Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Pablo81 napisał:

Akurat nie wiem, dlaczego fani piszą i winie Glazerow. ManU jest w czołówce wydatków na transfery, a jeśli chodzi o trenerów, to próbowali już od każdej strony.

Dlatego, że klub się nie rozwija, infrastruktura klubowa leży. Old Trafford od dawien dawna wymaga remontu ale Glazurnicy wbite, ośrodek treningowy wymaga remontu ale Glazurnicy wbite, Akademia nie jest odpowiednio wspierana ale Glazurnicy wbite. Transfery też nie zawsze były takie jakie akurat chcieli trenerzy i nie chodzi nawet o konkrety tylko o dane pozycje, sporo było też narzuconych z góry jak np Pogba, bo marketingowo miało być git a nie sportowo. Już nie wspomnę o tym ile pieniędzy Glazurnicy wypompowują z klubu. Glazurnicy to szkodnicy i praktycznie każdy fan United to powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pepis21 napisał:

Dlatego, że klub się nie rozwija, infrastruktura klubowa leży. Old Trafford od dawien dawna wymaga remontu ale Glazurnicy wbite, ośrodek treningowy wymaga remontu ale Glazurnicy wbite, Akademia nie jest odpowiednio wspierana ale Glazurnicy wbite. Transfery też nie zawsze były takie jakie akurat chcieli trenerzy i nie chodzi nawet o konkrety tylko o dane pozycje, sporo było też narzuconych z góry jak np Pogba, bo marketingowo miało być git a nie sportowo. Już nie wspomnę o tym ile pieniędzy Glazurnicy wypompowują z klubu. Glazurnicy to szkodnicy i praktycznie każdy fan United to powie.

Powielasz kompletne bzdury!!!

1.  Mam Utd ma najwięcej wychowanków z klubów PL w 5 najsilniejszych ligach Europy (stan na 2020r., W zestawieniu z 2014 byli na drugim miejscu).

https://www.manutd.pl/2020/11/15/man-utd-z-najwieksza-liczba-wychowankow-grajacych-w-pieciu-najlepszych-ligach-w-europie-wsrod-klubow-premier-league/

2. Mam Utd ma najbardziej ujemne saldo transferowe ze wszystkich klubów PL za ostatnie 5 lat.

https://www.transfermarkt.pl/premier-league/fuenfjahresvergleich/wettbewerb/GB1

 

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Pablo81 napisał:

Powielasz kompletne bzdury!!!

No właśnie nie. Liczba wychowanków nie znaczy, że Carrington jest w świetnej kondycji. Po pierwszej wizycie w ośrodku treningowym był nawet komentarz Ronaldo nt. basenu bodajże.

O, znalazłem: https://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-10867623/Man-Utd-Cristiano-Ronaldo-forced-staff-upgrade-swimming-pool-safety-hazard-complaint.html

Wiesz, że wydatki transferowe to nie wyznacznik kondycji finansowej klubu? Nie uwzględniłeś ani zysku/straty ani przychodu.  W sezonie 19/20 przychód mieli najwyższy w lidze:

https://www.statista.com/statistics/566666/premier-league-clubs-by-revenue/

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Pablo81 napisał:

Powielasz kompletne bzdury!!!

Z czym? Z tym, że Old Trafford jest w opłakanym stanie? Z tym, że ośrodek treningowy wymaga remontu? Ten link z wychowankami jest sprzed dwóch lat, większości z nich już w klubie nie ma. Cyferkowo problemów niby nie ma większych, bo Edek w to akurat umiał bardzo dobrze i to jedyna rzecz na której się znał.

49 minut temu, RappaR napisał:

Właściciele chcą na swoim biznesie zarobić - niedopuszczalne !!!1

Tu nie chodzi o to, że chcą zarobić tylko o to, że dla nich bardziej się liczy kasa aniżeli sukcesy. Zrobili sobie dojną krowę z United a klub stoi w miejscu i się nie rozwija. Gdyby to był normalny biznes to by padł pod naporem konkurencji, ale to piłka nożna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cardi napisał:

No właśnie nie. Liczba wychowanków nie znaczy, że Carrington jest w świetnej kondycji. Po pierwszej wizycie w ośrodku treningowym był nawet komentarz Ronaldo nt. basenu bodajże.

