Skocz do zawartości

A może by tak mock forumowy uruchomić?


Slawekmroz

Rekomendowane odpowiedzi

... bo w takich inicjatywach na wiLQa liczyć nie możecie :-)
On nie wychyli się ze swoimi przemyśleniami do momentu draftu i koniec!

A ja chętnie. Mocki powoli ruszają w necie, to i czemu by nie spróbować tutaj? Zawsze by było trochę zabawy w sezonie ogórkowym. A i materiał dodatkowy do studiowania dla tych, co to pierwsze kroki w fantasy baskecie i roto stawiają...

 

O co chodzi? Przede wszystkim - nie o mock, jakie proponuje yahoo od września. Ja mam na myśli fikcyjno/edukacyjny draft wężykowy, tu na forum, bez pośpiechu. Piętnaście osób (żeby zgadzało się z modelem naszych lig), 9 cat jako punkt odniesienia, nie więcej niż 10 rund. Każdy pick z króciutkim uzasadnieniem.

 

Zagląda ktoś tu w wakacje? Są chętni, czujący się na siłach? Ja urlopuję w przyszłym tygodniu, ale od 25go powinienem być online. Wówczas zabawa mogłaby ruszyć, gdyby uzbierała się ekipa.

 

Dajcie znać, czy inicjatywa ma szanse powodzenia.

 

Lista chętnych, aktualizowana mniej więcej na bieżąco:

1. Sławek

2. Bart

3. Wojtek

4. Masud

5. Bulek

6. January

7. mac

8. Tocheck

9. L'e

10. Maryjan

11. Ignazz

 

Nad losowaniem pomyślę jeszcze, zakładam, że jakichś szczególnych mechanizmów stosować w mockach nie trzeba :-)

[EDIT] OK, pomyślałem i poszukałem. Powinna wystarczyć usługa https://www.random.org/lists/. Po losowaniu załączę screenshota z kolejnością. Jeżeli na screenshocie nie zauważycie napisu typu "You have randomized this list 2 times" lub więcej, znaczyć to będzie (do pewnego stopnia oczywiście, liczę na Wasze zaufanie w tej materii), że nie kombinowałem na swoją korzyść :-)

Edytowane przez Slawekmroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo w takich inicjatywach na wiLQa liczyć nie możecie :-)

On nie wychyli się ze swoimi przemyśleniami do momentu draftu i koniec!

Ta opinia [i nienawisc do wezyka] wyklucza moj udzial...

 

O co chodzi? Przede wszystkim - nie o mock, jakie proponuje yahoo od września. Ja mam na myśli fikcyjno/edukacyjny draft wężykowy, tu na forum, bez pośpiechu. Piętnaście osób (żeby zgadzało się z modelem naszych lig), 9 cat jako punkt odniesienia, nie więcej niż 10 rund. Każdy pick z króciutkim uzasadnieniem.

... ale sama koncepcje jak najbardziej popieram ;-)

Zawsze bedzie jakis punkt odniesienia do wartosci nawet jesli w formie kolejnosci, a nie dolarow. 

 

Zagląda ktoś tu w wakacje? Są chętni, czujący się na siłach? Ja urlopuję w przyszłym tygodniu, ale od 25go powinienem być online. Wówczas zabawa mogłaby ruszyć, gdyby uzbierała się ekipa.

Niech ten ostatni tydzien sierpnia bedzie planowanym startem.

I na pewno znajdzie sie 15-osob, juz sa dwie - Ty i Wojtek.

BTW, wymagany jest jakis staz w FB? Np rok? Zeby debiutanci nie draftowali?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nooo, mocka publikacyjnego, z uzasadnieniami to ja jeszcze w formie aukcji nie widziałem :-) Może faktycznie warto i taki zrobić?

Ten pomysł zostawmy już w takim stanie, jak zaproponowałem, bo to spokojna zabawa na długie tygodnie i niech taką zostanie. Ale jeżeli ktoś zechce skrzyknąć ludzi na licytację, gdy yahoo otworzy wrota i skomentować bidy, to ja też chętnie poczytam!

 

wiLQ - załóżmy, że rezerwuję sobie prawo selekcji chętnych. Jeżeli będzie wielu, to będę przebierał i grymasił na doświadczenie/wyniki/uzębienie itd :-)

Edytowane przez Slawekmroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nooo, mocka publikacyjnego, z uzasadnieniami to ja jeszcze w formie aukcji nie widziałem :-) Może faktycznie warto i taki zrobić?

Pomysl fajny tylko to by sie niczym nie roznilo od organizacji zwyklej ligi...

wlacznie z najtrudniejszym czyli znalezieniem wspolnego terminu dla 15 GMow...

 

Snakiem to w sumie ma słaby sens, mock w aukcji w czasie dłuższym na licytacje niż te 1,30 minuty, żeby był czas na uzasadnienia to w sumie tak.

BTW, a moglaby zadzialac jakas forma aukcji tylko poprzez forum? Macie jakies pomysly?

