Skocz do zawartości

Trades 2014/2015


szkoda-czasu

Rekomendowane odpowiedzi

wow, nikt nie protestował przy takim oddaniu Korvera?

 

ja kompletnie nie rozumiem tej całej chęci wpieprzania się z wetem w wymiany. dwóch GMów ustaliło między sobą wymianę i każdy z nich widzi w niej jakieś plusy, a że ktoś dał się wydymać zdaniem innych GMów to trudno.  

Moim zdaniem opcja weto powinno być wycofane całkowicie i jak już gdzieś proponowałem powinniśmy zostawić  decyzję np. komisarzom którzy wetowaliby tylko te skrajnie ale to absolutnie skrajne i absurdalne wymiany jak Davis  za Turkoglu czy Lebron za Hinricha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kompletnie nie rozumiem tej całej chęci wpieprzania się z wetem w wymiany. dwóch GMów ustaliło między sobą wymianę i każdy z nich widzi w niej jakieś plusy, a że ktoś dał się wydymać zdaniem innych GMów to trudno.  

Moim zdaniem opcja weto powinno być wycofane całkowicie i jak już gdzieś proponowałem powinniśmy zostawić  decyzję np. komisarzom którzy wetowaliby tylko te skrajnie ale to absolutnie skrajne i absurdalne wymiany jak Davis  za Turkoglu czy Lebron za Hinricha.

Problem właśnie w tym, że dla niektórych - w tym np. dla mnie - wymiana Korver za Paytona niczym się nie różni od wymiany Davis za Turkoglu. W obu dostaje się bowiem bardzo dobrego gracza za darmo. Z mojej perspektywy istotne jest, że Payton nie tylko gra na poziomie TOP250, ale też ma takie projekcje na przyszłość. A skoro jego głównym mankamentem jest to, że nie umie rzucać, to szanse na szybką poprawę są w zasadzie żadne.

Jedyną siłą Paytona są asysty i przechwyty, ale za Korvera, to pewnie spokojnie można było dostać gości pokroju Teague'a, Collisona, Walkera, czy Ellisa.

Teraz jest już po herbacie, ale na przyszłość warto zerknąć w ranking, bo akurat Korver jest w nim na szokującym 5 miejscu i to się oczywiście nie utrzyma, ale to tym bardziej pokazuje absurd tej wymiany.

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem pierwszy w 3PM. Przechwyty i Asysty na 11 i 12 miejscu. Punkty i FG% powinno nadgonić dwóch Davidów Lee i West gdy wrócą po kontuzji. Szkoda że pomyślałem o R. Andersonie na trade dopiero dzisiaj bo możliwe że bym go mógł upchnąć a myślałem że mam za dużo obwodowych i paytona tam nie zmieszcze. Liczę jeszcze na progrees rookasa a może jakiegoś trade z jego udziałem jeszcze zrobie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem właśnie w tym, że dla niektórych - w tym np. dla mnie - wymiana Korver za Paytona niczym się nie różni od wymiany Davis za Turkoglu. W obu dostaje się bowiem bardzo dobrego gracza za darmo. Z mojej perspektywy istotne jest, że Payton nie tylko gra na poziomie TOP250, ale też ma takie projekcje na przyszłość. A skoro jego głównym mankamentem jest to, że nie umie rzucać, to szanse na szybką poprawę są w zasadzie żadne.

Jedyną siłą Paytona są asysty i przechwyty, ale za Korvera, to pewnie spokojnie można było dostać gości pokroju Teague'a, Collisona, Walkera, czy Ellisa.

Teraz jest już po herbacie, ale na przyszłość warto zerknąć w ranking, bo akurat Korver jest w nim na szokującym 5 miejscu i to się oczywiście nie utrzyma, ale to tym bardziej pokazuje absurd tej wymiany.

 

To są tylko Twoje przemyślenia nie mające żadnego znaczenia dla GMów dokonujących wymiany ;) Może nikt nie chciał oddać Ellisa czy innego Walkera za Korvera. Nic innym GMom do tego. Uzgodnili trade i moim zdaniem nie powinno się wetować takich wymian. Oczywiście nie bronię tej wymiany jako "równej" i bo nie uważam że jest ona równa i uważam że GM dostający korvera ja zdecydowani wygrał. Ale moim zdaniem nikt nie powinien się wcinać wetem w wymianę bo uważa ją za nierówną. 

