Skocz do zawartości

Mock Drafty 2014/15


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Yahoo ruszylo juz z fantasy NBA, wiec pierwsza rzecza jaka maniacy moga zrobic to pobawic sie w mocki... http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/mock_lobby?lobby=auction

 

Wykorzystajcie ten watek do wspolnego umawiania sie i omawiania wynikow.

 

Tym bardziej warto potestowac, ze jest nowa wersja aplikacji Yahoo - glowne zmiany sa wizualne czyli trzeba sie bedzie przyzwyczaic. Te mocki to oczywiscie tylko symulacje draftów i nie ma znaczenia kogo tam kupisz i za ile, ale istotne jest by na prawdziwym drafcie wiedziec gdzie sa wszystkie opcje, co one oznaczaja i co naciskac by osiagnac planowany cel.... bo decyzje trzeba bedzie podejmowac w kilkanascie czy kilkadziesiat sekund.

 

Przy czym pamietajcie, że w tych mockach często jest wielu automatycznych GMów co nie dosc, ze mocno spowalnia proces i czyni go mniej ciekawym to jeszcze pensje sa bliskie domyslnym ustawieniom Yahoo [ktore sa inne niz nasze!]. Dlatego wlasnie warto umawiac sie z innymi i testowac razem w wiekszej grupie.

Z kolei inicjatywa z grupowym wezykowym mockiem tez powinna niebawem ruszyc - http://www.e-nba.pl/topic/3567-a-mo%C5%BCe-by-tak-mock-forumowy-uruchomi%C4%87/

 

A tak swoją drogą, to co się wg Ciebie wilq zmieniło wizualnie, bo raz odpaliłem i wydaje mi się, że wszystko jest po staremu. Z lewej lista graczy, z prawej chat i lista wyborów. Na górze menedżerowie i gracz licytowany pod spodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą, to co się wg Ciebie wilq zmieniło wizualnie, bo raz odpaliłem i wydaje mi się, że wszystko jest po staremu. Z lewej lista graczy, z prawej chat i lista wyborów. Na górze menedżerowie i gracz licytowany pod spodem.

Gdzies przeczytalem, ze bedzie nowa aplikacja draftowa, wiec... testowalem na footballu ;-) I wygladalo to zupelnie inaczej, ale moze to dotyczylo tylko footballu i/lub po reakcjach wrocili do starej koncepcji dla kosza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dzisiaj mock 14-osobowy o godzinie 22:45. O 22 wrzucę w tym wątku linka.

 

wchodze....

 

sports_us_purple_email.png nba_500x125_email_no_NBA.png

Hello,

Thank you for participating in our Live Mock Auction Draft.

Mock draft results for Flagrant Foul - H2H are listed by round below.

Note: we do not store mock draft results. If you would like to refer to these picks again please save this email.

Ready to create or join a league?

Create or join a Fantasy Basketball league and manage your team with live scoring, stats, scouting reports, news and expert advice.

Sign up Now

- The Yahoo Sports Fantasy team

Your Team 1. Kevin Durant (OKC - SF,PF) $83 

2. Dwight Howard (Hou - PF,C) $25 

3. Marc Gasol (Mem - C) $21 

4. Klay Thompson (GS - SG,SF) $19 

5. Tony Parker (SA - PG) $17 

6. Jeff Teague (Atl - PG) $16 

7. Derrick Favors (Uta - PF,C) $13 

8. Dante Exum (Uta - PG) $1 

9. Jared Sullinger (Bos - PF,C) $1 

10. Samuel Dalembert (NY - C) $1 

11. Jodie Meeks (Det - SG) $1 

12. Evan Turner (Ind - SG,SF) $1 

13. Harrison Barnes (GS - SF,PF) $1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten skład lepszy niż ten wcześniej, ale w normalnym drafcie wątpię, aby Exum dotrwał do wyborów 1$. Gość za 3-6 $ spokojnie, a i do 10$ będzie czasami dochodził. No i cancer Turner to też średni pomysł imo. 

 

Sam mam za sobą aukcyjny, jakieś opinie panowie?

