Skocz do zawartości

O komentatorach - interdyscyplinarnie


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Nahorny nie dość, że często przynudza to na dodatek ma ogromne braki w wiedzy. Nie ma spotkania w którym nie popełni gafy podając poprzedni klub danego zawodnika. Czasami odnoszę wrażenie, że nie ogląda meczów poza tymi które komentuje. O opowiadaniu banałów i wygadywaniu głupot(nazwanie choćby baska katalończykiem tylko dlatego, że grał w Barcelonie) szkoda nawet wspominać. Twarowski robi za niego całą robotę. 

 

Nahorny ma braki w wiedzy... omg.

Edytowane przez Alternative
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie, że Nahorny jest słaby to tak jak by pisać, że Philadelphia jest kandydatem do PO. Krótko mówiąc mało głupie i nawet nie śmieszne, chyba że patrzymy na tego co takowe tezy głosi, wtedy faktycznie można o takowym jegomosciu mówić że jest śmieszny, a nawet glu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to w niby jakich elementach Nahorny wywiązuje się dobrze ze swojego fachu? Od eksperta oczekuje czegoś więcej niż rzucania z dupy paralogizmów próbując zinterpetować boiskowe zachowania danych graczy, podawania plotek z najgorszych szmatławców(choćby potencjalny transfer Martineza do LFC o którym jeden z najbardziej rzetelnych dziennikarzy związanych z tą drużyną nigdy nie pisał) czy też wygadywania bzdur na temat pochodzenia graczy. Przecież ten typ nawet ma problem z prawidłowym podaniem poprzedniego klubu w którym grał dany piłkarz- podczas meczu United-Swansea powiedział, że Gomis przyszedł do Walii prosto z Saint Etienne i to nie był u niego pierwszy tego typu błąd. Nie będę pisał też o błędnej charakterystyce zawodników, którzy grają poza Anglią(no bo po co- przecież od dobrego eksperta nie oczekuje się tego aby przynajmniej sprawdzić przed meczem, że Wiliam Carvalho przy potencjalnym transferze nie wzmocni ofensywy tylko DEFENSYWE, to, że według niego Jackson Martinez to uniwersalny napastnik to też drobny błąd). Ciekawe jest też to, że masa dobrych ekspertów na wyspach dużą winę na słabą grę Balotellego zwala na nieotrzymywanie odpowiedniego wsparcia od partnerów przeprowadzając odpowiednie analizy gry całego zespołu- a co na to Nahorny? Według niego zdaniem mediów w Anlii głównym winowajcą słabej gry w ofensywie LFC jest Włoch o czym rzekomo wszyscy mówią. 

 

 

No chyba, że niektórzy od eksperta(warto podkreślić zadanie jakie pełni podczas komentowania meczów) oczekują kręcenia beki, podawania kursów bukmacherów i jakiś tam bzdurnych plotek. Wtedy można uznać Nahornego za dobrego komentatora. Tylko, że tego typu określenie byłoby krzywdzące dla Gilewicza, Przytuły czy choćby Wieszczyckiego, którzy przynajmniej potrafią w odpowiedni sposób spojrzeć na mecz pod kątem taktycznym. 

 

 

 

A sorry to ty Karwan zgłaszasz akces do Przem's of the week.

 

 

 
zabawne. 
Edytowane przez Karwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Obama dostał pokojową nagrodę nobla, ale niby co z tego? 

 

 

 

To, że Nahorny jest popularny nie musi oznaczać, że jest dobrym komentatorem. Bądźmy szczerzy- sympatia do jego osoby nie wynika z jego umiejętności tylko z tego, że po prostu słuchając go w duecie z Twarowskim można się pośmiać. 

Edytowane przez Karwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No chyba, że niektórzy od eksperta(warto podkreślić zadanie jakie pełni podczas komentowania meczów) oczekują kręcenia beki, podawania kursów bukmacherów i jakiś tam bzdurnych plotek. Wtedy można uznać Nahornego za dobrego komentatora. Tylko, że tego typu określenie byłoby krzywdzące dla Gilewicza, Przytuły czy choćby Wieszczyckiego, którzy przynajmniej potrafią w odpowiedni sposób spojrzeć na mecz pod kątem taktycznym. 

 

 

no ale z tym Przytułą to chyba jakiś żart, gość wali komunałami  na prawo i lewo swoim nudziarstwem potrafi obrzydzić każde spotkanie, drugi typ  obok Jagody co jak widzę że jest w obsadzie meczu to nawet go nie odpalam.

 

Kurka sorry, przeczytałem, że go ciśniesz :smile:

 

Nahorny to najlepszy side kick ever

Orłowski 

Edytowane przez rahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale mimo wszystko potrafi ocenić mecz pod kątem taktycznym. Od eksperta nie oczekuje tego żeby mi podał kim według goal.com interesuje się Chelsea bądź jakie szanse na mistrzostwo dają Arsenalowi bukmacherzy. Oczekuje tego żeby mi przynajmniej w minimalistycznym stopniu przybliżył zachowanie środkowych pomocników podczas nakładania pressingu czy choćby przybliżył gre obronną danego zespołu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karwan w takim razie ty lepiej brytyjskich relacji to nie oglądaj. Twoje wypisane wady są podstawą dobrego uzupełnienia komentu.

 

Rahu

 

Orłowski jest spoko, ale ta wada wymowy "r" trochę mnie odpycha. Może dlatego, że sam miałem identyczną i pozbyłem się jej bez większego wkładu logopedy.