Do tego jest to wymiana dwóch zawodników uzupełniających składy, a nie kogoś na kim opierasz całą drużynę jak Lebron czy Davis i nie można jej porównywać do wymian typu Lebron za Turkoglu.

Zerknąłem na szybko do kilku lig tutaj i Korver na draftach był wyceniany na ok 15,$ a Paytona kupowano po ok 7$ czyli jak pisałem są to uzupełnienia składów. Do tego szybkie szukanie na yahoo i ranking jakichś "specjalistów z yahoo"

http://sports.yahoo.com/news/fantasy-basketball-rankings--top-100-173741437.html

Korver 75m , Payton 123m 

czyli też znowu nie  taka przepaść według jakiegoś typa z yahoo, który pewnie zna się na swojej robocie :smile:

Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko Twoje przemyślenia nie mające żadnego znaczenia dla GMów dokonujących wymiany ;) Może nikt nie chciał oddać Ellisa czy innego Walkera za Korvera. Nic innym GMom do tego. Uzgodnili trade i moim zdaniem nie powinno się wetować takich wymian. Oczywiście nie bronię tej wymiany jako "równej" i bo nie uważam że jest ona równa i uważam że GM dostający korvera ja zdecydowani wygrał. Ale moim zdaniem nikt nie powinien się wcinać wetem w wymianę bo uważa ją za nierówną. 

Do tego jest to wymiana dwóch zawodników uzupełniających składy, a nie kogoś na kim opierasz całą drużynę jak Lebron czy Davis i nie można jej porównywać do wymian typu Lebron za Turkoglu.

Zerknąłem na szybko do kilku lig tutaj i Korver na draftach był wyceniany na ok 15,$ a Paytona kupowano po ok 7$ czyli jak pisałem są to uzupełnienia składów. Do tego szybkie szukanie na yahoo i ranking jakichś "specjalistów z yahoo"

http://sports.yahoo.com/news/fantasy-basketball-rankings--top-100-173741437.html

Korver 75m , Payton 123m 

czyli też znowu nie  taka przepaść według jakiegoś typa z yahoo, który pewnie zna się na swojej robocie :smile:

Ja mogę zrozumieć, że komuś się wydaje, że Payton grać będzie tak dobrze, że uzasadnia to kupienie go za Korvera. Nie mogę jednak zrozumieć, czemu odmawiałbyś mi prawa do klepnięcia weta, skoro ja uważam, że to jest wymiana z gatunku Davis za nikogo? Przecież w ocenie trejdów właśnie o to chodzi, że każdy ocenia je wg własnych kryteriów. I te kryteria mogą być krytykowane, mogą być wysuwane postulaty ich dookreślenia, zmiany zasad itd., ale póki są one uzależnione wyłącznie od konkretnych menedżerów, póty nie rozumiem krytyki.

Dla ciebie wymiana Korver za Paytona jest wymianą wartość za mniejszą wartość i ja tego nie podważam (choć się dziwię). Sądzę jednak, że tak samo Ty nie masz podstaw do podważania mojej oceny, że to jest wymiana z kategorii duża wartość za nic, skoro pokazuję na to dowody. Bo Payton może i ma 123 miejsce, ale nie w naszych ustawieniach ligi ;] U nas jest to - wg yahoo - aktualnie 294, a 253 wg projekcji na resztę sezonu (O-Rank, to głupoty). Monster pokazuje pi razy drzwi to samo. W dodatku jak wróci Oladipo, który w zeszłym roku grał połowę czasu na PG (http://www.82games.com/1314/13ORL3.HTM), to się należy spodziewać, że przy tak grającym jak teraz Fournierze Payton będzie wchodził z ławki i grał po 15-20 minut. Jak dobrze pójdzie. Choć może to nie jest dobry argument, bo ograniczenie czasu gry może spowodować ograniczenie liczby rzutów i wzrost wartości zawodnika. Z 250 na 200 :tongue:

Wg moich kryteriów oddawanie bardzo dobrego gościa za kogoś, kto być może w przyszłości będzie grał na poziomie Top150, ale póki co nic na to nie wskazuje, jest właśnie oddaniem Korvera za darmo. W zasadzie niczym nie różni się od wywalenia Korvera na waivery. A oddawanie dobrych graczy za darmo jest dla mnie klasycznym przykładem wymiany kwalifikującej się do weta, a nie żadnym błędem menedżera w ocenie wartości zawodnika, wiedzą menedżera o tym, co robi itd. Jakby taka wymiana zdarzyła się w I lidze, to bym był przekonany, że to zwykłe oszustwo. W IV to zapewne tylko gamoństwo sprzedawcy Korvera.

