Skocz do zawartości

Trades 2014/2015


szkoda-czasu

Rekomendowane odpowiedzi

ale patrząc na twoje wyniki, aktywność i doświadczenie widzisz te rzeczy bardziej ostro od debiutantów...

 

wielokrotnie napisałem że ja nie mam jeszcze czucia aby KK tak wysoko oceniać więc nie zabierajmy młodym prawa do błędów...

 

przytaczając moje ( w dalszym ciągu) początki kierujemy się czasem sympatią i błędnym nosem vs robienie liczb w "twardych statach"...

 

zostawmy takie wymiany bo się zaraz okażę że nie można zyskać w handelku przez psa ogrodnika

Ależ przecież w tym trejdzie nie chodzi o Korvera, tylko o Paytona ;] Nie ma znaczenia czy Korvera oceniamy na Top30 czy Top60, skoro Payton to totalny fas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Payton to totalny fas.

 

Zależy dla kogo. Ja tankuję FT% i dla mnie jest spokojnie top100. Nawet lekko wyżej. 

 

Ba! Więcej powiem - gdybym nie liczył 3 korvera mieliby taką samą wartość dla mnie z Paytonem ; ) (przynajmniej chwilową)

 

Do ligi im tam nie zaglądałem (podejrzewam, że nic z tego), ale przy bardzo specyficznych warunkach trade jest legit. Dlatego ode mnie by żaden sprzeciw nie poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie widzę że mój trade najbardziej oburza ludzi nie związanych z ligą. zaznaczam że propozycję na która się zgodziłem otrzymałem od gracza mającego korvera. Nie widzę powodu żeby vetować wymiany nawet jeśli jeden gracz zyska zdaniem innych dużo więcej od tego drugiego. to ich wspólna decyzja i nie mają nic do tego inni menadżerowie.  to jest zabawa dlatego chciałbym zarządzać według moich przemyśleń a nie przejmować sie tym co inni o tym myślą. veto jak dla mnie znaczyło by że jesteśmy oszustami i kombinujemy coś pomiędzy sobą .grajac tutaj przyjmuje że kazdy jest uczciwy i gra dla przyjemności . Zwycięstwo po oszustwie nie dałoby mi satysfakcji. W pozostałych przypadkach robiąc trade nie interesuje mnie to że mogę popsuc plany pozostałym graczom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jedna, ale za to gruba wymiana (  liga III Pacific).  Do tego cały czas mamy 2 ligi w których nie zrobiono jeszcze żadnej wymiany.

 

Liga III Atlantic - Na Yahoo pod linkiem http://basketball.fa...o.com/nba/45648

Brak

Liga III Pacific - Na Yahoo pod linkiem http://basketball.fa...o.com/nba/45759
 

Ryan Anderson NO - PF,C 
Jonas Valanciunas Tor - C 
Goran Dragic Pho - PG,SG 
( do Wolves )
Nov 11, 8:52 am
-
Tony Wroten Phi - PG 
DeMarcus Cousins Sac - PF,C INJ 
Aaron Brooks Chi - PG 
( do Marthinus Spurs )
Nov 11, 8:52 am
 

Liga III South - Na Yahoo pod linkiem http://basketball.fa...o.com/nba/45826
Brak
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jedna, ale za to gruba wymiana (  liga III Pacific).  Do tego cały czas mamy 2 ligi w których nie zrobiono jeszcze żadnej wymiany.

 

w Atlanticu wymiana z LBJ, o której pisałem wcześniej jutro się uprawomocni a kolejna już wisi:

 

J. Hill LAL - PF,C

E. Bledsoe Pho - PG,SG

(do how you doin'?)

K. Korver Atl - SG,SF

E. Kanter Uta - PF,C

(do LGW CLIQUE)

 

kolejne wyciagniecie Korvera (w jego prawdopodobnie najwyższym momencie) ale bez dymania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Atlanticu wymiana z LBJ, o której pisałem wcześniej jutro się uprawomocni a kolejna już wisi:

 

J. Hill LAL - PF,C

E. Bledsoe Pho - PG,SG

(do how you doin'?)

K. Korver Atl - SG,SF

E. Kanter Uta - PF,C

(do LGW CLIQUE)

 

kolejne wyciagniecie Korvera (w jego prawdopodobnie najwyższym momencie) ale bez dymania

No tu Korver idzie praktycznie 1/1 za Bledsoe. Taka wymiana tez mogła być zaproponowana zamiast Paytona w dyskusyjnym dealu. Ba nawet za Rondo jeśli ktoś tankuje FT, bo nie sadze aby lepsza propozycje dostał kolega killer od ciut bardziej doświadczonego gracza ;)

 

Z drugiej strony byłby idiota gdyby się na taki deal nie zgodzil, tyle ze w doświadczonej lidze prawdopodobieństwo veta byłoby o 50-60% większe niż w 4 lidze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie cala dyskusja w dużej mierze ogranicza się tylko do lig gdzie jest dużo rookie (nowych graczy) i przez to dochodzi do delikatnie mówiąc częstego dymania. W ligach z doświadczonymi graczami veto działa naturalnie i poza kolega szkoda-czasu chyba nikomu nie przeszkadzało ;)

 

Dlatego postawie jedno pytanie - czy doświadczeni GMowie/komisze powinni nadzorować trejdy w 4 lidze czy rookie powinni dostawać po dupie i zbierać doświadczenie?

