Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, ptak napisał:

Liczysz na remis z Meksykiem [cut]

Meksyk na 7 ostatnich turniejach wychodził z grupy. Polacy ostatni raz z grupy wyszli w 1986. Stawiam na 3-1 dla nich i maksymalnie 3 punkty oraz szybki powrót do domu.

 tak jak @jack pisze, podawanie danych z tak zamierzchłych czasów ma małe znaczenie, zwłaszcza dla drużyn z, +/- historycznie podobnego tieru. Zamiast napisać to, co napisałeś wyżej, ktoś może napisać, że Mexyk tylko 2x był w 1/4 mundialu (nigdy nie dochodząc wyżej) i, co ciekawe, oba te razy miały miejsce w Mexyku. Polska tymczasem ma na MŚ 2 medale, oba zdobyte 'na wyjeździe' :P

mało śledzę futbol ogólnie, a mexykański to już zwłaszcza, ale po krótkim researchu nie wydaje mi się, żeby oni byli jakoś dużo lepsi niż my na chwilę obecną. Czyli pewnie i tak nie wyjdziemy z tej grupy, ale nie uważam, żeby nie było szans na awans, może akurat Robercik z Zielińskim będą mieli dzień. A jakby jeszcze do tego Szczęsny też trafił z formą, to wyczuwam zwycięski, bramkowy remis vs. Mexico i liczenie goli z  pozostałych meczó do ostatnich minut ostatniej kolejki spotkań :P 

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, rw30 napisał:

 tak jak @jack pisze, podawanie danych z tak zamierzchłych czasów ma małe znaczenie, zwłaszcza dla drużyn z, +/- historycznie podobnego tieru. Zamiast napisać to, co napisałeś wyżej, ktoś może napisać, że Mexyk tylko 2x był w 1/4 mundialu (nigdy nie dochodząc wyżej) i, co ciekawe, oba te razy miały miejsce w Mexyku. Polska tymczasem ma na MŚ 2 medale, oba zdobyte 'na wyjeździe' :P

mało śledzę futbol ogólnie, a mexykański to już zwłaszcza, ale po krótkim researchu nie wydaje mi się, żeby oni byli jakoś dużo lepsi niż my na chwilę obecną. Czyli pewnie i tak nie wyjdziemy z tej grupy, ale nie uważam, żeby nie było szans na awans, może akurat Robercik z Zielińskim będą mieli dzień. A jakby jeszcze do tego Szczęsny też trafił z formą, to wyczuwam zwycięski, bramkowy remis vs. Mexico i liczenie goli z  pozostałych meczó do ostatnich minut ostatniej kolejki spotkań :P 

 

O czyli w mordę tak ze dwa zero. Te same rzeczy czytałem o Kostaryce i Ekwadorze, Koreańczykach czy Senagalu. Chciabym zauważyć, że Polska wyszła z grupy na mundialu ostatnio w 86 roku. A nasza reprezentacja z tymi samymi w zasadzie zawodnikami w składzie ale będącymi w większości w lepszym wieku i w - teoretycznie - lepszej formie dostała po mordzie w Rosji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy wpływ na wynik meczu Polska - Meksyk będzie miało to czy Bielik i Cash wrócą do zdrowia i formy lub to czy Świderski nie wypadnie z rytmu meczowego w związku z końcem rozgrywek w USA. Nawet to czy Lewy i Zieliński dobrze się wyśpią w przeddzień meczu będzie miało większy wpływ na wynik meczu z Meksykiem niż to ile razy w historii Meksyk wychodził z grupy. 

Edytowane przez Kepler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sebastian napisał:

O czyli w mordę tak ze dwa zero. Te same rzeczy czytałem o Kostaryce i Ekwadorze, Koreańczykach czy Senagalu. Chciabym zauważyć, że Polska wyszła z grupy na mundialu ostatnio w 86 roku. A nasza reprezentacja z tymi samymi w zasadzie zawodnikami w składzie ale będącymi w większości w lepszym wieku i w - teoretycznie - lepszej formie dostała po mordzie w Rosji. 

nie, nie byli w dobrej formie, o czym sami mówili (co prawda po mundialu, ale to oczywiste).

