Skocz do zawartości

Trip po USA


Barsa

Rekomendowane odpowiedzi

Domyśliliśmy się, ale śmieszna sprawa i tak była! Powodzenia w znalezioniu dobrze płatnej pracy, bo jest parę opcji w życiu, które wbrew pozorom dają Ci fajne fundusze : )

Dzięki, ale ja tyutaj celuję w totalna zmianę życia. Od pracy trzeba zacząć bo inaczej żadna kobieta na romantyucznego wrażliwego i przystojnego nie poleci na dłuższą metę. :)

 

Peace uall

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróży dokąd? Chcesz zwiedzić całe stany w ciągu trzech tygodni? Jakieś konkretne miasta?

 

Mieszkam w stanach i podpowiedziałbym coś ale podałeś niewiele informacji.

 

Skoro mieszkasz w stanach to mam do Ciebie dwa pytania. Jako ze chce za rok pojechac sobie do stanow na wycieczke zwiedzic caly kraj zastanawiaja mnie

a) czy w ciagu miesiaca bylbym w stanie zwiedzic najwieksze miasta + nature w stanach?

B) jakie bylyby koszta takiej wycieczki? Oczywiscie mowie juz o samym pobycie w stanach, bilety na samolot wiza itp. mniejwiecej ogarniam. Czy np. oplacaloby sie wynajac auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mieszkasz w stanach to mam do Ciebie dwa pytania. Jako ze chce za rok pojechac sobie do stanow na wycieczke zwiedzic caly kraj zastanawiaja mnie

a) czy w ciagu miesiaca bylbym w stanie zwiedzic najwieksze miasta + nature w stanach?

B) jakie bylyby koszta takiej wycieczki? Oczywiscie mowie juz o samym pobycie w stanach, bilety na samolot wiza itp. mniejwiecej ogarniam. Czy np. oplacaloby sie wynajac auto?

Powiem krótko, mimo że w USA nie byłem nigdy - to kraj 30 razy większy od Polski, teraz pomyśl ile czasu potrzeba by zwiedzić ją jako tako.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mieszkasz w stanach to mam do Ciebie dwa pytania. Jako ze chce za rok pojechac sobie do stanow na wycieczke zwiedzic caly kraj zastanawiaja mnie

a) czy w ciagu miesiaca bylbym w stanie zwiedzic najwieksze miasta + nature w stanach?

B) jakie bylyby koszta takiej wycieczki? Oczywiscie mowie juz o samym pobycie w stanach, bilety na samolot wiza itp. mniejwiecej ogarniam. Czy np. oplacaloby sie wynajac auto?

W miesiąc to możesz co najwyżej zobaczyć Californię, Nevadę i Grand Canyon. Więcej nie ma sensu.

 

Co do kosztów, to żeby się jako tako przy okazji bawić, to minimum 100-120 dolarów dziennie. Zależy w ile osób chcesz jechać (im więcej, tym taniej wychodzą noclegi, które są najdroższe). Wynajęcie auta to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moznapodpatrzyc conieco...Wejdź na logos tour i tam masz przykładowy program miesięcznego objazd po stanach co gdzie kiedy i możesz zrobić kalke:Z mojego doświadczenia wyjazd do USA trzeba rozbić na 3 tazy1) wschodnie wybrzeże gdzie NY ciebie zauroczy i zatrzyma na tydzień plus obowiązkowo Was Boś Philly Chicago plus Niagara (osobna wiza Kanady)2) zachodnie wybrzeże LA SF San Diego Kanion Pustynia Mohave Dolina Śmierci Granicą Meksyku może Phoenix 3) głębokie południe z Teksasem i Luzijana Problem mam z Floryda czy dodać do wschodniego tripu czy poludniowego.... ja machnalem to osobno w tydzień gdzie zakochałem się w Key West...Więc w sumie 4xtydzienJak chcesz mogę napisać taki programBTW PKS Grey to tania sprawa dosyć bo ostatnio widziałem bilety poniżej 15 doła NY Was

Edit: zachodni trip dodaj LV oczywiscie...

Edit: problemy są z wypożyczanie samochodu gdy przekracza granice poszczególnych stanów bo te najtańsze sieci raczej nie praktykuje wyjazdu poza i ubezpieczenie rośnie jak cholore... najlepiej jakby się miało obywatela USA pod ręką KUPIC samochód i potem sprzedać ciut taniej...Odpada koszt wypożyczenia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za odezwe :)

Wiem ze wyjde na kompletnego ignoranta i zdaje sobie sprawe ze NY jest wielkie jak diabli ale serio nie da sie tego miasta w 2 dni zwiedzic przy zwiedzaniu od 9 do 22?

Moje priorytety to wschodnie wybrzeze(glownie NY, Philly Boston), Texas i Zachodnie wybrzeze.

