Skocz do zawartości

[Liga Roto Dynasty] - REGULAMIN


karl

Rekomendowane odpowiedzi

A moim zdaniem to jest niesprawiedliwe. Według mnie po drafcie a przed możliwością handlowania każdy powinien zejść poniżej limitu pensji.
ale przecież handlowanie z innymi jest głównym i najważniejszym sposobem na zejście z pensji. To nawet nie podlega dyskusji. No bo jak inaczej? Spuszczaniem zawodników ze składu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem to jest niesprawiedliwe. Według mnie po drafcie a przed możliwością handlowania każdy powinien zejść poniżej limitu pensji.

Ale jak mialby to zrobic? Wywalajac graczy, ktorych wlasnie kupil? To bez sensu, juz lepiej dac szanse potrejdowac, a bycie powyzej limitu przy zblizajacym sie deadlinie to zadne uprzywilejowanie. Tym bardziej, ze jak nie znajdzie sie chetny to bedzie zmuszony kogos wywalic.

 

Ja bym tak zrobił - byłoby to dodatkowe utrudnienie w trakcie draftu.

To mocno przeceniasz mozliwosci liczenia pensji w czasie 30 sekundowej licytacji ;-)

 

ale przecież handlowanie z innymi jest głównym i najważniejszym sposobem na zejście z pensji. To nawet nie podlega dyskusji. No bo jak inaczej? Spuszczaniem zawodników ze składu?

Akurat w typowym offseason wiecej osob bedzie schodzic z pensji wywalajac zawodnikow niz trejdujac, ale pierwszy sezon nie ma typowego offseason ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o zamykaniu spraw regulaminowych to...

- chyba mozna zmienic punkt 2.7. na konkretne pensje? Plus liczylem je dla 9 sezonow, a nie 5 ;-)

- omawiana wczoraj kara wywalenia trzeba dopisac do 2.10.

- punkt 3.3 pasuje do FBXa, ale nie pasuje do nas skoro mamy waiverowy budzet ;-)

- odnosnie pustego punktu z draftowymi pickami to tam chyba tylko ma byc zeby nimi nie handlowac na dluzej niz 18 miesiecy do przodu? Czy cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK, najnowszy update regulaminu poszedl

 

Co zostalo dodane?

 

Otóż, są to:

  • dodane zostały pensje debiutantów do pkt.2.7.
  • info nt. tego co się dzieje jak przekroczę drużyny limit pensji po drafcie  (pkt. 2.10 i 2.11.)
  • usunięty pkt 4. Draft picki 
  • wypełniony został 5. Pozostałe zasady, czyli co się dzieje z olewającym grę GM i szukaniem jego zastępstwa. 

Ktoś ma jakieś pytania, uwagi? Jest regulamin wg. Was gotowy do sezonu?

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodane zostały pensje debiutantów do pkt.2.7.

A dlaczego odjales dolara od #1 oraz #2 i gdzie zniknela 4$ z listy?

Pytam glownie dlatego, ze to co opisales daje inne pensje debiutantow niz te na liscie pensji graczy ;-)

 

info nt. tego co się dzieje jak przekroczę drużyny limit pensji po drafcie  (pkt. 2.10 i 2.11.)

"będzie obowiązywać okres karencji trwający 14 dni, bądź do jednego dnia wcześniej niż rozpoczęcie rozgrywek NBA" -- tzn ktore i o co ma decydowac bo to bedzie duza roznica? ;-)

 

Ktoś ma jakieś pytania, uwagi? Jest regulamin wg. Was gotowy do sezonu?

Wg mnie nie bo musimy miec zaklepany sposob ustalania pickow draftowych.

Przeciez to moze miec wplyw na draftowa strategie.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może przedstawisz jakie mamy opcje? Bo jakoś mi w ogóle wypadło z głowy czy było coś na ten temat dyskutowane..

a) tabela roto od ostatniego miejsca? (mecze muszą być rozegrane!)
B) 4 najlepsi gracze (4x82, a jak były kontuzje to kolejni na liście) według np. rankingu z yahoo i suma całej ich produkcji w oddzielnej tabelce roto? Picki od ostatniego miejsca w górę? (czyli model FBX przystosowany do naszej ligi)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może przedstawisz jakie mamy opcje? Bo jakoś mi w ogóle wypadło z głowy czy było coś na ten temat dyskutowane..

AFAIR wcale nie bylo dyskutowane... a szkoda bo moze mialby ktos kreatywny pomysl...

 

1) tabela roto od ostatniego miejsca? (mecze muszą być rozegrane!)

A jak nie beda to co? Wg mnie scenariusz z sama tabela za bardzo zachecaja do sadzania graczy.

 

2) 4 najlepsi gracze (4x82, a jak były kontuzje to kolejni na liście) według np. rankingu z yahoo i suma całej ich produkcji w oddzielnej tabelce roto? Picki od ostatniego miejsca w górę? (czyli model FBX przystosowany do naszej ligi)

W FBXie jest inaczej...