I tyle. W IV lidze pewnie nawet się nie skapnęli, że jest coś nie halo, ale to nie znaczy, że takie trejdy należy akceptować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem pierwszy w 3PM. Przechwyty i Asysty na 11 i 12 miejscu. Punkty i FG% powinno nadgonić dwóch Davidów Lee i West gdy wrócą po kontuzji. Szkoda że pomyślałem o R. Andersonie na trade dopiero dzisiaj bo możliwe że bym go mógł upchnąć a myślałem że mam za dużo obwodowych i paytona tam nie zmieszcze. Liczę jeszcze na progrees rookasa a może jakiegoś trade z jego udziałem jeszcze zrobie ;)

 

Siwy generalnie masz i rację i jesteś w wielkim błędzie... Bo Ty straciłeś w kilku kategoriach a zyskałeś niewiele w 1, a kolega z ligi idealnie wzmocnił swój skład. Veto powinno być jak nic, a tak Ty masz lekcję nauki na przyszłość ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko Twoje przemyślenia nie mające żadnego znaczenia dla GMów dokonujących wymiany ;)

 

Oczywiście, że mają: jeden świadomie zyskał top swingmana, drugi nieświadomie stracił biorąc zawodnika z pogranicza FA..

 

Zerknąłem na szybko do kilku lig tutaj i Korver na draftach był wyceniany na ok 15,$ a Paytona kupowano po ok 7$ czyli jak pisałem są to uzupełnienia składów. Do tego szybkie szukanie na yahoo i ranking jakichś "specjalistów z yahoo"

http://sports.yahoo.com/news/fantasy-basketball-rankings--top-100-173741437.html

Korver 75m , Payton 123m 

czyli też znowu nie  taka przepaść według jakiegoś typa z yahoo, który pewnie zna się na swojej robocie :smile:

 

Korver kolesiem uzupełniającym? Nie ma różnicy między 75 za 125?? - przecież to min. 4 rundy...  Koszt aukcyjny 15$ to bardzo realna cena i z reguły 4-5 nabytek w ekipie, a Payton za 7$ to najczęściej jeden z ost. 3 pickow i jego cena wynika głównie z tego, że jak komuś zostawała kasa na koniec to mógł wydać więcej. 

 

Zarówno pierwszy przykład (Q-rank, który jak słusznie zauważył Washko nie dotyczy 15 os ligi z naszymi ustawieniami, w naszych Korver to ok. 50-60 pozycja zależnie od prognozy), drugi (wg. aukcji) jak i trzeci - czyli aktualny ranking i prognoza, to przepaść między tymi zawodnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dyskutuję tu o tym czy to równa wymiana czy nie. Wymiana nie jest równa i siwy66 został w niej wydymany i moim zdaniem nic nikomu do tego. Zrobił błąd i pewnie sam go niedługo zauważy.

Mój post odnosił się do tego, że jestem przeciwny stosowaniu weto w takich przypadkach. Mamy inne zdanie i nie widzę sensu dalej dyskutować ani Wy mnie ani ja Was nie przekonam.

Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie uważał, że wie lepiej niż GM robiący wymianę. i na dyskusjach powinno się kończyć, a weto najlepiej usunąć. Ja tylko też nie bardzo rozumiem jaki interes mają osoby wetujące takie wymiany? Argument o wypaczaniu tabeli do mnie nie przemawia.

 

podsumowując dla mnie ta opcja weta w tych ligach to taki sam syf jak liberum veto w Polsce w XVII wieku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój post odnosił się do tego, że jestem przeciwny stosowaniu weto w takich przypadkach. Mamy inne zdanie i nie widzę sensu dalej dyskutować ani Wy mnie ani ja Was nie przekonam.

Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie uważał, że wie lepiej niż GM robiący wymianę. i na dyskusjach powinno się kończyć, a weto najlepiej usunąć. Ja tylko też nie bardzo rozumiem jaki interes mają osoby wetujące takie wymiany? Argument o wypaczaniu tabeli do mnie nie przemawia.

 

podsumowując dla mnie ta opcja weta w tych ligach to taki sam syf jak liberum veto w Polsce w XVII wieku :smile:

Dyskutuję, bo ma to zasadniczy sens, skoro przyjmujesz, że mogą być sytuacje, w których weto jest w porządku (Davis za nikogo). Chciałbym w związku z tym, żebyś dostrzegł, że ustalenie, czy dany trejd jest z kategorii Davis za nikogo (i można rozważać weto) czy nie (i nie można wetować), jest sprawą najzupełniej ocenną. To nie jest żaden pewnik ani prawda objawiona. Co więcej, nawet w takim trejdzie można argumentować, że przecież Davis za chwilę się połamie (bo jest kontuzjogenny) i nie jest nic wart.

Wracając do naszej logiki: albo dopuszczasz weto na podstawie oceny innych menedżerów (to tyczy także oceny dokonywanej przez komisza!) i wtedy Twój sprzeciw wobec weta jest nielogiczny, albo wykluczasz weto w ogóle, co oczywiście trzyma się kupy, tylko jest bez sensu, bo nie pozwala reagować na potencjalne nadużycia.

Oczywiście Twoje oświadczenie, że nie dostrzegasz istotnego wpływu na wyniki w lidze, jaki powodują takie trejdy, czyni dyskusję niezwykle skomplikowaną. Poddaje bowiem w wątpliwość, czy posługiwanie się w dyskusji argumentacją z kręgu zasad logiki i dowodów ma jakikolwiek sens. W związku z tym póki co na tym chyba faktycznie przestanę, bo zakładam, że jednak zdajesz sobie sprawę z tego, jakie szkody wyrządza oddawanie za darmo zawodników.

 

A mieszanie do tego liberum weto (i to abstrahując już nawet od tego, że w lidze trzeba 5 głosów do weta) jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe, bo ono się ma do sytuacji w lidze jak piernik do wiatraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem nie dogadamy się w tym temacie. Przypadki lebron, davis za turkoglu czy kirka to wymiany top 5 za gościa poza top 200   to nie jest to samo co korver za tego rookasa paytona. i z całym szacunkiem dla Waszej wiedzy o fantasy myślę że nie jesteście inteligentniejsi od kolesi którzy się zajmują tym zawodowo. Dla przykładu kolejne wbicie w google czegoś w stylu " fantasy nba 9-cat ranking" i pierwszy ranking z brzegu http://www.thefantasyfix.com/2014/10/2014-15-fantasy-basketball-top-150-9-cat-rankings/

 

top 5 za top200 to nie to samo co 60 za 115.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadki lebron, davis za turkoglu czy kirka to wymiany top 5 za gościa poza top 200   to nie jest to samo co korver za tego rookasa paytona [...] top 5 za top200 to nie to samo co 60 za 115.

Ale to stwarza pytanie gdzie lezy ta granica akceptowalnego trejdu/weta!

Top10 za Top150 juz OK? Top20 za Top120? Top50 za Top100? Itp itd. Plus wg jakich rankingow te TopXX???

Nie chce szukac odpowiedzi na te pytania bo caly czas z uporem maniaka proponuje by calkiem zostawic temat weta do wrzesnia... szykujcie sily i argumenty na ten watek, a nie bedziemy po 100 razy powtarzac te same debaty...

 

Plus zupelnie nie zgadzam sie z tym co napisal Washko odnosnie zwiazku miedzy wetem, a ocena trejdu bo latwo to mozna oddzielic. Przykladowo mozesz napisac "ten trejd jest wg mnie bardzo nierowny i GM X go wygra" zamiast "zawetowalbym ta wymiane". Widzisz roznice? Pierwsze zdanie skupia sie na ocenie jakosci wymiany [sedno sprawy i watku], a drugie az sie prosi o reakcje na temat idei wetowania [co ku zaskoczeniu nikogo stalo sie w tym przypadku]... a przeciez w obu przypadkasz wyrazasz dokladnie ta sama opinie!