 

Inne dobre 2ndy

 

Trener Białas, Baszczyński, Żewłakow, Jezierski

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam i tego typu problemów nie dostrzgam, bo tam drugi komentator jest w stanie przynajmniej coś powiedzieć o grze danej drużyny. Co więcej- jest w stanie powiedzieć coś więcej niż jakieś marne plotki transferowe i kursy bukmacherów. Myślę też, że jest w stanie przed meczem przeczytać o danym zawodniku by podczas transmisji nie kłamać, że dany zawodnik jest odpowiedzialny za inny element gry niż to ma się w rzeczywistości. 

 

 

 dobrego uzupełnienia komentu. 

 

 

 

Gdyby to jeszcze było rzetelne to spoko. Sam swego czasu byłem ciekawy tego Williama Carvalho którym według Nahornego mocno interesuje się Liverpool. Przeczytałem całego twittera Tonego Barretta z okresu miesiaca(Tony Barrett dziennikarz związany mocno z LFC- jako pierwszy podaje informacje transferowe), poprosiłem zioma, który ma wykupiony abonament The Times żeby posprawdzał i co? Nie znalazłem o tym zawodniku ani słowa. NIKT o tym zawodniku nie napisał ani słowa.

 

Baszczyński

 

 

który notabene jest świetnym komentatorem. żeby ktoś mi z miłości do nahornego nie wytknął spaczonego gustu- nawet krytyczne weszło(którym broń boże w żaden sposób sie nie sugeruje) uznało go czołowym komentatorem. Typ ma ogromną wiedze na temat wydarzeń boiskowych i funkcjonowania polskich klubów od środka. Świetnie się go słucha komentującego polską ligę. 

Edytowane przez Karwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytuła jest zajebistym gościem do słuchania, ale w studio, komentowanie meczu na bieżąco słabo mu wychodzi. Co nie zmienia faktu, że właśnie jak jego widzę w studio, to aż chce mi się oglądać.

 

A jak chcecie kogoś fatalnego, to nikt nie przebija Żelka. Nie wiem co on robi w TV. Sympatyczny z niego gość, ale prowadzenie studia nie jest dla niego. 


Sam swego czasu byłem ciekawy tego Williama Carvalho którym według Nahornego mocno interesuje się Liverpool. Przeczytałem całego twittera Tonego Barretta z okresu miesiaca(Tony Barrett dziennikarz związany mocno z LFC- jako pierwszy podaje informacje transferowe), poprosiłem zioma, który ma wykupiony abonament The Times żeby posprawdzał i co? Nie znalazłem o tym zawodniku ani słowa. NIKT o tym zawodniku nie napisał ani słowa.

To słabo śledziłeś, bo o gościu w Anglii było głośno w zeszłym sezonie. M.in. mocno był przymierzany do United. Kto wie, czy by nie grał na OT, gdyby trenerem był nadal Moyes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Obama dostał pokojową nagrodę nobla, ale niby co z tego? 

 

 

 

To, że Nahorny jest popularny nie musi oznaczać, że jest dobrym komentatorem. Bądźmy szczerzy- sympatia do jego osoby nie wynika z jego umiejętności tylko z tego, że po prostu słuchając go w duecie z Twarowskim można się pośmiać. 

Nie, Nahornego docenia się oglądając mecze. Jak ktoś komentuje pierwszy raz w życiu mecz Szachtiora Karagandy i potrafi opowiedzieć coś o jego historii, walce w lidze, itd, to dla mnie jest mega pracowitym kozakiem, który zasługuje na szacunek.

 

Dla mnie najlepsi komentatorzy, to Twarowski, Nahorny, Iwanow, Smokowski, Pełka, Borek, Dębiński, Białas, Olbrycht.

Kołtoń też kiedyś był spoko, teraz nie wiem, ale nie jako główny.

Edytowane przez Alternative
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1st tier - Twarowski, Wolski, Borek, Laskowski, Pełka

2nd tier - Dębiński, Iwanow, Rosłoń, Smokowski

 

Jakoś nie mogę nadal się przyzwyczaić do głosów Skrzyńskiego, Marciniaka, Glenia, Marchlińskiego. Żelka zaś nienawidzę.

 

A eksperci? Też mam kilku faworytów: Węgrzyn, Mielcarski, Wieszczycki, Przytuła, Hajto, a z dziennikarzy Orłowski, Nahorny. Ale niestety muszę się zgodzić z Karwanem, ten facet to jest maszyna, nie ma czasu ani miejsca na emocje, sentyment, czyste statystyki, komputer. Ale mimo wszystko go lubię, bo ja to akurat jestem sentymentalny, uczuciowy i wrażliwy chłopak (!) i pamiętam go z początków oglądania C+, jak go tu nie szanować :smile:.

Edytowane przez leeewy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nikt nie chce? Lipinski to tam jest za kare? Najlepszy gosc do wloskiej ligi i tyle. Mam sentyment od czasow smarkacza z podstawowki jak jeszcze byl w canal+

 

a co do Nahora, to wielu komentatorom przytrafiaja sie podobne wpadki, a i swego czasu Nahorny byl prowadzacym, gdy komentowal angielska chyba z Basalajem. Mam sentyment do goscia i nie wiem tez skad az taka krytyka. Wole te jego porownania niz np. komentarz Rudzkiego, ktory rzuca statystykami na lewo i prawo, ale czasami to mecz ratuje komentujacy z nim Pelka czy Twaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.