O, znalazłem: https://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-10867623/Man-Utd-Cristiano-Ronaldo-forced-staff-upgrade-swimming-pool-safety-hazard-complaint.html

Wiesz, że wydatki transferowe to nie wyznacznik kondycji finansowej klubu? Nie uwzględniłeś ani zysku/straty ani przychodu.  W sezonie 19/20 przychód mieli najwyższy w lidze:

https://www.statista.com/statistics/566666/premier-league-clubs-by-revenue/

Nie mówię, że jest wyznacznikiem dyspozycji finansowej, bo mnie to nie obchodzi. Nie jestem księgowym Glazerow. Faktem jest, że wydają NAJWIĘCEJ kasy na wzmocnienia. Więc jaki to argument, że ManU gra slabo, bo właściciel dusigrosz. 

Jak dla Ciebie świadectwem stanu obiektów jest ostatni wywiad z CR to ciężko mi dyskutować, bo uważam np. Ralfa za sporego fachowca :)

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Trafford_Training_Centre

W 2013 wladowali w to kolejne 25 baniek. Pracuje tam na codzien 300 osób.

11 minut temu, Pepis21 napisał:

Z czym? Z tym, że Old Trafford jest w opłakanym stanie? Z tym, że ośrodek treningowy wymaga remontu? Ten link z wychowankami jest sprzed dwóch lat, większości z nich już w klubie nie ma. Cyferkowo problemów niby nie ma większych, bo Edek w to akurat umiał bardzo dobrze i to jedyna rzecz na której się znał.

Tu nie chodzi o to, że chcą zarobić tylko o to, że dla nich bardziej się liczy kasa aniżeli sukcesy. Zrobili sobie dojną krowę z United a klub stoi w miejscu i się nie rozwija. Gdyby to był normalny biznes to by padł pod naporem konkurencji, ale to piłka nożna.

https://www.transfermarkt.com/premier-league/eigengewaechse/wettbewerb/GB1/plus/1

No proszę Cię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pablo81 napisał:

Nie mówię, że jest wyznacznikiem dyspozycji finansowej, bo mnie to nie obchodzi. Nie jestem księgowym Glazerow. Faktem jest, że wydają NAJWIĘCEJ kasy na wzmocnienia. Więc jaki to argument, że ManU gra slabo, bo właściciel dusigrosz. 

Taki, że jeżeli zarabiasz 20zł i przeznaczasz 2zł na transfery to jesteś dusigroszem w porównaniu z kimś, kto zarabia 6zł i wydaje 1,8zł.

17 minut temu, Pablo81 napisał:

Jak dla Ciebie świadectwem stanu obiektów jest ostatni wywiad z CR to ciężko mi dyskutować, bo uważam np. Ralfa za sporego fachowca :)

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Trafford_Training_Centre

W 2013 wladowali w to kolejne 25 baniek. Pracuje tam na codzien 300 osób.

Jak dla Ciebie link z wypowiedzią z końca maja oznacza "ostatni wywiad", który pojawi się w środę to nie mamy co dalej dyskutować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Taki, że jeżeli zarabiasz 20zł i przeznaczasz 2zł na transfery to jesteś dusigroszem w porównaniu z kimś, kto zarabia 6zł i wydaje 1,8zł.

Jak dla Ciebie link z wypowiedzią z końca maja oznacza "ostatni wywiad", który pojawi się w środę to nie mamy co dalej dyskutować :) 

Wydają najwięcej! 2,5x więcej od ManCity. I to powoduje w twojej opinii, że wina Glazerow jest niedofinansowanie kadry -> brak sukcesów? Bez jaj :)

WYDAJĄ NA TRANSFERY 2,5X TYLE CO CITY! 

