Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwagę oczekiwania i talent to Pedri jest dla mnie największym rozczarowaniem w Barcelonie. O ile w meczach z ogórkami w lidze wygląda nieźle ale tylko nieźle, nic ponad to, tak w meczach z lepszymi drużynami to jest bardzo słabo. Barella czy Kimmich przykrywają go czapką w bezpośrednich starciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał:

Rennais jest mocne. Zresztą oni przed tym sezonem chyba 3 gości za ponad 20 milionów pozyskali. 

Czyli coś czego Lazio nie zrobilo pewnie od czasów crespo

Tam nie ma piłkarzy pokroju Milinkovicia-Savicia i nigdy nie będzie. Gdyby obie drużyny grały na 100%, Lazio by to wzięło.

58 minut temu, Kepler napisał:

Biorąc pod uwagę oczekiwania i talent to Pedri jest dla mnie największym rozczarowaniem w Barcelonie. O ile w meczach z ogórkami w lidze wygląda nieźle ale tylko nieźle, nic ponad to, tak w meczach z lepszymi drużynami to jest bardzo słabo. Barella czy Kimmich przykrywają go czapką w bezpośrednich starciach.

Barella jest kurewsko niedoceniany, a to TOP na swojej pozycji. Często go oglądam i zawsze zazdro, że Inter go wyjął za 30 mln. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2022 o 16:52, Cardi napisał:

I co po hajsie, skoro jakość sportowa idzie do UK, a Hiszpańskie kluby muszą sobie wyrzeźbić grajków z tanich transferów i z akademii?

Jak sprzedają grajków i dostają za nich gruby pieniądz to raczej nie zastanawiają się nad tym co dalej.

Tak po meczu:

LewyMem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kepler napisał:

Biorąc pod uwagę oczekiwania i talent to Pedri jest dla mnie największym rozczarowaniem w Barcelonie. O ile w meczach z ogórkami w lidze wygląda nieźle ale tylko nieźle, nic ponad to, tak w meczach z lepszymi drużynami to jest bardzo słabo. Barella czy Kimmich przykrywają go czapką w bezpośrednich starciach.

Pedri ma 20 lat.. dwadzieścia lat.. oczekiwanie od niego, że będzie dźwigał pomoc Barcelony w dzisiejszych czasach jest po prostu pewnym oderwaniem od rzeczywistości. 

Za duże masz wymagania odnoście Barcelony - to jest dopiero projekt -  Barcelona może być dobra za 3-4 lata. Niestety akurat wtedy gdy Lewandowski zakończy karierę.

A i muszę patrzeć przy zatrudnianiu czy zawodnik myśli. Bo to co tam widzę momentami na boisku.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, steve napisał:

Te wpadki z Barcelona i Utd to był rok 17 i 19, dosyć dawno temu. Tak samo wtedy Juventus to był top w Europie, już nie jest. A mówimy o ostatnich kilku latach i na teraz która liga jest lepsza. A odpadnięcie City z Realem to nie było frajerstwo? Gdzie mieli wygrany dwumecz i stracili 2 gole bodajże w doliczonym i Benzema ich dobił z karnego w dogrywce. Real po prostu rok temu był bardzo silny i nie tylko z PsG odrabiali takie straty.

Ta grupa Marsylii to nie jest jakaś tragedia Totki, Sporting i zwycięzca LE Eintracht. Juventus od takiej Benfiki zebrał 2 wpi****le, przegrali nawet 2:0 z Maccabi Hajfa, więc o jakiej pseudo grupie mówisz w przypadku OM?

Głównymi faworytami w tej edycji LM są City i PSG. Poza top3 faworytów do wygrania w żadnym wypadku nie są.

No i co z tego, że było dawno temu? 20 rok i bańka to też specyficzna sytuacja to można ja odrzucić bo się raczej już nie powtórzy taki turniej zamiast dwumeczów (gdzie PSG właśnie w rewanżach pokazuje "klasę") . I pamiętajmy, że francuskie zespoły wtedy startowały z zupełnie innego miejsca niż reszta Europy.

