Skocz do zawartości

Sezon 2014/15 Liga II West


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam sie ze nawet jesli Karolowi by sie w koncu udalo zrobic turniej szachowy, to i tak nic by z niego nie wydusił. Chociazby dlatego ze na pewno nie mielismy jednakowej ekspozycji na szachy w mlodosci.

Zeby porownanie mialo sens - wszyscy musieliby byc "naiwni" czyli zetknac sie z grą tuz przed turniejem.

I siłą rzeczy musiałaby to byc gra na tyle nietypowa, zeby byla niewielka szansa na to ze ktos ma w niej doswiadczenie.

Chinska gra Goe, egipski Senet, albo Sumeryjska gra Ur bylyby chyba dobrym materialem porownawczym ;-)

A po co uwzględniać ekspozycję w młodości na obecny ranking? :-0 I co mają do tego te gry??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co uwzględniać ekspozycję w młodości na obecny ranking? :-0 I co mają do tego te gry??

Czesc z nas mogla grac w klubie szachowym, a część pewnie po raz pierwszy by dotknela szachownicy.

Te gry wyrownuja plaszczyzne porownań lepiej niz szachy (prawdopodobnie).

Chociaz moze nie łapię kontekstu i Karol pod pojęciem szachy miał na mysli na przykłąd kolokwialne "bicie konia"? ;)

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc z nas mogla grac w klubie szachowym, a część pewnie po raz pierwszy by dotknela szachownicy.

Te gry wyrownuja plaszczyzne porownań lepiej niz szachy (prawdopodobnie).

Chociaz moze nie łapię kontekstu i Karol pod pojęciem szachy miał na mysli na przykłąd kolokwialne "bicie konia"? ;)

Ja zrozumiałem, że Karol chce wprowadzić system na kształt rankingu szachowego w punktacji elo.

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie gram w 2 lidze więc nie mam żadnego interesu w faworyzowaniu którejś z lig ale na tyle co z 7 lat grania na różnych portalach ograniam ludzi to zgadzam się w pełni z lorakiem 9 do 4, może 5 na rzecz tej ligi :smile:

OK, a mozecie podac konkretne nicki, a nie tylko ilosc?

Bo jak patrze na te sklady to nie mam pojecia kogo tak cenicie tutaj lub nie cenicie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, a mozecie podac konkretne nicki, a nie tylko ilosc?

Bo jak patrze na te sklady to nie mam pojecia kogo tak cenicie tutaj lub nie cenicie tam.

O tak wiLQ - niech w koncu bedzie to prawdziwie osobista zniewaga :-)

Chcesz zeby Karol zaczął bać się wychodzic z domu???

Dla mnie wszyscy mogą mnie mieć głęboko w d**** i uważać mnie za skończonego debila. I co to zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak wiLQ - niech w koncu bedzie to prawdziwie osobista zniewaga :-)

Moga napisac to na privie jesli boja sie upubliczniac swojej opinii... lub o swoje zycie na forum ;-)

 

Bo zarty zartami, ale to jest dla mnie powazny zarzut [chocby tylko do przyjetej metody losowania] - skoro zarowno lorak jak i goozman twierdza, ze jedna liga ma 2 razy wiecej mocnych GMow gdy mialo byc ich mniej wiecej po rowno to cos tu nie gra. Ergo chcialbym pociagnac zalozenie, ze maja racje by sie dowiedziec do jakich wnioskow by to prowadzilo. Tzn co, grupy wg miejsca dzielila przepasc? Wyszedl jakis paskudny podzial? Mialem wprowadzic poprawke na opinie innych?

 

Ba! Skoro macie takie jasne opinie, ktora liga jest lepsza to nie byloby dobrym rozwiazaniem dac 30 GMom zadanie rankowania wszystkich na ich poziomie i na podstawie tych wynikow podzielic po rowno na ligi???

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moga napisac to na privie jesli boja sie upubliczniac swojej opinii... lub o swoje zycie na forum ;-)

 

Bo zarty zartami, ale to jest dla mnie powazny zarzut [chocby tylko do przyjetej metody losowania] - skoro zarowno lorak jak i goozman twierdza, ze jedna liga ma 2 razy wiecej mocnych GMow gdy mialo byc ich mniej wiecej po rowno to cos tu nie gra. Ergo chcialbym pociagnac zalozenie, ze maja racje by sie dowiedziec do jakich wnioskow by to prowadzilo. Tzn co, grupy wg miejsca dzielila przepasc? Wyszedl jakis paskudny podzial? Mialem wprowadzic poprawke na opinie innych?

 

A w życiu Romana! Zadnych poprawek na sympatie czy antypatie czy subiektywne opinie ktorychkolwiek managerow. Nawet tak znakomitych jak lorak i gooz.

Sorry chlopaki - wynik ma odpowiadac za przydzial do koszyka, a potem juz tylko html'owa sierotka. I tyle.

A jesli moja liga jest słabsza, to sie przynajmniej cieszcie, ze nie bedziecie musieli sie ze mną użerac.

Lorak bedzie musiał w FB-Best, ale tam jestem juz oswojony ;-)

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FYI, jak sie spojrzy na staz podany przy rejestracji do III w zeszlym sezonie to wychodzi 61 vs 43 dla East... ale skoro sie odeszlo od koncepcji losowania wg doswiadczenia to takie sa efekty... takze juz wiem kto za rok bedzie popieral przywrocenie poprzedniej koncepcji ;-) Hmmmmmmm, moze w danej grupie wg miejsca sortowac po doswiadczeniu i na tej podstawie tworzyc sklady bez zadnego losowania??

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam nadzieje że jeżeli chodzi o termin draftu to jest to jednak sprawa otwarta i że wspólnie znajdziemy datę która każdemu będzie odpowiadać...

Jasne, że tak...

 

Pomijając fakt, ze gramy w sezonie 14/15, to jak za pomocą tego linku dołączyć do ligi? :smile:

Nie wiem. Możecie mi wysyłać w PW swoje maile z yahoo. A nazwy wczoraj się nie dało zmienić, coś się pieprzyło. Bo jest to odnowiona zeszłoroczna liga. 

 

do nazwy ligi mozna by dodac tez west, zeby bylo poukladane wszystko jak nalezy

jw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wysłałem PW do wszystkich, których maila z yahoo nie mam. Jeśli ktoś nie dostał wiadomości na forum, to znaczy, że został już zaproszony. 

 

Fluber, po co wysłałeś dwa maile? Dołącz z jednego. 

 

Z kolei jeśli chodzi o termin draftu, to jest ustalany bardzo dużo czasu przed. Ustawiona aktualnie data jest przykładowa, ale weźcie przykład z I ligi - draft zaplanowany dużo wcześniej, każdy się zgadza na zaproponowany termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.