Skocz do zawartości

[Liga Roto Dynasty] - REGULAMIN


karl

Rekomendowane odpowiedzi

A co z połamańcami? Taki Rose prawdopodobnie byłby w best 8 danego rostera według naszych pensji po korektach. Chociaż może to dobrze?

Nie rozumiem tylko co z transferami. Jeżeli zawodnik był u mnie tylko pół sezonu albo ćwierć. Ile meczów musi rozegrać w składzie drużyny żeby przynależeć do niej?

W FBXie to dotyczy tylko skladu z jakim konczysz.

Co do polamancow to ich wplyw jest mniejszy przez nierozegrane mecze i wg mnie tak byc powinno.

 

To może po prostu tabela końcowa po sezonie i najgorsze miejsce z najlepszym pickiem i odwrotnie?

Problemem z koncepcja tabela koncowa jest to ze zacheca do sadzania lepszych zawodnikow co wg mnie mija sie kompletnie z sama idea punktacji roto. Tzn jak ktos bedzie chcial posadzic LeBrona to prosze bardzo, ale zeby przypadkiem nie mial z tego zadnych korzysci w postaci lepszego picku.

  

@up

I do tego potrzebne byłoby -1 miejsce za każde np. 5 nierozegranych spotkań. Jak ktoś chce trzymać LeBrona na ławce to imo jego prawo, oby dograł mecze..

Zwroc uwage, ze w tej propozycji oplacaloby sie posadzic LeBrona i wystawic na jego miejsce bolka z FAsow co tez wg mnie nie ma zadnego sportowego sensu. Dlatego wg mnie najlepsze rozwiazanie uwzglednia co masz w skladzie, a nie co z nim zrobiles.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiLQ, czy ta sytuacja nie wpada w punkt 4.1 naszego regulaminu?

 

Czemu próba wykorzystania regulaminu do maximum miałoby być rozumiane jako małe zaangażowanie? Albo coś niegodnego?

 

 

W FBXie to dotyczy tylko skladu z jakim konczysz.

 

Czyli możliwa jest sytuacja, w której gracz wyrzuca cały skład na FA przed końcem sezonu w celu tankowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu z tym co jest w FBX, możemy ustalać picki tak. Po prostu jako alternatywę zaproponowałem pójście w stronę NBA :) ofc jak wszyscy wiemy takie specjalne tankowanie za dobre dla ligi nie jest i nie zamierzam swojego pomysłu forsować :) 

 

Pamiętaj tylko wiLQ, że jak masz dobry skład, to nawet jak posadzisz 3 najlepszych to i tak reszta coś tam zagra. Dlatego pick i tak trafi do najgorszej ekipy, chyba, że jej GM będzie grał o jak najlepszy wynik wstawiając najlepszych grajków do składu :) casus NBA ;)

 

Podsumowanie - FBX jest ok, możemy liczyć tak. Weźmiemy po 6 najlepszych graczy na podstawie pensji z każdej drużyny i robimy tabelke od najniższego salary do najwyższego, tak? Mnożymy razy rozegrane mecze przez zawodnika i zbieramy dodatkowych graczy aż  do 492 gier? Opisz wiLQ jak dokładnie to widzisz (tak, żeby można było ctrl+c i do regulaminu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiLQ, czy ta sytuacja nie wpada w punkt 4.1 naszego regulaminu?

Nie bo nie ma nic nielegalnego w posadzeniu LeBrona na lawke i wystawieniu na jego miejsce byle ziutka, a mecze sa rozgrywane ale znacznie gorsze.

 

Czemu próba wykorzystania regulaminu do maximum miałoby być rozumiane jako małe zaangażowanie?

Nie jest, ale chodzi o to zeby regulaminem nie zachecac do dzialan, ktore wplywaja negatywne na zabawe reszty.

 

Czyli możliwa jest sytuacja, w której gracz wyrzuca cały skład na FA przed końcem sezonu w celu tankowania?

Teoretycznie tak tylko jaki mialoby sens wywalenie calego skladu dla jednego niepewnego zawodnika? 

