Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Qcin_69 napisał:

sam uważałem dość długo Franxjw 98’ za najlepszy mundial :)

Ja dalej uważam go za najlepszy i najlepsze wspomnienie z niego gdy Bergkamp, mój ulubiony zawodnik, zdobywa fenomenalną bramkę na 2:1 z Argentyną w 1/4 turnieju.

Fajne czasy dziecięcej fascynacji piłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Qcin_69 napisał:

listy nie sprawdzałem ale jak Ci wyszedł Lato przed Zanettim czy Weah to nie wiem

Lato to dwukrotny medalista MŚ i król strzelców. Zanetti wygrał raz LM a Weah nie wygrał nic. To nawet Lewy ma większe osiągnięcia od nich razem wziętych.

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jack napisał:

Lato to dwukrotny medalista MŚ i król strzelców. Zanetti wygrał raz LM a Weah nie wygrał nic. To nawet Lewy ma większe osiągnięcia od nich razem wziętych.

Z całym szacunkiem do osiągnięć Laty, ale on nie ma podjazdu do Weah czy Zanetti'ego. Pierwszy to zdobywca ZP i czołowy napastnik najsilniejszej wówczas ligi na świecie, a drugi ma przejebane longevity i przez te 19 lat kariery nigdy nie zszedł poniżej dobrego poziomu, a w prime był najlepszy na swojej pozycji, zaraz obok Cafu. Dla mnie porównanie Laty do nich jest zupełnie nietrafione, może już bardziej taki Paolo Rossi, choć ten też jest jednak wyżej, bo grał w silniejszej lidze, został mistrzem świata i też był królem strzelców. Jeśli ktoś z Polaków powinien się znaleźć w TOP 100, to na pewno byliby to Zbigniew Boniek i Robert Lewandowski, a nie Grzegorz Lato. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, eF. napisał:

Pierwszy to zdobywca ZP i czołowy napastnik najsilniejszej wówczas ligi na świecie, a drugi ma przejebane longevity i przez te 19 lat kariery nigdy nie zszedł poniżej dobrego poziomu, a w prime był najlepszy na swojej pozycji

Pasuje do Lewego prawie idealnie 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jack napisał:

Pasuje do Lewego prawie idealnie 🙂 

No dla mnie Lewy to Top 40 (easy) w takim rankingu. Najlepsza 9 naszych czasów.

 

4 minuty temu, jordan20 napisał:

dani alves pozwala sie nie zgodzic z Twoja teza

Kiedy Zanetti był w prime, to Alves kopał w Brazylii. Aczkolwiek patrząc całościowo to Alves > Zanetti, zgoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eF. napisał:

Z całym szacunkiem do osiągnięć Laty, ale on nie ma podjazdu do Weah czy Zanetti'ego. Pierwszy to zdobywca ZP i czołowy napastnik najsilniejszej wówczas ligi na świecie, a drugi ma przejebane longevity i przez te 19 lat kariery nigdy nie zszedł poniżej dobrego poziomu, a w prime był najlepszy na swojej pozycji, zaraz obok Cafu. Dla mnie porównanie Laty do nich jest zupełnie nietrafione, może już bardziej taki Paolo Rossi, choć ten też jest jednak wyżej, bo grał w silniejszej lidze, został mistrzem świata i też był królem strzelców. Jeśli ktoś z Polaków powinien się znaleźć w TOP 100, to na pewno byliby to Zbigniew Boniek i Robert Lewandowski, a nie Grzegorz Lato. 

A Jerzy Dudek ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, eF. napisał:

Z całym szacunkiem do osiągnięć Laty, ale on nie ma podjazdu do Weah czy Zanetti'ego. Pierwszy to zdobywca ZP i czołowy napastnik najsilniejszej wówczas ligi na świecie, a drugi ma przejebane longevity i przez te 19 lat kariery nigdy nie zszedł poniżej dobrego poziomu, a w prime był najlepszy na swojej pozycji, zaraz obok Cafu. Dla mnie porównanie Laty do nich jest zupełnie nietrafione, może już bardziej taki Paolo Rossi, choć ten też jest jednak wyżej, bo grał w silniejszej lidze, został mistrzem świata i też był królem strzelców. Jeśli ktoś z Polaków powinien się znaleźć w TOP 100, to na pewno byliby to Zbigniew Boniek i Robert Lewandowski, a nie Grzegorz Lato. 

🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BMF napisał:

 

Gdyby mogli wyjeżdżać za młodu na Zachód, to raczej luźno mieliby szanse w takich rankingach na top100. 