Np wywolywany jest zawodnik, bidy w formie postow i dokladnie za 24 godziny od wywolania najwyzsza kwota wygrywa?

Czy to zbyt wymagajace i za bardzo zalezne od czasu i/lub dostepnosci do internetu?

Moze trzebaby tez dodac jakas zachete do szybkiego ustawiania swoich max kwot tzn np jak nikt nie podbije w ciagu np 5 godzin to aukcja sie konczy automatycznie?

 

No, ale mogę się pobawić, bo jestem ciekaw nie samych wyborów tylko uzasadnień.

Glownie beda takie, ze to najlepszy dostepny gracz w danym momencie ;-) Wg mnie sama kolejnosc tez cos nam mowi, zwlaszcza odnosnie zawodnikow, ktorych wartosc sie jakos istotnie zmienila. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcja forumowa to byłoby coś, co jeszcze nigdy nigdzie nie było przerabiane. Czemu nie spróbować?

Trzeba tylko dwóch rzeczy:

a) jasno określić zasady

B) obecność w mocku tylko i wyłącznie ludzi, którzy często wchodzą na forum

 

I racja Wilq - w snake'u, przynajmniej na początku uzasadnienia byłyby oczywiste. I dlatego to ma taki trochę mniejszy sens. Bo czytać: "wybieram duranta, bo lepiej rzuca trójki niż lebron" to w sumie średnio ciekawie. Za to już czytać: "dałem 85 za Duranta bo uważam, że jest wart tej ceny, a zbiórki i bloki wiem, że zabezpieczę sobię zawodnikami, którzy pojdą za niską cenę" to już jest jakby lepsze. I w miarę upływu czasu można by weryfikować, czy faktycznie to było dobre posunięcie. Zresztą w snake'u wybranie duranta nigdy nie może być bustem, za to w aukcji - no to już różnie bywa.

 

Zresztą jesli się powiedzie - może kiedyś zrobimy normalną ligę z aukcji forumowej?

 

W uzasadnieniach bym się nawet posunął dalej. Niechaj każdy, przy uzasadnieniu przelicytowania zawodnika x, niechaj pisze, czemu nie dawał więcej przy licytacji zawodnika y. Czyli cała taktyka i strategia uczestnika niech będzie jawna - może być, przecież to mock.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko dwóch rzeczy:

a) jasno określić zasady

Zaproponowalem jakies w poprzednim poscie ;-) Moga byc?

 

Wg mnie glowny problem jest ze znalezieniem bilansu ile czasu ma trwac pojedyncza aukcja.

Bo z jednej strony licytacja gracza nie moze trwac pare dni [wtedy by nijak nie starczylo czasu chocby na setke zakupow], ale z drugiej musi byc dostepna dla wszystkich do podbijania [co przy krotszym czasie jednej licytacji wymagaloby codziennego wielokrotnego zagladania na forum przez wiele tygodni].

 

b ) obecność w mocku tylko i wyłącznie ludzi, którzy często wchodzą na forum

Takie kryterium mogloby rozwiazywac jeden problem, ale tworzyloby drugi - znacznie ograniczaloby pule chetnych.

 

Zresztą jesli się powiedzie - może kiedyś zrobimy normalną ligę z aukcji forumowej?

Watpie, bo to musi dlugo trwac. W mocku to nie przeszkadza, ale w prawdziwym drafcie to bylby problem. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł. Tylko skoro to ma być mock, to może niech kilka osób wybiera "razem" np 3osoby:

 

kto z jedynką:

osoba1:

1. durant

2. lbj

3. curry

 

osoba2:

1. lbj

2. durant

3. adavis

 

osoba3:

1. adavis

2. durant

3. lebron

 

1 w "mocku" jest Durant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł. Tylko skoro to ma być mock, to może niech kilka osób wybiera "razem" np 3osoby:

 

kto z jedynką:

osoba1:

1. durant

2. lbj

3. curry

 

Mam wrażenie, że trochę by to zamotało oryginalną frajdę z zabawy i sprowadziłoby temat do suchej publikacji osobistych rankingów.

No i gdzie tu taktyka budowania własnej drużyny w oparciu o dostępne zasoby?:-)

 

Jeżeli potrzebujesz uśredniony rank, to przecież żaden problem wyliczyć taki na podstawie dostepnych w necie mocków (będzie ich coraz więcej). 

 

Glownie beda takie, ze to najlepszy dostepny gracz w danym momencie ;-) 

 

Mam nadzieje, że jednak nie. Przynajmniej ja będę się starał pisać szerzej. Bo przecież nawet jeżeli bierze się taktyka Best Player Available - zawsze można pójść krok dalej i uzasadnić, dlaczego gracz będzie w zbliżającym się sezonie najlepszym z dostępnych. A jako że draft jest tylko zabawą - nie widzę problemu z porównywaniem i odniesieniami do graczy będących jeszcze w puli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.