City też okazało się frajerami(nie pierwszy raz zresztą u Pepa to im się zdarza).Nie bez powody szejki nie wygrały jeszcze ani razu LM. Po prostu PSG regularnie się kompromituje w fazie pucharowej( 2 wygrane 1/8 w 6 lat). Podkreślam 2 na 6.

Ile jest w tej edycji grup bez mistrza krajowego? Dokładnie 1 zgadnij która. I na dzisiaj Marsylia jest w tej grupie ostatnia.

Czym sobie zapracowało PSG, żeby być większym faworytem LM od Bayernu lub Realu? Strzeleniem 7 goli Maccabi? Ograniem fatalnego Juve? Brakiem zwycięstwa z 3 drużyna ligi portugalskiej w zeszłym sezonie? Czy rewelacyjną postawą w LM w latach poprzednich? Dla mnie w żadnym wypadku nie są wyżej niż Bayern, Real, czy City.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sebastian napisał:

Przez Steve'a 

i może przez fourfourtwo - chyba najbardziej komiczny "magazyn" piłkarski - te ich rankingi :)

Przez ekspertów kanału sportowego wiesz :)

a tak serio to Inter był mistrzem w 2021 wygrywając w cuglach 15ma punktami nad drugim Milanem, w 2022 przegrali misia o 2 punkty. W sezonach 21/22 i 22/23 byli głównymi faworytami do tytułu przez bukow (w 21 na pewno po odejściu Ronaldo z Juve, w 22 mimo, że nie bronili misia też byli faworytem do wygrania 22/23). Nawet w tym sezonie 19/20 przegrali z Juve o 1 pkt w lidze. Dominator to rzeczywiście za duże słowo, ale oni mieli nim być, większość ekspertów uważała, że po tym jak Juventus się skończył, nadszedł czas dominacji Interu. Tylko, że namieszali w składzie i przede wszystkim oddali Lukaku i Hakimiego. Lukaku zmarnował sezon w Chelsea, teraz prawie od początku sezonu mial kontuzje i grali w ataku prawie 40 letnim Dzeko albo Correa obok Lautaro, dopiero wczoraj wszedł z ławki z Pilznem -pierwszy mecz od sierpnia- i nawet strzelił gola. Inter mial naprawdę dużo żeby zdominować ligę na 5-6 lat, ale to trochę zawalili, postawili $$$>sukcesy. Nie skreslabym ich jeszcze w tym sezonie, w LM pewnie nic nie osiągną (tak jak żadna włoska druzyna -chociaż już ten awans z grupy śmierci to jest jakiś sukces), natomiast mimo tego, że w Serie A wystartowali tragicznie (w pewnym momencie mieli bilans 4 W 4 L w 8 spotkaniach), to ostatnio się ogarnęli i do drugiego Milanu tracą 5 pkt, a do Napoli chyba 8. Kwestia czasu jak Milan i Napoli zaczną gubić punkty i myślę, że mogą tego misia zrobić jeszcze w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, airmax napisał:

Jakiś czas temu były takie komentarze w NBA

 

Niech się cieszą z progresu. Daj palec, zechcą rękę. Od kiedy niektórym wydaje się, że to kolor powinien być decydującym czynnikiem, a nie skill, to co raz mamy takie wysrywy. 

A już w jednej z pierwszych NBA 2K mój młodszy brat zauważył, że coś musi być w tym, że na ławkach trenerzy są praktycznie sami biali, a po boisku śmigają prawie sami czarni. Miał może z 6 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, The Game 85 napisał:

No i co z tego, że było dawno temu? 20 rok i bańka to też specyficzna sytuacja to można ja odrzucić bo się raczej już nie powtórzy taki turniej zamiast dwumeczów (gdzie PSG właśnie w rewanżach pokazuje "klasę") . I pamiętajmy, że francuskie zespoły wtedy startowały z zupełnie innego miejsca niż reszta Europy.

City też okazało się frajerami(nie pierwszy raz zresztą u Pepa to im się zdarza).Nie bez powody szejki nie wygrały jeszcze ani razu LM. Po prostu PSG regularnie się kompromituje w fazie pucharowej( 2 wygrane 1/8 w 6 lat). Podkreślam 2 na 6.

Ile jest w tej edycji grup bez mistrza krajowego? Dokładnie 1 zgadnij która. I na dzisiaj Marsylia jest w tej grupie ostatnia.

