Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Pablo81 napisał:

Fakt 1: Robert trenował z pierwszą drużyną.

Fakt 2: Lewandowski odchodzi za 45 mln euro, a nie za 75 czego rzekomo żądał Bayern wg autora artykułu.

Żadna z tych rewelacji nie jest prawdziwa. Ponoć opierasz się na faktach :)

Byc może nie jest. Komentuje Twoja reakcje a nie artykuł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Byc może nie jest. Komentuje Twoja reakcje a nie artykuł. 

Moja reakcja nie miała nic wspólnego z tym, że klub jest niemiecki. 

A wiesz, że w klubie kokosa, przez odsunięcie zawodnika od zespołu, chcieli wymusić zerwanie kontraktu?

Gdzie tu jest analogia z obecnymi rewelacjami onetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał:

Moja reakcja nie miała nic wspólnego z tym, że klub jest niemiecki. 

A wiesz, że w klubie kokosa, przez odsunięcie zawodnika od zespołu, chcieli wymusić zerwanie kontraktu?

Gdzie tu jest analogia z obecnymi rewelacjami onetu?

Poza tym że dotyczyła klubu który jest niemiecki. 

Nie ma. Gdyby historia onetu była prawdziwa ( a pewnie wiesz jaka jest wiarygodność onetu) to byłoby to gorsze niz klub kokosa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Poza tym że dotyczyła klubu który jest niemiecki. 

Nie ma. Gdyby historia onetu była prawdziwa ( a pewnie wiesz jaka jest wiarygodność onetu) to byłoby to gorsze niz klub kokosa. 

Nie.

W klubie kokosa chciano wymusić zmianę stanu obecnego. W przypadku Lewego chcieli zachować stan obecny, na który obie strony się zgodziły.

Przypomnę tylko, iż Robert był najlepiej zarabiającym piłkarzem Bayernu i dostał ofertę prolongaty umowy na podobnych warunkach. Lewy chciał dłuższej umowy, na którą, z racji wieku, Bayern nie chciał przystać. Do tego doszedł Zahavi, który dążył do transferu, co przyniesie mu zyski. Ponadto FCB po odejście Alaby miał nie najciekawsze stosunki z Pinim, co nie ułatwiło negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

9 mln na rękę brutto, 24 procent podatku do 600k i 45 procent powyżej czyli jakies 5,076 mln euro plus ma wpisane jakieś procenty od koszulek itp. 

Czyli klasycznie big markets góra jak zarobić może wielokrotność w koszulkach zamiast pensji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

9 mln na rękę brutto, 24 procent podatku do 600k i 45 procent powyżej czyli jakies 5,076 mln euro plus ma wpisane jakieś procenty od koszulek itp. 

To nie ma już 5 cio latki dla obcokrajowców z 25%? Poza tym w Hiszpanii ponad 600k jest 50%. Czytałem o innych kwotach, ale wszystkie się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, fluber napisał:

9 mln na rękę brutto, 24 procent podatku do 600k i 45 procent powyżej czyli jakies 5,076 mln euro plus ma wpisane jakieś procenty od koszulek itp. 


9 na rękę brutto? co to znaczy? 
 

9 będzie miał netto. Gdyby to było brutto to zarabiałby mniej niż np Fati 
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pablo81 napisał:

A na koniec, to artykuł jest z onetu

Za: Onet/"Marca"

Godzinę temu, ignazz napisał:

Czyli klasycznie big markets góra jak zarobić może wielokrotność w koszulkach zamiast pensji. 

How jersey sales work.

For example, clubs traditionally receive just 7.5 per cent commission from the sale of a replica jersey and other merchandise.

Liverpool, under the terms of their deal with Nike, receive 20 per cent commission per shirt or piece of merchandise sold.

The Reds receive more commission than any other Premier League club.

 

Późno zaczęli, a już 3 podpisy. Może z jeden jeszcze wpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Trójce audycja jak to Bayern ładnie pożegnał Lewego. Kilkuminutowa wypowiedz Kahna, że Lewandowski najlepszy gracz świata, ogromna strata, wiele mu zawdzięczają.

Sam Robert:

 

 

Ale lepiej sprzedaje się syf. Obserwuję fanpage Przeglądu Sportowego i główne newsy, to nie wyniki sportowe, ale kto z kim się poklocil itp.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, The Game 85 napisał:

Była zmiana to fakt, ale trzeba dodać 4 nowych graczy w pierwszym składzie(poza  nowymi graczami także powrót Dembele). Do tego na 10 meczów wrócił Pedri i wygrali 9 z nich. Lekko licząc to jest połowa składu i gracze kluczowi w drugiej części sezony. Wystarczyło że nie było tylko Pedriego to wygrali 9 razy ale na 16 meczów. Przed debiutami nowych graczy i powrotem Pedriego też miał średni bilans 4 wygrane na 8 meczów. Zresztą wyniki w Europie miał równie słabe 3 wygrane na 9 meczów, a to nie były tylko potęgi. Nie dowiemy się nigdy co by było gdyby Koeman dostał takie transfery, tak jak nie dowiemy się co by zrobił Xavi ze składem z początku sezonu.