Gdyby to było możliwe, to by też doszła kupa konkurencji w postaci Błochinów i Biełanowów tego świata.

Zresztą Lato w Ekstraklasie chyba nigdy nie dobił do 20 bramek w sezonie, więc też trudno się spodziewać, że robiłby za jakiegoś superstrzelca na Zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Gdyby to było możliwe, to by też doszła kupa konkurencji w postaci Błochinów i Biełanowów tego świata.

Liczba królów strzelców i dwukrotnych medalistów MŚ/największych gwiazd MŚ, którzy do 30-tki nie mogli grać poza nikogo nieinteresującą ligą, jest jednak mocno ograniczona. Nawet ci Ukraińcy grali w najlepszym klubie ZSRR i wygrywali europejskie puchary, tak że wciąż prawdopodobnie  dużo lepiej niż Stal Mielec. 

Tak że trochę biedne jest przekonywanie, że nie mają startu do kogoś tam z zupełnie innych czasów (jakie zrobiliby kariery, nie wiem) gdy my znamy z autopsji ten kontekst. 

Oczywiście te lata 70-te trochę stają się memem (wieczne wspominanie Wembley, bo przez ostatnie 50 lat mieliśmy ze dwa takie mecze, Tomaszewski stand-uper, Lato pato-działacz) i jestem za młody, żeby to pamiętać, ale też tamte wyniki PL nie były fluke (#3, #5 i #3 na MŚ), tak że albo robiliśmy grubszy overachieving, albo mieliśmy wybitnych zawodników. Deyna przegrał ZP z Beckenbauerem i Cruyffem, czyli ~GOAT-obrońcą i ~GOAT-ofensywnym pomocnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BMF napisał:

Liczba królów strzelców i dwukrotnych medalistów MŚ/największych gwiazd MŚ, którzy do 30-tki nie mogli grać poza nikogo nieinteresującą ligą, jest jednak mocno ograniczona. Nawet ci Ukraińcy grali w najlepszym klubie ZSRR i wygrywali europejskie puchary, tak że wciąż prawdopodobnie  dużo lepiej niż Stal Mielec. 

Tak że trochę biedne jest przekonywanie, że nie mają startu do kogoś tam z zupełnie innych czasów (jakie zrobiliby kariery, nie wiem) gdy my znamy z autopsji ten kontekst. 

Oczywiście te lata 70-te trochę stają się memem (wieczne wspominanie Wembley, bo przez ostatnie 50 lat mieliśmy ze dwa takie mecze, Tomaszewski stand-uper, Lato pato-działacz) i jestem za młody, żeby to pamiętać, ale też tamte wyniki PL nie były fluke (#3, #5 i #3 na MŚ), tak że albo robiliśmy grubszy overachieving, albo mieliśmy wybitnych zawodników. Deyna przegrał ZP z Beckenbauerem i Cruyffem, czyli ~GOAT-obrońcą i ~GOAT-ofensywnym pomocnikiem. 

Trochę fluke( bo jednocześnie euro 72, 76 ,80 i 84 ani razu nie załapaliśmy się do turnieju czyli TOP 8 w Europie, a w 84 to nawet do TOP 16 - 1 wygrana w eliminacjach) a trochę nie ( bo jakaś tam powtarzalnośc rzeczywiście była). Wciąż to jest jednak level takiej może holandii z ostatnich lat, gdzie w Złotych Piłkach nasi piłkarze lądowali w TOP 5 jednorazowo, więc taki Deyna pewnie był jakimś odpowiednikiem, Sneijdera, a Lato to pewnie jakiś tier Davora Sukera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał:

Trochę fluke( bo jednocześnie euro 72, 76 ,80 i 84 ani razu nie załapaliśmy się do turnieju czyli TOP 8 w Europie

W peaku w kwalach do Euro graliśmy z RFN, potem Holandią i Włochami, a potem z Holandią, tak że raczej mogliśmy mieć trochę pecha w tym zakresie, bo z tego co widzę np. w kwalach do '76 z grupy z Włochami i Holandią nie awansowaliśmy bilansem bramek. 

Bottom line jest taki, że możliwy jest scenariusz, że ci najlepsi zawodnicy z tamtego okresu to był poziom borderline top100 ever, skoro na poziomie kadry (a wtedy reprezentacja >>> kluby, bardziej niż teraz) mieliśmy ~8y span gry na poziomie światowego topu.

Ja tam się nie znam, ale skoro taki Deyna był #6, #6 i #3 w głosowaniu na ZP grając w Legii Warszawa, czyli był powszechnie uważany za ścisły europejski top, a przy okazji miał świetny team success, to raczej znak, że był zajebisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.