Czym sobie zapracowało PSG, żeby być większym faworytem LM od Bayernu lub Realu? Strzeleniem 7 goli Maccabi? Ograniem fatalnego Juve? Brakiem zwycięstwa z 3 drużyna ligi portugalskiej w zeszłym sezonie? Czy rewelacyjną postawą w LM w latach poprzednich? Dla mnie w żadnym wypadku nie są wyżej niż Bayern, Real, czy City.

 

W ostatnich 3 latach tylko jeden włoski klub awansował do ćwierćfinału LM i była to Atalanta w czasie Covid (co już uważano za sukces, a przeszli 1/8 tylko dlatego że trafili na Valencie), który to sezon Ty chcesz odrzucać - oczywiście odpadli z PSG w ćwierćfinale. W tym samym czasie PSG było w finale (przegrana z przemocarnym wtedy Bayernem) w półfinale odpadli z City (półfinał LM to jednak jest już jakiś sukces) i ostatnio z Realem czyli końcowym zwycięzca LM i zespołem, który przewiózł nie tylko PSG, ale Chelsea, City i Liverpool czyli po drodze po tytuł rozjechali całą śmietankę Premier League. To są kompromitacje?

 6:1 z Barceloną to była Kompromitacja ale to już było ponad 5 lat temu i to było zupełnie inne PSG a przede wszystkim Barcelona. Tam wtedy grał Krychowiak, a Cavani był największą gwiazda. Teraz masz tercet Messi Mbappe Neymar, konkretną obronę i 2 genialnych bramkarzy. Z United w 19 odpadli trochę frajersko, ale przez gole na wyjeździe - w następnym sezonie zniesiono ten przepis.

W tym roku pewnie powtórka z rozrywki i Milan i Inter odpadną już w 1/8 jako, że wychodzą z drugich miejsc. Milan mistrz Włoch drży przed ostatnim meczem z Salzburgiem, żeby w ogóle wyjść z grupy, wcale mnie ich przegrana nie zdziwi. Napoli - zależy jak wylosuja, ale jak bym miał stawiac to ćwierćfinał max, myślę że odpadną w 1/8, ale to wróżenie trochę z fusów. O PsG jakoś jestem spokojny że półfinał w tym roku minimum zrobią, zależy też od losowania, no ale oni mogą z każdym wygrac, Napoli raczej nie.

Wyjmując Marsylię i Milan to czy te 2 grupy tak bardzo od siebie odbiegają? Moim zdaniem nie. Chelsea, Salzburg, Dynamo Z vs. Tottenham, Eintracht, Sporting? Milan sobie nabił 6 punktów na Zagrzebiu i tyle.

Jeśli Ty nazywasz ostatnie odpadnięcia PSG kompromitacjami to jak nazwac to z kim odpadał Juventus w ostatnich latach w 1/8 LM (raz byli w ćwierćfinale) - kolejno Ajax, Lyon (mistrz Włoch, wygrali ligę zdecydowanie w 19, przegrywa z 3 drużyna Ligue 1), Porto - wszystkie przegrane mając jeszcze Ronaldo w składzie - i ostatnio Villareal im wklepal 3:0 w 1/8.

Jeszcze ciekawiej wyglądaja "sukcesy" w LM Interu. 19 faza grupowa, 20 faza grupowa, 21 ostatnie miejsce w grupie, 22 1/8 finału. No i 23 wyszli z drugiego miejsca więc pewnie też wypad w 1/8. Milan wicemistrz Włoch w zeszlym sezonie zajął 4 miejsce w grupie LM, by wygrać Seria A później, Inter jako mistrz odpadnięcie w 1/8 (fakt że z Live to już nie będę się czepiać). Nic ta włoska nie ugrywa w LM w przeciwieństwie do PSG. Naprawdę dziwi mnie te wasze przekonanie że francuska to liga farmerska, a włoska jest dużo lepsza, gdzie te ligi są bardzo podobne jeśli chodzi o poziom, a mistrzów obu krajów nie ma co nawet poròwnywac, PSG osiąga większe sukcesy w LM niż wszystkie 4 włoskie drużyny razem wzięte.

