Skocz do zawartości
kore_old

Futbol europejski

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

W Trójce audycja jak to Bayern ładnie pożegnał Lewego. Kilkuminutowa wypowiedz Kahna, że Lewandowski najlepszy gracz świata, ogromna strata, wiele mu zawdzięczają.

Sam Robert:

Ale lepiej sprzedaje się syf. Obserwuję fanpage Przeglądu Sportowego i główne newsy, to nie wyniki sportowe, ale kto z kim się poklocil itp.

Edytowane przez Pablo81

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, The Game 85 napisał:

Była zmiana to fakt, ale trzeba dodać 4 nowych graczy w pierwszym składzie(poza  nowymi graczami także powrót Dembele). Do tego na 10 meczów wrócił Pedri i wygrali 9 z nich. Lekko licząc to jest połowa składu i gracze kluczowi w drugiej części sezony. Wystarczyło że nie było tylko Pedriego to wygrali 9 razy ale na 16 meczów. Przed debiutami nowych graczy i powrotem Pedriego też miał średni bilans 4 wygrane na 8 meczów. Zresztą wyniki w Europie miał równie słabe 3 wygrane na 9 meczów, a to nie były tylko potęgi. Nie dowiemy się nigdy co by było gdyby Koeman dostał takie transfery, tak jak nie dowiemy się co by zrobił Xavi ze składem z początku sezonu.

Dla mnie ten skok jakościowy to zdecydowanie bardziej zasługa transferów niż rzeczywisty wpływ Xaviego. Aubameyang grając pół sezonu nie został najlepszym strzelce tylko dlatego, że Depay strzelał karne, Dembele grał bardzo dobrze i chyba został czołowym asystentem ligi, Alves nawet w tym wieku był najlepszym prawym obrońcą, a Torres nie bez powodu tylko raz od momentu debiutu nie wyszedł w pierwszym składzie( nie licząc meczu z trzecioligowcem w pucharze).

Koeman mając Messiego w składzie potrafił wygrać tylko jeden mecz z mocną ekipą (Juve 2-0 na wyjeździe). Dembele przecież Koeman miał zdrowego przez poprzedni cały sezon. Nie potrafił go wykorzystać.

Auba, Ferran dali sporo ale trzeba pamiętać, że to zawodnicy którzy przed przyjściem do Barcy albo mieli słaby okres w poprzednim klubie, albo mieli długą kontuzję. Alves? Było sporo raportów że Koeman go nie chciał :) I żeby było jasne, nowi zawodnicy na pewno podnieśli poziom talentu, rywalizacji o skład, natomiast to Xavi poukładał na szybko tą grę w środku sezonu, bez okresu przygotowawczego. Koeman? Jestem mu wdzięczny za sezon 20/21 ale też źle się stało, że nie odszedł po sezonie.

Z pogrubionym fragmentem zupełnie się nie zgadzam ale to raczej obaj pozostaniemy przy swoich opiniach :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, airmax napisał:

Koeman mając Messiego w składzie potrafił wygrać tylko jeden mecz z mocną ekipą (Juve 2-0 na wyjeździe). Dembele przecież Koeman miał zdrowego przez poprzedni cały sezon. Nie potrafił go wykorzystać.

Auba, Ferran dali sporo ale trzeba pamiętać, że to zawodnicy którzy przed przyjściem do Barcy albo mieli słaby okres w poprzednim klubie, albo mieli długą kontuzję. Alves? Było sporo raportów że Koeman go nie chciał :) I żeby było jasne, nowi zawodnicy na pewno podnieśli poziom talentu, rywalizacji o skład, natomiast to Xavi poukładał na szybko tą grę w środku sezonu, bez okresu przygotowawczego. Koeman? Jestem mu wdzięczny za sezon 20/21 ale też źle się stało, że nie odszedł po sezonie.

Z pogrubionym fragmentem zupełnie się nie zgadzam ale to raczej obaj pozostaniemy przy swoich opiniach :) 

Z Messim w składzie także PSG nie osiągnęło nic specjalnego i akurat ja uważam ,że jego odejście nie było taka złą decyzją. No i jednak za Koemana zdobyli Puchar Króla.

