadnego headcase'a do składu. Shaq tu dzieli, rządzi i mieli.

 

Do czego można się ewentualnie przyczepić? LCA. Little Choke Alert.

 

Tony Parker jest tu second banana. Przeżyłem w życiu 874 momentów, kiedy chciałem wypi*****ić Parkera do mrocznych otchłani Tartatu, bo wkuwriało mnie to jakim kapciem zdarzało mu się być w postseason. Ciężko będzie tu Shaqa podwajać, ale zdarzają się mecze, że musisz wygrać mecz "z obwodu", a Tony Parker nie jest tutaj the most reliable. Parkera ratować mógłby Klay Thompson, gdyby nie to, że Klay Thompson nie podołał jeszcze ani razu w tej roli i w tym składzie kupię go tylko wtedy, gdy od niego zależeć będzie jak najmniej. Serge Ibaka miał chyba tylko jeden mecz w karierze, kiedy Thunder liczyli na jego jumper i się nie zawiedli (g5 w 2012?), no a John Wall w HCO jest jak Sandokan bez miecza.

 

Ciężko jest wygrać z zespołem, gdzie nikt nie strzelił sobie w kolano obudowując Shaqa, ale widzę tutaj światełko w tunelu, bo jeśli Klay Thompson nie będzie akurat on fire, to mimo wszystko pozwoliłbym, żeby mecz wygrał P_M obwód i podwajałbym Shaqa as much as hell. 

 

Shaq fajnie obudowany, skład bez ewidentnych dziur - top5 sure bet

edit:

 

Bastek,

 

nie rozumiem czego aż tak bardzo czepiasz się obrony Ibaki? 

 

Co do argumentu Little Choke Alert. Parker z moich sezonów to praktycznie lider Spurs, dojrzały mentalnie

 

Troche tych clutch shotów jest :)

 

W ostatnich PO trafiał 46% z 16-23 ft i miał ledwie 24% asystowanych "dwójek". Wg mnie jest to ktoś na kim można polegać, to że spora część moich zawodników nie jest medialna, mocno zmienia obraz mojego zespołu. Przykładowo podejrzewam, że 90% osób na forum pamięta rzut Gilberta Arenas po którym sie odwraca i pokazuje jaki z niego mofo, niż którekolwiek zagranie z przytoczonych filmików powyżej. Tylko czy Gilbert cokolwiek wygrał? Z resztą kurcze, ile z tutaj jest tak naprawdę zwycięzców ?

 

Spójrzmy:

 

mac VC, Green, Love, Stockton, ktoś bardziej reliable niz TP? Nie sądzę

slaKB Sheed, J'Oneal, Christie, Conley - Też nie widzę kogo bardziej sprawdzonego w PO

karpik tutaj jest Pierce, więc super.

january  Bosh, Pip, Odom, Sabonis - wg mnie Parker lepszy w krytycznch momentach

BialaCzekolada Westbrook, Korver, Lillard - Westbrook (nadal nic nie wygrał) może być overall lepszy, ale na pewno wolałbym w końcówce postawić na rozważnego Parkera.

julekstep - Malone, E Jones, Hibber - średnio jumperkujący PF, to nie jest jakaś siła w clutch.

Chris - Billups, Stojak - myślę, że mógłbym postawić znak równości.

ignazz - Miller (W finałach z LAL też zdarzyło mu się zaliczyć choke'a w G1 1/16 i 0/3 za 3. - january też uważasz, że 37,5% za 3 z finałów 2000, są rzetelnym odpowiednikiem, jak skuteczny jest Reggie Miller? Oczywiście że wolałbym mieć Millera w clutch zamiast TP, czy Klaya, ale overall impact uważam, że obaj są mi w stanie dać więcej, niż tylko Elite trójkę/jumpshot jak to jest w przypadku Reggiego.

barcalover - Gasol, Melo, Rose - cieżko powiedzieć, czy to lepsi clutch performerzy, podejrzewam, że dla jednych tak dla drugich nie.

blackmagic - Aldridge, B. Davis - wolę Parkera

Gregorius - Gr. Hill, Payton, Kirilenko, Brand (pierwsza opcja 1st round T-mac) - także postawiłbym na Parkera

kucio - podobny case jak ignazz

Rappar - Roy, nie wiem jak mam ocenić te jego występy w playoffs, czy jest to ktoś naprawdę reliable na podstawie wypadów w pierwszej rundzie

metlik - Ginobili, J. Harden - zdecydowanie ten pierwszy to ogólnie jeden z najlepszych PO performerów, także wolałbym go mieć w końcówce.

 

Nie czuję się źle biorąc pod uwagę to towarzystwo. Overall na pewno Manu i Pierce jako drugie opcje są lepsi, Reggiego i Allena chciałbym mieć tylko w clutch, ale ich słabsza obrona (zwłaszcza tego drugiego), ogólnie powoduje, że na każdym innym etapie meczu, wolałbym pozostać przy swoich wyborach. Reszta na moim poziomie lub niżej. Biorąc pod uwagę, ze wybierałem z drugim pickiem, to nie ma się czego wstydzić.