Ten argument z mistrzem w grupie to wogole z dupy czyli co Maccabi > Totki, Eintracht czy Sporting? Idąc dalej Maccabi czy Dinamo Zagrzeb jest mistrzem, a Liverpool, Chelsea, Inter, Barcelona czy Borussia nie, tylko co z tego? Marsylia sobie skomplikowała wczorajsza przegrana z Eintrachtem, ale u siebie bym jej nie skreślał, Totki wygrały co prawda pierwszy mecz, ale wczoraj w Londynie o mało drugi raz nie przegrali że Sportingiem, który to Marsylia zmiażdżyła w dwumeczu.

Jak bierzesz 6 lat ostatnich to po co się będziemy pi*****ić weźmy od razu ostatnie 16, gdzie w PSG największą gwiazdą był Pedro Pauleta. Rozmowa była o poziomie ligi francuskie i włoskiej tu i teraz, rozumiem cofnąć się o 2 czy 3 lata nie o 6 czy 8.

City bądź co bądź w ostatnich 3 latach osiągało: ćwierćfinał, finał i półfinał. Zwycięzca może być tylko 1 a kandydatów do wygrania zawsze jest 5-6.

Ktoś tu chyba wczoraj wrzucał że najwięksi faworyci wg buków do wygrania to City, Bayern i PSG czyli są w top 3, Real był dopiero 5.

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, steve napisał:

Wyjmując Marsylię i Milan to czy te 2 grupy tak bardzo od siebie odbiegają? Moim zdaniem nie. Chelsea, Salzburg, Dynamo Z vs. Tottenham, Eintracht, Sporting? Milan sobie nabił 6 punktów na Zagrzebiu i tyle.

Nie masz pojęcia z których koszyków były losowane Marsylia i Milan prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cardi napisał:

Nie masz pojęcia z których koszyków były losowane Marsylia i Milan prawda?

No Milan jako zwycięzca Serie A pewnie z pierwszego tylko co to ma za znaczenie? W grupie Marsylii masz 4 wyrównane drużyny (Tottenham trochę wystaje ponad to), w grupie Milanu masz outsidera Dynamo na którym Milan sobie nabił 6 z 7 punktów. Szczerze mówiąc nie wiem z której grupy jest ciężej wyjść. Milan przynajmniej LE już miał pewna po losowaniu, Marsylia nie.

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, steve napisał:

No Milan jako zwycięzca Serie A pewnie z pierwszego tylko co to ma za znaczenie? W grupie Marsylii masz 4 wyrównane drużyny (Tottenham trochę wystaje ponad to), w grupie Milanu masz outsidera Dynamo na którym Milan sobie nabił 6 z 7 punktów. Szczerze mówiąc nie wiem z której grupy jest ciężej wyjść.

To że porównywanie reszty grupy ma sens jeżeli wyjmujesz z nich zespoły z tego samego koszyka.

4 minuty temu, steve napisał:

Milan przynajmniej LE już miał pewna po losowaniu, Marsylia nie.

Marsylia ma przecież pewną LM:  

16 godzin temu, steve napisał:

Marsylia i PSG dojdą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Cardi napisał:

A francuskie nie dojdą.

No tak w końcu to Ty stwierdziłeś że francuskie kluby nie dojdą do 1/8 w momencie, gdy PSG miało już pewny awans z 1 miejsca, a Marsylia ma nadal szansę na 1 miejsce w grupie, ostatni mecz gra u siebie. I pisałeś to jeszcze przed meczem Eintracht Marsylia, który akurat Marsylia przegrała.

Te koszyki to też tyle warte widać po losowaniach różnych eliminacji ME, MŚ czy samych turniejów głównych. Mistrz Włoch z 1 koszyka drży o awans z drugiego miejsca do ostatniego meczu z potężnym Salzburgiem, podczas gdy PSG może sobie wyjść 3 garniturem na ostatni mecz.

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, steve napisał:

No tak w końcu to Ty stwierdziłeś że francuskie kluby nie dojdą do 1/8 w momencie, gdy PSG miało już pewny awans z 1 miejsca, a Marsylia ma nadal szansę na 1 miejsce w grupie, ostatni mecz gra u siebie. I pisałeś to jeszcze przed meczem Eintracht Marsylia, który akurat Marsylia przegrała.