Jechac zamierzam sam a 120 dolarow/dzien to dosyc drogo nawet zarabiajac dobrze na zachodzie. Nie mowie tutaj o kompletnym cebuleniu na wszystkim ale myslalem ze da sie zamknac w 2000 funtow lacznie z oplatami za transport i wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że sam byłem w NY 2 dni (generalnie leciałem na zachód, ale zrobiłem se przystanek w drodze do SF) i... nie da się ;]

 

Tak jak Ci pisałem - najwięcej zżerają noclegi, szczególnie jak zamierzasz podróżować samemu. W bardziej atrakcyjnych miejscach nocleg za 50 dolarów, to tani nocleg (mowa o pokoju wieloosobowym w hostelu jakby co). Dodaj do tego wynajem samochodu (znowu - jedziesz sam, koszt rośnie), jedzenie, picie i atrakcje. W sumie 120/dzień może nie starczyć ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mieszkasz w stanach to mam do Ciebie dwa pytania. Jako ze chce za rok pojechac sobie do stanow na wycieczke zwiedzic caly kraj zastanawiaja mnie

a) czy w ciagu miesiaca bylbym w stanie zwiedzic najwieksze miasta + nature w stanach?

B) jakie bylyby koszta takiej wycieczki? Oczywiscie mowie juz o samym pobycie w stanach, bilety na samolot wiza itp. mniejwiecej ogarniam. Czy np. oplacaloby sie wynajac auto?

 

Na te pytania nie ma odpowiedzi. Nie wiem co chcesz zwiedzić, co Cię interesuje w danym mieście i ile czasu Ci to zajmie a jeżdżenie po całych stanach raczej męczące. Sami jechaliśmy autem z NY na Key West i uwierz mi że po drodze się nie chciało zwiedzać. "Byle do hotelu"  Mieliśmy plan przejechać w tym roku autem z NY do San Francisco ale jednak padło znów na Key West ( pociągiem jakieś 17h do Sanford ) Auto zapakowaliśmy na pociąg. Relaks na plaży i nic więcej do szczęścia nie potrzeba.

 

Auto opłaca się wynająć. Wynajmujesz i zostawiasz na lotnisku albo w jakimś innym mieście o ile firma od której wynajmiesz ma tam swoją siedzibę.  Trzeba się zorientować wcześniej.

 

Koszty - benzyna, hotele i żarcie ( ew wejściówki do interesujących Cię miejsc ) Ciężko powiedzieć

Edytowane przez Okar19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze wyjde na kompletnego ignoranta i zdaje sobie sprawe ze NY jest wielkie jak diabli ale serio nie da sie tego miasta w 2 dni zwiedzic przy zwiedzaniu od 9 do 22?

Moje priorytety to wschodnie wybrzeze(glownie NY, Philly Boston), Texas i Zachodnie wybrzeze.

Ja zrobiłem wschód w dwa tygodnie, zwiedzanie za dnia, jazda samochodem w nocy. Z VA, przez DC i Baltimore, potem Phila, Boston, Niagara i tydzień w NYC. NYC byliśmy strasznie podjarani, więc codziennie śmigaliśmy od rana do nocy. Czasu w sumie wystarczyło na wszystko, ale jak adrenalinka opadła to nogi cholernie bolały :)

To wszystko było ładnych kilka lat temu, za studenckich czasów, dziś nie daję już rady w takim tempie zwiedzać, przynajmniej nie przez tak długi okres czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem wschód w dwa tygodnie, zwiedzanie za dnia, jazda samochodem w nocy. Z VA, przez DC i Baltimore, potem Phila, Boston, Niagara i tydzień w NYC. NYC byliśmy strasznie podjarani, więc codziennie śmigaliśmy od rana do nocy. Czasu w sumie wystarczyło na wszystko, ale jak adrenalinka opadła to nogi cholernie bolały :)

To wszystko było ładnych kilka lat temu, za studenckich czasów, dziś nie daję już rady w takim tempie zwiedzać, przynajmniej nie przez tak długi okres czasu.

Fajny trip być musiał z tego co piszesz. Ciekawi mnie wizyta w Baltimore, robiliście wycieczkę śladami The Wire ? ;] Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znaliśmy wtedy The Wire, więc nie :)

A samo Baltimore bardzo przyjemne, klimatyczne, w sumie dwa razy byliśmy, podczas następnego pobytu w USA znów pojechaliśmy i posiedzieliśmy dłużej.

 

Wwyprawa była genialna, piękny Plymouth Voyager, którego wcześniej kupiliśmy za $500 i przejechaliśmy nim jakieś 6000 mil w jedne wakacje, wliczając w to takie wycieczki jak 900+km przez noc do Atlanty, zwiedzanie w dzień, powrót przez noc, prysznic i do roboty. Natomiast podczas samej wyprawy Plymouth przydał się do spania, 2 tygodnie w nim spaliśmy, bo nas nie było stać na hostel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bliżej do wyjazdu 21 lutego do NY.

 

Kolejna korekta.

 

Ładowanie w sobotę i bieg po bilety NYK vs Cavs z LBJ oby w zdrowiu ;-)

 

Zapewne Melo po ASG nie zagra...

 

Później 3dniowe intensywne zwiedzanie NYC z muzeami włącznie, prom, winda na Empire, knajpy i jazz.

We wtorek wizyta w DC i mecz Wizz vs GSW.

Nadal czekamy na potwierdzenie możliwości bycia w "ekipie" MG13 na jego zaproszenie gdzie po meczu jak znajdzie czas to się z nami spotka..

 

Powrót na 1 dzień do NY a następnie wypad do philly gdzie Wizz przetestuj 76ers

 

Na deser NYK vs Raptors i 2 maca ładowanie w Warszawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.