Poza tym pragnę zauważyć, że ja piszę coś o tym, że z mexykiem może być wyrównany mecz, a ty że 'dwa zero' i ogólna szydera. Spoko, pisz sobie co chcesz, ale pisanie czegoś takiego pod moim, wstrzemięźliwym raczej postem jest bez sensu.

8 minut temu, Kepler napisał:

Większy wpływ na wynik meczu Polska - Meksyk będzie miało to czy Bielik i Cash wrócą do zdrowia i formy lub to czy Świderski nie wypadnie z rytmu meczowego w związku z końcem rozgrywek w USA. Nawet to czy Lewy i Zieliński dobrze się wyśpią w przeddzień meczu będzie miało większy wpływ na wynik meczu z Meksykiem niż to ile razy w historii Meksyk wychodził z grupy. 

dokładnie o to mi chodzi właśnie. A nie co zrobiliśmy z Koreo czy z Senegalio

 

P.S. to w ogóle szerszy temat, przyszło to chyba z NBA (czy szerzej: ze sportów z USA) gdzie w czasie serii PO (zwłaszcza na jej początku) jesteśmy zasypywani statsami z meczów między tymi samymi drużynami z poprzedzającego RSa bądź góra z ostatnich 2 lat (gdzie to ma sens, bo to w zasadzie takie same teamy jak na boisku - no chyba że któraś z gwiazd była out, to gwiazdka na dole informująca o tym).

W Europie przy okazji meczy piłkarskich niedawno to podchwycono, i jesteśmy czasem zasypywani statsami z ostatnich 20-40 lat (nonsens, chyba tylko po to by komentatorzy mogli się pochwalić dobrym przygotowaniem do meczu bądź po prostu dla zabicia czasu). W sumie cieszę się, że wyszło to tutaj w trakcie dyskusji na forum, to mogłem się podzielić tą uwagą : ) 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rw30 napisał:

nie, nie byli w dobrej formie, o czym sami mówili (co prawda po mundialu, ale to oczywiste).

Poza tym pragnę zauważyć, że ja piszę coś o tym, że z mexykiem może być wyrównany mecz, a ty że 'dwa zero' i ogólna szydera. Spoko, pisz sobie co chcesz, ale pisanie czegoś takiego pod moim, wstrzemięźliwym raczej postem jest bez sensu.

Moja szydera wynika z tego, że nie lubię takiego wróżenia po prostu. Może być wyrównany mecz a może być 2-0 dla nas albo 2-0 dla Meksyku. Dziś tego nie wiemy bo mundial jest za 2 miesiące i nawet nie wiemy kto będzie mógł zagrać a kto nie. Jeśli wyjdziemy taką pomocą jak z Walią to uważam, że dostaniemy w ryj bo jak dla mnie Krychowiak i Żurkowski nie mają prawa grać. Ten pierwszy już w ogóle a ten drugi dopóki nie złapie formy. Ale możemy mieć w pomocy Góralskiego i Zalewskiego a na skrzydle kogoś innego i wtedy wynik może być inny. 

Ale dziś to tylko gdybanie.

To jest wyjątkowy mundial, w wyjątkowym momencie sezonu - praktycznie bez przygotowań - co ułatwia zadanie agentowi 711 - bo nie ma jak przygotowań spi*****ić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Sebastian napisał:

Może być wyrównany mecz a może być 2-0 dla nas albo 2-0 dla Meksyku.

no oczywiście, to mniej więcej napisałem, więc nie wiem czemu się przywalasz do moich postów akurat.

 

30 minut temu, Sebastian napisał:

Moja szydera wynika z tego, że nie lubię takiego wróżenia po prostu.

musi Ci być w takim razie ciężko na sportowym forum, gdzie świetna większość postów to teoretyzowanie na temat przyszłości  'co będzie gdy' albo nt. przeszłości 'co by było, gdyby'. Tak czy inaczej - have a good time.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rw30 napisał:

no oczywiście, to mniej więcej napisałem, więc nie wiem czemu się przywalasz do moich postów akurat.

 

musi Ci być w takim razie ciężko na sportowym forum, gdzie świetna większość postów to teoretyzowanie na temat przyszłości  'co będzie gdy' albo nt. przeszłości 'co by było, gdyby'. Tak czy inaczej - have a good time.