Te koszyki to też tyle warte widać po losowaniach różnych eliminacji ME, MŚ czy samych turniejów głównych. Mistrz Włoch z 1 koszyka drży o awans z drugiego miejsca do ostatniego meczu z potężnym Salzburgiem, podczas gdy PSG może sobie wyjść 3 garniturem na ostatni mecz.

Myślałem, że niepojmowanie PSG jako "jednego z klubów ligi francuskiej" jest dość jasne, to jest klub który aberracją w tej lidze. Co zresztą od początku rozmowy mówię, że w 19 na 20 przypadków liga francuska ssie po same kule w porównaniu z innymi ligami top5.

A o Marsylii napisałem tak, bo przegrali u siebie z Frankfurtem, więc zakładałem plecy i wczoraj, ostatni mecz ze Spurs był jedynie niewiadomą w kontekście ewentualnego zapewnionego awansu. Na nieszczęście Marsylii Spurs nie mogą odpuścić ostatniego meczu, bo wciąż walczą o awans i potrzebują minimum remisu, jak Spurs wygrają we Francji, to nie da Marsylii nawet Ligi Europy, a widziałeś ich w 1/8 LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cardi napisał:

Myślałem, że niepojmowanie PSG jako "jednego z klubów ligi francuskiej" jest dość jasne, to jest klub który aberracją w tej lidze. Co zresztą od początku rozmowy mówię, że w 19 na 20 przypadków liga francuska ssie po same kule w porównaniu z innymi ligami top5.

A o Marsylii napisałem tak, bo przegrali u siebie z Frankfurtem, więc zakładałem plecy i wczoraj, ostatni mecz ze Spurs był jedynie niewiadomą w kontekście ewentualnego zapewnionego awansu. Na nieszczęście Marsylii Spurs nie mogą odpuścić ostatniego meczu, bo wciąż walczą o awans i potrzebują minimum remisu, jak Spurs wygrają we Francji, to nie da Marsylii nawet Ligi Europy, a widziałeś ich w 1/8 LM.

Nadal mają szansę na 1 miejsce w grupie, osobiście nie widzę zwycięstwa Tottenhamu w Marsylii, zobaczymy. Fakt, że spodziewałem się że Marsylia chociaż wczoraj zremisuje i już, by mieli pewna LE i że Totki wygrają ze Sportingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, steve napisał:

Nadal mają szansę na 1 miejsce w grupie, osobiście nie widzę zwycięstwa Tottenhamu w Marsylii, zobaczymy. Fakt, że spodziewałem się że Marsylia chociaż wczoraj zremisuje i już, by mieli pewna LE i że Totki wygrają ze Sportingiem.

To że tego nie widzisz wcale mnie nie dziwi. Tylko to jeszcze nie znaczy, że tak będzie, a to że po meczu z Eintrachtem u siebie, gdzie Marsylia przegrała 0-1 i pozwoliła na 14 strzałów, z czego 7 celnych samemu stwarzając nieco ponad połowę tych liczb liczyłeś na remis na wyjeździe nie wróży im najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

To że tego nie widzisz wcale mnie nie dziwi. Tylko to jeszcze nie znaczy, że tak będzie, a to że po meczu z Eintrachtem u siebie, gdzie Marsylia przegrała 0-1 i pozwoliła na 14 strzałów, z czego 7 celnych samemu stwarzając nieco ponad połowę tych liczb liczyłeś na remis na wyjeździe nie wróży im najlepiej.

Dobra dobra na Eintracht u siebie był kurs chyba 2.20 także żaden wielki faworyt to nie był, po meczu łatwo pisać. Z kolei Totkom do awansu wystarczy remis i wątpię żeby tam się zabijali o zwycięstwo w Marsylii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, steve napisał:

Dobra dobra na Eintracht u siebie był kurs chyba 2.20 także żaden wielki faworyt to nie był, po meczu łatwo pisać. Z kolei Totkom do awansu wystarczy remis i wątpię żeby tam się zabijali o zwycięstwo w Marsylii.

Pisałem przed meczem, że francuskie zespoły nie dojdą do 1/8 LM. Monaco odpadło w kwalach, Marsylia odpadnie w fazie grupowej, PSG nie liczę.

