Skocz do zawartości

Stabilizator stawu skokowego


Kraso

Rekomendowane odpowiedzi

aso z plastikowymi wkladkami.

do dostania tylko w usa. nie ma nic lepszego.

http://www.ebay.com/itm/ASO-Ankle-Brace-Support-With-Plastic-Stays-Brand-New-/190533199373?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item2c5ca9e60d

 

sam tego uzywam, wypadaja najlepiej we wszystkich testach

lekkie, dobrze wzmacniaja staw, nie usztywniaja go tak, ze nie da sie grac

wielu gosci w nba w nich gra

 

cenowo, w porownaniu z tym co dostepne w polsce tez na plus.

oczywiscie mozesz kupic smieszny sprzet w sklepach/aptekach dostac na to refundacje ale nie ma sensu

bo to nigdy nie bedzie nawet w polowie tak dobre jak te stabilizatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aso z plastikowymi wkladkami.

do dostania tylko w usa. nie ma nic lepszego.

http://www.ebay.com/itm/ASO-Ankle-Brace-Support-With-Plastic-Stays-Brand-New-/190533199373?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item2c5ca9e60d

 

sam tego uzywam, wypadaja najlepiej we wszystkich testach

lekkie, dobrze wzmacniaja staw, nie usztywniaja go tak, ze nie da sie grac

wielu gosci w nba w nich gra

 

cenowo, w porownaniu z tym co dostepne w polsce tez na plus.

oczywiscie mozesz kupic smieszny sprzet w sklepach/aptekach dostac na to refundacje ale nie ma sensu

bo to nigdy nie bedzie nawet w polowie tak dobre jak te stabilizatory.

Z ciekawosci, w nich gra Curry? Bo on chyba gra w stabilizatorach na obie kostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wszystkim polecam ćwiczenia stabilizujące.

Ze stabilizatorami jest trochę zamknięte koło, bo osłabiają mięsień i czucie głębokie, przez co ciężko później grać bez nich, bo wówczas ryzyko kontuzji jest jeszcze większe.

wszystko zalezy od organizmu raczej, nie kazdemu cwiczenia pomoga, znam kolesi co w kolko kostki skrecaja, ja tylko raz mialem przez cala "kariere" skrecona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz rozwinac?

jakies przyklady cwiczen?

Przede wszystkim różne ćwiczenia na poduszkach/poduszce sensomotorycznej. Najlepiej zacząć od utrzymania prawidłowej postawy, żeby później przejść do bardziej zaawansowanych ćwiczeń. Można ćwiczyć z dużą piłką fitnesową, przesuwając ją stopą po ścianie, czy nawet zacząć od przesuwania, przykładowo, butelki stopą po podłodze. Stanie na palcach też jest w miarę dobrym ćwiczeniem stabilizującym.

Tu masz przykład babeczki, która fajne ćwiczenia pokazuje właśnie z tą poduszką:

Dodatkowym plusem jest to, że poduszka pobudza również mięśnie głębokie uda i łydki, przez co często jest wykorzystywana w kontuzjach stawu kolanowego.

 

 

wszystko zalezy od organizmu raczej, nie kazdemu cwiczenia pomoga, znam kolesi co w kolko kostki skrecaja, ja tylko raz mialem przez cala "kariere" skrecona

No wiesz, ciężko się z tym kłócić, bo to wszystko zależy raczej od poziomu na którym ktoś gra. W naszej kochanej NBA trening stabilizacyjny, to podstawowa prewencja urazów. Goście są wytrenowani, dodatkowo znaczna część graczy(jeżeli nie wszyscy) jest tejpowana przed meczami. Ba, niektórzy dodatkowo noszą jeszcze wymyślne stabilizatory. No ale i tak tą koche skręci ktoś, na to nie ma siły. Jednak w jakiś sposób można się przed tym chronić. Ja miałem 3 poważne skręcenia, takich drobnych nawet nie liczę. Gdzieś od roku robię stabilizację systematycznie i nie mam żadnych problemów, odpukać.

 

Jeszcze tak dodam, że prawidłowo wykonywane ćwiczenia w odpowiednio długim czasie pomogą... Każdemu. Nawet mojej babci by pomogły. Problem w tym, że jeżeli zbyt często skręcasz kostkę, to dochodzi do tzw. nawykowego skręcenia. Mi się zdarzało podkręcić kostkę na równych chodniku, po czym okazało się, że nastąpiłem na mały kamyszek;] Wówczas to znak, że te mięśnie są już naprawdę porządnie osłabione i trzeba porządnie zająć się rehabilitacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Skręciłem właśnie kostkę... 4 raz w tym roku!

Macie jakieś doświadczenie ze stabilizatorami stawów skokowych, takimi w których można grać a będą chronić kostki przed skręceniami? Co warto kupić?

testowałem kilka, najlepszy zamst A2-DX, wygodny i swietnie stabilizuje. To właśnie ten, który na filmie na Curry

O żadnych sznurowanych nawet nie myśl...

Edytowane przez ghost41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzam, aso z plastikowymi wkladkami.

ja sie juz wyleczylem, gram bez

przekazalem je kumplowi, ktory w nich gra i jest mega zdowolony

 

@dannygd

jezeli masz az takie problemy to musisz przede wszystkim je wyleczyc a pozniej wzmocnic.

profilaktycznie graj w stabilizatorach ale poza graniem wzmacniaj kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 skręcenia - konieczna rehabilitacja i ćwiczenia, bo kolejne będą coraz gorsze...

 

Ps. A mnie właśnie czeka zabieg peknietej i rozwarstwionej lakotki oraz naderwanych wiazadel krzyżowych... Jeśli macie jakieś rady, chętnie poslucham ;)

zabiegi to sciema bo zabiegach nie pograsz, po viezadle zervanym nadervanym lekko naruszonym TYLKO rekonstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 2 lata później...

Chcę zapewnić, że rekonstrukcja PCP nie jest "oszustwem". To naprawdę skuteczna metoda leczenia, która pozwala na powrót do aktywnego życia. Oczywiście po operacji wymagana jest gruntowna rehabilitacja, ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.