 

Zacytowałem akurat Twój, odbierasz to personalnie w ogóle niepotrzebnie. Szydera nie dotyczyła Ciebie tylko takich wróżb ogólnie.  No i jednak w koszykówce - moim zdaniem - łatwiej coś przewidywać ze względu na mniejszą liczbę graczy na boisku (poza kontuzjami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jack napisał:

Nie porównuję Meksyku do Australii tylko kiepskie statystyki, które nic nie znaczą.

A jednak 

Przegraliśmy mecz towarzyski i wygraliśmy 6-1 półfinał IO. A jeżeli jesteś taki drobiazgowy i uważasz, że mecz pod egidą MKOL jest nieważny a towarzyski FIFA tak, to ja postąpię podobnie i zwrócę Tobie uwagę, że przegraliśmy mecz nie mecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ptak napisał:

Przegraliśmy mecz towarzyski i wygraliśmy 6-1 półfinał IO. A jeżeli jesteś taki drobiazgowy i uważasz, że mecz pod egidą MKOL jest nieważny a towarzyski FIFA tak, to ja postąpię podobnie i zwrócę Tobie uwagę, że przegraliśmy mecz nie mecze.

Tia jeśli nie będziesz drobiazgowy to możesz uznać, że we wtorek wygraliśmy 5-0 z Anglią tylko wtedy zaburzy Ci się statystyka podłości naszej reprezentacji względem Anglii 🙂

9 godzin temu, Sebastian napisał:

Może być wyrównany mecz a może być 2-0 dla nas albo 2-0 dla Meksyku. Dziś tego nie wiemy bo mundial jest za 2 miesiące i nawet nie wiemy kto będzie mógł zagrać a kto nie.

Też tak uważam. O ile można z jakimś tam sporym prawdopodobieństwem uznać, że powinniśmy wygrać z Arabią Saudyjską i przegrać z Argentyną to wygłaszanie osądów na temat meczu z Meksykiem jest zwykłą loterią. Jeszcze gdyby ktoś napisał, że uważa, że Meksyk wygra bo Alexis Vega w tym sezonie w Deportivo Guadalajara wreszcie zaczął spełniać pokładane w nim nadzieje i jest tak szybki, że Bendarek z Glikiem zejdą w przerwie na zawał serca a Néstor Araújo to idealny plaster na Lewandowskiego w typie Upamecano to może dałoby się przekonać ale pisanie, że Meksyk wygra bo zawsze wychodzi z grupy jest niepoważne. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

 ci to się bawio

Nic dziwnego jak oni musieli pewnie całą i frastrukture stawiać. Stadiony pod MŚ, pewnie kolejne hotele aby pomieścić kibiców, jakieś strefy kibica, co za tym idzie pewnie i również więcej dróg,itp a i pewnie jeszcze pod stołem musieli coś rzucić aby w ogóle móc organizować MŚ😅co zapewne tanie nie było xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kuba2419 napisał:

Nic dziwnego jak oni musieli pewnie całą i frastrukture stawiać. Stadiony pod MŚ, pewnie kolejne hotele aby pomieścić kibiców, jakieś strefy kibica, co za tym idzie pewnie i również więcej dróg,itp a i pewnie jeszcze pod stołem musieli coś rzucić aby w ogóle móc organizować MŚ😅co zapewne tanie nie było xD

Ciekawe czy przy okazji MŚ rozbudowa infrastruktury w kraju nie opiera się na jakichś innych zasadach, specjalnym odliczeniu kosztów i wrzucili sobie w organizację imprezy rozwój kraju, a wiadomo, że FIFA też potrafi jakoś maczać palcami, poprzez swoje kontrakty sponsorskie i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kuba2419 napisał:

 co za tym idzie pewnie i również więcej dróg

wszystkie stadiony, poza jednym, znajdują się w Doha Metro Area. Ten jeden jedyny..... jest 20km od Doha

 

P.S. tak, dobrze przeczytaliście. 2.5M miasto ma 8 stadionów 40K+. To co, robimy zakłady kiedy je zaczno rozbierać?

 

Dla porównania: Madryt ma 2 stadiony 40K+, Barcelona ma 3, Monachium ma 2, Berlin ma 1

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.