Zakładając taką kolejność jak obecnie, to jednak mogą preferować to 1. miejsce. Real, PSG, Bayern, Napoli i Club Brugge w wypadku zajęcia 2. miejsca to jednak słaba perspektywa na 1/8. Z drugich miejsc odpadnie im Liverpool, więc Porto, Inter, Milan, Lipsk, BVB, Benfica to jednak lepsi przeciwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, steve napisał:

W ostatnich 3 latach tylko jeden włoski klub awansował do ćwierćfinału LM i była to Atalanta w czasie Covid (co już uważano za sukces, a przeszli 1/8 tylko dlatego że trafili na Valencie), który to sezon Ty chcesz odrzucać - oczywiście odpadli z PSG w ćwierćfinale. W tym samym czasie PSG było w finale (przegrana z przemocarnym wtedy Bayernem) w półfinale odpadli z City (półfinał LM to jednak jest już jakiś sukces) i ostatnio z Realem czyli końcowym zwycięzca LM i zespołem, który przewiózł nie tylko PSG, ale Chelsea, City i Liverpool czyli po drodze po tytuł rozjechali całą śmietankę Premier League. To są kompromitacje?

 6:1 z Barceloną to była Kompromitacja ale to już było ponad 5 lat temu i to było zupełnie inne PSG a przede wszystkim Barcelona. Tam wtedy grał Krychowiak, a Cavani był największą gwiazda. Teraz masz tercet Messi Mbappe Neymar, konkretną obronę i 2 genialnych bramkarzy. Z United w 19 odpadli trochę frajersko, ale przez gole na wyjeździe - w następnym sezonie zniesiono ten przepis.

W tym roku pewnie powtórka z rozrywki i Milan i Inter odpadną już w 1/8 jako, że wychodzą z drugich miejsc. Milan mistrz Włoch drży przed ostatnim meczem z Salzburgiem, żeby w ogóle wyjść z grupy, wcale mnie ich przegrana nie zdziwi. Napoli - zależy jak wylosuja, ale jak bym miał stawiac to ćwierćfinał max, myślę że odpadną w 1/8, ale to wróżenie trochę z fusów. O PsG jakoś jestem spokojny że półfinał w tym roku minimum zrobią, zależy też od losowania, no ale oni mogą z każdym wygrac, Napoli raczej nie.

Wyjmując Marsylię i Milan to czy te 2 grupy tak bardzo od siebie odbiegają? Moim zdaniem nie. Chelsea, Salzburg, Dynamo Z vs. Tottenham, Eintracht, Sporting? Milan sobie nabił 6 punktów na Zagrzebiu i tyle.

Jeśli Ty nazywasz ostatnie odpadnięcia PSG kompromitacjami to jak nazwac to z kim odpadał Juventus w ostatnich latach w 1/8 LM (raz byli w ćwierćfinale) - kolejno Ajax, Lyon (mistrz Włoch, wygrali ligę zdecydowanie w 19, przegrywa z 3 drużyna Ligue 1), Porto - wszystkie przegrane mając jeszcze Ronaldo w składzie - i ostatnio Villareal im wklepal 3:0 w 1/8.

Jeszcze ciekawiej wyglądaja "sukcesy" w LM Interu. 19 faza grupowa, 20 faza grupowa, 21 ostatnie miejsce w grupie, 22 1/8 finału. No i 23 wyszli z drugiego miejsca więc pewnie też wypad w 1/8. Milan wicemistrz Włoch w zeszlym sezonie zajął 4 miejsce w grupie LM, by wygrać Seria A później, Inter jako mistrz odpadnięcie w 1/8 (fakt że z Live to już nie będę się czepiać). Nic ta włoska nie ugrywa w LM w przeciwieństwie do PSG. Naprawdę dziwi mnie te wasze przekonanie że francuska to liga farmerska, a włoska jest dużo lepsza, gdzie te ligi są bardzo podobne jeśli chodzi o poziom, a mistrzów obu krajów nie ma co nawet poròwnywac, PSG osiąga większe sukcesy w LM niż wszystkie 4 włoskie drużyny razem wzięte.