 

Dla mnie dyskusja o konkretnym wecie (albo o tym, którego nie było) jest częścią dyskusji o trejdzie ;]

Ale jest to czesc, ktora mozna sobie darowac [przynajmniej na razie i w tym watku].

 

i z całym szacunkiem dla Waszej wiedzy o fantasy myślę że nie jesteście inteligentniejsi od kolesi którzy się zajmują tym zawodowo [...]

Dla przykładu kolejne wbicie w google czegoś w stylu " fantasy nba 9-cat ranking" i pierwszy ranking z brzegu [...]

Zalozenie strony o fantasy NBA ani nie wymaga bycia inteligentnym ani nawet niekoniecznie musi sie kwalifikowac jako "zajmowanie sie tym zawodowo" bo nie masz pojecia czy ktos sie z tego utrzymuje czy nie... Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to stwarza pytanie gdzie lezy ta granica akceptowalnego trejdu/weta!

Top10 za Top150 juz OK? Top20 za Top120? Top50 za Top100? Itp itd. Plus wg jakich rankingow te TopXX???

Nie chce szukac odpowiedzi na te pytania bo caly czas z uporem maniaka proponuje by calkiem zostawic temat weta do wrzesnia... szykujcie sily i argumenty na ten watek, a nie bedziemy po 100 razy powtarzac te same debaty...

 

Myślę że nie trzeba brać rankingu do oceny trejdu. Każda liga zrobiła sobie ranking graczy  wyceniając zawodników poprzez draft. Ja tak naprawdę byłbym za wyeliminowaniem weta całkowicie, ale jak już miało by być to można ustalić, że jak jest 50,55,60$ różnicy pomiędzy cenami  graczy na drafcie w danej lidze to trade jest odrzucony. każda inna wymiana jest akceptowalna. jak ktoś da się wydymać to trudno.

I ja też odpuszczam ten temat. I tak nie wieżę że wprowadzimy tu zmiany odnośnie wetowania tradów. 

Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co maja wspólnego dolary poświęcone w drafcie z rzeczywistą wartością zawodnika? Sezon przecież wszystko weryfikuje i nieraz okazuje się ze się fajnego zawodnika wzielo za bezcen a kto inny okazał się przereklamowany. Nie mowiac już o tym ze to jest bez sensu bo draft dla każdej z lig jest inny a ocena trejdu powinna być taka sama niezależnie od wydanej kasy na zawodnika.

Sam trejd jest dziwny bo korver to fajny gracz na roto i nawet jak w końcu przestanie dostarczać bloków jego wartość będzie wysoka i na pewno wyższa od paytona choc ok, asysty i steale mogą być jakims argumentem. Ale pozbywanie się na tym etapie mocnych kategorii jestt błędem bo bardzo szybko moze się okazać ze przez ten trejd te kategorie nagle przestaną generowac solidne punkciki roto i zrobi się problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem właśnie w tym, że dla niektórych - w tym np. dla mnie - wymiana Korver za Paytona niczym się nie różni od wymiany Davis za Turkoglu. W obu dostaje się bowiem bardzo dobrego gracza za darmo. Z mojej perspektywy istotne jest, że Payton nie tylko gra na poziomie TOP250, ale też ma takie projekcje na przyszłość. A skoro jego głównym mankamentem jest to, że nie umie rzucać, to szanse na szybką poprawę są w zasadzie żadne.

Jedyną siłą Paytona są asysty i przechwyty, ale za Korvera, to pewnie spokojnie można było dostać gości pokroju Teague'a, Collisona, Walkera, czy Ellisa.

Teraz jest już po herbacie, ale na przyszłość warto zerknąć w ranking, bo akurat Korver jest w nim na szokującym 5 miejscu i to się oczywiście nie utrzyma, ale to tym bardziej pokazuje absurd tej wymiany.

 

ale patrząc na twoje wyniki, aktywność i doświadczenie widzisz te rzeczy bardziej ostro od debiutantów...

 

wielokrotnie napisałem że ja nie mam jeszcze czucia aby KK tak wysoko oceniać więc nie zabierajmy młodym prawa do błędów...

 

przytaczając moje ( w dalszym ciągu) początki kierujemy się czasem sympatią i błędnym nosem vs robienie liczb w "twardych statach"...

 

zostawmy takie wymiany bo się zaraz okażę że nie można zyskać w handelku przez psa ogrodnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.