Skocz do zawartości

Gry komputerowe


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

1 - League of Legends

 

dalej kolejnosc losowa:

 

2 - Baldurs Gate 2

3 - Civilization 1 i 4

4 - Day of the Tentacle

5 - Indiana Jones 4

6 - Betrayal at Krondor

7 - Championship/Football Manager (seria)

8 - Crusader Kings 2

9 - Planescape Torment

10 - Starcraft

11 - Fallout 2

12 - UFO: Enemy Unknown

 

btw, Ignazz nie wiem jak mogles wymienic monkey island (blisko mojego topu btw) i indiane 4 a zapomniec o dniu macki, ktora byla zdecydowanie najlepszym scummem imo :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś lubi serię Panzer General niech zagra w to

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=17277

Wyszło kilka dodatków z kampaniami

O wiele lepsze zasady, lepiej zbalansowane jednostki, linia frontu, możliwość okrążenia przeciwnika, odcinania zaopatrzenia.

Panzer General dla mnie przestał istnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Baldurs Gate 1-2/Neverwinter Nights 1-2/ Planescape Torment - nie umiem się zdecydować, wszystkie sprawiały, że miałem gęsią skórkę i niosąc płyty do domu byłem przerażony, że mi nie śmignie przez jakieś błędy, po prostu szał. Planescape miał najlepsza fabułę, dialogi i najciekawszy świat, Neverwinter najlepsze walki i mroczny klimat, Baldurs Gate 2 łączył to co najlepsze u wszystkich poprzedników i wzniósł na zupełnie inny level. Za to BG1 wymiata otwartością eksploracji świata.

 

 

2. Warcraft 3 i Starcraft 1-2 - za wszystko, przede wszystkim kozackie settingi, klimat, UMSy i battlenet.

 

3. Golden Sun + The Lost Age - nie miałem nigdy Gameboya, ale jakimś cudem znalazłem kiedyś tego cudownego RPGa kiedy bawiłem się emulatorami i zmiażdżył mi głowę, zabrał dziesiątki godzin i cieszył każdą sekundą. Jak ktoś lubi te Ocariny i stare FFy itp. to Golden Sun jest dla mnie absolutnym numerem 1. Za wolność przy zwiedzaniu świata, Djinny, muzykę, bossfighty, tryb przygodowy i k**** wszystko.

 

4. Stare gry przygodowe - które nie wiedzieć czemu kompletnie straciły na popularności. Ace Ventura, Broken Sword, Jack Orlando, Książe i Tchórz, klasyczny Dizzy na SNESa i przede wszystkim Grim Fandango, a jestem pewien że zapomniałem o kilku ważnych pozycjach. To naprawdę były przygody. Może brak cierpliwości dzisiejszych graczy zaważył ? Nie wiem, wydaje mi się, że przy dzisiejszych możliwościach graficznych i animacyjnych można by zrobić naprawdę niewiarygodne przygodówki. Wiem, że powstają gry tego typu ale stara, dobra formuła "znajdż i użyj" dawała naprawdę dużo satysfakcji.

 

5. Worms - k****, naprawdę dziwię się, że nikt nie wymienił Wormsów. Tanki doprowadzone do perfekcji, w zabawnej i mega wciągającej formie. Do grania ze znajomymi (mogę przyjść do Ciebie na komputer po szkole?) idealna, nawet pomyślałem teraz, że nauczę dziewczynę grać... ale zajawka :D

 

6. Homm3 i 4 - byłby wyżej, bo średnio raz w roku wracam do 3 i średnio raz w roku do 4, i przechodzę po raz kolejny te same scenariusze ale tryb multi, który jest dla mnie mega ważny, ze względu na formułę gry jest trudny do pogodzenia z życiem. Trójka ma ten swój i klimat, 4 ma lepsze mechanizmy, nie potrafię rozstrzygnąć.

7. Age of Empires 1 i 2 - jako gnojeczek kochałem mitologię grecką i rzymską, lubiłem rycerzy w lśniących zbrojach i słonie bojowe. Ależ te gry były grywalne...

 

8. Jagged Alliance 2 - o ja jebie, najlepsza turówka w historii turówek. Rwelacyjne postaci, prosta ale sprawdzona mechanika, dużo broni, niezła fabułka, ai nie jest durniem.

 

9. NBA 2K - gra, dla której dwa razy kupiłem konsolę i przez którą dwa razy sprzedałem konsolę. Zjadacz czasu. Przy odpowiedniej konfiguracji, z kimś kto ma pojęcia o baskecie, można grać realistyczne mecze po 12 minut kwarta, w których wyniki oscylują w granicach 80-120. Niewiarygodny symulator.

 

10. Unreal Tournament - bez komentarza.

 

Honorable mention - Stare gry: Egipt, MDK, Swat 2, Diablo, Red Alert, Earth 2140, Anno 1602, Gorky 17, Apache, Gex, Commandos Behing Enemy Lines, Doom, Vikings, Dungeon Keeper, Fallout, Simcity 2000, System Shock 2, Shogun Total War, Myth 3, KOTOR, Sims, Rollecoaster Tycoon, Theme Hospital, Populus 3, wszystkie gry na Pegasusa i wiele wiele innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze jagged alliance i to mi przypomnialo: ufo enemy unknown!!!! dopisuje do swojej listy :P

 

aha Findek pograj sobie w przygodowki Lucas Arts bo widze, ze zadnej - poza grim fandango - nie wymieniles (jest takie cos co nazywa sie bodaze scummmv i pozwala grac w mase starych point and clickow) a to jest top topow w tym temacie.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze jagged alliance i to mi przypomnialo: ufo enemy unknown!!!! dopisuje do swojej listy :tongue:

 

aha Findek pograj sobie w przygodowki Lucas Arts bo widze, ze zadnej - poza grim fandango - nie wymieniles (jest takie cos co nazywa sie bodaze scummmv i pozwala grac w mase starych point and clickow) a to jest top topow w tym temacie.

