Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Pablo81 napisał:

Ciekawe tez, kto by mu pensje placil? Na pewno Spezia nie partycypowalaby w kosztach, skoro Dragowski gra w s11. A Lecha na tyle nie stac (pewnie taki Ishak zarabia ze 2-3x mniej).

Co innego z Kownackim. On przed wypozyczeniem do Lecha po prostu nie lapal sie w Fortunie po pasmie kontuzji.

Ja mówiąc Kownacki mam na myśli tego obecnego, który strzela aż miło. Nie wiedząc w jakiej będzie formie, przed sezonem typowałem powrót do Polskiej ligi własnie do Lecha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragowski w Violi dostawał 800000€. Spezia ma mniejszy budżet więc nie stawiam na to, że płacą mu więcej skoro brali go w mega promocji.  Jeżeli uważasz, że Ishak gra za 300000€ na sezon to gratulacje. Bo mowa jest o 1000000. 

Przecież kasa to jest główny argument dla piłkarza. Nie każdy jest jak Grabarz, który zrezygnował z pieniędzy w Anglii żeby regularnie grać.

p.s. nawet jeżeli się mylę, to Lech nawet nie próbował zatrudnić bramkarza. To jest coś czego nie potrafię zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ptak napisał:

p.s. nawet jeżeli się mylę, to Lech nawet nie próbował zatrudnić bramkarza. To jest coś czego nie potrafię zrozumieć.

A Dominik Holec ? Niby widnieje, że został pozyskany. 
 

Ogólnie ten Sousa nie daje rady psychicznie. Widać, że umiejętności ma. Marchwiński to jeszcze nie to i tak trochę na siłę moim zdaniem, ale lepszego nie ma. Jednak to są drobne mankamenty w porównaniu z bramkarzem, który jest mega elektryczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ptak napisał:

Dragowski w Violi dostawał 800000€. Spezia ma mniejszy budżet więc nie stawiam na to, że płacą mu więcej skoro brali go w mega promocji.  Jeżeli uważasz, że Ishak gra za 300000€ na sezon to gratulacje. Bo mowa jest o 1000000. 

Przecież kasa to jest główny argument dla piłkarza. Nie każdy jest jak Grabarz, który zrezygnował z pieniędzy w Anglii żeby regularnie grać.

p.s. nawet jeżeli się mylę, to Lech nawet nie próbował zatrudnić bramkarza. To jest coś czego nie potrafię zrozumieć.

Grabara to grał w 2 drużynie Liverpoolu bez szans na występy w 1 drużynie dlatego odszedł. A odchodzą by zarabiać lepsze pieniądze i jednocześnie grać w lepszych ligach. Sądzisz że jakby posmarowali to Drągowski wróciłby do Lecha? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że w obliczu czerwonej kartki Pope'a to Diabły ładnie załatwiły Sroki z bramkarzem ale z drugiej strony dla mnie te reguły, że zawodnik z klubu A przechodząc do klubu B nie może grać w pucharach, bo już grał dla klubu A są durne. Wyobrażacie sobie w LM iż w okienku zimowym np. Mbappe idzie do Realu ale nie może grać przeciwko Liverpoolowi, bo już grał w fazie grupowej dla PSG? Ja nie i na szczęście UEFA zmieniła kilka lat temu zasady, czas by inni też poszli za tym nawet jeśli chodzi o Curacao Cup. Gdyby zmieniono to Dubravka miałby i złoto i srebro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2023 o 10:05, ely3 napisał:

Bo żaden powązny sponsor nie wyłoży dużych pieniędzy by być kojarzony z takimi akcjami. Na dodatek normalnie to ci co są na filmiku powinni dostać zakazy stadionowe. A u nas włos im z głowy nie spadnie bo ci kibole mają wpływ na działanie klubu a delikatnie mówiąc zarządzający z nich są żadni.. Jeśli chce podnoszenia poziomu to wszyscy z tego filmu powinni mieć dożywotnie zakazy.I tak się to dzieje w Anglii Włoszech . Jak myślisz ktokolwiek dostanie zakaz?

W PLK, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej koszykówki nie ma żadnych awantur, a mimo to szorujemy dno. Euroliga? Nawet nie ma takiej opcji, bo najprawdopodobniej zakończyłoby się bez żadnej wygranej i wieloma blowoutami. EuroCup (drugi poziom rozgrywek w Europie) - Śląsk jest na zaproszenie ligi, bo sportowo prawie na pewno nie dostałby się do tych rozgrywek. Bilans? 1-13 (oczywiście najgorszy spośród wszystkich 20 ekip grających). W tamtym sezonie 3-13 i przedostatni bilans w całym EuroCupie. Liga Mistrzów (trzeci poziom rozgrywek) - Legia bilans 1-5 w pierwszej fazie rozgrywek i wypad. Tamten sezon Stal Ostrów też 1-5 w pierwszej fazie i wypad. W tamtym sezonie dalej awansowały Falco (Węgry) czy Cluj (Rumunia). Więc w podobnej dupie jesteśmy w kosza, gdzie poziom naszych ekip schodzi coraz niżej i jesteśmy workami do bicia na 2 i 3 poziomie rozgrywek europejskich. I możemy pomarzyć, aby mieć ekipy pokroju Prometey (Ukraina), London Lions (Anglia, która dotychczas była outsiderem w kosza), Cluj (Rumunia), Żalgiris Kowno (Litwa).