I odniosłem sie do tego, że podpierasz się subiektywna opinia, a nie tym, czy jest ona z końca maja czy z sierpnia.

https://www.transfermarkt.com/premier-league/eigengewaechse/wettbewerb/GB1/plus/1

Link odnośnie wychowanków. Jak oni dają radę ich szkolić z takimi c***owymi basenami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Pepis21 napisał:

Tu nie chodzi o to, że chcą zarobić tylko o to, że dla nich bardziej się liczy kasa aniżeli sukcesy. Zrobili sobie dojną krowę z United a klub stoi w miejscu i się nie rozwija. Gdyby to był normalny biznes to by padł pod naporem konkurencji, ale to piłka nożna.

Tragiczne, dla biznesmena się liczy kasa, a nie klepanie po plecach przez fanów 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pepis21 napisał:

Tylko City wydaje te pieniądze mądrzej. Ot różnica. Zobacz jak długo w klubie nie było dyrektora sportowego tylko Edek, który nie ma pojęcia się zajmował transferami.

Ale nie tego tyczył się zarzut. Zupełnie z zewnątrz dyskusji bez jakiś swoich forsowanych tez nie do końca można się zgodzić z twoimi tak postawionymi zarzutami. 

Z perspektywy czasu zawsze można o każdym napisać ze mógł mądrzej wydać pieniądz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pepis21 napisał:

Tylko City wydaje te pieniądze mądrzej. Ot różnica. Zobacz jak długo w klubie nie było dyrektora sportowego tylko Edek, który nie ma pojęcia się zajmował transferami.

To wizeli chyba najlepszego speca od transferow, czyli Rangnicka. Projekt nie wyszedl, bo wszyscy cisnieniowali się wynikami na już 

Mieli też trochę pecha do szkoleniowców, bo taki Klopp wyniósł Liverpool na wyższy poziom. Tak samo Pep. Sytuacja jak z Arteta w Arsenalu w ManU by nie przeszła. Po pierwszych niepowodzeniach ludzie by ich zjedli, gdyby go nie zwolnili.

Widac, że mają straszne parcie na wynik, przepłacają takich Anthonych czy Casemiro. Tu trzeba spokoju, dania szansy jednej mysli. Postawa fanów nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

To wizeli chyba najlepszego speca od transferow, czyli Rangnicka. Projekt nie wyszedl, bo wszyscy cisnieniowali się wynikami na już

Ralf był tymczasowym i od początku takim miał być. Chciał zimą chociażby napastnika i nie dostał nikogo, więc czy to jego wina? No niezbyt.

4 minuty temu, Pablo81 napisał:

Widac, że mają straszne parcie na wynik, przepłacają takich Anthonych czy Casemiro. Tu trzeba spokoju, dania szansy jednej mysli. Postawa fanów nie pomaga.

Casemiro i Antony na razie grają dobrze. To, że kluby EPL płacą więcej za transfery niż powinny to nihil novi.

Mou został zwolniony przez piłkarzy głównie, choć zarząd dając z miejsca najwyższą tygodniówkę Sanchezowi i stając chociażby po stronie takiego Pogby w tym wyraźnie pomógł. OGS prawdopodobnie też przez piłkarzy został pogoniony. LvG zwolnił zarząd, bo Mou był dostępny choć akurat on fajnie młodych wprowadzał. Moyes to akurat dobrze, że poleciał.

10 minut temu, RappaR napisał:

Tragiczne, dla biznesmena się liczy kasa, a nie klepanie po plecach przez fanów

Tylko to jest sport, więc fani w tym wszystkim są bardzo ważni i musisz się z tym liczyć, w Tampa Bay też ich nienawidzą i to pomimo zdobycia Super Bowl w 2021.

9 minut temu, ignazz napisał:

Ale nie tego tyczył się zarzut. Zupełnie z zewnątrz dyskusji bez jakiś swoich forsowanych tez nie do końca można się zgodzić z twoimi tak postawionymi zarzutami. 

Jeżeli mnie pamięć nie myli to chyba też jesteś kibicem Diabłów, więc sam widzisz jaki bajzel nadal panuje w klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pablo81 napisał:

Wydają najwięcej! 2,5x więcej od ManCity. I to powoduje w twojej opinii, że wina Glazerow jest niedofinansowanie kadry -> brak sukcesów? Bez jaj :)

WYDAJĄ NA TRANSFERY 2,5X TYLE CO CITY! 

Nie fluberuj, tylko na stronce masz 2 tabelki, za 5 ostatnich lat masz rację, za 10 już różnica jest niewielka. To świadczy o tym, że City przeszło przebudowę wcześniej (Guardiola przyszedł w 2016), a United ciągle ją przechodzi. Odkąd na Etihad jest Pep, to na Old Trafford byli van Dzban, Mou, OGS, Rangnick i EtH. Od 2013 roku był tam też Woodward, 4 trenerów w 6 lat, 4 wizje budowania klubu (z czego ta Rangnicka zupełnie olana, mimo że typ miał być konsultantem transferowym, to mieli na niego wyjebane), nieogarniający dyrektor sportowy no i efekt jest jaki jest. 

Odpowiedz sobie na pytanie kto podpisuje papiery zatrudniające nowych trenerów i dyrektora sportowego, a będziesz miał winowajcę tak długiej i pojebanej przebudowy bez ładu i składu.

1 godzinę temu, Pablo81 napisał:

I odniosłem sie do tego, że podpierasz się subiektywna opinia, a nie tym, czy jest ona z końca maja czy z sierpnia.

https://www.transfermarkt.com/premier-league/eigengewaechse/wettbewerb/GB1/plus/1

Link odnośnie wychowanków. Jak oni dają radę ich szkolić z takimi c***owymi basenami?

No dają radę mimo przeciwności. Gdyby Blagierzy nie zapuścili Carrington to może byłaby powtórka rocznika 92, a tak to trzeba chuchać i dmuchać na Garnacho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pepis21 napisał:

Ralf był tymczasowym i od początku takim miał być.

Ale później miał zostać w klubie, a nie dogadali się. To mnie boli w tej sytuacji z nim, bo gość jako konsultant lub nawet dyrektor od transferów robiłby swoje po cichu. 

Teraz polują na van der Sara, ciekawe co z tego wyjdzie i ile będą musieli zapłacić Ajaxowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, matek napisał:

Teraz polują na van der Sara, ciekawe co z tego wyjdzie i ile będą musieli zapłacić Ajaxowi. 

A jego to przypadkiem nie chcieli od razu po końcu kariery? Coś kojarzę że odmówił przez jakiś temat z żoną. Ale może pomyliłem ludzi.

 

edit: nie pomyliłem: In December 2009, Van Kesteren was admitted to the hospital just two days before Christmas, reports said she had suffered a suspected brain haemorrhage and was in a "very poor" condition. Van der Sar was granted indefinite leave following his wife's collapse, and it is understood that she has made a good recovery, with no long-term effects.

vdS odszedł z MU w 2011.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, matek napisał:

Ale później miał zostać w klubie, a nie dogadali się. To mnie boli w tej sytuacji z nim, bo gość jako konsultant lub nawet dyrektor od transferów robiłby swoje po cichu.

Mnie też to z jednej strony trochę boli a z drugiej? Olano go zimą w sprawie transferów, olano go później gdy mówił o potrzebie co najmniej 10 wzmocnień, więc w gruncie rzeczy klub i tak nie brał pod uwagę jego zdania tak że dla niego samego może dobrze iż odszedł. Później Ten Haga w to wkręcili i całą winę zwalili na niego.

14 minut temu, matek napisał:

Teraz polują na van der Sara, ciekawe co z tego wyjdzie i ile będą musieli zapłacić Ajaxowi. 

Wątpię aby się udało, to nie pierwszy raz kiedy łączy się VDS-a z United i jak widać ten dalej jest w Ajaxie gdzie najwidoczniej jest mu dobrze.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.