Zapewne pozostaniemy przy swoich, bo poprawa gry i lepsze wyniki nie przyszły od razu po przyjściu Xaviego, tylko akurat zaraz  po dojściu nowych graczy i powrocie Pedriego. Może gdyby to nie było aż tak powiązane to bym miał o Xavim lepszą opinię, ale wyniki zdecydowanie skłaniają mnie do większej wagi transferów niż samej pracy Xaviego.

Tak swoją drogą zastanawiam się jak to teraz Xavi poukłada, bo jednak atak jest mocarnie obsadzony Lewandowski, Fati, Depay, Dembele, Rafinha, Aubameyang, Torres, a wydaje się że tylko 3 miejsca dla nich w składzie i przy pełnym zdrowiu może się z czasem pojawiać niezadowolenie niektórych graczy. Choć akurat ja myślę, ze Depay odejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, The Game 85 napisał:

Tak swoją drogą zastanawiam się jak to teraz Xavi poukłada, bo jednak atak jest mocarnie obsadzony Lewandowski, Fati, Depay, Dembele, Rafinha, Aubameyang, Torres, a wydaje się że tylko 3 miejsca dla nich w składzie i przy pełnym zdrowiu może się z czasem pojawiać niezadowolenie niektórych graczy. Choć akurat ja myślę, ze Depay odejdzie.

Jestem ciekaw jak wyglądałoby to w zestawieniu Dembele-Lewy-Raphinha. Chyba opcja najbardziej nastawiona na kreowanie Lewego bo obaj skrzydłowi kręcili bardzo dobre wskaźniki xA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, airmax napisał:

Jestem ciekaw jak wyglądałoby to w zestawieniu Dembele-Lewy-Raphinha. Chyba opcja najbardziej nastawiona na kreowanie Lewego bo obaj skrzydłowi kręcili bardzo dobre wskaźniki xA

Dla odnoszenia sukcesów, kluczowe wydaje się sprowadzenie Julesa Kounde. Atak na papierze wygląda niesamowicie. Jest kim rotować. Problemem będzie defensywa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, starYfaN napisał:

Dla odnoszenia sukcesów, kluczowe wydaje się sprowadzenie Julesa Kounde. Atak na papierze wygląda niesamowicie. Jest kim rotować. Problemem będzie defensywa. 

Tam na środku obrony są już araujo, Christensen, Eric Garcia i Pique. A jeszcze ten azpilicueta niby ma dojść

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, fluber napisał:

Tam na środku obrony są już araujo, Christensen, Eric Garcia i Pique. A jeszcze ten azpilicueta niby ma dojść

Wiem, ale nie zmieniłem zdania :) Azpilicueta może grać na kilku pozycjach i do rotacji jak znalazł.

Pique ma 35 lat, Araujo robi błędy, reszta <.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, starYfaN napisał:

Wiem, ale nie zmieniłem zdania :) Azpilicueta może grać na kilku pozycjach i do rotacji jak znalazł.

Pique ma 35 lat, Araujo robi błędy, reszta <.

Araujo jak dla mnie jest lepszy niż Kounde, chociaż pewnie Kounde byłby 2 najlepszym stoperem w ekipie. 

Tak czy inaczej to tam się robi ciasno w ekipie i jest po 2 graczy na każda pozycję. Bardzo szeroki skład

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, starYfaN napisał:

Ja akurat do Kounde jestem sceptycznie nastawiony, chyba jako jeden z nielicznych :P

4 minuty temu, fluber napisał:

Są ploty, że graliby wtedy asymetryczne 433. W obronie grałby Kounde jako prawy obrońca, Araujo i Christensen/Pique/Eric w środku i Alba na lewej jako ten bardziej ofensywny boczny, wchodzący do rozegrania ze środkowymi pomocnikami. Coś na wzór Cancelo w City. Zresztą już ten manewr z Albą w zeszłym sezonie był testowany. Wtedy przechodziliby na trójkę z tyłu z Kounde po prawej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, airmax napisał:

Ja akurat do Kounde jestem sceptycznie nastawiony, chyba jako jeden z nielicznych :P

Są ploty, że graliby wtedy asymetryczne 433. W obronie grałby Kounde jako prawy obrońca, Araujo i Christensen/Pique/Eric w środku i Alba na lewej jako ten bardziej ofensywny boczny, wchodzący do rozegrania ze środkowymi pomocnikami. Coś na wzór Cancelo w City. Zresztą już ten manewr z Albą w zeszłym sezonie był testowany. Wtedy przechodziliby na trójkę z tyłu z Kounde po prawej.