Ten argument z mistrzem w grupie to wogole z dupy czyli co Maccabi > Totki, Eintracht czy Sporting? Idąc dalej Maccabi czy Dinamo Zagrzeb jest mistrzem, a Liverpool, Chelsea, Inter, Barcelona czy Borussia nie, tylko co z tego? Marsylia sobie skomplikowała wczorajsza przegrana z Eintrachtem, ale u siebie bym jej nie skreślał, Totki wygrały co prawda pierwszy mecz, ale wczoraj w Londynie o mało drugi raz nie przegrali że Sportingiem, który to Marsylia zmiażdżyła w dwumeczu.

Jak bierzesz 6 lat ostatnich to po co się będziemy pi*****ić weźmy od razu ostatnie 16, gdzie w PSG największą gwiazdą był Pedro Pauleta. Rozmowa była o poziomie ligi francuskie i włoskiej tu i teraz, rozumiem cofnąć się o 2 czy 3 lata nie o 6 czy 8.

City bądź co bądź w ostatnich 3 latach osiągało: ćwierćfinał, finał i półfinał. Zwycięzca może być tylko 1 a kandydatów do wygrania zawsze jest 5-6.

Ktoś tu chyba wczoraj wrzucał że najwięksi faworyci wg buków do wygrania to City, Bayern i PSG czyli są w top 3, Real był dopiero 5.

Co wielkiego zrobiło PSG, żeby ich stawiać w gronie faworytów (poza hypem) w zeszłym sezonie odpadli z Realem, w tym sezonie nie pokonali Benfici i muszą wygrać w Turynie żeby zająć pierwsze miejsce w grupie. Narzekasz że Napoli ograło tylko słaby Liverpool, to co zrobiło PSG?

Serio chcesz wyjmować drużynę z pierwszego koszyka i porównywać do wyjęcia drużyny z 4? Marsylia to koszyk Rangers, Dinama, czy Celticu. Nawet patrząc na 1 koszyki to najgorszym zespołem był właśnie Eintracht, z drugiego koszyka Tottenham co najwyżej średni i Sporting z 3 też dolne rejony. To jest ewidentnie grupa pokroju Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów, a i tam Marsylia na razie jest ostatnia. A dlaczego bierzesz najsłabszych mistrzów z danych grup? Maccabi jest z PSG, Dinamo z Milanem, a Marsylia z kim?

Francuska piłka jest tak mocna, że Monaco 2 raz z rzędu nawet kwalifikacji nie przeszło. Ba nawet do ostatniej fazy eliminacji nie weszło, przegrywając z PSV, które także nie weszło do LM. A pogromcy PSV mają całe 0 punktów i 1-19 bilans bramek w grupie.

PSG jest najlepsze z tych 2 lig (choć jak pisałem w obecnej formie Napoli nie jest bez szans) natomiast na kolejnych miejscach to bez wątpienia zespoły z Serie A i nikt z Francji nawet blisko nie jest.

To ile mam brać lat żeby Tobie się podobało? To ty postawiłeś nieuzasadnioną niczym tezę że średniaki, słabiaki z ligi francuskiej ograją włoskich odpowiedników. Natomiast ten sezon pokazuje, że europejskie średniaki to za wysokie progi dla 2 i 3 zespołu z Francji. Zeszły sezon wyniki były porównywalne (chociaż wiadomo Monaco nawet do LM się nie załapało).

O poziomie ligi nie świadczy lider tylko reszta zespołów. Tak jak nie powiem, ze hiszpańska liga jest obecnie najlepsza bo Real wygrał LM, tylko o jej poziomie świadczy bardziej słaba gra innych zespołów. I z tego, że Real >> City, Chelsea,Liverpoolu, wcale nie wynika, że Barcelona> Chelsea, Atletico>Liverpool. We Francji jest PSG>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> reszta, natomiast we Włoszech poziom na szczycie jest wyrównany.

Natomiast co do faworyta LM. TY stwierdziłeś, że PSG jest głównym. Nic nie napisałeś o jednym z głównych. Teraz sam dajesz ich na 3 miejscu. 

A i jeszcze co do koszyków skoro uważasz, że są niewiele warte. To w którym koszyku jest 3 głównych faworytów?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.