Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Koelner napisał:

trochę bełkot

Za to na twitterze pan jadczak nieźle zmyśla, chyba czeka aż go Czesio pozwie żeby zrobić wokół siebie trochę szumu.

4 miesiące dziennikarskiej pracy, zero świadków, zero zeznań, zero nowych informacji, a Czesio nie jest skazany bo go prokuratura za słabo przycisnela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, fluber napisał:

4 miesiące dziennikarskiej pracy, zero świadków, zero zeznań, zero nowych informacji, a Czesio nie jest skazany bo go prokuratura za słabo przycisnela.

na szczęście nie wszyscy są na tyle twardogłowi by wypierać fakty 

ważny głoś środowiska, bo wiadomo, że większość woli nabrać wodę w usta i się nie narazić, nic pewnie z tego nie będzie, ale ważne aby o tym procederze przypominać 

NTg5-MTAw-YTUGVztnbgxs-IEUPbz0o-VWJ2-Ehd

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2022 o 10:54, fluber napisał:

Jadczak wypuścił w końcu swoją bombę o michniewiczu. A raczej pierdnięcie. 

Serio?

Ze swojej strony całkowicie podpisuję się pod tym, co napisał wczoraj na TT Ćwiąkała:

image.png.3c1b0cac11e1a86af371a611764b0d85.png


Do tej pory główną linią obrony Michniewicza było to, że sam zgłosił się do prokuratury, złożył zeznania i nie postawiono mu zarzutów udziału w aferze korupcyjnej. Z faktami ciężko jest oczywiście dyskutować, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę to, w jaki sposób działała ówcześnie prokuratura i to, jak kuriozalne wydaje się pomięcie Michniewicza w kontekście skazywania prawomocnymi wyrokami osób z jego najbliższego otoczenia, cała ta linia obrony wydaje się być argumentem na poziomie zasłaniania się niepamięcią w sprawie szczegółów rozmów telefonicznych z Fryzjerem. 

Jeśli chodzi o słynne 711 połączeń, to ono od jakiegoś czasu funkcjonowało w przestrzeni publicznej bardziej jako mem, a sam Michniewicz tłumaczył, że po pierwsze nie było ich tyle, a po drugie one rozkładały się na wiele lat, co nie powinno dziwić w kontekście jego znajomości z Ryszardem F. Jadczak potwierdził, że połączeń było mniej niż 600, ale umiejscowił je w czasie, wskazując na to, że rozmowy na linii Michniewicz - Fryzjer odbywały się przed lub po meczach, za które ludzie związani z polską piłką byli skazywani prawomocnymi wyrokami. Dodatkowo wykazał, że Michniewicz nie tyle dzwonił na prywatny numer Fryzjera (co byłoby logiczne, jeśli ich relacja miała charakter koleżeński czy nawet przyjacielski), co wręcz dobijał do niego, dzwoniąc także na numery, które wykorzystywane były w celu ustawiania meczów (także z udziałem innych drużyn). Do tego dochodzi zasłanianie się niepamięcią w przypadku kluczowych z punktu widzenia niewinności Michniewicza serii rozmów (tu 23 połączenia i 77 minut rozmów, tam 34 połączenia i 61 minut rozmów).

Może i Jadczak nie przeprowadził wywiadu z tajemniczym świadkiem incognito, który opowiedziałby o tym, że widział Michniewicza dopychającego kolanem wystającą z bagażnika walizkę z pieniędzmi za sprzedany mecz na parkingu w Polkowicach, ale dla mnie jego materiał jest bardzo wartościowy, gdyż systematyzuje moją wiedzę na ten temat i rzuca na całą sprawę nieco inne światło niż dotychczas. Oczywiście 711 połączeń można wyśmiać. Można też zasłaniać się niepamięcią, brakiem postawionych zarzutów i złożonymi z własnej woli zeznaniami, ale w mojej ocenie zestawienie tłumaczeń Michniewicza z przedstawionymi faktami się po prostu nie broni. Dopóki najbardziej zasięgowi dziennikarze starali się ten niewygodny temat omijać, Michniewicz mógł ograniczyć się do zajmowania określonego stanowiska i wypowiadania się na ten temat tylko w tych mediach, w których nie musiał obawiać się konfrontacji. Ciekawe czy teraz ktoś to pociągnie, bo okazja ku temu jest świetna. Niestety po reakcji na TT wydaje mi się, że dziennikarzom brakuje trochę odwagi...

Na koniec dodam od siebie, że na swój sposób Michniewiczowi współczuję, bo powrót do tamtych wydarzeń musi być dla niego bardzo nieprzyjemny. Facet osiągnął to, o czym marzy zapewne każdy polski trener i przebył do tego miejsca bardzo długą drogę, ale chyba ciężko uwierzyć mu na słowo, że przez cały okres swojej trenerskiej kariery był czysty jak łza i nigdy nie ubrudził sobie rąk w procederze, który się wtedy odbywał (szczególnie przyjaźniąc się blisko z Fryzjerem). Niełatwo jest powiedzieć jak powinno się traktować osoby z tego typu przeszłością, bo nie mam wątpliwości, że Michniewicz jest w polskiej piłce wartością dodaną i sam niejednokrotnie chwaliłem jego warsztat za czasów pracy w Legii (nie będąc fanem zatrudnienia go w klubie). Niestety na jednej szali mamy umiejętności trenerskie, a na drugiej to, z czego według mnie Michniewicz nie bardzo potrafi się przed kibicami wytłumaczyć. Choć powierzenie mu reprezentacji było posunięciem logicznym (biorąc pod uwagę jego warsztat), to jego osoba budzi na tyle dużo wątpliwości etycznych, że selekcjonerem w mojej ocenie nie powinien on nigdy zostać.