Poza tym wydaje mi sie, ze takiego przypadku moglby sie przyczepic komisz.

 

Podsumowanie - FBX jest ok, możemy liczyć tak. Weźmiemy po 6 najlepszych graczy na podstawie pensji z każdej drużyny i robimy tabelke od najniższego salary do najwyższego, tak? Mnożymy razy rozegrane mecze przez zawodnika i zbieramy dodatkowych graczy aż  do 492 gier?

Nie, bierzemy zawodnikow od najwyzszej pensji az w sumie uzbiera sie 492 mecze i wtedy dla kazdego z nich mnozymy pensje * rozegrane mecze /82. Sume porownujemy dla 20 skladow i wychodzi kolejnosc draftu przy czym dla wiekszosci druzyn bedzie to wiecej niz 6 zawodnikow bo rzadko sie zdarza, ze tylu rozgrywa 82 mecze [a 492 to nic innego tylko 6 * 82]. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym jeszcze za innym rozwiązaniem, a mianowicie odwrócona tabela pod względem salary. Eliminuje to problem sadzania najlepszych na ławkę, bo i tak ich pensja będzie się liczyła i jest łatwiejsze do obliczenia dzięki czemu każdy szybko może sprawdzić na czym stoi i co może zrobić żeby poprawić pick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym jeszcze za innym rozwiązaniem, a mianowicie odwrócona tabela pod względem salary. Eliminuje to problem sadzania najlepszych na ławkę, bo i tak ich pensja będzie się liczyła i jest łatwiejsze do obliczenia dzięki czemu każdy szybko może sprawdzić na czym stoi i co może zrobić żeby poprawić pick.

Hmmm, ma to sens i zalete w postaci szybkiego liczenia, ale mam dwie watpliwosci:

1) czy nie tworzyloby to fali wywalen zawodnikow pod koniec sezonu? Tzn kazdy GM moze uznac, ze zamiast trzymac tych 3 przecietnych weteranow za 10$ moze lepiej ich wywalic za gosci za minimum? Przy koncepcji liczenia 492 gier sie to zwyczajnie nie oplaca bo zwykle nie sa oni w tych wyliczeniach.

2) kontuzjowani liczyliby sie tak samo jak zdrowi! A koncepcyjnie wydaje mi sie nie fair, ze 30$, ktory opuscil caly sezon ma sie liczyc tak samo jak 30$, ktory rozegral 82 mecze gdy jasne jest, ze ten drugi byl w lepszej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, przypomnijcie mi proszę, czy ustalaliśmy karę za niedograne mecze? Bo nie mogę znaleźć w regulaminie.

Napewno spadek w loterii i chyba mniejsze salary, ale też coś mi wyparowało to z głowy ;-)

To jak to w końcu jest?

Podobnie jak Arctus pamietam jakas dyskusje, ale ani nigdzie jej nie moge znalezc ani nigdzie nie zostaly spisane wnioski, wiec odpowiedz na pytanie eMeSa brzmi... "chyba nie"? Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
d) Draftowe picki uwzględnione w wymianie nie mogą wybiegać w przyszłość na więcej niż 18 miesięcy od ustalonej daty następnego draftu rookich 

 

 

Rozumiem to tak, że picki z 2 następnych draftów (2015 i 2016) można wymieniać, a z kolejnego (2017) już nie. Te 18 miesięcy zostało skrócone z 24 miesięcy trochę niefortunnie, a okres (w tym sezonie) 12 dni, w których można jeszcze sprzedać pick 2017 nie był planowany, ani nawet dyskutowany. 

Edytowane przez eMeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mówiąc, że akurat to dość mocno prowokuje nieuczciwość - od razu w głowie zrodził mi się pomysł ustalenia propozycji prócz ustalanej obecnie z innym GMem wymiany dołożyć obietnicę wymianę picku z 2016r z tym GMeM 1 marca by deal się zgadzał.

Obietnica mozna obejsc kazda zasade trejdowa...