 

Ja uważam, ze veto winno służyć nadużyciom, a nie chronieniu tylka niedoświadczonych graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy dla kogo. Ja tankuję FT% i dla mnie jest spokojnie top100. Nawet lekko wyżej.

Ja to rozumiem, choć Monster pokazuje, że przy tankowaniu FT% jest w tym sezonie 185 a w projekcjach trochę lepiej, bo 173. I dla mnie jest cały czas kompletny fas, stąd mam prawo oceniać ten trejd tak, a nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, choć Monster pokazuje, że przy tankowaniu FT% jest w tym sezonie 185 a w projekcjach trochę lepiej, bo 173. I dla mnie jest cały czas kompletny fas, stąd mam prawo oceniać ten trejd tak, a nie inaczej.

 

Nie odbieram Ci prawa do oceny przecież, chciałem tylko pokazać swój tok myślenia o veto na przykładzie tego konkretnego transferu. 

 

Deal Korvrer - Payton w moim excelu (co prawda strasznie naciągając), ale może mieć sens dla kupującego Paytona. Jakby za Davisa poszedł to ni chu chu nie znalazłbym przychylnej sytuacji w tabeli do takiej wymiany i byłoby veto ode mnie.

 

Wracając do Twojej opinii, to że mamy różne wyliczenia to cudowna sprawa, bo właśnie dlatego ta gra jest taka wciągająca i emocjonująca. Jednak gdy przychodzi nam oceniać innych (w sensie ruchów transferowych), sprawa się komplikuje z tego samego powodu - bo zrobię to inaczej od Ciebie.

 

Veto to dobre narzędzie i niech każdy go używa jak mu jego cyferki w notesiku pokazują. 15 menagos to wystarczająca liczba, żeby uśrednić opinie. W doświadczonych ligach ta średnia będzie bliższa rzeczywistości, a w niższych od niej dalsza. W tym sezonie będzie to kwestia subiektywna i trzeba to przyjąć na klatę ; ) 

 

A następny to zupełnie inna bajka, ale jak rozumiem nie o tym jest ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jakby za Davisa poszedł to ni chu chu nie znalazłbym przychylnej sytuacji w tabeli do takiej wymiany i byłoby veto ode mnie.

 

I tu się bardzo mylisz... Pomyśl - masz overkill w FG, REB i BLK (zero szans na wzrost w PTS Roto), ale kuriozalnie niewiele Ci brakuje w 3p, FT czy TO zeby 3-4 PTS (może na wagę awansu, spadku czy zwycięstwa) zdobyć. Jak by nie patrzeć wychodzi ten deal lepiej niż Payton za Korvera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pomyśl - masz overkill w FG, REB i BLK 

 

Nie no bez przesady, żeby sprzedać tanio Davisa musiałbyś mieć totalny overkill we wszystkich statystykach oprócz 3 ; ] 

 

Nawet jak zapomnimy o trade deadline. Na ostatni mecz mógłbym rzeczywiście chcieć wziąć od Ciebie Korvera za Davisa, ale to też zakłada brylowanie w tylu kategoriach, że nawet teoretycznie ciężko mi to sobie wyobrazić.

 

Natomiast overkill w 3 i tankowanie ft% jest już dla mnie realne. ( przypis do wymiany Korver - Payton )

Jeżeli ten deal się opłaci stronie, która dostała Paytona to niezła beka, ale nie zmienia to faktu, że widzę taką opcję na podstawie dotychczasowych statsów przy odpowiednim układzie tabeli i nie dałbym veta. Zdaje sobie sprawę, że jestem odosobniony przy takim stanowisku (bo i przyznaje jest na skraju dobrego smaku), ale warto żebyście wiedzieli, że wśród rotowiczów (?) są i tacy szaleńcy i jaki jest mój margines jeżeli chodzi o blokowanie tradów ; ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga III Atlantic - Na Yahoo pod linkiem http://basketball.fa...o.com/nba/45648

 

LeBron James Cle - SF,PF 
Shaun Livingston GS - PG,SG
( do eM's Cubes )
-
Rajon Rondo Bos - PG INJ 
Omer Asik NO - PF,C 
Brandon Jennings Det - PG 
Nick Young LAL - SG,SF INJ 
( do LA Gawron LAKERS )
Nov 12, 8:48 am
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote uaktualnie pierwszy wpis. Dzis mam tylko dostęp do tel.

Liga II West

Tyreke Evans NO - SG,SF ( do Seagull Hunters ) // Derrick Rose Chi - PG ( do Bad Boys Team )

Nov 13, 9:06 am

 

Blake Griffin LAC - PF,C

Tiago Splitter SA - C INJ

( do SiXers™ )

-

Tony Parker SA - PG

Roy Hibbert Ind - C

( do Basketball Reasons )

Nov 13, 9:06

Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zaakceptowano została moja propozycja

 

Lopez+Zach+Wiggins vs Griffin +Bargniani+ Boozer

 

na razie gra Blake'a sprawia, że trejd wydaje się niekorzystny ale w przekroju całego sezonu liczę na to że Clippers zaczną w końcu coś grać, Andrea wróci zdrowy

 

z drugiej strony wykazałem się totalnie brakiem cierpliwości dla popisów Wigginsa i Lopeza który wraca po kontuzji

Zach gra bardzo solidnie ale nie chciałem się przekonywać czy będzie tak cały sezon

 

moją intencją było branie najlepszego towaru ( a ufam że z wszystkich greaczy BG jest zdecydowanie najlepszy)

 

mam CP3 to i łatwiej mi będzie kibicować aby po asyscie CP punkty zdobywał BG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.