W piłce nożnej i kosza jesteśmy słabi i niezależnie czy awantury są (piłka nożna) czy ich nie ma (koszykówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wyparlo napisał:

W PLK, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej koszykówki nie ma żadnych awantur, a mimo to szorujemy dno

Bo meczów koszykówki nikt nie ogląda. W Canal plus kiedyś pokazywali oglądalnośc meczów pucharowych i to było na poziomie 10-12 tys widzów. Koszykóka w polsce to kompletna nisza. Najsłabnszy medialnie sport drużynowy. 

Siatkówka, żużel, ;piłka ręczna zjada . Nawet sukcesy kadry na MS czy ME miały gorszą oglądalnosć niż piłka ręczna o siacie nie wspominając. Mnie widzów ściąga tylko hokej na lodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ely3 napisał:

Najsłabnszy medialnie sport drużynowy.

ale jak to oglądać jak najczęściej hala wygląda jak sala gimnastyczna z lat 90., napaćkane reklamami na poziomie "nauka angielskiego w budzie obok" na wszystkim co się rusza i nie rusza, biegają jakieś no-name i w dodatku są słabi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Me Myself and I napisał:

ale jak to oglądać jak najczęściej hala wygląda jak sala gimnastyczna z lat 90., napaćkane reklamami na poziomie "nauka angielskiego w budzie obok" na wszystkim co się rusza i nie rusza

liga siatkarska wygląda podobnie (hale często te same, reklam jeszcze więcej), a jest w top4 najlepszych lig na świecie

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie odnoszę wrażenie, że niektórzy tutaj dziwią się , że nasza liga jest mało popularna , ale powiedzmy sobie szczerze jak ma być popularna skoro na Polskim forum KOSZYKÓWKI temat poświęcony rozgrywkom jej ma ledwie kilkanaście stron a jesteśmy przy końcu RS / faza pucharowa rozgrywek Europejskich ( tutaj zaskoczę Was , ale polski zespół jeszcze nie odpadł z Pucharów ba powiem więcej gdyby nie arbitrzy pro niemieccy byłby na I miejscu w swojej grupie ) 

Jedna sprawa to wesoły Radosław , który wprowadził przepis o Polaku co powoduje , że później nie ma na porządnych zagranicznych bo Polacy biorą więcej niż powinni. Kolejna sprawa to słaby system szkolenia gdyż nie ma w Polsce klubu , który by szkolił młodzież i ogrywał ich w naszej lidze gdyż zaraz spadek pewnie by był.

Natomiast najważniejszą rzeczą to medialność. Jakoś o tym , że Magda Linetty ( czy jak jej tam ) coś tam wygrała w tenisie i Ja gdzie ogólnie mam w dupie tenis usłyszałem o niej z mediów. A przypomnę , że Polski klub mierzy się z potężnym Tureckim klubem gdzie może sprawić niespodziankę i go przejść to pewnie niewielu z Was słyszało. Ja nie wnikam co zrobić aby to naprawić bo od tego jest Radosław i jego świta, ale pewnie to by przyciągnęło sponsorów a co za tym idzie liga była by mocniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, LAF napisał:

Jakoś o tym , że Magda Linetty ( czy jak jej tam ) coś tam wygrała w tenisie i Ja gdzie ogólnie mam w dupie tenis usłyszałem o niej z mediów. A przypomnę , że Polski klub mierzy się z potężnym Tureckim klubem

Magda Linetty była w półfinale jednego z czterech najważniejszych turniejów tenisowych na świecie. Anwil Włocławek gra w jakimś Pucharze Intertoto na sterydach na peryferiach poważnego sportu, gdzie nawet na forum kosza robienie z tego wydarzenia byłoby dziwne. ;] 

(tzn. to może być wydarzenie dla fanów Anwilu, bo tak obiektywnie czwarty co do ważności europejski puchar gdzie ~10% najlepszych euro-koszykarzy miałoby rację bytu w NBA to +- poziom piłkarskiej Ekstraklapy, dlatego chyba Stal tam grała w finale niedawno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, potwierdzam, ten puchar jest meh. Żaden potężny turecki klub tylko outsider ligi tureckiej w strefie spadkowej na 15 miejscu z 16 w lidze, możliwe że spadną z ligi a i tak pewnie wpierdolą Anwilowi :]

Euroliga, eurocup i liga mistrzów. Fiba to puchar sołtysa. Porównanie tego z półfinałem Wimbledonu to lol. I @BMF zawyżył, nie 10% a 2% i to może w G League.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LAF mi osobiście bardzo podobają się relacje z obozu Anwilu i gorąco zachęcam abyś pisał i częściej i przede wszystkim więcej. Bardzo dobrze się to czyta. Tym lepiej ze na szczęście nie gra w naszej lidze CP ani Book bo wtedy odbiór mógłby być trudniejszy. ;)

mila lektura te twoje posty. Prośba o więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.