 

Co do tego czy Klay i Leonard nie będa on fire, jasne, że można na to liczyć i jak pokazały pojedyncze spotkania Klaya czy Reggiego, które tu przytoczylem, można na to liczyć, ale nie widzę powodu, by wierzyć, że Klay nie będzie trafiał w większości spotkań, a tylko tyle potrzebuje by wygrać serię tj. aby trafiał w 4 z 7 spotkań.

 

Podwajanie Shaqa to nie taka prosta sprawa, zwłaszcza przy takim spacingu i graniu przeze mnie trójkątów, gdy ofensywa jest w ciągłym ruchu.

Tak jak mówiłem wcześniej PR'owo mój skład nie prezentuje się jakoś super, ale pod względem, umiejętności i fitu uważam, że to bardzo dobry zespół w tej zabawie, dodając xfactor jakim jest Shaq, myślę że mogę wygrać z każdym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaKB Sheed, J'Oneal, Christie, Conley - Też nie widzę kogo bardziej sprawdzonego w PO

 

Sheed, Christie, Conley nie są sprawdzeni w PO? Pierwsze słyszę.

 

Poza tym Twoja pierwszą opcją jest podkoszowy bez rzutu więc w takiej sytuacji fajnie by było mieć na końcówki jakaś porządna opcję na obwodzie, bo nie zawsze uda się zagrać w tych ostatnich akcjach na Shaqa. U mnie pierwszą opcją jest SF więc nie potrzebuje drugiego closera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheed, Christie, Conley nie są sprawdzeni w PO? Pierwsze słyszę.

 

Poza tym Twoja pierwszą opcją jest podkoszowy bez rzutu więc w takiej sytuacji fajnie by było mieć na końcówki jakaś porządna opcję na obwodzie, bo nie zawsze uda się zagrać w tych ostatnich akcjach na Shaqa. U mnie pierwszą opcją jest SF więc nie potrzebuje drugiego closera.

Napisałem kogos bardziej sprawdzonego, a nie w ogole niespradzonego.

Sheed jako clutch performer to nie jest dobry pomysł, Conley - serio? ostatnie PO w 5 na 7 meczach zaliczył występy z 0 3pT%. Christie skutecznością w PO także nie grzeszył, na pewno nie jest to, ktoś kto bierze piłke i wypracowuje sobie pozycję do rzutu.

Przy LBJ'u, który jest raczej zawodnikiem first pass w koncówce nie wiem czy nie potrzebujesz drugiego closera.

 

Druga kwestia, kto powiedział, że u mnie będą wyrównane końcówki? ^^

 

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem kogos bardziej sprawdzonego, a nie w ogole niespradzonego.

Sheed jako clutch performer to nie jest dobry pomysł, Conley - serio? ostatnie PO w 5 na 7 meczach zaliczył występy z 0 3pT%. Christie skutecznością w PO także nie grzeszył, na pewno nie jest to, ktoś kto bierze piłke i wypracowuje sobie pozycję do rzutu.

Przy LBJ'u, który jest raczej zawodnikiem first pass w koncówce nie wiem czy nie potrzebujesz drugiego closera.

 

James w ostatnich sezonach brał już w końcówkach rzuty na siebie raczej i nie oddawał komuś piłki więc to nie będzie problem i raczej nikt nie powinien się do tego przyczepić

 

Sheed w PO miał wyższe 3p% niż w RS więc jeśli Lebron mu wykreuje open 3 to czemu nie?

 

I mam jeszcze Redda, który w PO za dużo nie grał, ale rzut ma bardzo dobry i tutaj jest sytuacja taka sama jak z Sheedem. Jeśli Lebron wykreuje mu dobrą pozycję to nie powinien mieć problemów z trafieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

James w ostatnich sezonach brał już w końcówkach rzuty na siebie raczej i nie oddawał komuś piłki więc to nie będzie problem i raczej nikt nie powinien się do tego przyczepić

 

Sheed w PO miał wyższe 3p% niż w RS więc jeśli Lebron mu wykreuje open 3 to czemu nie?

 

I mam jeszcze Redda, który w PO za dużo nie grał, ale rzut ma bardzo dobry i tutaj jest sytuacja taka sama jak z Sheedem. Jeśli Lebron wykreuje mu dobrą pozycję to nie powinien mieć problemów z trafieniem. 

 

W wybranych przez Ciebie sezonach Sheed trafiał oszałamiajace 24,3 % i 33,7%. za 3, W tworzeniu Open looków dla partnerów chyba nie ma lepszej opcji niż Shaq, chyba, że chcesz stosować pojedyncze krycie na Shaqu w końcówkach, ale wtedy to krzyżyk na drogę. Redd prędzej sobie wykreuje rzut, ale na pewno o wiele bardziej sprawdzonym i doświadczonym graczem jest Parker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.