Edytowane przez Hoolifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Koelner napisał:

Coś pominąłem?

Pokazanie tego, jak realnie wyglądały zeznania Michniewicza przed prokuraturą. 

Z tym Michniewiczem jest ten problem, że jego można by było bronić (tak obiektywnie) gdyby powiedział coś w stylu ,,no dobra, wiedziałem, pracowałem w patoklubach, nigdy czynnie nie brałem udziału, biernie musiałem wiedzieć, bo każdy wiedział, takie czasy, trzeba było sobie jakoś radzić, stąd te rozmowy z Fryzjerem'' (załóżmy) - ale to by był koniec jego kariery reprezentacyjnej (i możliwe, że na jakiś czas też klubowej), bo wyszłoby, że kłamał etc., więc zostają tłumaczenia, których nie da się kupić w świetle faktów (,,nic nie wiedziałem, Fryzjer to był mój kolega''). 

Cytat

Czesław Michniewicz prowadził Lecha Poznań w 11 meczach które sprzedano lub próbowano sprzedać. Tuż przed i tuż po nich Michniewicz miał 143 połączenia z szefem piłkarskiej mafii Ryszardem Forbrichem. 86 inicjował Michniewicz. W sumie 5 godzin 15 minut. 

Dajcie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Koelner napisał:

Zarzuty przeciwko Czesio doszły 1. Połączenia przed i po kupionych meczach 2. Dzwonienie do Fryzjera na inny tel niż prywatny. Coś pominąłem?

Trudno uważać że jedynka doszła. Skoro tam wychodziło średnio 1,5 połączenia dziennie, to fakt że dzwonił przed meczem albo po meczu nie jest zaskakujący skoro oni rozmawiali codziennie więc nowa jest tylko dwójka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koelner, @fluber ale to wyliczanie nowych zarzutów ma świadczyć o tym, że Jadczak pokpił sprawę ze swoim materiałem czy o tym, że to wcale nie są mocne dowody na to, że Michniewicz w aferę korupcyjną był co najmniej umoczony?

Edytowane przez Hoolifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hoolifan napisał:

@Koelner, @fluber ale to wyliczanie nowych zarzutów ma świadczyć o tym, że Jadczak pokpił sprawę ze swoim materiałem czy o tym, że to wcale nie są mocne dowody na to, że Michniewicz w aferę korupcyjną był co najmniej umoczony?

Tak, pokazał ponownie, że jest amatorem. Jestem pewien, że Czesio nie jest czysty ale jeśli coś się robi to powinno być porządnie. Na początku tłumaczono, że dopiero „zaczął” - mija pół roku a tu nadal lipa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hoolifan napisał:

@Koelner, @fluber ale to wyliczanie nowych zarzutów ma świadczyć o tym, że Jadczak pokpił sprawę ze swoim materiałem czy o tym, że to wcale nie są mocne dowody na to, że Michniewicz w aferę korupcyjną był co najmniej umoczony?

Mocnych dowodów nie ma. Żaden skazany przy tych 11 meczach nie zeznał żeby Michniewicz próbował mecz kupić albo sprzedać. Nie zaobserwowano żadnego dziwnego majstrowania przy składzie, czy taktyce trenera Michniewicza w żadnym z tych meczów. Nie znaleziono żadnego przelewu w związku z kupowaniem czy sprzedawaniem meczów. Po tym jak jadczak publicznie poinformował że będzie te sprawę badał i szukał osob mogących obciążyć Michniewicza, nie znalazł nikogo, kto choćby anonimowo zeznał że Michniewicz coś komuś oferował, albo zaplacil, albo kontaktował się z sędzia albo cokolwiek podobnego. 

Podobnie jak cwiakala czuje niesmak że dobry kolega michniewicza to przestępca, ale dowodow na to ze popełniał te przestępstwa z tym kolega, nie widzę. 

5 minut temu, Koelner napisał:

Tak, pokazał ponownie, że jest amatorem. Jestem pewien, że Czesio nie jest czysty ale jeśli coś się robi to powinno być porządnie. Na początku tłumaczono, że dopiero „zaczął” - mija pół roku a tu nadal lipa. 

Jadczak napierdala na twitterze strzałkami jak TVP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

To chyba Stanowski będzie musiał zrobić pierwszy hejt park bez telefonów

jak go znam to wszystkie telefony nie pytające o Katar i kadrę będzie zakrzykiwał, a potem zdejmował, no, ale to chyba sprawie się nie przysłuży 

@Koelner

skoro tak ochoczo wyliczasz Jadczakowi ile czasu minęło, to może warto zapytać Czesmicha gdzie te pozwy o zniesławienie, którymi tak na konfie straszył? :)

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

jak go znam to wszystkie telefony nie pytające o Katar i kadrę będzie zakrzykiwał, a potem zdejmował, no, ale to chyba sprawie się nie przysłuży 

@Koelner

skoro tak ochoczo wyliczasz Jadczakowi ile czasu minęło, to może warto zapytać Czesmicha gdzie te pozwy o zniesławienie, którymi tak na konfie straszył? :)

 

Michniewicz 3 miesiące temu mówił w jakimś wywiadzie że zrezygnował z pozwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.