Skocz do zawartości

Www.fb-ninja.com


Leszczur

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili na TOP 10 w ogóle nic nie liczy. Za każdym razem podaje ten sam wynik, niezależni od tego, kogo wybiorę.

Nie wiem, jak robicie te prognozy, ale są dla mnie przerażające, bo wygląda na to, że Berdjusza nadrobi do mnie 38 punktów i z łatwością wygra ligę :neglected:

Ja też nic z tego nie rozumiem, bo biorąc ostatnie dwa tygodnie mam np. wzrost średnich w przechwytach (z 1,025 na 1,043), a grozić ma mi strata 7 (siedmiu!) punktów roto. Z kolei kolega Ledley i jego Tottenham mają wzrosnąć o 7 punktów na tychże przechwytach, choć przez ostatnie dwa tygodnie mają wzrost jedynie z 0,964 na 0,975. Na sumach wychodzi to tak, że mi urosło o 76 w 67 gier, a jemu o 79 w 76 gier. Jakim cudem miałby mnie on wyprzedzić (i 6 innych), skoro ja mam lepsze wyniki za zadany okres??

Jedyne, co mi przychodzi do głowy to to, że uzupełniacie tymi średnimi, które wychodzą, wszystkie dostępne jeszcze do rozegrania sloty. To oznaczałoby, że system przewartościowuje menedżerów z niedogranymi meczami, a w konsekwencji niedowartościowuje menedżerów z nadgranymi spotkaniami (co byłoby powodem słabego wyniku Flubera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOP 10 zaczęło liczyć,ale też robi jakieś cuda. Zamieniam Davisa z Diengiem w składzie, a wyniki bez zmian w 9 kategoriach. Jak zamieniam Davisa z Hicksonem to zaczyna coś liczyć. Nie mam pojęcia, co tu od czego zależy, ale cosik chyba nie działa :nonchalance:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOP 10 zaczęło liczyć,ale też robi jakieś cuda. Zamieniam Davisa z Diengiem w składzie, a wyniki bez zmian w 9 kategoriach. Jak zamieniam Davisa z Hicksonem to zaczyna coś liczyć. Nie mam pojęcia, co tu od czego zależy, ale cosik chyba nie działa :nonchalance:

U mnie średnie w statystykach, jak i punkty, bez zmian po wymianie Millsapa na Robertsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nic z tego nie rozumiem, bo biorąc ostatnie dwa tygodnie mam np. wzrost średnich w przechwytach (z 1,025 na 1,043), a grozić ma mi strata 7 (siedmiu!) punktów roto.

A jak to liczysz? Z własnego arkusza liczącego średnie?

 

 

 

Z kolei kolega Ledley i jego Tottenham mają wzrosnąć o 7 punktów na tychże przechwytach, choć przez ostatnie dwa tygodnie mają wzrost jedynie z 0,964 na 0,975.

 

 

I znowu - tutaj konfrontujesz własne średnie z tym co podają Directions?

 

 

 

Na sumach wychodzi to tak, że mi urosło o 76 w 67 gier, a jemu o 79 w 76 gier. Jakim cudem miałby mnie on wyprzedzić (i 6 innych), skoro ja mam lepsze wyniki za zadany okres??

Wydaje mi się, że mam wyjasnienie dla powyższego "fenomenu", ale poczekam aż odpowiesz.

 

 

Jedyne, co mi przychodzi do głowy to to, że uzupełniacie tymi średnimi, które wychodzą, wszystkie dostępne jeszcze do rozegrania sloty. To oznaczałoby, że system przewartościowuje menedżerów z niedogranymi meczami, a w konsekwencji niedowartościowuje menedżerów z nadgranymi spotkaniami (co byłoby powodem słabego wyniku Flubera).

 

Taka już uroda średnich, że mogą zawyżać wartość drużyn mających tyły. Na tym etapie sezonu to nie jest kwestia życia lub śmierci.

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz w jakich okolicznościach? Czy na przykład przełączałeś się w międzyczasie na widok standingów na srednich? Albo synchronizowałeś ligi po raz kolejny?

