Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, Sewer napisał:

Nie wiem skąd jesteś @ptak ale mi jako osobie która nie jest z Poznania miasto kojarzy się m.in właśnie z Lechem i futbolem, koziołkami, z rogalem świętomarcińskim, piękną starówką - piłka jest towarem eksportowym miasta a już tym bardziej zagranicą.Za to pochodzę z Łodzi i mogę stwierdzić jedno, są kibice ŁKS'u i Widzewa i ,,normalsi'' którzy mają dosyć wszystkich tych wojenek a przede wszystkim bazgrołów na nowo wyremontowanych kamienicach za miliony.

@ptak chodzi o to że miasto nie daje złamanego grosza na Lecha. Gdzie taki Wrocław dokłada prawie 10 milionów rocznie. I to bez uwzględnienia miejskich spółek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Braveheart22 napisał:

Raków pod względem intensywności gry, poruszania się zawodników bez piłki to nie jest polski klub. Tam widać zalążek Zachodu. 

Mi najbardziej imponuje, że ten walec został zbudowany na zdrowych zasadach, a nie podbieraniu najlepszych graczy z ligi tak jak to robił Cupiał czy chociażby Bayern w Bundeslidze, tam w zasadzie poza Ivim nie na większych gwiazd a kadra jest na tyle równa, że Papszun może swobodnie żonglować składem bez utraty na jakości

Godzinę temu, Sewer napisał:

Nie wiem skąd jesteś @ptak ale mi jako osobie która nie jest z Poznania miasto kojarzy się m.in właśnie z Lechem i futbolem, koziołkami, z rogalem świętomarcińskim, piękną starówką - piłka jest towarem eksportowym miasta a już tym bardziej zagranicą.Za to pochodzę z Łodzi i mogę stwierdzić jedno, są kibice ŁKS'u i Widzewa i ,,normalsi'' którzy mają dosyć wszystkich tych wojenek a przede wszystkim bazgrołów na nowo wyremontowanych kamienicach za miliony.

w Polsce w większości przypadków jest tak, że moda na klub jest wtedy gdy są wyniki, ten Poznań, który tak niby żyje piłką miał Lecha kompletnie w dupie jeszcze na przełomie roku gdzie był problem z zapełnieniem połowy stadionu, to samo jest teraz w Szczecinie pomimo nowego, pięknego obiektu 

dlatego o ile mogę zrozumieć złość na wandalizm i bazgranie po murach, to jednak Łodź na skalę kraju jest czymś unikatowym i te przywiązanie do barw i zainteresowanie meczami bez względu na wyniki wypadałoby docenić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Mi najbardziej imponuje, że ten walec został zbudowany na zdrowych zasadach, a nie podbieraniu najlepszych graczy z ligi tak jak to robił Cupiał czy chociażby Bayern w Bundeslidze, tam w zasadzie poza Ivim nie na większych gwiazd a kadra jest na tyle równa, że Papszun może swobodnie żonglować składem bez utraty na jakości

No fajnie im wychodzi scouting, o czym już bodajże Qcin pisał. Plus potrafią fajnych graczy przekonać, co do tego projektu, a to często nie jest łatwe w naszych warunkach. 

Do tego Papszun (mimo, że nie jest przyjemnym trenerem dla zawodników czy nawet swoich współpracowników) wyciąga z nich to, co najlepsze. 

Brakuje im jeszcze lepszego napadziora i to chyba będzie temat nr 1 na letnie okienko transferowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, fluber napisał:

@ptak chodzi o to że miasto nie daje złamanego grosza na Lecha. Gdzie taki Wrocław dokłada prawie 10 milionów rocznie. I to bez uwzględnienia miejskich spółek 

I to jest zdrowa sytuacja, jedyne na co miasto powinno dokładać to szkolenie młodzieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Sewer napisał:

I to jest zdrowa sytuacja, jedyne na co miasto powinno dokładać to szkolenie młodzieży.

Nie zgadzam się. Miasto ma promocje więc powinno dokładać a zwłaszcza jak zespół występie poza granicami Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, LAF napisał:

Nie zgadzam się. Miasto ma promocje więc powinno dokładać a zwłaszcza jak zespół występie poza granicami Polski. 

Jaka promocja? W polskich realiach klub piłkarski w mieście to żadna promocja, a pompowanie publicznej kasy (oficjalnie i na lewo) plus bandyterka na trybunach plus często powiązana bandyterka narkotykowa     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Grzechu napisał:

Jaka promocja? W polskich realiach klub piłkarski w mieście to żadna promocja, a pompowanie publicznej kasy (oficjalnie i na lewo) plus bandyterka na trybunach plus często powiązana bandyterka narkotykowa     

No to zależy jaki klub to po pierwsze 

Po drugie sporo ludzi przyjeżdża z innych miast / krajów i wydają na lokalne podmioty. 

Edytowane przez LAF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

Gdzie taki Wrocław dokłada prawie 10 milionów rocznie. I to bez uwzględnienia miejskich spółek 

Btw, władzom miasta to na rękę. Idealne miejsce do obsadzenia na różnych stołkach "kolesi", przy okazji dorobienia się na boku. A gdyby przyszedł prywatny inwestor z prawdziwego zdarzenia to by szybciutko kurek zakręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzechu napisał:

plus bandyterka na trybunach plus często powiązana bandyterka narkotykowa     

to tak samo proponuję znieść dotacje na Policję, tam też pracują skorumpowani, powiązani z bandziorami wykolejeńcy 

mało mnie rzeczy w rodzimym sporcie denerwuje jak takie uogólnianie, jestem pewny, że nigdy na żadnym meczu piłkarskim nie byłeś i Cię to w ogóle nie interesuje 

 

tymczasem kapitalny mecz Ruch-ŁKS na szczycie pierwszej ligi 

---------------

 

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2023 o 06:41, ptak napisał:

W Gliwicach więcej ludzi sympatyzuje z Piastem, ale Piast to tylko Gliwice i jakieś wioski obok. Żabole to fc rozrzucone po całym Górnym Śląsku. W teorii więcej ma Ruch, nie przekłada się to na frekwencję.

Nie sposób mi się z tym zgodzić, owszem Mistrzostwo spowodowało, że Piast zyskał trochę kibiców ale nadal Górnik ma tam bardzo silną reprezentację. W całym GOP-ie to się tak Ruch ma więcej kibiców od Górnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jest w tym momencie taki, że latem Michał Skóraś otrzyma zgodę na transfer i to na sto procent. Ta sprawa powoli zaczyna nabierać rozpędu, a ofert jest mnóstwo. Nie będzie czekania do czerwca lub lipca - stwierdził.

- Tajemnica, co do nowego klubu jest pilnie strzeżona, a sam zawodnik ma kosztować siedem milionów euro. Cena nie będzie podbijana, bo dogadali się przy stole przy podpisywaniu kontraktu - dodał.
 

Ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Me Myself and I napisał:

dobry plan, pozbyć się póki jeszcze wygląda że jest coś warty. za rok wróci jak się odkręci z ławki jakiegoś średniaka, bo treningi były za ciężkie

nikt kto zostaje sprzedany za takie siano nie wraca po roku, w ogóle ostatnimi czasy mamy bardzo mało takich powrotów, więc możesz powoli wyzbywać się tego stereotypu, no chyba, że hejtujesz dla zasady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.