 

IV.3. Kolejność draftu rookich wylicza komisarz ligi po sezonie regularnym na podstawie posortowanej rosnąco dla wszystkich zespołów sumy 492 rozegranych gier wśród graczy z jak najwyższą średnią w danej drużynie

W naszym przypadku to bylyby pensje monsterowe, a nie rank Yahoo.

A poniewaz nic lepszego nie moge wymyslic to tego bym sie trzymal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego odjales dolara od #1 oraz #2 i gdzie zniknela 4$ z listy?

Pytam glownie dlatego, ze to co opisales daje inne pensje debiutantow niz te na liscie pensji graczy ;-)

Poprawione w regulaminie

 

 

 

będzie obowiązywać okres karencji trwający 14 dni, bądź do jednego dnia wcześniej niż rozpoczęcie rozgrywek NBA" -- tzn ktore i o co ma decydowac bo to bedzie duza roznica? ;-)

Nie rozumiem szczerze. Chodzi o to, ze jesli draft mamy wczesniej niz dwa tygodnie przez pierwszym meczem NBA, to te dwa tygodnie się nie liczą. Wówczas czasu na zejście poniżej limitu jest tyle ile brakuje do pierwszego meczu  minus jeden dzień. Chcę uniknąć sytuacji, gdy komuś, kto jest powyżej limitu, zdobędzie już jakieś punkty.

 

 

 

Wg mnie nie bo musimy miec zaklepany sposob ustalania pickow draftowych.

Przeciez to moze miec wplyw na draftowa strategie. 

Ok, rzeczywiscie tego brakuje. Mysle, ze strategia może być następująca: dodatkowo tabela roto, w której z każdej z drużyny bierzemy 8 najbardziej produktywnych zawodników i na podstawie tej tabeli ostatnia drużyna łapie 1. pick itd itd.

 

Tylko co to oznacza "najbardziej produktywnych"? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione w regulaminie

Wiem, ze sie czepiam, ale w regulaminie jest "1. pick: $29,", a Wiggins ma pensje 30$, wiec ktores z tych dwoch wymaga zmiany ;-) 

 

Chodzi o to, ze jesli draft mamy wczesniej niz dwa tygodnie przez pierwszym meczem NBA, to te dwa tygodnie się nie liczą. Wówczas czasu na zejście poniżej limitu jest tyle ile brakuje do pierwszego meczu  minus jeden dzień.

Chodzi mi o to, ze ten przypadek pasuje tylko do tego sezonu, wiec wystarczy albo samo 2 tygodnie albo do poczatku sezonu.

 

Ok, rzeczywiscie tego brakuje. Mysle, ze strategia może być następująca: dodatkowo tabela roto, w której z każdej z drużyny bierzemy 8 najbardziej produktywnych zawodników i na podstawie tej tabeli ostatnia drużyna łapie 1. pick itd itd. Tylko co to oznacza "najbardziej produktywnych"? :smile:

Takich z najwyzsza pensja za dany sezon? ;-) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Takich z najwyzsza pensja za dany sezon? ;-) 

 

A który sezon masz na myśli?

 

Przykład: 4 graczem wg salary w mojej drużynie jest Lance Stevenson, z pensją na sezon 14/15 w wysokości powiedzmy $11. W trakcie sezonu rozgrywa wszystkie spotkania, ale na tyle słabo, że na nast. sezon jego pensja będzie wynosiła tylko $5 i tym samym będzie 9 graczem wg wysokości pensji w moim zespole na sezon 15/16. Wyliczając mój pick będziemy brali pod uwagę graczy z najwyższymi pensjami na sezon 14/15 czy 15/16?

 

Imo chodzi Ci o salary na sezon nadchodzący (15/16), ale chcę się upewnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który sezon masz na myśli?

Za ten, za ktory jest wyliczany pick.

 

Przykład: 4 graczem wg salary w mojej drużynie jest Lance Stevenson, z pensją na sezon 14/15 w wysokości powiedzmy $11. W trakcie sezonu rozgrywa wszystkie spotkania, ale na tyle słabo, że na nast. sezon jego pensja będzie wynosiła tylko $5 i tym samym będzie 9 graczem wg wysokości pensji w moim zespole na sezon 15/16. Wyliczając mój pick będziemy brali pod uwagę graczy z najwyższymi pensjami na sezon 14/15 czy 15/16?

Tak to opisales, ze sam jestem zmieszany, ktory sezon masz na mysli ;-)

Ergo wyjasnie tak: Lance ma pensje 13$ i ona mialaby wplyw przy wyliczaniu picku na draft w 2014 [ktorego nie mielismy bo liga nie istniala], a gdyby w najblizszym sezonie Lance bylby warty 5$ to taka wartosc zostalaby przyjeta do wyliczen pickow na draft 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich z najwyzsza pensja za dany sezon? ;-) 

 

A co z połamańcami? Taki Rose prawdopodobnie byłby w best 8 danego rostera według naszych pensji po korektach. Chociaż może to dobrze?

 

Nie rozumiem tylko co z transferami. Jeżeli zawodnik był u mnie tylko pół sezonu albo ćwierć. Ile meczów musi rozegrać w składzie drużyny żeby przynależeć do niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.