Bez żadnego przełączania, podmieniam zawodników w różnych wariantach i w większości przypadków nie dzieje się nic. Kantera na Davisa, Davisa na Curry;ego, Curry'ego na Ellingtona i tak dalej.  Nic się nie zmienia.

I za każdym razem klikam get directions. Zresztą przy zamianie Davisa na Hicksona średnie się zmieniają, więc nie wiem od czego zależy, czy się zmieniają, czy nie

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnego przełączania, podmieniam zawodników w różnych wariantach i w większości przypadków nie dzieje się nic. Kantera na Davisa, Davisa na Curry;ego, Curry'ego na Ellingtona i tak dalej.  Nic się nie zmienia.

I za każdym razem klikam get directions. Zresztą przy zamianie Davisa na Hicksona średnie się zmieniają, więc nie wiem od czego zależy, czy się zmieniają, czy nie

OK. Szukamy. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to liczysz? Z własnego arkusza liczącego średnie?

I znowu - tutaj konfrontujesz własne średnie z tym co podają Directions?

Wziąłem historyczne dane liczbowe za konkretny wybrany z listy okres (tu: 2 tygodnie) i oczekiwałem logicznego ich rozwinięcia, a wyszło na odwrót ;] Nie rozumiem tego tym bardziej, że różnica między nami była 24 mecze, a różnica w przechwytach aż 60.

Tak więc to jednak nie jest kwestia niedogranych spotkań tylko jakiegoś waszego ficzera :smile:

A pamiętasz w jakich okolicznościach? Czy na przykład przełączałeś się w międzyczasie na widok standingów na srednich? Albo synchronizowałeś ligi po raz kolejny?

No właśnie nie. Po prostu zmieniłem zaklikanych graczy i nie wywołało to żadnego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem jedną zmianę, która przynajmniej u mnie ostatecznie wyeliminowała powtarzające się wyniki pomimo zmiany starterów.

A jak u Was?

Co do spadków/zysków - jak pisałem Fluberowi, istnieje teoretyczna możliwośc, że trend jaki dał mi dużo zysku w ostatnim miesiącu niekoniecznie musi być dla mnie korzystny do końca sezonu. Być może już zyskałem w jakiejś kategorii to, co było do zyskania i idę na overkilla. Być może w jakiejś idę w dół, ale do tej pory standing tego nie uchwycił.

 

Jasne, przypadek, że awansowałem o 7 pts i mam spaść o 7 czy więcej może faktycznie budzić podejrzenia, więc warto go sprawdzić.

Proponuję takie przypadki mi na priva albo maila wrzucać, ze screenshotami wszystkich 4 tabel.

Edytowane przez Slawekmroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem jedną zmianę, która przynajmniej u mnie ostatecznie wyeliminowała powtarzające się wyniki pomimo zmiany starterów.

A jak u Was?

 

Co do spadków/zysków - jak pisałem Fluberowi, istnieje teoretyczna możliwośc, że trend jaki dał mi dużo zysku w ostatnim miesiącu niekoniecznie musi być dla mnie korzystny do końca sezonu. Być może już zyskałem w jakiejś kategorii to, co było do zyskania i idę na overkilla. Być może w jakiejś idę w dół, ale do tej pory standing tego nie uchwycił.

 

Jasne, przypadek, że awansowałem o 7 pts i mam spaść o 7 czy więcej może faktycznie budzić podejrzenia, więc warto go sprawdzić.

Proponuję takie przypadki mi na priva albo maila wrzucać, ze screenshotami wszystkich 4 tabel.

Teraz działa zamiana, ale wyłapałem inny kwiatek. Mam w składzie Paula George'a i w wersji TOP 10 za Last Month, kiedy wrzucam go do składu to nagle podnoszą mi się średnie. Skąd pobieracie te dane? :nevreness:

Jednak cofam to działanie - chyba ze coś tam teraz grzebiecie. W wariancie Wiggins - Zeller znowu bez zmian, ale robiłem już kilkanaście zamian i działało :nevreness:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kosztem kogo wziąłeś George'a?

Jakiegoś leszcza?

 

Wówczas średnie podniosłyby się tylko przez usunięcie tamtego.

 

Choć faktycznie uwaga celna i wartoby się zastanowić nad przypadkami wrzucania graczy nieaktywnych do grupy starterów.

 

A co do wariantu Zeller-Wiggins... Robiłeś już wcześniej (przed moją zmianą) ten wariant?

Z tym samym przedziałem czasowym?

Może siedzi po prostu w cache.

Edytowane przez Slawekmroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kosztem kogo wziąłeś George'a?

Jakiegoś leszcza?

 

Wówczas średnie podniosłyby się tylko przez usunięcie tamtego.

 

Choć faktycznie uwaga celna i wartoby się zastanowić nad przypadkami wrzucania graczy nieaktywnych do grupy starterów.

 

A co do wariantu Zeller-Wiggins... Robiłeś już wcześniej (przed moją zmianą) ten wariant?

Z tym samym przedziałem czasowym?

Może siedzi po prostu w cache.

Nieważne kosztem kogo. No ale w tym konkretnym przypadku po zamianie Augustina na George'a wzrosły mi średnie punktów, zbiórek i bloków...

Nie robiłem wcześniej tej podmiany. Podmiany, które robiłem wcześniej działają poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się póki co poddaję z analizowaniem tego, bo nic nie rozumiem. Za ostatnie dwa tygodnie mam z udziałem Millsapa 74 punkty, a jak go zamienię na Robertsa to mam 78 :smile: I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że Roberts był w tym okresie minimalnie lepszy od Millsapa tylko w asystach.

 

Tu są skriny:

78 punktów - https://www.evernote.com/shard/s283/sh/667fee51-421a-469b-9df6-7f4b7adf4371/692b56a1e4e90fdb52a088fa7696471e

74 punkty - https://www.evernote.com/shard/s283/sh/eac10952-3c27-49a0-9b88-cfec2db13d20/219c4fbe8f251ea4a436e9ead026dd1b

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się póki co poddaję z analizowaniem tego, bo nic nie rozumiem. Za ostatnie dwa tygodnie mam z udziałem Millsapa 74 punkty, a jak go zamienię na Robertsa to mam 78 :smile: I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że Roberts był w tym okresie minimalnie lepszy od Millsapa tylko w asystach.

 

Tu są skriny:

78 punktów - https://www.evernote.com/shard/s283/sh/667fee51-421a-469b-9df6-7f4b7adf4371/692b56a1e4e90fdb52a088fa7696471e

74 punkty - https://www.evernote.com/shard/s283/sh/eac10952-3c27-49a0-9b88-cfec2db13d20/219c4fbe8f251ea4a436e9ead026dd1b

Z Millsapem spadają Ci steale na średnich chociaż Paul miał ich chyba ze dwa razy tyle w badanym okresie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś dziś zapuszczał directions?
Ja analizuję mechanizmy liczenia, ale od ostatniej zmiany póki co bugów nie znalazłem.

 

Od Washki wiem, że obecnie nie napotyka oczywistych niespójności w wynikach, nie ma też problemów z powtarzającymi się wynikami dla zmienionych lineupów. Cache z całą pewnością nie zawiera już nieprawidłowych directions z czwartku.

 

Dlatego pozwoliłem sobie na ponowną sondę - u Was też obserwujecie poprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś dziś zapuszczał directions?

Ja analizuję mechanizmy liczenia, ale od ostatniej zmiany póki co bugów nie znalazłem.

 

Od Washki wiem, że obecnie nie napotyka oczywistych niespójności w wynikach, nie ma też problemów z powtarzającymi się wynikami dla zmienionych lineupów. Cache z całą pewnością nie zawiera już nieprawidłowych directions z czwartku.

 

Dlatego pozwoliłem sobie na ponowną sondę - u Was też obserwujecie poprawę?

Wrócę do tej sprawy z Georgem. Jeżeli ktoś nie zagrał ani jednego spotkania w badanym okresie, to po prostu statystyki są traktowane, jakby go nie było i są liczone dla 9 zawodników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ przypiął/eła ten temat
  • wiLQ odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.