Monkey Island i Sołtys taaaak ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategoriami można to dzielić bez liku. Warcraft, starzec 1, Mafia, Diablo, CS 1.6 cuka blyat, Unreal T, Q i Q3A, MechWarriors, Panzer General, Age of Empires, Fallout,Zoo Tycoon,18WoS:PttM, yebane pokemony na emulatorach, cały Pegasus i Amiga, European War, Shadow Company,G-Force,Incoming,Soldier of Fortune,Half Life 1 i 2,CoD,MoH,Battlefield,NFS, Fify i NBA, NHL,Seryjny Sam,THPS2,GTA 1 i 2,Metal Gear Solid pierwszy,prypeć, Red Alert i Kari Wuhrer

shieeet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yebane pokemony na emulatorach

Bez kitu, za dzieciaka się spędziło długie godziny na tym emulatorze gejboja.

 

Fify

A tam Fify. PES 6 u mnie wciąż na chodzie, tłucze się z kumplami przy browcach i nawet przez chwilę nie przychodzi pomysł zainstalowanie czegoś nowszego. Patche aktualizujące do tej gierki nieprzypadkowo do dzisiaj ludzie tworzą.

 

Z niewymienionych jeszcze Maksymilian Pejn radę dawał.

 

Bo Mafia jest dla Januszy tasujących się pod Godfathera, a poza tym jest gorszą wersją GTA ;D

13400328424120.jpg

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tier 1:
Mafia

The Walking Dead: Season One

 

Tier 2:

NBA 2k

Hitmany

Operation Flashpoint: Cold War Crysis
NFS Underground, U2, MW 1

LA Noire

GTA (Cała seria)

Battlefield (do cz. 3, w nowsze nie grałem)

Wiedźminy

CS 1.6, GO

 

Tier 3:

Mount & Blade: Warband

FIFA

Football Managery

Gothic I, II

 

Sentymentalnie:

Tibia (od ok 5 lat nie gram :smile:)

DSJ 2.1

Edytowane przez Gamejros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Mafia jest dla Januszy tasujących się pod Godfathera, a poza tym jest gorszą wersją GTA ;D

 

Umrzyj na syfilis. Serio nie ma litości. Ryba w gazetę i do piachu...

 

Co Wy mnie tu piszecie? Lista jak najbardziej prawdziwa i wstyd się nie zgodzić.

 

Pegazus: no prawie wszystko z tej marnej podróbki wchodziło jak komunia. Bieg na rynek by wymienić kartridże to było coś pięknego obok Kukuryku, oranżady w szklanej, brązowej butelce i Chio Tacos k**** jego mać. 

 

Pierwszy PC: Quake 1 i 2, Unreal Turnament, MAX PAYNE 1 i niestety 2, Age of Empires 2, Soldier of fortune 1 i 2, Half - Life, BALDUR'S GATE 1 + 2 + DODATKI, ICEWIND DALE 1 I 2 + DODATKI, PLANESCAPE TORMENT, DIABLO 1 i 2 I DODATKI GDZIE BYŁ MÓJ UKOCHANY DRUID!, GTA 3, GTA VICE CITY (jebać san adreas jecbać!!!) MAFIA, MEDAL OD OF HONOR: ALLIED ASSALUT, DUNGEON KEEPER 2, MORTAL KOMBAT TRILOGY, TOMB RIDER (do Angel of darknes) i tego wszystkiego w c*** jeszcze i trochę bo wówczas się nie wybrzydzało i jak ktoś pożyczył gierkę to było coś pięknego. A jak jeszcze miała ruski "dubbing" po polsku to już w ogóle malina. Return to Castle: Wolfenstein wygrał na tym polu życie...

 

PSX: MGS, SILENT HILL, RESIDENT EVIL, LEGACY OF KAIN: SOUL REAVER, TEKKEN 3, TONY HAWK'S i Apocalypse z Brucem Willisem :) 

 

PS3: UNCHARTED 1,2,3, GOD OF WAR (remastery + 3), HEAVY RAIN, RED DEAD REDEMPTION, SERIA BATMAN: ARKHAM, MAX PAYNE 3 (jak ktoś coś po sieci to mogę spuścić wpierdol) Dead Space, NBA2K, Bioshock 1 i 2, Diablo 3, L.A NORIE, MAFIA 2 

 

Z rzeczy w jakie chciałbym zagrać zanim umrę: Uncharted 4, Nowe God of War, Batman: Arkham Knight, GTA 5 i Wiedźmin 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ? Jeżeli ktoś lubi klimaty mafijne i gangsterów w kamizelkach Mafia się broni. Poza tym, nie była wybitna w żadnym aspekcie.

Kurde, byłem przekonany, że trollujesz. Mafia jest więcej niż wybitna jeśli chodzi o fabułę (i konstrukcję misji ją prowadzących) oraz klimat. Rozumiem, że na tej samej zasadzie uważasz, iż wymieniana przez Ciebie książka Mario Puzo broni się jeśli ktoś lubi gangsterów? Rozumiem, że nie każdy musi lubić klimaty mafijne, ale just stop it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.