No do tego asymetrycznego 4-3-3 to azpi byłby idealny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

btw great move by Lewy & his agent

* przenosiny do klubu - legendy w mocniejszej lidze - check

* dobra kasa do prawie 40 - check

* fajne miejsce do życia - check

także gratsy, pięknie wyszedł z lekkiego impasu z Bayernem, który po prostu nie chciał mu dać extension ($$$) jakiego Lewy oczekiwał. 

No i w sumie myślę, że Bayern też fchooj zadowolony, bo jednak 50M € za rok gry Lewego to całkiem dobry zwrot.

wydaje mi się że notabene najgorzej na tym wszystkim może wyjść Barcelona, bo 10M / rok dla gościa w wieku 34 lat to zdaje się spore ryzyko, no ale oby Robert był zdrowy i ciągle w top formie podczas trwania tego kontraktu i będzie win-win-win situation.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, rw30 napisał:

Zdaje mi się że notabene najgorzej na tym wszystkim może wyjść Barcelona, bo 10M / rok dla gościa w wieku 34 lat to zdaje się spore ryzyko, no ale oby Robert był zdrowy i ciągle w top formie podczas trwania tego kontraktu i będzie win-win-win situation.

Robert trzyma się jak Cristiano. Jak nie będzie poważnej kontuzji, to będzie spoko. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, rw30 napisał:

pięknie wyszedł z lekkiego impasu z Bayernem, który po prostu nie chciał mu dać extension ($$$) jakiego Lewy oczekiwał. 

A nie chodziło o długość kontraktu? Lewy chciał 3, Bayern chciał 1, dostał 4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Cardi napisał:

A nie chodziło o długość kontraktu? Lewy chciał 3, Bayern chciał 1, dostał 4.

no długość pewnie przekładała się na kasę, to pewnie nie było tak że Lewy chciał, założmy: 10M € / 3 lata, a Bayern dawał my 10M € / 1 rok i Robert się fochnął, no nie? 

a że ostatecznie dostał jeszcze więcej niż początkowo chciał, no to tym bardziej sukces, i o tym pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, rw30 napisał:

no długość pewnie przekładała się na kasę, to pewnie nie było tak że Lewy chciał, założmy: 10M € / 3 lata, a Bayern dawał my 10M € / 1 rok i Robert się fochnął, no nie? 

a że ostatecznie dostał jeszcze więcej niż początkowo chciał, no to tym bardziej sukces, i o tym pisałem.

Czwarty rok to jest team option. Gwarantowane ma 3 lata. Tyle ile chciał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

De Ligt w Baya za ponad 80mln. Kolejny drogi stoper w kadrze 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, airmax napisał:

De Ligt w Baya za ponad 80mln. Kolejny drogi stoper w kadrze 

Masakra ten transfer. Rozumiem podjarke tym pamiętnym ajaxem ale nikt, dosłownie nikt w żadnym klubie nie odpalił po transferze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, shevcu napisał:

Masakra ten transfer. Rozumiem podjarke tym pamiętnym ajaxem ale nikt, dosłownie nikt w żadnym klubie nie odpalił po transferze

Szkoda ze na Frenkiego nie znalazł się frajer co by 80+ zabulił :) chociaż w sumie to się znalazł tylko De Jong gwiazdorzy, a wspaniała byłaby to sprzedaż 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, airmax napisał:

Szkoda ze na Frenkiego nie znalazł się frajer co by 80+ zabulił :) chociaż w sumie to się znalazł tylko De Jong gwiazdorzy, a wspaniała byłaby to sprzedaż 

Może i nawet lepiej, bo chyba gdyby sprzedali Frenkiego to przyszedłby Bernardo Silva, a wtedy byłaby już trochę przeginka z liczbą opcji w ofensywie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

May be an image of 4 people and text

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi