Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Sebastian napisał:

A może odniósł się tylko do meczu który oglądał ? Jak myślisz możliwe to jest ? I w ogóle miło, że odpowiedziałeś koledze na pytanie. 

Ja bym tego nie gwizdnął. Nie było ruchu do piłki i żadnej celowości, czysty przypadek. Chłopak trzymał napastnika i akurat piłka trafiła, tyle. 

Mecz Pogoni był w piątek i raczej było głośno o sytuacji z tego meczu, ale gdy pośrednio jest pomoc dla Lecha to była cisza. No i jeszcze się zapytam, gdzie te pytanie które niby kolega zadał, bo ja żadnego nie widziałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, The Game 85 napisał:

Mecz Pogoni był w piątek i raczej było głośno o sytuacji z tego meczu, ale gdy pośrednio jest pomoc dla Lecha to była cisza. No i jeszcze się zapytam, gdzie te pytanie które niby kolega zadał, bo ja żadnego nie widziałem.

 

Pytanie jest w samym twicie. Generalnie w ogóle nie odniosłeś się do tego w zamian za to zaatakowałeś go za to, że nie napisał o innych meczach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebastian napisał:

Pytanie jest w samym twicie. Generalnie w ogóle nie odniosłeś się do tego w zamian za to zaatakowałeś go za to, że nie napisał o innych meczach. 

A po co mam się odnosić do tweeta? Ja się na przepisach sędziowania nie znam i nie wiem czy był karny czy nie, ale jeśli miałbym decydować to był podyktował raczej, ale tak samo dla mnie były faule w meczu Legia - Wisła zarówno na Miszcie jak i później przy golu Wieteski. Ty też się nie odniosłeś do wszystkiego co napisałem.

Odpowiedziałem na post odnoszący się do tweeta, w którym było odniesienie do pomocy Legii (jakby do czegokolwiek ta pomoc była potrzebna) to już bardziej to pomoc dla Pogoni, Rakowa, bo Legii spadek w zasadzie nie grozi i 4 miejsce także jest poza zasięgiem. VAR skrzywdził Pogoń (pomagając Lechowi i Rakowowi) skrzywdził Lecha (pomagając Pogoni  i Rakowowi), ale to i tak będzie o Legii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

W tym sezonie to akurat Legia była chyba najczęściej krzywdzoną drużyną przez sędziów, więc ten komentarz mocno nie na miejscu. 

Nie oglądam już ekstraklasy więc nie wiem. Wiem tylko co ludzie mówią. Natomiast w tej sytuacji którą kolega dziś wrzucił ja karnego nie widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Game 85

Legia to jeszcze się łudziła, że 4 miejsce jest w stanie dogonić (Lechia grała później). Poza tym mecz z Lechem to zawsze mecz prestiżowy, więc nie mów, że Legia o nic nie grała. 

Co do meczu Pogoni. Nie napisałem nic, bo nie widziałem tego meczu. Co do meczu Wisła - Lech się zgodzę. Ondrasek nie faulował Bednarka i powinno być 2-0. I również nazwę skandalem to, że drużyna walcząca o utrzymanie traci przez tak złą decyzję szansę na 3pkt.

Ale z drugiej strony takie przerzucanie się błędami nie ma sensu. Z błędów powinno się wyciągać wnioski, a nie je powielać w kolejnych spotkaniach. A tu dalej w kluczowych meczach okropne błędy sędziów, mimo że jest do dyspozycji takie narzędzie jak VAR. Ręce opadają. 

A Legia to symbol VARu u nas od lat, tzn. decyzji na jej korzyść, tak że z przekąsem pozwoliłem sobie na jedno zdanie. Tyle. 

@Sebastian

Pablo pokazał Ci grafikę. Proponuję jeszcze zerknąć na powtórkę zza bramki. Ewidentnie widać, że jest lekki ruch w stronę piłki, ręka odchylona. Dla mnie nie ma o czym gadać :)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Braveheart22 napisał:

@The Game 85

Legia to jeszcze się łudziła, że 4 miejsce jest w stanie dogonić (Lechia grała później). Poza tym mecz z Lechem to zawsze mecz prestiżowy, więc nie mów, że Legia o nic nie grała. 

Co do meczu Pogoni. Nie napisałem nic, bo nie widziałem tego meczu. Co do meczu Wisła - Lech się zgodzę. Ondrasek nie faulował Bednarka i powinno być 2-0. I również nazwę skandalem to, że drużyna walcząca o utrzymanie traci przez tak złą decyzję szansę na 3pkt.

Ale z drugiej strony takie przerzucanie się błędami nie ma sensu. Z błędów powinno się wyciągać wnioski, a nie je powielać w kolejnych spotkaniach. A tu dalej w kluczowych meczach okropne błędy sędziów, mimo że jest do dyspozycji takie narzędzie jak VAR. Ręce opadają. 

A Legia to symbol VARu u nas od lat, tzn. decyzji na jej korzyść, tak że z przekąsem pozwoliłem sobie na jedno zdanie. Tyle. 

@Sebastian

Pablo pokazał Ci grafikę. Proponuję jeszcze zerknąć na powtórkę zza bramki. Ewidentnie widać, że jest lekki ruch w stronę piłki, ręka odchylona. Dla mnie nie ma o czym gadać :)

Ja jestem kibicem Legii i jasno piszę że Legia w tym meczu nie walczyła o nic. Jeszcze gdyby ten karny był przy prowadzeniu, a nie remisie. Sędziowie ostatnio się dużo mylą ,ale akurat jak na raz korzyść Legii to piszesz o Legii VARszawa. Zresztą  w tym meczu na VAR-ze siedział chyba ten sam sędzia co w zeszłym roku prowadził mecz Wisła - Piast i jasno pokazał swoje umiejętności.

No i naprawdę nie wiem dlaczego to Legia jest symbolem VAR-u? Pamiętam, że wcześniej były błędy na korzyść Legii, ale odkąd jest VAR to raczej nie kojarzę pomocy sędziów. Zresztą to, że najlepsza drużyna ligi miała w poprzednim sezonie podobną ilość karnych podyktowanych co przeciwnicy raczej przeczy stwierdzeniu o faworyzowaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w c+ jakiś ważniak mówi, że dwa duże błędy

fajnie wiedzieć, że jedak nie można brać piłki pod pache, jeszcze jakby tych darmozjadów jakoś nauczyć do varu biegać, ale to najlepiej po wakacjach, powinno się ich wyjebać na szkolenie tak jak mówi Kowal

ponadto w lidze minus padła teoria, że w Poznaniu wóz var dał dupy, bo na szybko sprawdził tylko jedną i to c***ową powtórkę

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

w c+ jakiś ważniak mówi, że dwa duże błędy

fajnie wiedzieć, że jedak nie można brać piłki pod pache, jeszcze jakby tych darmozjadów jakoś nauczyć do varu biegać, ale to najlepiej po wakacjach, powinno się ich wyjebać na szkolenie tak jak mówi Kowal

ponadto w lidze minus padła teoria, że w Poznaniu wóz var dał dupy, bo na szybko sprawdził tylko jedną i to c***ową powtórkę

Akurat co do biegania do VAR-u to nie do końca tak jest tylko oni biegną jeśli z wozu dostaną sygnał, że coś jest nie tak. Jak na boisku podejmie jakąś decyzje, a nie ma sygnału o możliwym błędzie to gra się toczy dalej. W Poznaniu to zawiódł sędzia z wozu, bo podobno powiedział, że wszystko ok i jeśli zobaczył jedną słabą powtórkę to możliwe że tak było, tym bardziej że główny gwizdnął koniec i może nawet sędzia VAR nie wiedział, że można karnego dać nawet po końcowym gwizdku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, The Game 85 napisał:

Akurat co do biegania do VAR-u to nie do końca tak jest tylko oni biegną jeśli z wozu dostaną sygnał, że coś jest nie tak. Jak na boisku podejmie jakąś decyzje, a nie ma sygnału o możliwym błędzie to gra się toczy dalej. W Poznaniu to zawiódł sędzia z wozu, bo podobno powiedział, że wszystko ok i jeśli zobaczył jedną słabą powtórkę to możliwe że tak było, tym bardziej że główny gwizdnął koniec i może nawet sędzia VAR nie wiedział, że można karnego dać nawet po końcowym gwizdku.

ale ja to wiem, problem w tym, że to daje alibi arbitrom w myśl - co mieli zrobić skoro var ich wprowadził w błąd - i potem taki gamoń z tego wozu dostanie 3 mecze odpoczynku, a główny w myśl przepisow jest czysty

trzeba to zmienić u podstaw, teraz znowu brak dwóch ewidrntnych karnych dla Jagi, to jest jakby powrót do lat 90ych tylko teraz wszystko jest w ramach przepisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

ale ja to wiem, problem w tym, że to daje alibi arbitrom w myśl - co mieli zrobić skoro var ich wprowadził w błąd - i potem taki gamoń z tego wozu dostanie 3 mecze odpoczynku, a główny w myśl przepisow jest czysty

trzeba to zmienić u podstaw, teraz znowu brak dwóch ewidrntnych karnych dla Jagi, to jest jakby powrót do lat 90ych tylko teraz wszystko jest w ramach przepisów

No właśnie po to jest ten VAR, żeby główny miał to alibi w takiej sytuacji. Po to na wozie mają tyle kamer żeby wyłapywać takie sytuacje czy centymetrowe spalone. Główny popełnił błąd, ale to sędzia z wozu powinien mu powiedzieć słuchaj było coś zobacz sobie. A jak mu powiedział był ok to nie miał podstaw iść sam oglądać. Co innego gdyby to sprawdził i utrzymał swoją decyzję (chociaż tutaj też chyba są różne opinie). Tak jak było przy meczu Wisła - Piast gdzie sędzia 2 razy biegł do monitora i podjął 2 złe decyzje i dostał parę meczów kary.. I to chyba ten sam sędzia siedział w wozie w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Reikai napisał:

Lewy w Barcelonie to podbijanie stawki przed nowym kontraktem z Bayernem, czy jest coś na rzeczy?

IMO, Lewy jest w takim wieku, że powinien się skupić na dopełnianiu swojej kariery o elementy w których wypada najgorzej. Czyli skupić się sukcesie reprezentacji bo w piłce klubowej osiągnął wszystko. Dlatego przejście do Barcelony, krótko przed MŚ jest bez sensu a patrząc na wzorowo prowadzona jest jego kariera nie sądzę by to na koniec spierdolił. W Bayernie ma wszystko a do Barcelony może się przenieść na emeryturę, czyli już całkiem niedługo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.