 

teraz w połączeniu z faktem, iż jest trade deadline NBA np w 14/15 jest 12 marca mam ledwie 12 dni by tradować pick 2016?

W naszej lidze nie ma trade deadline, wiec nie wiem skad wziales to ograniczenie...

 

Rozumiem to tak, że picki z 2 następnych draftów (2015 i 2016) można wymieniać, a z kolejnego (2017) już nie. Te 18 miesięcy zostało skrócone z 24 miesięcy trochę niefortunnie

Piszecie o tym okresie jak o bugu, a to jest feature. Chodzilo o zabezpieczenie zeby nie odpuszczac zbyt odleglych sezonow i 18 miesiecy wypada 1 marca kiedy to juz jest jasne kto na czym stoi w danym i przyszlym sezonie.

 

Draftowe picki uwzględnione w wymianie nie mogą wybiegać w przyszłość na więcej niż 18 miesięcy od ustalonej daty następnego draftu rookich

następna data draftu to 1.09.15. Czyli można tradować pickami draftów : 1.09.15 i 1.09.16. W okresie 1-12 marca można dealować pickiem z draftu 1.09.17.

Hmmmmm, rzeczywiscie mozna tak to interpretowac, a [przynajmniej mi w FBXie] chodzilo o to, ze te przyszle 18 miesiecy ma obejmowac date draftu, z ktorego sa oddawane picki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o tym okresie jak o bugu, a to jest feature. Chodzilo o zabezpieczenie zeby nie odpuszczac zbyt odleglych sezonow i 18 miesiecy wypada 1 marca kiedy to juz jest jasne kto na czym stoi w danym i przyszlym sezonie. 

 

Wiem po co było to zabezpieczenie, sam zresztą głosowałem żeby nie można było oddać 3 picków pod rząd. Napisałem 'niefortunnie skrócono' bo myślałem że jest trade deadline i wtedy byłby ten dziwny, tylko 12 dniowy okres, gdy można sprzedać pick z 2,5 roku wprzód.

 

Trochę wtopa, bo po połowie sezonu można picki z 3 draftów sprzedać w takim razie (według naszej z januarym interpretacji).

 

 

Hmmmmm, rzeczywiscie mozna tak to interpretowac, a [przynajmniej mi w FBXie] chodzilo o to, ze te przyszle 18 miesiecy ma obejmowac date draftu, z ktorego sa oddawane picki.

 

Czyli chodziło o to, że można sprzedawać picki tylko z tych draftów, które odbędą się w przeciągu 18 miesięcy od bieżącego momentu? Bo tak nie jest napisane po prostu. Myślę, że zapis jest jednoznaczny i ciężko go inaczej zinterpretować niż my to zrobiliśmy. 

 

Tak miało być?

Draftowe picki uwzględnione w wymianie nie mogą wybiegać w przyszłość na więcej niż 18 miesięcy od ustalonej daty następnego draftu rookich
Edytowane przez eMeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem po co było to zabezpieczenie, sam zresztą głosowałem żeby nie można było oddać 3 picków pod rząd. Napisałem 'niefortunnie skrócono' bo myślałem że jest trade deadline i wtedy byłby ten dziwny, tylko 12 dniowy okres, gdy można sprzedać pick z 2,5 roku wprzód.

12-dniowy okres jest wg Waszej interpretacji, a nie tej zamierzonej przeze mnie w FBXie.

 

Trochę wtopa, bo po połowie sezonu można picki z 3 draftów sprzedać w takim razie (według naszej z januarym interpretacji).

No wlasnie. A jak sam wyzej napisales tak nie mialo byc, wiec to blad interpretacji/zapisu.

  

Tak miało być?

Wg mnie ten zapis pomija szczegol od/do czego ma byc to 18 miesiecy ;-)

 

Czyli chodziło o to, że można sprzedawać picki tylko z tych draftów, które odbędą się w przeciągu 18 miesięcy od momentu trejdu?

Dokladnie tak. Moze ten lekko zmodyfikowany zapis jest najlepszy? Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.