Skocz do zawartości

Gry komputerowe


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

wracam do gry wszechczasów...

HoMM3 HD nie warte pieniędzy...

 

na forum jest dziwnie spokojnie i pomimo sporej ilości KONSTRUKTYWNEJ krytyki widzę dużą ilość fanów chcących bronić tytuł...

gazety dają 5/10, 6/10 co jest raczej skandalem...

po kolei!

 

#1 skok na kasę

 

jest dla mnie oczywiste że zrobiono to wyłącznie dla $$$ ale niestety spieprzono coś co nie dało się NIBY spieprzyć pomimo zapowiedzi że graficy pracowali 25k godzin i dlatego Z BÓLEM zaczynam od:

 

#2 wady:

 

- poprawiona grafika jedynie pogarsza płynność gry bo u wielu ( jest podobno podejrzenie że sprzęt AMD jest niekompatybilny) gra        się zacina szczególnie przy wejsciach do miasta i animacji

- dramatyczna jest praca myszy i przesuwanie mapy i to jest DUZO większa wada bo zabija to radość

- filmy/przerywniki są słabej jakości czyli nie zmieniono wszystkiego mnie zaszokował film na dzień dobry, bz

- cała masa błędów w tym zacinka potworów/chowanie się liczby wojsk za postaciami - do przeżycia i wybaczenia

- błędy w spolszeniu wersji gdzie hardcorowi fani mają używkę - słuszną

- mylaca kolorystyka flag zółtego i brązowego gracza

- głupawy pomysł wchodzenia do miasta lub na mapę TO OD NOWA WCZYTUJE się MUZYKA... irytuje to i kiedyś ciągłość jej była        ideałem (kto na to wpadł?)

 

Dalej?

 

Proszę bardzo! - oczywiście główna wadą (ale UBISOFT informował o tym że jest to tylko wersja RoE) to FAKT że nie ma generatora mapek losowych i innych dodatków wprowadzonych w AB o SoD nie wspomnę.... w oryginałach też lepsze były następne części ale tu jest jeden istotny powód...

 

Ubi dostała tylko kody źródłowe do części podstawowej (RoE) więc marne szansę że reszta ujrzy światło dzienne!

 

dla mnie najgorszą wadą jest zmiana "czucia" dystansu mapy przygody gdzie mi się po prostu "
rozjeżdza" taktyczny wymiar gry tzn. liczenie kroczków bohatera....ucieka mi czucie zasięgu wojsk

 

#3 zalety

 

to co poprawiono w H3 czyli grafika pomimo błedów cieszy OKO.... mnie bardzo urzekły "leciusieńkie" zmiany portretów bohaterów i ikonki (szczególnie łucznicy w Zamku) wojsk.

 

wprowadzono jeden nowy element ze za artefakt leżący na ziemi musisz płacić i to dodatkowo surowcami co komicznie wyglada na poczatku rozgrywki jak kręcą się koło niego "wrogowie" i nie podnoszą ;-) 

 

zmiana która mnie wręcz śmieszy

 

#4 co robić....

 

niestety NIE KUPOWAĆ jak macie stare wersje...54PLN nie jest to jakaś kosmiczna kwota ale lepiej mozna to wydać....

 

resume

 

z żalem muszę stwierdzić że z podniety (gra ma swoją dawna magię oczywiście ale traci na zacinaniu się grafy) dosyć szybko zostałem sprowadzony na glebę...

 

zapowiadana obsługa tabletów ? nie spodziewam się nagłej optymalizacji sprzetowej a i obsługa dotykowa budzi u mnie OBAWY bo duzo tracisz jak w walce źle klikniesz i nie wykonasz ataku....

 

dodatkowo wersję na tableta kupujesz osobno i ja pomimo krytyki zapewne i ją kupię ale czego się nie robi dla ukochanych SPURS ... sorry... HoM&M3

 

fani oczywiście walczą i juz w jaskini widziałem poprawki w tym poradę jak wygenerować sobie mapki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hearthstone bez ładowania real money jest dosyć nieprzyjazny dla początkujących. Bardzo szybko da się odczuć, że dostajesz w dupę nie dlatego, że źle grasz, tylko dlatego, że przeciwnik ma lepsze karty w talii. Receptą na to jest żmudne farmienie złota lub wydawanie ciężko zarobionych $.

 

W skrócie: chcesz sobie niezobowiązująco pograć - graj. Chcesz wygrywać - odpuść albo szykuj portfel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.