Dla mnie ten skok jakościowy to zdecydowanie bardziej zasługa transferów niż rzeczywisty wpływ Xaviego. Aubameyang grając pół sezonu nie został najlepszym strzelce tylko dlatego, że Depay strzelał karne, Dembele grał bardzo dobrze i chyba został czołowym asystentem ligi, Alves nawet w tym wieku był najlepszym prawym obrońcą, a Torres nie bez powodu tylko raz od momentu debiutu nie wyszedł w pierwszym składzie( nie licząc meczu z trzecioligowcem w pucharze).

 

Koeman mając Messiego w składzie potrafił wygrać tylko jeden mecz z mocną ekipą (Juve 2-0 na wyjeździe). Dembele przecież Koeman miał zdrowego przez poprzedni cały sezon. Nie potrafił go wykorzystać.

Auba, Ferran dali sporo ale trzeba pamiętać, że to zawodnicy którzy przed przyjściem do Barcy albo mieli słaby okres w poprzednim klubie, albo mieli długą kontuzję. Alves? Było sporo raportów że Koeman go nie chciał :) I żeby było jasne, nowi zawodnicy na pewno podnieśli poziom talentu, rywalizacji o skład, natomiast to Xavi poukładał na szybko tą grę w środku sezonu, bez okresu przygotowawczego. Koeman? Jestem mu wdzięczny za sezon 20/21 ale też źle się stało, że nie odszedł po sezonie.

Z pogrubionym fragmentem zupełnie się nie zgadzam ale to raczej obaj pozostaniemy przy swoich opiniach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, airmax napisał:

 

Koeman mając Messiego w składzie potrafił wygrać tylko jeden mecz z mocną ekipą (Juve 2-0 na wyjeździe). Dembele przecież Koeman miał zdrowego przez poprzedni cały sezon. Nie potrafił go wykorzystać.

Auba, Ferran dali sporo ale trzeba pamiętać, że to zawodnicy którzy przed przyjściem do Barcy albo mieli słaby okres w poprzednim klubie, albo mieli długą kontuzję. Alves? Było sporo raportów że Koeman go nie chciał :) I żeby było jasne, nowi zawodnicy na pewno podnieśli poziom talentu, rywalizacji o skład, natomiast to Xavi poukładał na szybko tą grę w środku sezonu, bez okresu przygotowawczego. Koeman? Jestem mu wdzięczny za sezon 20/21 ale też źle się stało, że nie odszedł po sezonie.

Z pogrubionym fragmentem zupełnie się nie zgadzam ale to raczej obaj pozostaniemy przy swoich opiniach :) 

Z Messim w składzie także PSG nie osiągnęło nic specjalnego i akurat ja uważam ,że jego odejście nie było taka złą decyzją. No i jednak za Koemana zdobyli Puchar Króla.

Zapewne pozostaniemy przy swoich, bo poprawa gry i lepsze wyniki nie przyszły od razu po przyjściu Xaviego, tylko akurat zaraz  po dojściu nowych graczy i powrocie Pedriego. Może gdyby to nie było aż tak powiązane to bym miał o Xavim lepszą opinię, ale wyniki zdecydowanie skłaniają mnie do większej wagi transferów niż samej pracy Xaviego.

Tak swoją drogą zastanawiam się jak to teraz Xavi poukłada, bo jednak atak jest mocarnie obsadzony Lewandowski, Fati, Depay, Dembele, Rafinha, Aubameyang, Torres, a wydaje się że tylko 3 miejsca dla nich w składzie i przy pełnym zdrowiu może się z czasem pojawiać niezadowolenie niektórych graczy. Choć akurat ja myślę, ze Depay odejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, The Game 85 napisał:

Tak swoją drogą zastanawiam się jak to teraz Xavi poukłada, bo jednak atak jest mocarnie obsadzony Lewandowski, Fati, Depay, Dembele, Rafinha, Aubameyang, Torres, a wydaje się że tylko 3 miejsca dla nich w składzie i przy pełnym zdrowiu może się z czasem pojawiać niezadowolenie niektórych graczy. Choć akurat ja myślę, ze Depay odejdzie.

Jestem ciekaw jak wyglądałoby to w zestawieniu Dembele-Lewy-Raphinha. Chyba opcja najbardziej nastawiona na kreowanie Lewego bo obaj skrzydłowi kręcili bardzo dobre wskaźniki xA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, airmax napisał:

Jestem ciekaw jak wyglądałoby to w zestawieniu Dembele-Lewy-Raphinha. Chyba opcja najbardziej nastawiona na kreowanie Lewego bo obaj skrzydłowi kręcili bardzo dobre wskaźniki xA

Dla odnoszenia sukcesów, kluczowe wydaje się sprowadzenie Julesa Kounde. Atak na papierze wygląda niesamowicie. Jest kim rotować. Problemem będzie defensywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.