 

1. Joakim Noah (Chi - PF,C) $34 
2. Dwight Howard (Hou - PF,C) $27 
3. Chris Bosh (Mia - PF,C) $35 
4. Ryan Anderson (NO - PF,C) $24 
5. Michael Carter-Williams (Phi - PG) $19 
6. Jimmy Butler (Chi - SG,SF) $14 
7. Jabari Parker (Mil - SF) $16 
8. Tony Parker (SA - PG) $19 
9. Manu Ginobili (SA - SG,SF) $7 
10. Channing Frye (Orl - PF,C) $2 
11. Jordan Hill (LAL - PF,C) $1 
12. Marco Belinelli (SA - SG,SF) $1 
13. Ben McLemore (Sac - SG) $1 

 

Tutaj przepłaciłem MCW i Butlera i już nie licytowałem 1$ więc sam z siebie nie miałbym w składzie Hilla i McLemore'a, dostępni byli wtedy Randle i Mason Plumlee i pewnie ich bym brał.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. LeBron James (Cle - SF,PF) $82 
2. Anthony Davis (NO - PF,C) $76 
3. Tony Parker (SA - PG) $17 
4. Andrew Wiggins (Min - SF) $15 
5. Nene Hilario (Was - PF,C) $2 
6. Alec Burks (Uta - PG,SG) $1 
7. Terrence Jones (Hou - SF,PF) $1 
8. Jodie Meeks (Det - SG) $1 
9. Tony Wroten (Phi - PG) $1 
10. Amar'e Stoudemire (NY - PF,C) $1 
11. Nik Stauskas (Sac - SG) $1 
12. Iman Shumpert (NY - SG,SF) $1 
13. Nikola Mirotic (Chi - SF,PF) $1 

 

Wiem ,że wygląda to fatalnie ,ale pierwszy mock poświeciłem tylko i wyłącznie na to aby poznać jak to wszystko pracuje, na co trzeba zwrócić uwagę,na czym można się wyłożyć i jaka jest wartość zawodników (mniej więcej). Chciałem także przekonać się czy można zbudować skład tracąc sporo kasy na dwóch zawodników, odpowiedź jest taka,że tak nie można robić :grin:

Edytowane przez Adison
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że wszyscy macie straszną biedę na pozycji numer 2. Wygląda na to, żę ceny za najlepszych SG w lidze będą na draftach stosunkowo wysokie.

Fluber a tak naprawdę to kogo z SG można kupić w miarę niedrogo? Kobe i Wade to niepewna inwestycja, Harden, Curry, Irving są cholernie drodzy,  taki Leonard poszedł np. za 50 $ w drafcie, w którym wziąłem udział i ten Hiszpan cieszył się jak dziecko, jak go kupił. Dragic ze swoimi statami może zjechać ostro w dół...a Klay Thompson, powtarzam Klay Thompson u mnie w drafcie poszedł za 23 $....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber a tak naprawdę to kogo z SG można kupić w miarę niedrogo? Kobe i Wade to niepewna inwestycja, Harden, Curry, Irving są cholernie drodzy,  taki Leonard poszedł np. za 50 $ w drafcie, w którym wziąłem udział i ten Hiszpan cieszył się jak dziecko, jak go kupił. Dragic ze swoimi statami może zjechać ostro w dół...a Klay Thompson, powtarzam Klay Thompson u mnie w drafcie poszedł za 23 $....

Jest jeszcze kiku interesujących. Batum, Hayward, czy nawet Bledsoe. DeRozan niestety to wciąż punkty i niewiele więcej. DO tego Oladipo, czy Stephenson oraz Ellis. No i kilku specjalistów tylko od trójek, ale rzeczywiście, nie ma z kogo wybierać. Mam wrażenie, że Gianis i jego 6 punktów i 4 zbiórki w zeszłym sezonie pójdą za dwucyfrową liczbę dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kiku interesujących. Batum, Hayward, czy nawet Bledsoe. DeRozan niestety to wciąż punkty i niewiele więcej. DO tego Oladipo, czy Stephenson oraz Ellis. No i kilku specjalistów tylko od trójek, ale rzeczywiście, nie ma z kogo wybierać. Mam wrażenie, że Gianis i jego 6 punktów i 4 zbiórki w zeszłym sezonie pójdą za dwucyfrową liczbę dolarów.

Poszli po 20 z groszem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dyskusja już poszła w kierunku innych graczy, to możemy podyskutować na bazie tego draftu, w którym brałem udział. Będziemy mieli porównanie poszczególnych opinii na temat niektórych graczy. Wrzucam samych SG:

 

(3) Johnny - Stephen Curry (GS - PG,SG) - $66 

 

(9) Johnny - James Harden (Hou - SG,SF) - $63 

 

​W obu przypadkach nie jestem zwolennikiem płacenia tak dużej kasy za graczy, którzy mogą za chwile wylecieć. Curry to trójki, asysty, punkty, ale dla mnie nadal gracz z niepewnym zdrowiem i dawanie na niego 1/3 budżetu to dla mnie zbyt dużo. Harden ze swoim stylem gry też w końcu wpieprzy się pod kosz i nabawi kontuzji. Daje sporo fajnych cyferek, ale strach przed tym że się rozbije o kogoś w moim przypadku jest zbyt duży. Dlatego też sam nigdy nie biorę pod uwagę Westbrooka w swoich ekipach.
 

(14) Chris - Klay Thompson (GS - SG,SF) - $23 
 

Miałem go rok temu za 10 $ mniej w ekipie lub coś w granicach 15$, nie wiemy jak będzie wyglądało nowe GSW, czy Klay będzie szedł do przodu, dla mnie 23 to było za dużo i spasowałem na poziomie 18.

 

(18) Mike P - Kyrie Irving (Cle - PG,SG) - $49 

 

Tego gracz nigdy bym nie chciał mieć w swojej ekipie, a teraz po przyjściu LBJ i Love'a to cyferki polecą mu na łeb na szyje, także 1/4 budżetu na takiego gracza. No way.
 

(22) nashisgod13 - Goran Dragic (Pho - PG,SG) - $39 

 

Dragić czy Tragić o to jest pytanie. Co będzie jak Słoweńcowi staty zjadą? Co będzie jak w Suns zostaną z możliwości gry Bledsoe, Thomas, Dragić i z ławki ten Green. Dla mnie przepłacony.
 

(25) Santiago - Kawhi Leonard (SA - SG,SF) - $50 

 

​Trzymam za gościa kciuki, ale dla mnie jest wart maksymalnie 40 dolców, może w którymś drafcie go kupię, ale szybciej zagra u mnie po drafcie standardowym niż aukcyjnym.
 

(29) Kulwinder D - Nicolas Batum (Por - SG,SF) - $31 
 

25 - 28 cena odpowiednia na moje oko, nie jestem jego fanem, ale zawsze coś tam daje ekipom którego go mają. Wszystko to kwestia ceny za tego gracza.

 

(33) Dani - Eric Bledsoe (Pho - PG,SG) - $24 
 

(34) Ruben - Kobe Bryant (LAL - PG,SG) - $25 

 

Z góry odpuściłem walkę o nich. po prostu ryzyko zdrowotne lub wiek zbyt mnie odpychają niż możliwość wykręcenia dobrych cyferek. Do tego z Bledsoe masz niepewność, że mogą mu w Suns zrobić kuku i grać nim z ławki wiedząc, że tam będzie efektywniejszy jako lider z ławki oraz szkoda grać gościem, który zaraz da nogę z Phoenix. No i najważniejsze, obaj panowie zagrają pół sezonu, czy z 75 %, bo przy pierwszej opcji to szkoda na nich kasy. 

Sam miałem Bledsoe pod koniec ubiegłego sezonu w trzeciej lidze ale zgarnąłem go za 1$ z FA i czekałem aż zagra w końcówce te kilka spotkań, co mi się opłaciło.
 

(42) Chris - Lance Stephenson (Cha - SG,SF) - $16 

 

Nowy team, nowa rola, czy głowa wytrzyma. Jeżeli bedzie dawał takie staty jak przed rokiem i nie będzie chciał pokazać, że jest lepszy niż mu się wydaje, to za taką cenę bym go bral.
 

(46) Mike P - Dwyane Wade (Mia - PG,SG) - $26 
 

To samo co Kobe, zbyt duże ryzyko.

 

(50) Shevcu - Jimmy Butler (Chi - SG,SF) - $14 

 

Przepłaciłem, tak wiem, ale on już chyba wchodzi w cy więc liczylbym, że pokaże coś więcej.
 

(54) nashisgod13 - Monta Ellis (Dal - PG,SG) - $23

 

Przepłacony jak Thompson, za 5$ mniej do wzięcia, a tak może już nie być drugą opcją w ataku albo nią będzie ale staty i tak pójda mu w dół. 
 

(67) Dave - Wesley Matthews (Por - SG,SF) - $12 

 

Lance za 16, Wesley za 12. Sami odpowiedzcie co bralibyście bradziej.
 

(69) Dave - Bradley Beal (Was - SG) - $13 

 

Tu dałem dupy jednym słowem, bo Beal za taką cenę to gracz lepszy do Fanatsy niż Butler. Dobre staty w tym sezonie, to po takim drafcie obok Lance byłby steal.
 

(70) Johnny - Jeff Green (Bos - SG,SF) - $10 

 

To nie ejst moja bajka :)
 

(71) alberto - Kyle Korver (Atl - SG,SF) - $14 
 

Lubie go za to jak sieka trójki, ile zdobywa punktów, ale czasami martwią mnie jego "ciche dni" z 1 trójką i skutecznością 1/7, w tamtym sezonie po kilku dobrych meczach szybko go opchnałem za Gortata co wyszło mi na zdrowie.

 

(72) Johnny - Victor Oladipo (Orl - PG,SG) - $12 

 

Cena spora, ale Oladipo może być liderem nowych Magic. Trzeci po Bealu, Lancie, którego mogę powiedzieć przespałem, ale na tym etapie, już kasy nie było na niego.
 

(73) Dave - Dante Exum (Uta - PG) - $9 

 

Ignazz miał go za dolara, tu poszedł za 9 i dla mnie to gracz bardziej w granicach 5-10 dolców niż ponżej piątki, także trzeba czekać i liczyć na to że pójdzie późno w drafcie.
 

(74) Félix José - Jameer Nelson (Dal - PG) - $4 
 

(77) Mike P - Gerald Green (Pho - SG,SF) - $7 

 

(78) Johnny - Corey Brewer (Min - SG,SF) - $6 

 

Nie moja bajka i ich nie licytuje, poza Brewerem praktycznie starterzy, ale mnie nie przekonują.
 

(90) Kulwinder D - George Hill (Ind - PG,SG) - $10 
 

(91) Félix José - Jamal Crawford (LAC - PG,SG) - $10 

 

Tutaj mamy dobre porównanie. Brałbym Crawforda z takiej dwójki i mamy dobry przykład przepłacenia Hilla wierząc, że przy kontuzji PG będzie robił dobre staty. Crawford trafia jako nr 4 na listę moich niedocenionych.
 

(93) Keltxa - Tyreke Evans (NO - SG,SF) - $7 

 

Jak zdrowie? Jaka rola? Evans podpowiedz. Z NOP dla mnie tylko wysokich.
 

(96) nashisgod13 - Trevor Ariza (Hou - SG,SF) - $10 

 

3 opcja, po cy, nie dziękuje, postoję z boku Trevorku.
 

(99) Jesus - Andre Iguodala (GS - SG,SF) - $8 
 

102) Chris - Joe Johnson (Bkn - SG,SF) - $8 
 

Kolejne porównanko, za taką samą cenę, chyba malo kto weźmie do Fanasty Iggiego.

 

(104) Keltxa - J.J. Redick (LAC - SG) - $7 
 

(106) Shevcu - Manu Ginobili (SA - SG,SF) - $7 

 

Przyspałem Reddicka, bo wolałbym go bardziej niż Manu, ale Manu tez spoko opcja.
 

(107) Chris - Eric Gordon (NO - SG) - $5 

 

Za wiecej niz dolca go nie biorę.
 

(110) Dave - Patrick Beverley (Hou - PG,SG) - $4 

 

Patrz wyżej.
 

(111) Dave - Giannis Antetokounmpo (Mil - SG,SF) - $4 

 

Byl już za drogi dla mnie, ale na pewno ciekawa opcja, tylko kim będzie w rotacji Kidda?
 

(116) Dani - J.R. Smith (NY - SG,SF) - $2 

 

(118) nashisgod13 - Brandon Knight (Mil - PG,SG) - $3

 

 Nie moja bajka.

 

(120) nashisgod13 - Jeremy Lin (LAL - PG,SG) - $3 
 

(123) Jesus - Danny Green (SA - SG,SF) - $3 

 

Sam nie wiem co o nich myśleć, bo coś tam będą dawac w statach, ale mogą miec takie mecze, że bez boxscore'a nie stwierdzisz, że zagrali w ataku.
 

(124) Félix José - Nick Young (LAL - SG,SF) - $1 
 

(125) Chris - Wilson Chandler (Den - SG,SF) - $1 
 

(126) Dani - Jodie Meeks (Det - SG) - $3 
 

(131) Kulwinder D - Randy Foye (Den - PG,SG) - $2 
 

(132) Mike P - Dion Waiters (Cle - SG) - $2 
 

(133) Santiago - Raymond Felton (Dal - PG,SG) - $2 
 

(135) Mike P - O.J. Mayo (Mil - PG,SG) - $1 
 

(139) Ruben - Alec Burks (Uta - PG,SG) - $2 
 

(141) alberto - Mike Dunleavy (Chi - SG,SF) - $1 
 

(148) Félix José - Avery Bradley (Bos - PG,SG) - $1 
 

(150) Keltxa - Rodney Stuckey (Ind - PG,SG) - $2 

 

Stop. Brałbym tylko Chandlera, ale nie licytowałem już 1$ więc nie będę oceniał aż tak bardzo reszty. Dla mnie przy tych graczach zbyt dużo znaków zapytania.
 

(152) Shevcu - Marco Belinelli (SA - SG,SF) - $1 
 

(154) Johnny - Wesley Johnson (LAL - SG,SF) - $1 
 

(155) Santiago - Vince Carter (Mem - SG,SF) - $1 

 

W tej trójce Marco i tak mi się trafił najlepiej, jeżeli Carter w Mem będzie grał, to za dolca bardzo dobra inwestycja.
 

(157) Mike P - Paul George (Ind - SG,SF) - $1 
 

(159) Jesus - Reggie Jackson (OKC - PG,SG) - $1 

 

Potencjalny steal.
 

(160) alberto - Marcus Thornton (Bos - SG) - $1 
 

(161) Shevcu - Ben McLemore (Sac - SG) - $1 
 

(164) Santiago - Terrence Ross (Tor - SG,SF) - $1 
 

(166) Mike P - Jarrett Jack (Bkn - PG,SG) - $1 
 

(170) Kulwinder D - Devin Harris (Dal - PG,SG) - $1 
 

(171) Johnny - Shaun Livingston (GS - PG,SG) - $1 
 

(174) Mike P - Mo Williams (Min - PG,SG) - $1 
 

(175) Félix José - Jeremy Lamb (OKC - SG,SF) - $1 
 

(176) Jesus - P.J. Tucker (Pho - SG,SF) - $1 

 

Kolejna grupka ze zbyt wieloma znakami zapytania. Chyba nie ma nazwiska które by mnie urzekło, do tego już zamykał mi się roster.

 

Ogólnie na SG wydałem 24 $. Przy tych cenach, jaki były to lepiej kasę mogłem wykorzystać kupując Beala, Exuma/Oladipo/Giannisa i Jacksona oraz Cartera. Ale ogólnie ta pozycja jest w NBA słabo obsadzona...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądały ceny pierwszej 10 draftu w zeszłym sezonie ? Komputer komputerem ,ale jeśli daje 14$ za #1 to mocno przesadzony ruch czy niekoniecznie ?

 

Tutaj wiLQ wrzucił linki do lig z poprzednich lat, więc możesz poprzeglądać - jest tam zakładka draft.

http://www.e-nba.pl/topic/3035-wszelakie-dyskusje-miedzyligowe/

 

Generalnie ceny są zbliżone do tych, które sugeruje yahoo. Zmieniają się w zależności od tego, ile drużyn gra w danej lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.