Skocz do zawartości

TOP 5 SGs - kto najlepszy?


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

Wzorem tematu o PGs, jak myślicie kto jest obecnie w piątce najlepszych na pozycji nr dwa? Myślę, że wybór jeszcze trudniejszy niż w przypadku jedynek.

 

Moje typy na tą chwilę:

 

#1 Monta Ellis - widziałem parę meczów Mavs w tym sezonie i Monta wygląda przekozacko. Chyba najlepszy decision maker w lidze na sg w tym momencie (tak Ellis!). Nie pałuje rzutów, widzi partnerów, nie stopuje piłki, świetnie rozumie się z Dirkiem. Odkąd przeszedł do Mavs rozwinął się niewyobrażalnie.

 

#2 Klay Thompson - bardzo ważna postać w trybikach maszynki Kerra, c*** wi gdzie jest jego sufit, rozwija się w podobnym tempie do Kurry. W przyszłości być może pierwsza opcja PO teamu.

 

#3 James Harden - niezły sezon Brody, ale chyba nie tak świetny jak niektórzy sądzą. W przypadku braku Howarda, ofensywa opierająca się głownie na iso game Hardena może przynosić różny skutek. Niemniej jednak na plus, musi poprawić egzekucję i częściej pozbywać się piłki uruchamiając partnerów.

 

#4 Jimmy Butler - chyba największa niespodzianka sezonu, z totalnego zadaniowca stał się pierwszą opcją Bulls luzując Paua i Rose'a. Dalej nie wierzę za bardzo w to co on robi, ale trudno tej transformacji nie doceniać. Możliwy x-factor Bulls na PO.

 

#5 Bradley Beal - rozegrał narazie mało meczy z powodu kontuzji, ale ma papiery na przyszłego superstara. Wall przemieniający się powoli w pass first PG tylko pomoże mu w rozwoju. Od jego formy będzie zależeć los Wizz w postseason. Oby tylko był zdrowy.

 

Zapraszam do dyskusji.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T. Evansa liczymy jako SG, czy SF?

Liczby ma przyzwoite, a w meczach które oglądałem m.in. z Thunder wyglądał naprawdę fajnie :)

 

 

P.S. Tylko czekam, aż ktoś wypali z Kobem ;)

Trudno powiedzieć, ale w tym sezonie to raczej combo. Na pewno spore zaskoczenie, wielu go skreśliło, a po cichu wyrasta na jednego z lepszych gaurdów w lidze. Często przejmuje rolę rozgrywajka od Holidaya i jak ma dzień to wygląda to bardzo dobrze. Dość nieregularny, ale top fun2watch bankowo.

 

Co do Kobasa... na pewno ktoś wyskoczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1# Harden

2# Wade - jeśli jest zdrowy

3# Klay - wahałem się czy dać go na 2#, co pokazuje jak biedna pod względem talentu jest obecnie pozycja SG

4# Butler

5# Green

 

Kurdę, pozycja SG jest obecnie tak biedna :o Wade post prime jest easily w top3, generalnie wystarczy bronić i rzucać trójki, by być w czołówce.

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@january

 

Czy Monte nie powinniśmy uznać jak pierwszą opcję Mavs? Dirk jest trochę przez Ricka oszczędzany a Ellis np. w meczu z Bulls przejął totalnie zdobywanie punktów. Ja wiem, że jak wynik na styku to piłka idzie do Nowika, ale odnoszę wrażenie, że Ellis odgrywa jak nie większą to może taką samą rolę w Dallas.

 

@RappaR

 

Gerald Green ?

 

miszczowskie prowo

Sorry późno było ;)

 

@ely

 

Faktycznie cyferki DW wyglądają więcej niż solidnie. Tak jak mówiłem nie widziałem za dużo Heat i teraz wcisnąłbym go gdzieś pomiędzy JB i Beala. Ja po prostu już nie wierzę w jego reaktywację, zwłaszcza w jakiś solidny impact w czasie PO.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tier 1 

23 minuty Manu, Harden

 

tier 2

Wade Butler Korver Danny Klay

 

tier 3

Monta Wes JJ DeRozan Kobe

 

 

Bealowi jeszcze daje czas dlatego go tu nie ma. No i Kobe jest teraz trochę komediowym graczem ale i tak wolałbym mieć Kobego  w bloodbath w PO niż na przykład Klaya Thompsona 

Edytowane przez BiałaCzekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOBE BRYANT jest absolutnie w top3 SG sezonu 2014/15 i tylko jakaś forumowa poprawność nie pozwala Wam o tym pisać.

Jego największą winą jest to, że goni Jordana i gra w towarzyswie Lina, Wesa i Loozera itp, a nie w takich ekipach jak mają GSW, Wizz czy Byki. Na ławce też chyba nowego Popa to on nie ma.

Edytowane przez Pan A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danny Green, czy Kyle Korver over Monta to jakiś żart. Fajni z nich rolesi, ale wrzućcie ich na pierwszą opcję w contenderze, to skończy się jak w tym sezonie z 76ers.

I to pisze kibic Mavs?? Wyjmij Monte z Dallas a będziecie o pick walczyć. Przerażające jak raz przypięta łatka potrafi pokutować przez całą karierę.

 

@Pan A.

 

Sam się wrzucisz do łapu-capu ?

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.